Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
22. mar 2011

@rienok aj ja som bola 2x a to som uz pred Stelclom povedala, ze ak moje vajecniky sa nevzchopia idem na darcovske nech mi niekoho pripravia a vidis uz mam rocnu dcerku 😵 vajecniky sa nejak vzchopili 😀 musim verit inak to nepojde, knukni ako je krasne slnecno vonku ide jar budes nahanat bociana ako aj ja, ja som aj na pole za nim utekala 😎

rienok
22. mar 2011

@mirinda10 ďakujem 🙂 veď hej snažím sa, aj von oknom kukám... no snáď to bude dobré. Ja viem, že musím veriť 🙂
@naduska vyplnené, dúfam že dobre 🙂

ninockaskv
22. mar 2011

@rienok nejake sa predsa len najde.. ja dufam, ze teraz to bude uspesne a ziadny dalsi pokus nebude treba.. neboj,hlavne nestresuj, aby sa ti tie tvoje vajka nevystresovali .. daj si cokinu, nepomaha? 😕 uz sme sa viackrat presvecili,ze v RF vedia co treba a kazda sme ina.. co ty vies, co sa ti tam udeje za dva dni.. mozno sa tam objavia nejaki dodatocni bojovnici 😉

@mirinda10 vy ako? rastiete, rastiete? zdrave ste?

ninockaskv
22. mar 2011

@naduska vyplnene 😉

mirinda10
22. mar 2011

@ninockaskv rastieme idu nam zubalky, tak mame sopliky a je dost nepokojna ale tak to ma byt, budem mat buduci fyzden dovolenku, tak sa tesim, ze si malu opat trosku viac uzijem
kazdy den mi ukaze nieco nove, je to milacik, tak ju stale pucim a bozkavam ale je pravda, ze aj ona ma pusinkuje a tulka sa
baby moc Vam to prajem z celeho srdca, mne to zmenilo cely moj zivot ten moj najvacsi poklad, stalo to za to, cele to trapenie a pichanie a cislo 7je nase stasne cislo, nakolko nam sa to podarilo na 7mi pokus, len vydrzat a verit

cecil36
22. mar 2011

@rienok hlavu hore a pospisilovu neber az tak vazne, chodila som k nej, prestupila som od nej 😉 Mne povedala, ze v tom nativnom cykle asi nic nebude a nakoniec boli tri vajucha 🙂 Hlavne sa pytaj na recepcii nech ti opu robi niekto iny, zvycajne tam nie je len jeden lekar 🙂 Drzim moc palce, toto bude uspesne ivf 🙂

rienok
22. mar 2011

@cecil36 ďakujem za radu, keď ja neviem koho si mám pýtať... ale snáď to dobre dopadne 😅

martini
22. mar 2011

@cecil36 Ja tiež nemám košielky, ale zobrala som veľké dlhé manželove tričko a to bolo ideálne 🙂 som ho takto mala pri sebe. A PICSI bude úspešné, je to supermoderná a vraj veľmi efektívna metóda, aj keď v naších končinách nie často používaná.
@rienok ale tentokrát budú foliky PLNÉ!!!!!! Nestresuj ich, please...nech si v nich tie oocytiky pekne rastú. Chápem, že ťa to rozladilo, mne sa to raz tiež stalo, že som si vysnívala, že keď som Koudelkova pacientka, tak to budem jeho stále stretávať a potom pri ultrazvuku ma kukol Štelcl (to som vtedy nevedela, že je fajn) a pritom som Koudelku videla behať po chodbe. A Štelc mi povedal, že mám OHSS pri softe, že mám milion folikov a že sa mám rozhodnúť či to zastavíme alebo riskneme. Manžel sedel v čakárni a mne sa chcelo plakať. Ale som si všimla, že aj keď ti ultrazvuk nerobí tvoj lekár, on nechá poznámky v tvojej karte, že ako postupovať... že v prípade takom toto a v prípade onakom ono... Uvidíš budeš mať tri pekné oplodnené vajka...a basta. A možno by si mola zavolať Koudelkovi, ktorý je šef a povedať, že by si bola veľmi vďačná, ak by ťa pozrel on, keď už tam Štelcl nie je a že aj OPU by tak mohlo byť, že buď Štelc alebo Koudelka...Povedz priamo, že ťa to trochu rozladilo, že je to Váš 5. pokus. Som si istá, že keď to bude technicky možné, tak ti vyhovie.
@gabinkaa zajtra držíííím prsty a nech je vajok dosť a kvalitných.
@lulu3 držíme prsty tvojmu bojovníkovi, nech si tam pekne hovie a hladkaj ho a keď budeš nervózna, tak mu spievaj, aby si ho oklamala, že ti je dobre....ja som to tak robila a vyšlo 🙂
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@lianka7 ale ale, ďalšia prirodzená? supeeeeer, tichučko blahoželám a nech to tak nasledujúcich 8 mesiacov ešte vydrží.
@miminkad Je rozdiel či máš klasické IVF, teda dlhý alebo krátky protokol. Ale máš soft protokol alebo nativ. A ak si ešte nič nepodstúpila, myslím, že určite nemáš urobené všetky testy, aby ti v RF povedali, že ok zajtra stimulujeme. Jedine, že by si tie testy mala už urobené v nejakom inom centre, lebo gynekolog veľa testov urobiť nemôže sám. A spermiogram spred roka je fakt stará info. Hormonálny profil musí byť detailný a max 3 mesiace starý, aby bolo vhodné ho brať do úvahy. A plus veľa vyšetrení na infekčné a pohlavné choroby, hematologia, imunologia, genetika (bez tej by sa IVF dala urobiť)..... Ja som bola na konzultácií v Heliose v Martine teraz v januári, pričom som mu zatajila, že už stimulujem v RF... Urobila som to preto, že keby to v RF zasa nevyšlo, tak už si trochu oddýchnem aspoň ohľadom cestovania (Košice - Brno) a skúsim to v Martine. Lekár bol fakt super, povedal, že aké testy by ešte pridal, čo by mi ešte urobil...Na tvojom mieste by som šla do Martina, dala si urobiť testy a uvidíš aký budeš mať z neho pocit. a buď tam IVF podstúpiš alebo zoberieš výsledky a šup do RF...ja by som takto postupovala. v Martine ti aspoň testy urobia cez poisťovňu. A ak sa nerozhodneš pre IVF u nich, tak sa nič nedeje. občas sa to stáva. je to ok.
@lulu10 v RF je niekto aj v sobotu aj v nedelu, oni majú toľko pacientok, že na víkend bežne vychádza plno OPU či ET či KET. A plus má niekto neustále 24 hodín službu na telefóne, takže s RF si pokecáš aj v noci v prípade núdze.

rienok
22. mar 2011

@martini 🙂 ďakujem veľmi pekne, povzbudila si ma. Asi to tak spravim, veď uvidím vo štvrtok kto mi bude robiť kontrolu a keď tak povyzvedám.... a skúsim dohodnúť Koudelku, lebo ani to nie je isté že mi to zase bude robiť Pospíšilová 😝

martini
22. mar 2011

cííí, som sa rozkecala...vidno, že som tu pár dni nebola 🙂 u mňa nič nové. Tento týždeň som mala ísť na ultrazvuk, či už bije srdiečko, ale odsťahovala som sa k rodičom, keďže som na PN, nech sa manžel o mňa nemusí starať a teda keďže som v inom meste, tak sa asi ultrazvuk tento týždeň konať nebude.... čo však neznamená, že nestresujem...ale bruško hladkám a verím, že mrňousek je v pohode a pekne mu srdiečko bije a má už aspoň centimeter.
A posielam ti vírusiky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

martini
22. mar 2011

@rienok a čo keby sme zavolali do RF a zistili kto má vo štvrtok službu? lebo u nich ultrazvuk robí ten kto práve službuje?

lianka7
22. mar 2011

@lulu10
@rienok
@callex Ahojte dievčatá,zatial sme ok,na testikoch kontrolnych uz mame riadne kolajnice 🙂 Citim sa ok,obcas ma pobolieva podbrusko,papam kyselinu listovu a ku dr.idem buduci tyzden v stredu 😉 Stale sa modlime,aby sa vsetko vyvijalo pozitivne a co najlepsie.Termin u Stelcla zatial stale drzim.... 😅 Myslim na vas,aby ste mali hladke stimulky,potom ET...aby ste sa co najskor dockali nasich vytuzenych ciarociek!TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lianka7
22. mar 2011

@martini Ano,pridavam sa do radu...dufam,ze v nom vydrzim az do konca 😅

rienok
22. mar 2011

@martini veď už si chýbala 🙂 to je fajn že si zase prišla... ďakujem za povzbudenie už to vlastne aj prešlo 😀
@lianka7 no to by som prosila aby si vydržala 😉

fuha ale dlho nešiel konik

gabinkaa
22. mar 2011

@ninockaskv ďakujem moja, dúfam, že to tak bude, nechcem si pripúšťať iný výsledok 😉

gabinkaa
22. mar 2011

@rienok ahoj moja, čo to tu čítam takéto negatívne a zlé správy, normálne si ma naľakala a ja mám zajtra OPU, musíme sa preladiť na pozitívne správy, neboj určite Ti všetko dobre dopadne, ja tomu pevne verím, iné mi nezostáva........tak rýchle prejsť na pozitívnu strunu

gabinkaa
22. mar 2011

@martini ďakujem, potrebujem zajtra všetko pozitívne a dobré, mám z toho veľké obavy

rienok
22. mar 2011

@gabinkaa bude, neboj 😉 ja som dnes na chvíľku podľahla panike a už som zase späť 😎

gabinkaa
22. mar 2011

@rienok no veru Tvoja panika už aj mňa postihla, ale som rada, že už panika odišla, teraz ju vôbec nepotrebujeme, inak my sme sa teraz doma povadili, chlapi sú hrozní fakt

rienok
22. mar 2011

@gabinkaa ano my sme sa pohádali cestou z Brna 😖 , áno sú príšerní no čo narobíme.... ja som si dala vinko teraz a mam tu kamošku nech mi neni smutno 😅
držím palčeky na zajtra nech tam je 5 plných zrelých vajok 😉

gabinkaa
22. mar 2011

@rienok no si ma potešila, že sa nehádame sami 😀 ale čo už, ďakujem za držanie palčekov, potrebujeme to, potom preberiem štafetu v držaní palčekov, ja som si teraz dala tiež pohár vínka a koniec, tak príjemný večer 😉 😉 😉

kajka39
22. mar 2011

@rienok- ber to zvolna, bude tak ako ma byt. Aj ja chodim k machacovi a stale tam bol len stecl aj sono, OPU aj pokec som absolvovala s nim. tiez som bola sklamana, ze preco tam nikdy nie je moj dr., ale nakoniec vsetci su odbornici a niekedy nezaskodi vypocut si aj nazor ineho kolegu, to mi ver.... len sa pytaj a pytaj 😉 A to, ze mas ist o 2dni na sono opät nech ta netrtapi, skor naopak, bud rada. Aspon presnejsie nacasuju OPU, aby sa nestalo, ze ti vajka odsaju skor alebo nedajboze neskoro. Ja som mala 1x na softe 9 folikov a vytesovala som sa zbytocne lebo v nich bolo len 1vajko ostatne foliky prazdne. 2Xsoft som mala tusim 4foliky a v nich 3zrele vajka.... tak nezufaj a netrap sa tym!
vela,vela stasticka prajem, bude to OK 😵

kajka39
22. mar 2011

@gabinkaa - nech ti to zajtra dopadne velmi, velmi dobre * * * * *drzim palceky

rienok
22. mar 2011

@kajka39 ďakujem za povzbudenie 🙂 . veď áno viem a všetkému rozumiem a už som aj v pohode, len ten prvotný stres 😝 no a ani polovička mi nepomohla, len mi povedal že nemám hysterčiť 😠

rebeka33
22. mar 2011

Ahojte, nemám možnosť sa dočítať ,ale vidím že @lianka gratulujem a nech vám to vydrží 😵
A aj stimulky sa rozbehli, tak držím palce. 🙂
My sme dnes absolvovali morfo a našťastie to vyzerá,že sme O.k a sme dievčatko. 😵 Rozhodla som sa na amnio neísť , no ešte mám chvíľku čas sa rozhodnúť.
@lumcag prepáč asi som bola ostrá, ospravedlňujem sa , len odchod mircali ma trocha rozhodil.A možno som nemala práve svoj deň. Prepáč. To stále čakanie nás veľmi znervózňuje.

rienok
22. mar 2011

@rebeka33 tesim sa ze ste obidve v poriadku 😵 meno pre dievcatko uz mate?
odchod mircally ma tiez velmi mrzi

kajka39
23. mar 2011

@rebeka-super gratulujem k princeznicke, ale to leti ty si uz 20tt... drzkajte sa bambulky 🙂

lulu10
23. mar 2011

baby ja vas tu vsetky tak hrozne moc obdivujem za to ze to tak statocne znasate, ja som totalny posero 😅 nemam este za sebou ani jednu stimulku ani IVF a mam z toho vsetkeho fakt strach, ako to budem zanasat a ci to vobec zvladnem 😅 moj treti potrat mam totalne zlozil a neviem ako zvladnem ak sa to stane opat, preto vas tak obdivujem kde beriete silu ist do toho znova lebo mne to trvalo 5 mesiacov pokial som zacala vobec uvazovat o tom ze skusime znova a este stale mam teda riadne pochybnosti ci som pripravena na dalsi pokus 😔

lulu10
23. mar 2011

@martini ahoj dakujem za odpoved, pytala som sa preto lebo pri mojom tretom neuspechu ked som zacala hrozne moc krvacat tak sme leteli s manzelom do Martina do Heliosu-to bolo sobota rano a tam nebol vobec nikto kto by mi aspon ultrazvuk urobil len pani na recepcii a ta nas poslala na pohotovost 😠 tak som chcela vediet ako to funguje v RF

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre