Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
23. mar 2011

@cecil36 no ved preto, aj ked som akože zdrava tak mi daju prednison a anopyrin .... istota aspon si nebudeme nič vyčítať 😉

gerdusha
23. mar 2011

ahojte,

"ktorasik" ste vcera ci kedy pisali, ze stelcl bude mat dovolenku. zabudla som kedy. buduci tyzden?

rienok
23. mar 2011

@gerdusha nie do konca tohto týždňa ... lebo mam OPU 😝

rienok
23. mar 2011

@gerdusha opravujem do konca tohto týždňa ...

olympia
23. mar 2011

@ninockaskv ja som mala v RF vždy silonky, ale tuším Lenka mala nejaké obľúbené ponožky. 🙂 Inak sa máme fajn, malá pekne priberá, je milučká. Ale zas nie je to len idylka, občas sú aj ťažké chvíle, proste materstvo je makačka, ale to všetky vieme. 😉

@rienok ešte tebe - nestrácaj zbytočne nádej, veď ono to číslo, že koľko je folikulov, nemusí byť presné. Ja som mala po OPU takmer štyrikrát viac, ako mi avizovali predtým na ultrazvuku, niektoré boli schované.

gabinkaa
23. mar 2011

@pikha
@rienok tak babenky prežila som, vcelku to dobre dopadlo, len aby sa pekne oplodnili a hlavne bojovali, ďakujem vám všetkým za podporu a držanie palcov 😉

gabinkaa
23. mar 2011

@kajka39 tak I. krok máme za sebou, zvládli sme ho dobre, zajtra volať čo a ako

rienok
23. mar 2011

@gabinkaa no a koľko ich mas?

gabinkaa
23. mar 2011

@rienok tak bolo ich 7, som prekvapená, že pri nízkej dávke hormónov lepší výsledok, zajtra mám volať ako sme dopadli, to čakanie je strašné, mám veľké obavy či sú všetky v poriadku

rienok
23. mar 2011

@gabinkaa jaj tak to je úžasné 🙂 držím palčeky aby všetky boli OK ...už to vyjde ja verím 😵

gabinkaa
23. mar 2011

@rienok ja tiež verím že to zvládneme a bude to najkrajšia správa a dokonca aj najkrajší darček k narodeninám pre nás dvoch

martini
23. mar 2011

@gabinkaa cííí, dobrééé číslo,šak ty si lepšia ako ja naposledy (som mala 6) a to Koudelka tvrdí, že som pacientka, u ktorej to ide ideálne... no blahoželám k prvému úspešiku...a teraz držíme prsty spermijkam, nech pekne tie zrelé vajka oplodnia, nech poriadne bojujú a prerazia stenu tak ako majú 🙂

martini
23. mar 2011

@rienok myslíme na teba zajtra ostošesť a prostím ťa, keď ste kámošky s gabinkou, tak aspoň tých 7 vajok nech pekne vyprodukuješ....buď solidárna 🙂))))

rienok
23. mar 2011

@martini no ja by som rada 🙂 ale to musíme počkať do OPU 😉

gabinkaa
23. mar 2011

@martini ďakujem moja, prvý krok sme zvládli, využívame metódu ICSI, inak to nejde, len teraz nech pekne bojujú, neviem ako boli zrelé, zajtra zistíme čo a ako

rebeka33
23. mar 2011

@ninockaskv, @rienok @kajka39 ďakujem. 🙂
meno sme rienok neriešili. Ja som sa fakt bála testy boli 1:2 na rázštep a keby mala meno tak ,ísť na potrat by bolo 😝 . No to meno bude ťažký boj s mm. 😀
@lulu10 ja som nad tým prestala špekulovať a povedala som si ,že to len budem robiť. Všetko najlepšie ako sa d a čo mi doporučia v RF..A pozri 4 ivf +2 kety a vyzeráto nádejne 😀 😉
@rienok zajtra držím palce a jedno koľko ich bude. Stačí 1 ,ale nech sa chytí. 🙂
@cecil ja som pri 1softe v Rf brala anopyrín od Et a mne pomáhal. potom keď mi ho "dr.hematologička" vysadila,že načo, tak som potratila. Ale ja mám 2 homo mutácie. teraz som brala prednison a fragmin a ťuk-ťuk pomohlo. Vraj by to mala každá "staršia" tehuľa ,ktorá niekedy potratila. Ak do tej kategórie patríš tak si nájdi lepšieho hematológa ,ako som to urobila ja, alebo ti môže písať aj gynekológ.
@gabikaa 7 je veľmi nádejné číslo. Držím palce. 🙂
pekný večer všetkým.

naduska
24. mar 2011

@cecil36 hetero je len po jdenom 🙂 a homo po oboch :{ 😒

naduska
24. mar 2011

@cecil36 ja som tiez MTHFR C677T ale hetero a brala som od OPU hned vecer fraxac a femibin +kys ,listovu stale beriem .Femibion je pre nas MTHFR najlepsi .

lulu10
24. mar 2011

@naduska ahoj aj ja som MTHFR C677t od oboch rodicov v poslednom tehu som tiez pichala fraxiparin 0,3 ale nepomohlo ☹

callex
24. mar 2011

@miminkad na margo IUI verzus IVF...ja som bola 2x IVF a nic negativne..a 3xIUI a z toho 2x pozitivny test.takze terba zacat tym menej narocnym..a myslim ze ti to aj v centre doporucia.a myslim ze pred IUI by postacila priechodnost vajickovodov.naco laparka?v martine som nebola..ale ked som isla do GF v Ba mala som doporucujuci listok od gynekologa.

callex
24. mar 2011

@cecil36 aj ja som MTHFR hetero...a nikto mi nic nedoporucil. 😠 vraj to ma skoro kazdy. a tui pozeram ze dokonca aj fraxac sa picha.a ake beries lieky na alergiu? ak vies bez nich vydrzat tak si v den OPU nedavaj..pred narkozou by sa nemalo nic uzivat. inak potom aj pozor na kontraindikaciu pri tehu.mne alergologicka nasadila po ET uz len sprej do nosa..tabletky mam vysadit.
@gabinkaa prenadherna uroda.thuj thuj pre stastie aby sa pekne oplodnili a delili.
@rienok a teraz som zmetena.,dnes mas dalsiu kontrolu alebo OPU? mne sa marilo ze len kontrolu.

luly3
24. mar 2011

@callex ahoj aj ja mam MTHFR a PAI a tiež pichám fraxík 😕
ono ak maš viac potratou tak by ti ho mali nasadiť 😉
@rienok držím palce 😉

gabinkaa
24. mar 2011

@callex dík, lepšie výsledky pri nižších dávkach hormónov ako pri vysokých, som rada, len teraz aby riadne bojovali

gabinkaa
24. mar 2011

@rebeka33 len nech zasa zabojujú k pozitívnemu výsledku, veľmi sa teším, aj Tebe držím palce, aby si to všetko zvládla a v auguste bola šťastná mamina 😉

tinna13
24. mar 2011

ahojte
@gabinkaa drzim palce aby sa vsetky pekne oplodnili 🙂 daj vediet ked tam zavolas
@luly3 ako sa citis?
ja som dnes bola na kontrole vsetko je v poriadku a uz mam aj tehotensku knizku, velmi sa tesim 🙂
posielam pre vsetky snazilky a skoro tehulkyTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

gabinkaa
24. mar 2011

@tinna13 gratulujem ku knižke, teším sa s Tebou 😀 super, že je všetko OK, tak len sa šetriť 😵 😵 😵
mám volať po 13.00 hodine, mám strach ako to dopadlo ale aj sa teším, že dobre, no hrozné čo mi z toho vyšlo

tinna13
24. mar 2011

@gabinkaa uz len hodinku vydrz, aj ja som mala take zmiesane pocity, clovek sa na jednej strane tesi a na druhej boji, urcite bude dobre 🙂 . ja som mala 10 oocytov a to som si myslela, ze mam teda 10 zrelych vajicok. ked som si zavolala tak mi povedali, ze mam 5 zrelych vajicok, som sa trochu zlakla, ale hned mi povedali, ze sa aj vsetkych 5 oplodnilo.

gabinkaa
24. mar 2011

@tinna13 to bol krásny výsledok a s úžasným záverom, veru zmiešané pocity, ale teraz ešte radšej nemyslím, až o 13 hod, nech sa nestresujem

ninockaskv
24. mar 2011

@gabinkaa fuuj, ten pocit je hnusny.. nech ti to rychlo prebehne a mas pozitivne spravy 😉
@rienok ako?
@rebeka33 neboj xixixi urcite vsetko dobre dopadne.. tie testy vypust z hlavy 😉

@tinna13 😵 😵 skvele..tak prijemne tehulkovanie

ja mam dnes nejaky divny den, taky nijaky, zaseknuta som vo vzduchorazdne.. 😠 a mam straaasnu chut stale jest xixixi

gabinkaa
24. mar 2011

@ninockaskv neistota je katastrofálna, ale už sa to blíži, nejako to dobojujeme, ráno som mala viac povinností, tak som na to nemyslela
jedenie je dobré na odbúravanie stresu, len má následky na nás, viem to podľa seba ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre