Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
28. mar 2011

@tinna13 coooooo???ja som si myslela že po ICSI nie šak tam davaju len jednu
spermiu nie???

maticap.
28. mar 2011

@luly3 ahoj, to sice davaju, ale k dalsiemu deleniu dochadza az potom... takze ta moznostu tu je. 😉

tinna13
28. mar 2011

@luly3 to ano ale embryo sa moze dalej delit a je jedno ci je oplodnenie prirodzene alebo ICSI. ale este je skoro na taketo uvahy 🙂 kazdopadne sa to moze stat.

stela75
28. mar 2011

@luly3 Gratulujem!!!! Drzim palce. 🙂

@gabinkaa Ja som pri prvom IVF mala tiez taky pocit ako pred mrchou a mala som pozitivny test. Ak ta to pali, to moze byt aj nieco ine - napr mechur. Ak je to naozaj zle, tak zbehni k dortorovi nech mas istotu. 😒 Drzim vsetky prsty!!!

Baby mozem sa vas opytat, maju v reprofite neake obmedzenia co sa tyka vahy? Ja nie som prave twiggy, tu v anglicku to rataju na BMI - mam takych 15kg do idalnej vahy.

maticap.
28. mar 2011

@luly3 a to najdolezitejsie: gratulujeeeem! 😵 len tak dalej 😎 .

tinna13
28. mar 2011

@maticap. ahoj, kedy mas ultrazvuk?, viem, ze sa uz nemozes dockat 🙂

tinna13
28. mar 2011

@stela75 urcite ziadne obmedzenia nemaju

maticap.
28. mar 2011

@tinna13 ahoj, dnes az o 15,00 ....!!!! som nervozna jak pes - kebyze mam chvost, tak si ho urcite "ukrutim".... 😝 a zaludok mam od nervozity ako na vode... fakt sa neviem dockat. 😕 Len keby uz bolo pocut srdiecko, to by som bola velmi rada. Zacala som 6.TT, takze je mozne, ze sa ozve az o tyzden, no dubak by mohol trochu spolupracovat, aby ma ukludnil, no nie? 😝

luly3
28. mar 2011

@maticap. ja tiež gratulujem tebe 🙂 🙂 🙂
@tinna13 nepredbieham ani sa toho nebojím len mangel sa pýtal a ja som
si myslela že nie 😕 😕 😕
@stela75 Ď

tinna13
28. mar 2011

@maticap. tak uz zachvilku pojdes.ja ked som bola 6tt+5 tak srdiecko nebolo, iba gestacny vacok. a ked som bola 7tt +3 tak uz bolo aj srdiecko a babo dokonca vacsie o tyzden.ale to som bola u 2 roznych lekarov. ten prvy asi nemal dobry ultrazvuk. je dost mozne ze na srdiecko je u teba este priskoro. dolezite v tomto tyzdni je aby bolo uhniezdene na tom spravnom mieste. 🙂 drzim palce

luly3
28. mar 2011

@maticap. držím palečky na 15.00 😉 a neboj všetko bude tak ako má byť 🙂

tinna13
28. mar 2011

@luly3 opatrne co mu povies, chlapi su z takychto veci vyplaseni. ten moj zostal zeleny a lekar mu musel dat pohar vody kym to spracoval. priznam sa ze ja som z toho bola tiez riadne vyplasena a skor nestastna, lebo som sa bala komplikacii. a tak aj bolo ☹ ale treba mysliet pozitivne. ja by som dvojicky velmi chcela, mozno nabuduce 😉

luly3
28. mar 2011

@tinna13 hej hej chlapi sú čajky 😀 😀 😀 aj ja som vždy túžila po dvojkách
ale stačí mi aj jeden drobec hlavne nech sa pekne drží 🙂
@stela75 tam vôbec nerieša kila ani ja zrovna niesom modelka 😀 a mám tiež nadváhu
a vôbec nič neriešili. Ikeď by som prijala byť modelka 😀 😀 😀

falin
28. mar 2011

@luly3 - gratulujeeeeem a nech pekne silnie

@rienok
@gabinkaa
@cecil36 - baby držim palceky

zdravim vas vsetky, akosi moc nestiham na konika, raz zacas si vas po kuskoch precitam, ale pisete jak zerave 😀

stela75
28. mar 2011

@luly3 dakujem, potesila si ma.
ja sa snazim stravovat sa zdravo a cvicit, ale kila tazko idu. tazsie ako sa naberaju. 😠 Mozno raz tymi modelkami budeme. To ti poviem, ked sa to tvoje drobca narodi a zacne chodit ....... 😅

@maticap. drzim palce x vsetko bude ok.

rienok
28. mar 2011

takže mám stále 2 embyjka 1 je 4-bunkové a 1 je 2-bunkové, zajtra mám ET o 12,00 tak snáď bude všetko OK
@luly3 blahoželááám, veľmi sa teším spolu s Tebou 😵 😵 😵
@maticap vydržíš a nestresuj babulku v brušku, všetko bude OK už len hodinku vydrž 🙂
@ninockaskv v pohode, môžem aj po 17,00 ja som cez deň v centre na Obchodnej tak ak by som sa mala niekam dopraviť tak treba určiť súradnice 😉 do IP posielam telefonne čislo
@cecil36 držím palčeky nech je všetko podľa Tvojich predstáv 😉
@stela75 určite nie je na škodu mať BMI v norme. Ja ho sice v norme mam, ale odkedy stimulujem ( uz 5 x) mam takych 12 kg hore 😝 a nechcu sa pustit. Pripadám si ako čudo rôsolovité 😀
@tinna13 verím 🙂 tak ako som písala že o 9 mesiacov budú doma v posieľkach 🙂

gabinkaa
28. mar 2011

@ninockaskv viem si predstaviť čo je stavebný bordel, zažila som to min. rok a mesiac sme chodili iba po betóne a nikde nič, iba posteľ a stolička........ale sranda začala, keď prišiel pokladať podlahu, murári sa sekli o 3 cm na podlahe, bola nižšia a dvere boli vo vzduchu, tak som rozmýšľala ako to vyriešiť, najlepšia varianta vybúrať zárubne a dať nové, takže o stavebníkoch viem svoje ☹
inak písala som Štelclovi, aké mám potiaže a mi povedal, že to môže byť spôsobené manipuláciou s delohou, stimuláciou vaječníkov alebo stimuláciou hormónmi, vraj sa nemám ničoho báť a drží mi palce, aby to vyšlo

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok jééééj aký krásny výsledok, tak sa teším s dobrej správičky budúca tehuľka, držkaj sa 😉 😉 😉

gabinkaa
28. mar 2011

@stela75 písala som Štelclovi ráno a vraj je to v poriadku a drží mi palce
s nadváhou si nerob starosti, neriešia ju, ja tiež mám nadváhu, čo je zostatok aj z minulých stimuliek a ešte aj mojich iných starostlí, pýtajú sa na to, ale to len kvôli tomu, akú dávku narkózy musia dať, každá ju máme inú a vraj sa to odvíja od váhy

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa som rada, že aj Ty si OK 😵 aj ja sa teším a dúfam že to vydržia a zabojujú 🙂

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok tak iné im ani nezostáva, len aby bojovali 😀 inak ja dúfam, že som v pohode, to pálenie je niekedy dosť intenzívne a keď porovnávam tie prvé IVF, tak je to teraz najviac bolestivé a už ani neviem čo to bolí, ale ak sa moji drahí uhniezďujú tak vydržím všetko 😀

luly3
28. mar 2011

@rienok supeeer 🙂 o 12.00 na teba budem myslieť 🙂
@gabinkaa no vidíš ale aspoň máš dušičku na mieste 😅 Stelcl je super
páči sa mi ako odpovedajú na naše otázky a aj to že nás chápu 😉

gabinkaa
28. mar 2011

@luly3 tak som rada, že mi napísal len neviem či myslel, že sa tam niečo deje s delohou, že sa embryjká zahryzkávajú 😀

rienok
28. mar 2011

@luly3 ďakujem, potrebujeme všetky pozitívne myšlienky sveta a keď nie celého tak aspoň tej časti ktorá to s nami prežíva 🙂

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa neboj, to môže byť také to kombinované ... manipulácia, hormonálna stimulácia a uhniezďovanie v jednom. veríííím 😵 😵 😵

rienok
28. mar 2011

@falin ďakujeme 🙂

tinna13
28. mar 2011

@rienok zajtra na teba budem mysliet 🙂 aj aby ti na Et vysiel chlap Stelcl alebo Koudelka 🙂
aj ja viac doverujem chlapom

rienok
28. mar 2011

@tinna13 jééj, ty si zlatá, ďakujem 🙂

cecil36
28. mar 2011

Baby tak som spät. Mame 5 folikov, 2x 10mm 2x 9mm a 1x 8mm. Sliznica nizka 5,5mm. Od dnes dopichavame merional a v piatok ideme na druhy uzv. Netusim ci tych 5 bude stacit a ci este podrastu 😒 A sliznica ani nehovorim, taka ako rpi 1ivf clostilom 😠
@rienok jooj supeer, ze su dvaja bojovnickovia 😵 Urcite bude vsetko ok, drzkam palce 😉

rienok
28. mar 2011

@cecil36 neboj ja som mala 5 +1 jeden veľký ( asi cysta) no a nakoniec som mala 3 vajka a 2 sa oplodnili ...
podrásť podrastú každý deň cca 2 mm . na tu sliznicu ti dali aj daco zobkat ? nejaký ten estrofem "nebo tak něco"? popijaj vinecko cervene ... ja si davam od kedy som zacala stimulku kazdy vecer 2 -2,5 dl 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre