Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
28. mar 2011

@rienok ahoj, ten prednison a anopirin ti nasadili na zaklade nejakych vysledkov? pytam sa kvoly mojej kamaratke, ktora bola teraz na 1 IVF, otehotnela, ale v 8-tt sa plodik prestal vyvijat. chcela by absolvovat tiez nejake vysetrenia ale velmi sa v tom nevyzna co by bolo vhodne a ja tiez velmi nie?

martini
28. mar 2011

@stela75 ...15 kg nad ideál je úplne v poho...
@luly3 supéééér správička... budeš aj zajtra testovať? ak áno, tak hlavne takým istým testom, aby si vedela čiarku porovnať, či silnie...určite bude silnieť... držím prsty? kedy máš ísť na krv?
@ninockaskv ...aby už bolo po rekonštrukcii...to bude ale chutný novučičký bytík 🙂 a ešte tam aj nejaký fajný košík prirobíš... 😉
@rienok inač tu sliznicu si mala fajn, viac než fajn, ešte určite jeden mm podrástla a keď má 9mm, tak je ideálna. a zajtra držím prsty, daj si zelené ponožky 🙂
@lulu10 áno, tt pribúdajú...veď aj všetkým Vám budú čoskoro...tento rok je prajný 🙂 Ja ešte k tvojej otázke k OHSS, ja som ho aj pri softe v RF mala...ale ja som fakt hyperreakčná asi... ja už pri folikulometrii s jednym clostilbegytom denne som mala hocikedy 7 folikulov...a to bol moj gynekolog v šoku. Preto som ani v slovenskom CARe neabsolvovala žiadne IVF, lebo väčšina soft nerobí a ja som sa fakt báva OHSS, lebo ja mám PCO a som ideálny adept na OHSS. Takže pri prvom softe som na 8. deň kontroly mala skoro 30 folikulov, Štelc sa ma pýtal, či chcel zastaviť alebo to riskneme...riskli sme to, dali mi nejaké špeci tabletky (teraz neviem názov, musela by som pozrieť papiere) a nakoniec to bolo "len" 15 oocytov (10 zrelých)...čo je na soft až až. a OHSS bol len mierny, len trocha voľnej tekutiny v krvi, nemuseli mi ju vyberať, zražanlivosť krvi som mala OK, ale bolo mi zle, brucho ako v 5. mesiaci tehotenstva.... pri druhom IVFku v RF mi ešte znížili dávky na minimum a všetko bolo ok, žiaden OHSS. Takže záleží na tebe, ak máš reálne podozrenie, že by si mohla mať OHSS (napr. že si ho už mala alebo máš PCO či PCOS), tak to povedz v RF a oni to zohladnia.
@gabinkaa ...určite si nerob prvý test testom z RF...ja poznám baby, ktorým ani na 10 ty deň ráno nič neukázal a jedna baba si potom urobila mamatest večer (pričom už ta koncentráciu moču je slaba) a bola tam druha čiarka...takže by som sa nestresovala testom z RF...ja som si ho urobila až na 16ty deň a čiarka bola slaba...pričom s mama testom som už mala riadne koľajnice. Držím prstíky, veľmi veľmi a nezabudni: hladkaj bruško 🙂 A čo? bruško ešte tak zle bolí? Inač, také "predmenštruačné" bolesti sú normálne.
@callex tak ty si dovolenkuješ? no supeeer. jemnulinko v dobrom závidím 🙂)))
@vrabcek24 čo povedať, to je smola... na druhý pokus to v RF určite vyjde...dobre si pamatám, že si predtým bola v GC v KE a teraz prvýkrát v RF? A aké ebmryjka ti vkladali? (teraz v RF aj predtým v gyncari?)
@maticap. No ako si dnes poobede popadla na ultrazvuku? chceme počuť dobré správa 🙂
@cecil36 mne sa tvoje folíky páčia 🙂 ...podľa mňa sú dobrej veľkosti a hlavne sú podobné, tak by mohli dozrieť naraz. držím prsty. A tá sliznica určite podrastie a bude aspoň 8. a ja keď som mala podobný protokol ako ty, s clostilom, tak som pri prvej kontrole na 8. či 9. deň mala sliznicu 6... a povedala mi lekárka, že ak je nad 5 tak je dobre, lebo ešte podrastie aj vďaka liekom, čo pridajú na záver. a pi tu alchemilku a aj červené víno, ako baby radia.
@tinna13 ...... Takže aj som dnes poobede bola na ultrazvuk. Všetko OK. už mám 1,8 cm, čo je vraj o dva - tri dni viac ako podľa oplodnenia, srdiečko bilo, keď som ho videla, som sa tešiiiilaaaa... až mi slzička jedna ušla z očka. a normálne sme videli ako sa hýbe, sa mu nejak asi ten ultrazvuk nepáčil..rozťahoval ruky...teda to čo ruky budú 🙂

Sorry, že toľko vypisujem, ale dva dni som tu poriadne nebola a chcem na všeeetko reagovať + som ukecaná modrokoníkačka 🙂

vrabcek24
28. mar 2011

@rienok no vidíš a mne doktor povedal, že ak sa ani po 4IVF nič nechytilo, tak to znamená nejaký problém, ale aký neviem. keď som sa pýtala, aký má názor na odstránenie vajcovodov a náslené IVF, tak mi povedal, že on by to nedoporučoval, lebo by sa zhošilo vyživovanie ovárií a ani tak by to nemuselo pomôcť. tak čakám, čo mi na to povedia v Reprofite. inak pri 4IVF som mala úlne inú skladbu liekov ako pri prvých troch IVF, tiež mi dali prednison, aj clexane aj utrogestan......
@stela75 testy na imunitu nemám, genetiku a hematológiu áno, a je pravda, že najprv musím spracovať svoj aktuálny duševný stav, a potom sa na to pozrieť z nadhľadu

vrabcek24
28. mar 2011

@martini no v gyncare kvalitu neviem, ale v reprofite to boli 2 x 7bb najvyššej kvality.

tinna13
28. mar 2011

@martini uff ry si riadna spisovatelka 🙂 , tesim sa s tebou, je to krasny pocit. uz ti dali aj knizku? kedy mas dalsiu kontrolu?. ja az 26.4 co sa mi zda dost dlho, neviem ci vydrzim 😉

ninockaskv
28. mar 2011

@martini kraaaasna sprava.. tak nech sa bobcek drzi 😵

@vrabcek24 daj tomu este sancu, treba verit.. ja viem, ze to nie je ziadna sranda.. ale pockaj co na to reprofitaci, hadam budu mat aj nejaky zalozny plan 😉 ved baby su tehu aj s darcovskymi.. nejak sa k tomu mimcu musime dopracovat, no nie?

rienok
28. mar 2011

@tinna13 no mmy sme sa so stelclom na konzultacii dohodli na anopyrine a prednisone a až potom som bola na hysteroskopii , imuno vyšetretrenie na trofoblasty a hladinu homocysteínu . Ale genetiku som mala spravenú už pred mojim 1. IVFkom, hematológiu, odstránené obidva vajcovody. keďže idem na 5. iVFko a dohodli sme sa že kým sa bude aspoň trochu dať a bude aká taká šanca tak s mojimi vajíčkami tak povedal že nasadíme "plnú paľbu" pre istotu.
@vrabcek24 no pokiaľ ja viem, tak jedna z prvých vecí čo babám robia keď je nejaký problém s vajcovodmi, že ich vyberajú aby už nerobili problémy. Verím však že Ti v RF poradia a odporučia to najlepšie čo by len mohlo zabrať
@maritni no jasné, Ty že by si nevypisovala ako divá 😀 . Som rada že ste OK a tú slzičku to úplne chápem, to keď ja uvidím svoje mimča 1x na monitore tak budem možno revať "jak dyžď" (ta ne?) 😀

rienok
28. mar 2011

@ninockaskv no ja si myslím, že toto sú naozaj šťastné embryjka a opäť zopakujem zajtra si ich donesiem v brušku a o 9 mesiacov prídu do svojich postieľok 😉

martini
28. mar 2011

@vrabcek24 7bb? ako sedem bunkové? a na ktorý deň si mala ET? asi si nemala PK? a v KE si mávala PK?

rienok
28. mar 2011

@vrabcek24 a ešte jedna rada, toho "múdreho a citlivého" gynekológa vymeň čím skôr. ušetríš si kopec trápenia a zlých rozhodnutí

martini
28. mar 2011

@ninockaskv @rienok @tinna13 ... ďakujem.. a vypisujem, šak som na PNke...a nemám sa s kým rozprávať 😀
@rienok tak tak...šťastné to embryjká, jedno bude superský osembunkáč zajtra a to druhé sa pochlapí a to druhé doženie 🙂
@tinna13 až koncom apríla? a to nie je neskoro? veď mne kázal lekár, že sa mám na 3D ultrazvuk, na screening objednať medzi 11 a 13 tt a že tam aj dôležité odbery mi urobia...

rienok
28. mar 2011

@martini fúha až teraz som si všimla ako naskakujú tie týždne.... tak pekne pokračuj v hladkaní bruška a spievaní drobčekovi 😉

tinna13
28. mar 2011

@martini tak co uz budem musiet vydrzat. moj lekar je dlhsie PN, tak ho chodi zastupovat ini a maju toho vela.

luly3
28. mar 2011

@vrabcek24 trošku ta poteším aj ja som 1 IVF mala v reprofite negatívne
a hned na druhy mesiac som išla na druhe IVF a dnes mám // 😉 moje je to
tiež 4 IVF s tým že 3 krat som mala KET takže dohromady 7 vklad + 1 IVF
bez ET

luly3
28. mar 2011

@martini hej hej budem aj zajtra testovať bo dnes je čiaročka slabunka
tak chcem vidieť či bude zajtra o trošku silnejšia

luly3
28. mar 2011

@martini aaaaa gratulujem k srdiečku 🙂 🙂 🙂

vrabcek24
28. mar 2011

@martini nie to neznamená 7 bunkové, tiež som sa pýtala, či to je 7 buniek, bb je blastocyst, ET bol na 3 deň, po OPU nám vraveli, že ET bude v pondelok t.j. na 5 deň, ale potom čo sme sa telefonicky informovali, nám to presunuli na sobotu t. j. tretí deň. v Košiciach som mala vždy predĺženú kultiváciu a dvakrát aj asistovaný hatching. a nič. a z Gynkaru KE som mala také úbohe správy myslím tie na papieri - štyri riadky a dovi. V RP som zírala čo všetko mi tam napísali, ale ani to nepomohlo.

martini
28. mar 2011

@vrabcek24 sorry, nejak ma tam zmiatla tá číslica 7, či som si ju domyslela? 🙂 tak to asi bola tzv. skorá blastocysta, keďže to bola na 3. deň, ale je pravda, že na tretí deň to bolo krásne embryjko. Pýtala som sa preto, že ja som tiež v poriadku, maternicu mám vraj ideálnu a embryjka sú vždy buď expandujúce blastocysty alebo hatchujúce blastocysty... a pri prvých dvoch vkladoch mi to nevyšlo (1x ET, 1x KET - ale rozmrazené hatchujúce blastocysty vraj boli také super ako čerstvé, povedal dr. Koudelka)...a keď som to povedala v Martine v Heliose na konzultácií, tak povedal, že je normálne že to 3x nevyjde aj keď je to ideálne, lebo proste taká je úspešnosť...a ty si len o jeden pokus naviac, tak snáď si len mala fakt smolu... ak si to môžeš dovoliť, tak chodˇ čím skôr do ďalšieho kola... ja som to tak urobila, lebo som nemala nervy to predlžovať...ale kazdá sme iná, pravdaže.
@luly3 a ktorý deň si? 7my? takže krv až budúci pondelok? ale ak máš dobrého lekára tak chod v piatok a potom zasa v pondelok, aspoň uvidíš ako sa pekne HCG zdvojnásobuje 🙂 ...a ďakujem. ...no pozerám čím si si už prešla... máš toho za sebou dosť, tak nech je to teraz so šťastným koncom 🙂

vrabcek24
28. mar 2011

@rienok aj ja dúfam, že mi poradia, zatiaľ mi odpoveď neprišla, ale dúfam, že príde, ak nie budem urgovať 🙄
V RF boli informovaný o mojom stave, mali tam lekársku správu z laparoskopie, možno to chceli skúsiť, no uvidím.
PS: bolí ma duša, ale horšie je, že aj môj mm chodí ako bez duše. 😢

katy2
28. mar 2011

@martini gratulujem k srdiecku 😵 😵 😵 co som ti vravela 😉 teraz uz nech to vsetko ide pekne ako ma....
cakala som na tu spravu, preto leziem do tejto temy 😉

rienok
28. mar 2011

@vrabcek24 určite poradia a skúsia niečo čo by mohlo zabrať. neviem či si absolvovala také tie vyšetrenia ako je genetika, hematológia, imunologia, endokrinologia no a potom ešte hysteroskopia no a hlavne tie vajcovody treba poriešiť nejako. Neviem kedy si to síce písala do RF, ale počkaj určite odpovedia 😉 držím palčeky a hlavne to nevzdávajte.

vrabcek24
28. mar 2011

@martini no zatiaľ je to ešte veľmi boľavé, a tiež musíme trochu došetriť na ďalšiu IVF, ale predtým chcem vedieť či by nebolo lepšie tie zapálené vajcovody odstrániť. no uvidíme

rienok
28. mar 2011

@tinna13 ozaj tak este raz k tým vyšetreniam čo som absolvovala genetika, hematológia, imunologia - testy na trofoblasty, hysteroskopia a salpingectomia bilateral (to su tie vajcovody). Skoro všetky vyšetrenia mi dal spraviť môj obvodný gynekológ ... skvelý chlap

martini
28. mar 2011

@vrabcek24 a keby si skusila niekde ešte prezistiť či sa nedajú nejak predsa len preliečiť? aj ked píšeš, že je to chronický zápal...

gabinkaa
28. mar 2011

@stela75 vieš mám veľký strach o výsledok, či sa to podarilo

gabinkaa
28. mar 2011

@ninockaskv myslím, že teplotu nemám, ak by to bolo zahryzkávanie mojich bubliniek tak vydržím všetko, ale začínam mať veľký strach ☹

vrabcek24
28. mar 2011

@rienok písala som im v nedeľu 27.03.2011, možno to ešte nečítali.
na podnet RP Brno sme robili genetiku a hematologiu, laparoskopiu som absovovala v 2005 ohľadom vnútorných orgánov, už vtedy mi zistili chronicky zapálené vajcovody, ale nikto sa tým ďalej nezaoberal.
ďakujem krásne za podporu,
ja tú zlú spávu viem dnes tretí deň, tak to nejako spracuvávam

gabinkaa
28. mar 2011

@martini ja som zatiaľ na začiatku, neviem či zvládnem urobiť testík, chytá ma tuším panika zo všetkého a ani neviem kedy by som mala začať testovať, dokonca mi to nejako ušlo keď mi to doktor povedal, či ísť na krv do RF alebo čo, som nejaká osprostená

vrabcek24
28. mar 2011

@martini no ..... nie som lekár, nevidím tak do hĺbky súvislosti čo by bolo najvhodnejšie, ale hneď ako sa mi ozvú z RP Brno, dám vám vedieť kam sa to posúvam
ďakujem vám za všetku vašu podporu, veľmi mi to pomohlo aj keď slzám sa nie vždy ubránim
ďakujem

rienok
28. mar 2011

@vrabcek24 drž sa, myslíme na Teba. neboj aj na Teba sa šťastíčko usmeje 😉
@gabinkaa kľud moja, uvidíš dobre bude, aj keď neviem aké máš tie bolesti. teraz neviem či to je Tvoje prvé IVF alebo už niekoľké v poradí.... ale zvládneš to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre