Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
31. mar 2011

@martini prosim Ta, rozlusti mi skratku CRL .. 😕 . dik! 😉

tinna13
31. mar 2011

🙂 som zvedava, ci nam to podla toho kalendara aj vyjde 🙂 a ak ano tak na druhe babo si naplanujeme ET podla kalendara

maticap.
31. mar 2011

@tinna13 Ty brdo, fakt same babulky! To je kraaasa! Tak predbezne gratulujem 😀 .

martini
31. mar 2011

@tinna13 prosím ťa, aj moja sestra mi nadáva, že ona chcela artura a teraz to aké by bolo, že nevieš koho voláš či psa či dieťa...ale vy ste ďaleko, vy kludne môžte mať arturka a oskarka...a čo som mala dať anglickému psovi meno Dunčo? 😀 😀

tinna13
31. mar 2011

@maticap. ja mam na jednej fotke CRL 1,17 cm a som 7tt+3 a na druhej fotke mam 1,93 cm a bola som 8tt+5
CRL je asi dlzka plodu, nie?

tinna13
31. mar 2011

@martini no ved jasne tie mena im velmi seknu 🙂 ked budes mat steniatka tak si po jedno pridem

tinna13
31. mar 2011

@maticap. aj ja tebe 🙂

katy2
31. mar 2011

@maticap. @tinna13 CRL je dlzka babatka od hlavy po zadocek 🙂
inak vsetkym tehulkam zo srdca GRATULUJEM a prajem krasne bezproblemove tehulkovanie 🙂 😵

martini
31. mar 2011

no teda...a s kým potom budú tie naše baby chodiť, keď všetky budú dievčatá? 😀
@maticap. Pokiaľ ja viem a ak sa nemýlim, tak sa vždy, aj keď presne vieš kedy došlo k počatiu (aj napr. IVF, kedy je to 100 % isté a to s presnosťou na minútu) sa tt počítajú od poslednej menštruácie, je to tzv. gestačný vek a počíta sa to tak odjakživa, je to určitý prežitok, keďže veda postúpila, ale lekári ostali pri tomto údaji. Takže prvý DC je v podstate 0+1 a keď počneš napr. 14. DC (čo je najčastejšie), tak v deň počatia si 1+6, čo je koniec druhého týždňa. Preto sa aj počíta, že k PM sa pripočíta 280 dní do pôrodu alebo ak vieš dátum počatia tak len plus 266. CRL je dlžka babatka od konca hlavy az po zadok, teda kostrč. a ked ti lekar hovoril číslo 1,1 a povedal, že 7+1, teda druhý deň 8. týždňa, tak to určite bude dlžka babatka, teda CRL.

martini
31. mar 2011

@katy2 a ty aké pohlavie očakávaš podľa našej čínskej tabuľky? 🙂

martini
31. mar 2011

@tinna13 a keby ste sa v KE nudili, alebo mali čas, tak sa kľudne ozvi a dáme stretko alebo prídete aj nás pozrieť a zoznámim ťa s hnedým a bielym psom 🙂

maticap.
31. mar 2011

@katy2 @martini diky babulky! Zase som o nieco mudrejsia. 😎 Martini, to je fakt dobra otazka, s kym budu tie nase "drndy" chodit, ked sa budu rodit same baby... 😨 Preto by bolo fajn, keby dalsia tehotenska vlna bola chlapcenska, no nie? 😀

katy2
31. mar 2011

@martini mne podla cinskej tabulky 1.tehu nevyslo 🙂 Teraz som to ani nepozerala...
Inak ak si chcete presne vyrata TP, a fakt to vychadza - tak pri IVF sa to rata tak, ze od OPU treba odratat 14 dni a to brat ako 1.den ms.... Mne moja gyn nerata TP a tt tyzdne podla poslednej ms ale podla uzv a tam to vychadza podla tychto vypoctov takmer presne..... Aj pri 1.tehu som ako den poslednej ms udavala datum, co mi vysiel OPU minus 14 dni... A az do konca tehu to sedelo.... 😉

tinna13
31. mar 2011

@martini teraz nam to vychadza akurat cez tu veku noc, kedy budu same navstevy a tak.........., takze neviem ci by som mala cas. ale v maji alebo v juni by sme sa mohli stretnut. teraz som nebola na vychode od januara. nechcela som v prvom trimestri velmi cestovat. ale ak bude vsetko ok tak budem chodit do KE kazdy mesiac na par dni.

tinna13
31. mar 2011

@katy2
@martini aj mne rataju teh tyzdne podla ultrazvuku. aj v tehotenskej knizke nemam vobec uvedeny datum poslednej menstruacie ale datum IVF-ET

katy2
31. mar 2011

@tinna13 ale len tak pre kontrolu si skus odatat od OPU 14 dni, dat to ako 1.den poslednej ms a to dat do kalkulacky... malo by to sediet takmer presne s uzv..... 😉

tinna13
31. mar 2011

@katy2 ano vyratala som si to vychadza mi rozdiel 3 dni. podla sona som o 3 dni popredu lebo babo je o nieco vacsie
🙂

katy2
31. mar 2011

@tinna13 aj u nas je to o tri dni viac 🙂

martini
31. mar 2011

@katy2 ved v podstate plus minus jeden den sa tie vypočty zhoduju, pretože ten výpočet s PM počíta, že ovulka je 14ty deň, takže je to vlastne to isté... a pravdaže tieto vypočtu su len na začiatku, potom sa už tehu určuje podľa CRL a neskor zasa trošku inač. Inač aj ja som plus 3 dni, podľa ultrazvuku 🙂

luly3
31. mar 2011

@martini a ja mam ešte aj dievčatko vyveštené 😝 😀 😀 😀 , tak som zvedavá 😀

martini
31. mar 2011

@luly3 a ti veštica aj povedala, že to bude teraz? teda, že teraz budeš tehu?

luly3
31. mar 2011

@martini bola som u nej v decembri a povedala mi že v marci
zostanem tehotná a pomôžu mi ktomu lekári a bude to dievčatko 😉

martini
31. mar 2011

@luly3 no teda celkom dobrá veštkyňa, lebo tá u ktorej som bola ja mi v 10/2009 povedala, že do polroka som tehu...nejak sa netrafila, možno jej ušli počty, že do roka a pol... 😀

luly3
31. mar 2011

@martini a najlepšie natom bolo to že ta veštica ma vôbec nepoznala
a aj mi povedala že som potratila dvojčatka a ja som potratila 😉
a ja som sa pýtala že či teraz nebudem mať dvojičky a ona že sa jej
tam risujú aj dvojky ale vidí len jedno a ja som mala dve embrya a to jedno
to vzdalo 🙂

luly3
31. mar 2011

@martini mnooo ja milujem veštičky 😀 😀 😀 😀 navštevujem asi raz za
rok vždy 😀 ale vždy mi každá hovorila že zostanem tehu v marci... 😀
a konečne ten marec nastal 😀 😀 😀

martini
31. mar 2011

@luly3 asi je marec nejaký plodný mesiac 🙂 myslím, že štatisticky to sedí - som aj niekde niečo v tomto zmysle čítala...sčítané veštice 🙂 Ja som bola len raz a aj to na podnet kámošky, veštila z kávy, som nevedela, že kam ju mám vyklopiť, tak bola zo mňa nervózna 🙂

luly3
31. mar 2011

@martini 😀 😀 😀 hej hej asi je plodný 😉 alebo asi nastal pre nás ten
správny čas 😕 🙂 , mnooo uvidíme dúfam len že teraz to budem mať zo
šťastným koncom. ty ako sa cítiš aj ti býva zle ????

martini
31. mar 2011

@luly3 bude to so šťastným koncom...určite bude.... nebýva mi zle tak klasicky, skôr len tak, že mi je zle od žalúdka. som rada, že toto ma obchádza. a ty?

luly3
31. mar 2011

@martini mne nič vôbec nič 😕 nieje ale tak to je aj skoro nie????

gabinkaa
31. mar 2011

@martini ja sa pridávam, mne vyšlo tiež dievčatko 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre