Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
2. apr 2011

Dobre ranko 🙂
Vcera som nestihla zreferovat co v RF. Takze z piatich mame len tri foliky, 16mm 15mm a 14mm, tie ostatne zmizli ktovie kam. Sliznica 7mm. OPU by malo byt v pondelok, tak uvidime 😉
@rienok ty mas tehu priznaky, vyzera to nadejne 😵

rienok
2. apr 2011

@cecil36 no vidíš celkom pekný výsledok a do OPU ešte pekne narastú aj folíky aj sliznica 😉 budem na Teba myslieť
no a s tými príznakmi.... dnes od rána ništ tak uvidíme 😕

rienok
2. apr 2011

@cecil36 ozaj a co skuska?

cecil36
2. apr 2011

@rienok ahojky neboj urcite sa pekne zahryzkali 😵 Mna pri malej boleli len krize uplne od zaciatku a teda stale som spala 😀 Inak skuska za B, takze celkom fajn 😉 Este stale mam pichat merional a dnes som dostala este orgalutran a pregnyl, tak si dnes moje brusko uzije zabavu 😀

rienok
2. apr 2011

@cecil36 áno je to zábava ...ja som myslím pri 3.IVF bola taká modrinová že až, no myslela som si už to viem je to pohoda a každý druhý deň som si vyrobila modrinu 😀 teraz som zase nemala ani jednu a vôbec ma to ani nebolelo 🙂

rienok
2. apr 2011

@cecil36 boze citam nejak divne 😅 blahoželám ku skúške 😉

cecil36
2. apr 2011

@rienok ja mam teraz jednu, vcera co mi pichli v RF, ale to je v pohode. Dnes mi pride pichnut kamoska a vecer zbehnem na pohotovost pichnut pregnyl. Ja som taka mäkka si to pichat sama a mm ma este strasil, ze nepichj si sama nech si neublizis, no to je dovera 😀 😀 😀 A dakujem za blahozelanie. Ozaj ako dopadlo stretko?

rienok
2. apr 2011

@cecil36 super sme si pokecali a nastala výmena energií ... pozitívna 🙂 teším sa keď budeš môcť Ty

cecil36
2. apr 2011

@rienok no snad by sme mohli buduci tyzden niekedy medzi OPU a ET 😉 Malej uz je lepsie a uz zacala vystrkovat rozky 😀

cecil36
2. apr 2011

@rienok ozi asi budeme davat PK, kvoli tomu spg, aby sme vedeli ci sa vyvijaju embryjka i dlhsie 😉

luly3
2. apr 2011

krásne ránko
@cecil36 no parádička ja som mala 2 a vkladali mi jedno a vidííííš 😉
@rienok ako moja????
gabinka no čo odolala si aj dnes??,,

luly3
2. apr 2011

babulky dnes mi už je tak všelijak točí sa mi hlava strašne 😅 žeby príznak
aj tak je skoro nie 😝 😀 😀
dnes testík silnejší zasa 😀 😀 😀 a zajtra už bude asi poriadna kolajnica aspoň
ja to tak vidím 😀 😀 😀 chcela som si to dať do pasu len som zistila že môj mangel
mi odinštaloval s pc program a ja neviem kde mám to CD ☹ ☹ ☹
dnes som strašila od 3.30 do 6.00 hore a potom sooom konečne zaspala 😖

rienok
2. apr 2011

@cecil36 ja som myslela, že pri málo embryjkách nerobia PK ... teda my sme nemali . Raz som aj mala PK lebo som mala až 5 oplodnených vajok a vkladali mi 2 x 100 bunkové (pri 2.IVF) a ništ 😨 no ale ked ste ešte nemali tak za pokus to určite stojí 😉
@luly3 jasne že príznaky 😀 ale môže byť aj tlakom. Dávaj na seba pozor, to máš príkazom 😉 no ja ráno nič, teraz trošku kríže a sem tam brucho ...čo Ti ja viem 😕 ale mám to ako na hojdačke raz si myslím to je ono a hneď na to že aaale to si namýšľaš 😀 . no taká koza som ja, čo narobím ale veď všetko bude už onedlho jasné a stále verííííííím 😵 😵 😵

luly3
2. apr 2011

@rienok veriť je najdôležitejšie 🙂 🙂 🙂 dnes je vonku krásne tak
pôjdem asi von na prechádzku aj so psíkom 😅

rienok
2. apr 2011

@luly3 tak si to pekne uži aj za mňa 🙂 my ideme dokončiť kúpeľňu a WC, aby sme mohli pokračovať ďalej v rekonštrukcii 😀

luly3
2. apr 2011

@rienok ty nepracuj hlavne nič ťažké nezdvíhaj moja aby si si neublížila , dávaj pozor 😉
a hej vychutnám si prechádzku aj za teba 😀

rienok
2. apr 2011

@luly3 neboj sa, ja som len stavebný dozor 😀 a starám sa o poživeň

luly3
2. apr 2011

@rienok 😀 aj mne by sa niekto dnes mohol postarať o poživeň 😀 😀 😀

cecil36
2. apr 2011

@luly3 snad ta budem nasledovat 😵
@rienok myslim, ze normalne asi nerobia, lebo by nemali co selektovat, ale chcem to vyskusat kvoli tomu, aby sme vedeli ci sa delia i dalej. Joooj teraz som pichla orgalutran. Aj teba to tak stipalo?

luly3
2. apr 2011

@cecil36 mnooo ale v brušku maju večšiu šancu na prežitie ako v inkubátore 😉
ja by som si pri malom počte jo dobre rozmyslela či PK, bo sa ti môže stať
že nebude ani vklad 😕 😕 😕 a čo ti nato povedal doki. odporučil ti PK????
určite ma budete nasledovať veď ma nenechate v tom samú nie 😀 😀 😀

gabinkaa
2. apr 2011

@luly3 ahojček, odolala, testík som ešte nepoužila, teraz už nič necítim, tak neviem čo sa deje, ale vydržala som, Ty ako?

luly3
2. apr 2011

@gabinkaa 🙂 šikula ja ťa zato obdivujem ja by som nevydržala tolko 😀 😀 😀
ja som sa okolo 4.00 ráno zobudila a mosela som ísť jesť čo mi škrkalo stale
v bruchu a tak som bola hladná 😀 a ráno sa mi motala hlava troška ale už je
fajn trošku ma pobolieva brucho sem tam ale to asi preto lebo už som mala
mať mrchu 😕
a kedy chceš testovať????

gabinkaa
2. apr 2011

@luly3 neviem či šikulka, ale ešte počkám, možno zajtra, dnes 7. deň je ešte krátko a bola som na wc 3 krát za noc, tak som si myslela, že koncentrácia by bola nízka
tak sa pekne napapaj, aby bublinka mala silu, tak len oddychuj, na prechádzke so psíkom si bola? ja by som mala robiť v záhrade, ale mám obavy či môžem aj namáhavejšiu prácu, lekári nič nehovoria v tomto smere, iba viesť normálny život, ale roboty tu mám kopec ☹

cecil36
2. apr 2011

@luly3 ja som sa o tom bavila zatial len s kurecovou co mi robila folikulometriu a ona to v nasom pripade schvaluje, ale este pokecnem s machacom co on na to 😉

rienok
2. apr 2011

@luly3 máš to ďaleko? máme šošovicu ... riadny hrniec a na večeru budú cestoviny. Zas to netreba preháňať 😀

@gabinkaa no ja sa ťažšej fyzickej práci vyhýbam statočne odkedy som sa vydala 😀 sa tvárim že ja som jemná žienka (ale to by ste ma museli vidieť aby ste pochopili že to tak neni 😉 ). Ale ak máš rada prácu v záhrade a nie je nejaká nároná a budeš si aj robiť pauzičky tak by Ti to podľa mňa mohlo byť na prospech 😉

@cecil36 ja by som sa pri malo oplodnenych vajkach bala prave toho ze by nedoslo k transferu... ale my sme už mali raz PK takze vieme ze pokracovali v pohode do toho 5. dna. no ved uvidis co ti povedia v RF

gabinkaa
2. apr 2011

@rienok tak ja som na tom opačne a veľa namáhavej fyzickej práce mám za sebou, ale na druhej strane mi to neuškodilo, len teraz sa jej vyhýbam, vidím, že po zime je veľa roboty dať všetko ako tak do poriadku, musím zamestnať môjho drahého, len ten je teraz u mamičky, aby jej porobil čo treba
dobrý obedík si navarila, aj by som sa nechala pozvať 😀 ja ešte varím kapustovú polievku, ale kapusta je akási sakramentsky kyslá 😀

rienok
2. apr 2011

@gabinkaa no tá kapusta myslím na veľkú noc sa dá naposledy zo suda zobrať a to už je riadna kyselina vtedy, takže tá čo varíš Ty už tiež bude riadna ...jaj až mi skrivilo tvár ked som si predstavila 😀
no tak len polahucky, opatrno kde tu volaco porob, ked uz Ti nedá 😉

gabinkaa
2. apr 2011

@rienok ale veľká noc je tento rok dosť neskoro, tak to bude fakt už asi ani nejedlé, uvidíme, akosi sme túto zimu menej zjedli a je to dobrá prevencia proti chrípke, však sme ani nemali 😀
budem iba tak nič moc a musím zabezpečiť brigádu, už som rozhodila siete 😀

rienok
2. apr 2011

@gabinkaa to je správny prístup 😉 ... u nas sa maka a ja si sedim pri pc a citam si a este podriemkam obcas 😀

gabinkaa
2. apr 2011

@rienok a majstri sú šikovný? takže si stavebný dozor 😀 a vieš, že ten je dôležitejší ako samotní majstri? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre