Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
4. apr 2011

@rienok som v práci...doteraz som o dušu pracovala, ale na takom tajnom špeci PC, aby nikto nevedel, čo to je...a tam som nemohla byť na nete...a nemohla som písmenkovať na MK...a teda som mala deficit, tak si to zlízla moca303 😀

martini
4. apr 2011

@cecil36 ani neviem čo je varikokela, idem študovať 🙂

cecil36
4. apr 2011

@martini no 6 bolo aj pre mna zahada, lebo kurecova v piatok videla 3 kusy folikov, tak tie dalsie tri boli nejaki tajni agenti alebo co 😀 No uvidime zajtra o 13.00 kolko z nich sa oplodnilo. Machac povedal, ze pocita, ze 3-4 budu oplodnene, tak sa necham prekvapit, snad milo 😉

martini
4. apr 2011

cecil36 tak už som si niečo kukla a bol mm na tej ľahkej operácií - sklerotizácii tej testikulárnej žily?

cecil36
4. apr 2011

@monca303 suhlasim s @martini, ze nie vzdy sa najde pricina zleho spg a ak sa aj najde, niekedy sa da zlepsit a niekedy nie. V kazdom pripade by som mm nasadila vitaminovu kuru. A na zlu morfo daj drahemu dostatok kyseliny listovej 😉 A tiez si myslim, ze je dobre spravit radsej kvalitne ivf-ko 😉

cecil36
4. apr 2011

@martini nie u nas sa varikokela nepotvrdila, my mame zlu genetiku + prenasac spinalnej atrofie, brrrrrr

martini
4. apr 2011

@cecil36 to je fakt pekná správa, takže macháč už aj na ne kukol s embryologičkou a asi sa mu zdajú tak na prvý pohľad zrelé a dobré, keď také pozitívne číslo oplodnených hlási. A prečo ste prvýkrát boli na nativ a nie rovno soft?

cecil36
4. apr 2011

@martini lebo ja som ok a v predchadzajucom centre som mala blbu skusenost s clostilom- teda, ze som z neho mala len jedno vajko a len 5,5 mm sliznicu 😒 (tej som sa bala aj teraz). Machac ma vsak ukludnil, ze on to spravi inak a mam mu verit 😉 Takze som este dopichavala merional.

martini
4. apr 2011

@cecil36 jáj. a vidíš, macháč neklamal. nepovedali ti akú máš dnes sliznicu?

monca303
4. apr 2011

@martini ďakujem, pokúsim sa nájsť nejakého andrológa, já by som chcela vedieť príčinu zlej morfológie, ale v CARe to vôbec neriešili, iba ideme do ďalšieho kola, tam sme tiež vedeli ako sa vyvíjajú embryjká, kvalitu aj štádium, len som bola sklamaná tým, že nám nedoporučili vyšetrenia ohľadom spg., veď tam môže byť poškodená DNA a potom úspešnosť IVF je minimálna. Teraz som veľmi nahnevaná, pretože je to ešte čerstvé, ale máme už dosť rokov a preto to tak naháňam.

cecil36
4. apr 2011

@martini neviem, zabudla som sa spytat, ale v piatok bola 7mm a uspesne jej pomaham matysakovym cervenym 😀
@monca303 niekedy sa pricina fakt nenajde, vseobecne vsak plati, ze cim horsia morfo, tym horsia fragmentacia t.j. embryo sa neuhniezdi alebo skoro odchadza (zalezi kde je DNA poskodena). Na genetike ste boli? Myslim na takej, kde vam zistuju karyotyp, cysticku fibrozu a tak. Ja teraz narpiklad skusam ivf s PICSI, tak uvidime ake budu vysledky 😉

monca303
4. apr 2011

@cecil36
@martini ďakujem vám za info, len sa bojím tretieho neúspechu ☹ Ale určite to budem skúšať.Držím vám všetky prsty nech sa z vás všetkých aj zo mňa 😉 stanú maminy.

monca303
4. apr 2011

@cecil36 na genetike sme boli, kde nám zobrali krv a nejaké otázky ohľadom rodiny, ale výsledok poslali do CARu a tam povedali, že je to o.k.

rienok
4. apr 2011

@monca303 tak si to vypýtaj, sú to Tvoje výsledky a minimálne opis t.j. kópiu Ti musia spraviť. Na to máš právo 😉

cecil36
4. apr 2011

@monca303 tak si z Caru vypytaj vsetky vysledky, aj nam stefancik- urolog povedal, ze je vsetko ok a nebolo, mm mal silny zapal vdaka comu sa mu zhorsovala morfologia 😒

monca303
4. apr 2011

@rienok
@cecil36 já som si pýtali výsledky z prvého CARu, ale genetiku mi nedali, skúsm tam ešte zavolať.

rienok
4. apr 2011

@monca303 normálne si to natvrdo vypýtaj, ja som aj študovala ten zákon keď som si išla pre papiere do CARu ale nakoniec to vsetko mal moj gynekolog tak som to nepotrebovala 😉
Spracúvanie, poskytovanie a vedenie zdravotnej dokumentácie sa riadi ustanoveniami zákona č. 578/2004 Z.z. v súvislosti so zákonom o ochrane osobných údajov č. 428/2002 Z.z.

Údaje zo zdravotnej dokumentácie sa sprístupňujú formou nahliadania do zd. Osoby
a) tejto osobe , alebo jej zákonnému zástupcovi v celom rozsahu

....
2.Osoba oprávnená nahliadať do zdravotnej dokumentácie má právo robiť si na mieste výpisky alebo kópie zo zdravotnej dokumentácie v rozsahu ustanovenom v odseku 1
3. Poskytovateľ môže odmietnuť nahliadnutie do zd. osobe , ktorej sa poskytuje zdravotná starostlivosť v špecializačnom odbore psychiatria alebo v špecializačnom odbore klinická psychológia , ak by negatívne ovplyvnilo jej liečbu

rienok
4. apr 2011

@monca303 ozaj a ešte, to sú dosť drahé vyšetrenia a pokiaľ Ti ich už raz robili tak poisťovňa nepreplatí to isté vyšetrenie znovu až na nejaké výnimky. Ja mám kópie všetkého doma 😀 pre istotu

monca303
4. apr 2011

@rienok tak to zajtra zavolám do CARu a pekne im to vysvetlím, tak to som zvedavá čo mi povedia keď im prečítam znenie zákona.dík

cecil36
4. apr 2011

@monca303 suhlasim s @rienok treba si to natvrdo vypytat a trvat na svojom, ze svoje vysledky chces a oni ti ich musia dat, pripadne ti spravia kopiu 😉
@rienok ako hlboko sa ma ten utros vkladat? ci je to uplne jedno a on posobi hocikde? Prepac, ze sa pytam ako tatar, ale este som ho nemala 😠 😉

rienok
4. apr 2011

@cecil36 najhlbšie ako dotiahneš .... čím hlbšie tým lepšie ale nepchaj si ho do maternice 😀

rienok
4. apr 2011

@cecil36 no prvý krát som aj ja mala z toho hokej 😉 zvládneš to

gerdusha
4. apr 2011

baby, zabudla som: pregnyl sa picha do brucha alebo do zadnice?

brita
4. apr 2011

@gerdusha Do zadocku 🙂

rienok
4. apr 2011

@gerdusha no ja som v RF pichala do brucha ... tak mi kázali, ale predtým v GF do svalu a to som behala na pohotovosť ...na to odvahu nemám 😀

gerdusha
4. apr 2011

@brita
@rienok ,
diky...mne sa cosi mari, ze minule mi v RF kazali do brucha...ale fakt si nie som ista....

brita
4. apr 2011

@rienok
@gerdusha Ja som vzdy pichala pred svojim OPU do zadocku, tak mi kazali. 😉 Je dost mozne, ze sa moze aj do bruska, ked Rienok ma taku skusenost. Napriklad viem na 100%, ze taky decapeptyl depot sa moze pichnut do rbuska aj do svalu. Zrejme je to iste mozne aj u pregnylu. 😵

brita
4. apr 2011

@gerdusha Tak potom pichni teda do bruska, aspon nemusis behat na potovost a mas pokoj. 😉

gerdusha
4. apr 2011

@brita ,
teraz som si nasla info na nete...pisu, ze do svalu...cize zadok...merional sa napriklad picha aj tam aj tam......aaaaa...tak si to do zadnice a basta

brita
4. apr 2011

@gerdusha 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre