Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
5. apr 2011

Inak, pozrela som si tie hodnoty hcg v tabulke - uf, tak podla toho by som mala urcite dvojcata.... Hlavne, ze ked som si robila test na 28.DC (cize 14.-15. po ovulke), tak bol negativny.... ale ked si date do googlu "hcg hodnoty" , tak vam vyhodi viac stranok s tabulkami. A porovnavacie hodnoty su vacsinou uvadzane rovnake - iba v tejto tu su akesi na moj "vkus" nizsie. 😨

maticap.
5. apr 2011

@luly3 tie tyzdne tu uz tusim vysvetlovala @martini - skratka, pocitaju sa od poslednej menstruacie - cize u mna od 7.2. - takze teraz som akoze 9.TT, no kedze viem ked som mala ovulaciu, tak je to u mna o dva tyzdne menej - nech si dr. hovori co chce. A basta! 😝 😀 😉

cecil36
5. apr 2011

@lulu10 hej picsi bez icsi nemoye byt, ale ja len dodavam, ze mz sme mali picsi, lebo icsi bolo 2x neuspesne 😉
@rienok @luly3 @lulu10 @martini @gabinkaa mame 3 embryjka 😉 vo stvrtok mame ET

luly3
5. apr 2011

@maticap. šak ale to je blbosť ved OVU si mala ked bola OPU akože nie????

maticap.
5. apr 2011

@luly3 vsak ale nam sa zadarilo prirodzene 😀 ....ja vam sem iba "leziem do kapusty", lebo sa mi s vami dobre debati 😉 a kedysi som silne zvazovala, ze pojdeme rovno do RF.

luly3
5. apr 2011

@cecil36 nooo super pekné gratulujeeeem a davaš aj PK

luly3
5. apr 2011

@maticap. 😀 😀 😀 jááááj tak to hej potom 😀 😀 😀 som to trubka co

martini
5. apr 2011

@luly3 je to logicky blbosť, máš pravdu...ale proste sa v medicíne ráta tzv. gestačný vek a nie skutočný vek (toto ti asi vyšlo aj podľa tej internetovej kalkulačky).

lulu10
5. apr 2011

@cecil36 3embryjka super 😵 😵 😵 som si teraz vydychla cecil ti poviem ze som to prezivala ked si nepisala 😀

maticap.
5. apr 2011

@luly3 kdeze - ja mam tiez dobry zmatok z toho, ktora z vas cim presla, hoci sem dlhsie chodim pravidelne 😉

martini
5. apr 2011

@cecil36 no machač sa trafil 🙂 blahoželám a nech sa pekne prepekne delia a rastú. PK teda nebude, keďže idete na ET vo štvrtok. No držím prsty, aby boli dve krásne 8 bunkové na vloženie...a keby ostal ešte jeden 8 bunkač na zmrazenie...nebolo by to zlé 🙂

maticap.
5. apr 2011

@cecil36 gratulacia - pekny vysledok! 🙂

rienok
5. apr 2011

@cecil36 no supeeeeeeeeer teším sa 😵 😵 😵 to je výborná správa juj

cecil36
5. apr 2011

@rienok @maticap.@martini @lulu10 @luly3 baby moc dakujem, ze ste na mna mysleli 😵 😵 😵
@luly3 PK nedavame kedze su len tri, i ked spravili by nam, len neviem, u maminy im bude lepsie, snad 😵
@lulu10 nesiel mi PC, tak preto, nejaky vypad netu som mala 😉
@martini ja machaca fakt obdivujem ako toto mohol vediet 😀 Takze 8 bunkac je idealny na vklad? Ja som prve ivf mala 4 bunkove (ET 2 den od OPU) a 2ivf 7 bunkove 😠 3den od OPU, ale vajko este muselo dozriet v mediu alebo pospisilova ho vybrala privcas).

martini
5. apr 2011

@cecil36 a to vyberajú lekári? som myslela, že pred ET ich z toho ich kultivačného prostredia vyberá embryológ a že o tom aj rozhoduje, že kedy ide von 🙂

gabinkaa
5. apr 2011

@cecil36 krásny výsledok, gratulujem moc moc a držím pästičky, aby všetko dobre dopadlo, teším sa s Tebou 😵 😵 😵

cecil36
5. apr 2011

@martini neeee 😀 jasne, ze vybera embryolog 😉 , mne len skoro spravila OPU a vybrala mi 18mm folik, co je malo, navyse mne praska az pri nejakych 22-24mm, preto muselo ist este do speci media na dozretie 😉
@gabinkaa joj aj tebe moc drzim palce, nech uz vies vysledok a nech je pozitivny 😵 😵 😵

falin
5. apr 2011

@rienok - ja som tiez MTHFR heterozygot dokonca v 2 mutaciach.
Ked ti tak nakazali urcite vedia co robia, mne to iba obvodny dr. hovoril.

cecil36
5. apr 2011

@falin @rienok ja som vcera volala s drakulkou a povedala mi, ze nemusim nic okrem femibionu, vraj mam homocystein ok a antifosfolipidy, a vraj ked som nepotratila tak anopyrin je zbytocny, hmmm. Tak ja chrumem zatial len femibion, ascorutin a magne B6 a este lieky na alergiu- to sa este spytam pred ET 😉

falin
5. apr 2011

@cecil36 - to je fajn ze homocystein je ok, ten zvykne robit problemy. Ja ho mam tiez OK. A blahozelam k peknemu vysledku, kolko budete vkladat?

cecil36
5. apr 2011

@falin dakujem 😉 Chceli by sme vkladat dve embryjka, tak uvidime ci sa aspon jedno uhniezdi 😉 A ty si brala anopyrin ci nieco ine alebo ti nedali nic?

naduska
5. apr 2011

ja som tiez MTHFR heterozygot 677 a picham od opu fraxac vzdy.

cecil36
5. apr 2011

@naduska ja mam MTHFR homozygot 1298 a nekazali mi nic, ani v RF ani na hemato, ty mas homocystein ok?

naduska
5. apr 2011

@cecil36 ano homocystein mam ok ....ale fraxikom nemozes nic pokazit .

naduska
5. apr 2011

@cecil36 tak ty budes prva ,ktora si dava PCSI ,som zvedava ,drzim palce dufam ze vyberu tie spravne spermie

rienok
5. apr 2011

@naduska ja som MTHFR A1298C heterozygot a vraj je to časté ....inak mi povedali ze anopyrin na to stačí , tak im verím 😅
@cecil36 a nie je ascorutin na zrážanie krvi?? ja som to voľakedy dávno brala keď mi každú chvíľku tiekla krv z nosa .... a to mám stále nízky tlak 😒

cecil36
5. apr 2011

@naduska rozmyslam, ze dam aspon ten anopyrin, bo ten viem zohnat 😀 Ale este nie som uplne rozhodnuta 😉 Inak aj ja som zvedava, co je to PICSI za zazrak a ci sa vobec oplatilo si to dat 😉

cecil36
5. apr 2011

@rienok ja som to brala lebo mi praskali zilky na tvari, jemine snad som nieco nepohnojila, ze to beriem 😕 Tlak mam aj ja nizky, vzdy ma zachranila kava, ale kedze mi zacalo robit mlieko dost zle, tak som vzsadila aj kafe 😉 A kolkatku anopyrin ti kazali pakat?

rienok
5. apr 2011

@cecil36 no máš 3 oplodnené vajka tak oplatilo 🙂

rienok
5. apr 2011

@cecil36 tak sa radsej spytaj, zavolaj machacovi alebo napis, vedeli o tom ze uzivas ascorutin? este neni neskoro 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre