Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
7. apr 2011

@gabinkaa viem, že si už spomínala koľko máš rokov, ale si nepamätám. Myslím, že keby si už mala naozaj veľa rokov na IVF tak Ti ho už ani v RF neodporučia. Ja by som nehádzala flińtu do žita.... aha @luly3 ak sa nemýlim tak až na 8 pokus. Viem teraz Ti to píde márne, ale netreba sa nikdy vzdať

gabinkaa
7. apr 2011

@rienok vieš tento rok budem mať 41 a to vidím, že je už fakt dosť, tu sú mladé baby, ktoré to inak berú, pre mňa to je mnohonásobná bolesť ☹

ninockaskv
7. apr 2011

@gabinkaa ved maju aj starsie maminy... mozno je to tazsie, ked ma clovek viac rokov,a le nie beznadejne 😅

@callex nehovorili, podla stelcla by som uz teraz v aprili mohla, ale ja som sa na to psychicky necitila, okrem toho teraz mame tu prestavbu, skoncime niekedy v maji, tak v juny este absolvujem svadbu a idem na to .. uz som zacala tlacit kyselinu listovu 😉 a nebyt @rienok neviem n eviem, ci pridem k nejakemu datumu 😨

a preco prespat a necestovat domov? 😕

@lulu10 super., tesim 😉

ninockaskv
7. apr 2011

joooj baby, to co ta zena rodila opita, to ste citali??? akoze vyprdnut sa mozem na celu tuto nespravodlivost 😠 😠 😠 😠
a kolegyna akurat vravi, ze nejakej jej znamej zomrelo babatko 2 tyzdne pred terminom 😅 😅 😅

luly3
7. apr 2011

@rienok nie moja 7 bo to jedno IVF bolo bez ET čiže transfer bol len 7 krát spolu s ketami 😝 😀
@gabinkaa nezáleží natom kolko máš rokov, ale natom ako veľmi túžiš mať malinké 😉 , dnes
sú normálne 40 ročné ženy prvorodičky je nová doba moja 😅 😅 😅 takže NIE niesi stará ale
v najlepších rokoch na to aby si mala beiby 😉
jeden doktor mi raz povedal: možno vám nevíde 1 IVF ale keď sa nevzdáte tak bábo budete mať 😉
a ja som to nevzdala a trápim sa 6 rokov

rienok
7. apr 2011

@gabinkaa je viem, teraz je to boľavé, ale práve preto že budeš mať 41 tak by som to ešte skúšala ... mne Štelcl povedal že do 42 to robia s vlastnými vajíčkami.

rienok
7. apr 2011

@ninockaskv ďakujem 🙂 som rada, že si sa rozhodla

rienok
7. apr 2011

@luly3 no ale podstatné je, že si to nevzdala ... a teraz maš miminko v brušku 😵

luly3
7. apr 2011

@rienok ja by som to nevzdala asi nikdy 😀 😀 😀
@gabinkaa ja som bola na IVF november/2010 - január/2011 - Marec/2011
Stelcl sa mi smial že som veľká bojovnica 😅 a že sa mu páči že to beriem už
ako samozrejmosť 😉 IVF boli premňa už sučasťou môjho života vravela som že
toto je asi môj údel 😠

rienok
7. apr 2011

@luly3 😉

freecoolinka
7. apr 2011

Ahojte kočky,
my sme sa s manželom pokúšali o miminko rok a pol. Po pol roku som išla doktorovi lebo sa mi nepáčilo že nám to nevychádza. Pol roka som brala clostilbegyt 2x2 denne. Pritom v príbalovom letáku bolo odporúčanie len na 3 mesiace. Pán doktor ma uistil že je všetko v poriadku ale ani po pol roku čo som brala lieky som nedostala ovuláciu. Po všetkých vašich diskusiách som sa i ja rozhodla zavolať do Reprofitu v Brne či by nám mohli pomôcť. Už len pani ktorá mi ihned zdvihla telefon bola neskutočne milá. Dostali sme termín na 28.04.2011 na prvú konzultáciu k p.doktorovi Machačovi, tak sa veľmi tešíme a sme plní očakávaní ako bude všetko prebiehať. Máte niekto skúsenosti s Dr. Machačom, ďakujem veľmi pekne.

gabinkaa
7. apr 2011

@luly3 to si teda mala fakt na husto a má pravdu, že úžasný bojovník, som rada, že Ti to vyšlo 😉

martini
7. apr 2011

@luly3 ja som mala 3 transfery (z toho jedno KETko) november 2010, december 2010 a február 2011...máme rovnaký štýl boja 🙂
@gabinkaa to ma veľmi mrzí...čo povedať...ale skús to ešte nevzdávať. daj si urobiť pre istotu test hcg z krvi, to určite. a ak nie je u vás zásadný problém zohnať peniažky na ďalší pokus, skús nazbierať energiu a silu a fakt skús čím skôr ďalšiu stimulku. dajte si limit, že ešte 42 je ok a potom už sa budete tešiť zo života inač, že ste spolu, že máš krásnu zdravú veľkú dcéru... ale nateraz nie je čas to ešte vzdávať...posielam pozitívnu energiu...
@freecoolinka Maháč je profík, určite budete spokojní.
@rienok takže test v pondelok? ty máš teda výdrž. vzdávam hold 🙂

Ja som dnes doma, lebo včera večer som mala také malilinké špinenie a tak som si povedala, že radšej nechám nohe vyložené hore a v teple 🙂 plus mám už dva dni taký divný pocit na močových cestách, tak aj preto.

gabinkaa
7. apr 2011

@rienok uvidím čo urobíme, som napísala doktorovi, ešte sa neozval, uvidím čo povie a neviem či mám ten utroš brať alebo nie, keď má mrcha prísť tak nech príde

rienok
7. apr 2011

@freecoolinka ja teda chodím ku Štelclovi, ale baby si chvália aj Macháča aj Koudelku 😉 ...nemáš sa čoho báť, naozaj sú tam v RF úplne iní ako tu na slovensku. Prebieha to vo veľmi príjemnej atmosfére, najprv sa vás povypytuje čo ste skúsili- neskúsili, odporučí možno nejaké vyšetrenia, spraví sono maternice a vaječníkov, vezmú krv na prolaktín a TSH a možno si Ťa nastavia na hormonálny profil. No a uvidíte, čo a ako. Ja som bola mimoriadne spokojná 😉

gabinkaa
7. apr 2011

@martini ďakujem moja za pozitívnu energiu, fakt ju potrebujem, peniaze zatiaľ nie sú problém, len obrovský strach z týchto neúspechov, medzi IVF sme mali dlhšie prestávky, ak do toho ešte pôjdeme, tak asi hneď, bez dlhšej prestávky, musím takto uvažovať, lebo je to na zbláznenie
Ty pekne oddychuj a nohy vyložené, aby sa nič zlé nestalo, držkaj sa

rienok
7. apr 2011

@gabinkaa určite brať, ono ak je to mrcha tak sa spustí aj keď berieš utroš, ale ak to neni mrcha tak vysadením utrošu by si nepomohla
@martini pekne sa opatruj a dávaj na seba pozor! ale to som Ti už písala. práve že nemám nervy...začínam mať obavy tak to odďalujem 😒 aj keď muž mi dnes zakázal myslieť na to takto 🙂

martini
7. apr 2011

@rienok @gabinkaa ďakujem baby, snažím sa opatrovať a mm robí všetko čo mi na očiach vidí...ja som sa tááák dobre vydala 😀 Ja som v robote chýbala len keď som bola na laparke a teraz si tu poctivo nechodím do práce, ale viem, že to za to stojí 🙂
@rienok a tvoj mm má pravdu...a čo tak pohľad, že aký by to bol pekný víkend keby si si ten pozitívny test urobila? 😉

ninockaskv
7. apr 2011

@rienok a nespominala si, ze ti uz meska menzes? ci to som si pomylila? 😕

ninockaskv
7. apr 2011

@gabinkaa ...ono to je beh na dlhu trat, este to skuste.. kym mas maternicu, vzdy je sanca 😅

rienok
7. apr 2011

@ninockaskv nie, ja mám testovať až 30. DC a ja mávam 28 dňový... takže tak

rienok
7. apr 2011

@martini nie nemám odvahu, teraz sme sa ešte aj chytili kvôli tomu ☹ vraj nemám čarovať 😕
tak som teraz taka smutna, bojim sa teraz

gabinkaa
7. apr 2011

@ninockaskv ja to tiež tak beriem, že šanca je, len strach z neúspechu je veľký a aj tá cesta k tomuto IVF nebola posiata ružami, pri neúspechu človek viac bilancuje, teda ja som aspoň taká, no a bilancia vždy vyznieva proti mne

martini
7. apr 2011

@rienok ja som presne hovorila, že do 7. dňa sa tvárim ok a potom tak na 8. alebo 9. deň sa už nevládzem ovládať a psychika začne štrajkovať...tak asi to máš podobné... a muži tomu nerozumejú, my musíme čarovať 😀 😉 😀

ninockaskv
7. apr 2011

@gabinkaa dopraj si trosku casu, pozviechaj sa, mozno sa o mesiac na to pozries inak.. ver mi, ze viem o com hovoris,po nasich 4 pokusoch s takou katastrofalnou bilanciou som bola presvedcena o tom, ze v zivote nikdy viac uz nic nebudem skusat.. 😅 ono uplne presne funguje, co ta nezabije to ta posilni 😉

@rienok no, hlavne sa nehadaj s manzelom, aj ked my vieme, ako ti je na dusi ☹ ☹ ☹ zbytocne stresujes embryjko.. carovat mozes, ale pricarujs si drobca 😵

gabinkaa
7. apr 2011

@ninockaskv hm čas, čas je práve to čo príliš nemám, nejako to však všetko dopadne, buď to bude pre nás dobré alebo zlé, ale Tebe budem držať palce, aby sa splnilo Tvoje vytúžené želanie 😉

brita
7. apr 2011

@rienok
@callex Ja som mala ET 29.3. na 5.den po PK, cize som dnes 9. den po ET. 😉

rienok
7. apr 2011

@brita fuha a o koľkej si tam bola? lebo ja o 12,00 toho 29.3. 😉
@martini, @ninockaskv tak som si zdriemla a je lepšie ....teraz ma ale zase boli hlava uff, no nic idem si este lahnut dakujem za podporu papa zatial 😉

gerdusha
7. apr 2011

caute,

takze bojovnik nezabojoval...vivat stimulacia c. 5... 😒

luly3
7. apr 2011

@gerdusha ☹ ☹ ☹ dneska je deň zlých správ 😠 je mi lúto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre