Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
8. apr 2011

@rienok to si sa teda asi nevyspala, keď aj v noci bolela... skús hlavne viac piť a jedna káva je lepšia ako nejaký liek proti bolesti, určite. Ja si ju síce odriekam, ale jedna určite neuškodí. Aj som to čítala, že je to ok. A na tú kávu poď ku mne 🙂 my máme takú dobrú 🙂
Ja som už som zasa dnes v prácičke, ale tááák sa mi nechcelo. Mm ráno o 03:30 vstával a šiel niečo riešiť do BA, tak ma asi tak 4x zobudil...Takže som Ti poslala do BA môjho mm 🙂
@kajka39 jéé, dovolenka...a to bude taká jarno-zimná alebo jarno-letná?

gabinkaa
8. apr 2011

@falin to máš pravdu, čo doktor to originál a radšej sa nerozčuľovať, lebo to škodí zdraviu, tak dúfam, že ten môj to zvládne
@luly3 už ma tuším opúšťa viera v to, že zázraky sa dejú, ale čo už, nejako to predýcham, znova
@cecil36 myslím, že u nás v labáku to tiež tak rýchle zvládnu

rienok
8. apr 2011

@gabinkaa , @ninockaskv, @luly3, @cecil36 áno majú to po fyzickej stránke jednoduchšie a nemajú v sebe toľko hormónov, ale musím im uznať že bez paniky a strachu sa ľahšie žije 😀
dnes je hneď o čosi krajší deň keď nepanikárim 🙂

rienok
8. apr 2011

@martini mám sa o neho nejako špeciálne postarať 😀 ? na kávu by som rada prišla, len to mám kúsoček od ruky 😀
no veru nevyspala asi 3x som sa zobudila na to že ma bolí.... tak som bola na WCko, napila sa a skúšala spať. Takže pojdem sa pozrieť do práce na 1-2 hodinky a šup ho domov, možno si konečne vysejem na balkóne kvietky 😉

martini
8. apr 2011

@stela75 oni viacerí asi vedia dobre po anglicky (teda myslím aj odbornú angličtinu), lebo chodia dosť po sympoziach a konferenciach či školeniach (či ako sa to volá) po zahraničí.
@rienok no môj drzý mm ohľadom OZ povedal, že jasné, že nám stanovy napíše a zaregistruje...že nám dá dobrú cenu...no drzák drzý...ešte aj vlastnú ženu by zinkasoval, fiškál jeden 😉 Ale to je jeho štýl humoru, takže v pohode to niekedy v lete môžme založiť - myslím, že to tak bude stačiť a aspoň budeme vedieť či sa nejaké legislatívne zmeny plánujú (možno).
No trochu od ruky sme...to máš recht...sme mali ísť na kávu minulý rok, to som pracovala v BA a bývala som na Kvetnej v Ružinove...
Ty si šikulka, že vysejem kvietky...ja som bola včera doma a dopadlo to tak, že som na troch internetových stránkach nakúpila... a teraz dúfam, že sa mm nebude pýtať koľko to stálo 🙂 Ja musím radšej do práce chodiť...

rienok
8. apr 2011

@martini internetové nákupy sú sviňa 😀 teraz si bežím pre architekta tak zase o chvíľku, zatiaľ sa tu pekne zabávajte

tinna13
8. apr 2011

ahojte babule, pozdravujem vas vsetky.tyzden som tu nebola
velmi rada vas citam, no je toho naozaj vela, tak som to len tak preletela. hlavne ma zaujimali nase cakatelky 🙂
@luly3 blahozelam ku krasnemu hcg, aj ja idem 19.4 do RF na sono mam to o 12:00 a ty?
@gabinkaa tak velmi som verila, ze sa to podari, ale obcas sa deju aj zazraky, tak mozno naozaj krvicka prekvapi.
@martini a co si nakupovala?ja uz pozeram nejaku modu pre tehotne. jeden balicek mam uz na poste a vcera som si objednala z nejakej ceskej stranky, celkom pekne.brusko mi uz riadne vytrca a pomaly uz nic neobleciem. daj nejaky dobry tip ak mas.
@rienok davas si nacas s tym testovanim, ja by som uz asi nevydrzala. ale ved na dobre si treba pockat. takze v pondelok budem silno drzat palce aby si si nasla krasne 2. to uz budes mat 13 den po. U mna bola 13 stastne cislo. vklad som mala 13.2 a test aj krv som mala na 13 den po. tak dufam, ze aj pre teba bude stastna.TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@cecil36 najcerstvejsia cakatelka, zelam ti aby ti tie dni rychlejsie ubiehali a vylepsila si statistiku 🙂 dvojicky by sa mohli zadarit uz tu davne ziadne neboli
@calex som rada, ze uz stimulujes, dufam ze tentokrat sa to uz podari

martini
8. apr 2011

@tinna13 ešte tehumodu nenakupujem. Mám o dve konfekčné veľkosti väčšiu sestru a tá je shoppingmaniačka a má plné skrine, tak mi niečo dala, aby som nemusela každý mesiac novú garderóbu kupovať 🙂 Nakupovala som kozmetiku - krémiky, očné tiene, púder, líčka...no proste všetko čo sa mi na materskej bude zdať príšerne drahé...tak som to rýýýchlo kúpila teraz 🙂 a ty keď už si začala, tak pošli link, kde si niečo pekné našla a potom daj vedieť, keď balík príde, že či si bola spokojná.

luly3
8. apr 2011

@tinna13 ahoj ďakujem ja idem na 10.30 🙂 takže sa asi minieme 😕 a ty ideš tam na kolkate sono???
@rienok ja som kávu od transferu vôbec nepila ale ja ju ani nepotrebujem
no určite keby ma bolievala hlava tak by som to riešila kávou ako liekmi alebo trpieť 😀
takže kludne si pochutnaj 😀

luly3
8. apr 2011

@martini aj ja chcem taku sestru 😀 😀 😀 ja mam segru ktorá ma tak o 5 čísiel menej ako ja
😀 😀 ona je vyschlá a má dve deti už 😀 😀 😀 a postavičku má jak 18 -tka 😠 😀
takže ja si budem mosieť kupovať všetko sama ale ja zasa mám výhodu milujem legíny a tepláky
a do toho sa dám aj ked budem mat o 15 kg viac bo je to elastické 😀 😀 😀 a môj šatník
obsahuje iba elastické a pružne veci 🙂

martini
8. apr 2011

@luly3 no u nás je to presne opačne, ja som tak veľkosť 38 a segra 40, takže mi to teraz vyhovuje 🙂 A na legíny sa chystám aj ja...celé leto budem v tom chodiť a kúpim nejaké tuniky a také šatočky k legínam a bude 🙂

luly3
8. apr 2011

@martini 😅 ja vtom chodím stale jaro leto jeseň zima 😀 😀 😀 je to velmi pohodlné a v tehotenstve
to je podla mňa ideálne nikde to netlačí 😀

luly3
8. apr 2011

ozaj baby ako prebieha prve sono v RF ked vám pozeraju už srdiečko je to vonkajšie
sono alebo vaginálne????

tinna13
8. apr 2011

@luly3 idem tam na predimplantacny screening na 2 poschodie dr. Doubek. zatial som tam mala sono iba raz v 8 tyzdni ked mi potvrdili tehotenstvo.
@martini ja nosim tak 36-38 a mam v satniku vacsinou uzke veci, takze uz musim kupovat.pribrala som uz 1,5 kg. sestru sice mam ale ta je teraz 5 mesiacov po porode a vazi 45 kg. zatial sa mi pacili veci z tychto stranok www.ma-ma.sk www.bublinka.sk
www.happymum.cz

cecil36
8. apr 2011

@tinna13 tinka ja viem, ze to znie divne, ale citim, ze proste budu dve, snad ma intuicia neklame 😀 😀 😀
@martini @luly3 ja by som chcela akukolvek sestru, väcsiu, mensiu vsetko jedno 😵 😵 😵 😀

tinna13
8. apr 2011

@luly3 sono je vaginalne, daju ti fotku a spravu do kedy mas brat lieky. a samozrejme pozeraju ci je akcia srdiecka.
mne povedali ze mozem na sona chodit aj k nim.

tinna13
8. apr 2011

@cecil36 ked to tak citis tak to tak aj bude 🙂 , intuicia je sina vec a hlavne treba verit a vnutorne sa presvedcit, ze vsetko bude ok. aj ja som chcela velmi 2 ale uchytilo sa iba jedno. nevadi 🙂
a ty si jedinacik alebo mas brata?

luly3
8. apr 2011

@cecil36 😀 😀 😀 určite budú dve veď aký bojovníčkovia to sú 🙂
@tinna13 aha to ja ani neviem čo je 😀 😀 😀 ale šak sa dozviem postupne nie 😀
ja moc radšej ani nechcem vedieť lebo keď som išla na 1IVF tak som študovala
všetko možne a potom sa to namna všetko aj nalepilo 😀 čítala som o biochemickom
a bum mala som ho o spont.potratou a tiež ma to čakalo tak nechcem už nič vedieť 😀 😀 😀

luly3
8. apr 2011

@tinna13 super už sa teším no a ke´d budeš chodiť na sono knim nemusíš platiť???
ja mám velmi dobrého známeho docenta na kramároch v BA tak ja asi tam knemu budem
chodkať 😀

luly3
8. apr 2011

@tinna13 super už sa teším no a ked budeš chodiť na sono knim nemusíš platiť???
ja mám velmi dobrého známeho docenta na kramároch v BA tak ja asi tam knemu budem
chodkať 😀

tinna13
8. apr 2011

@luly3 ano vela informacii je niekedy na skodu, cloveka to len vyplasi. ten screening sa robi medzi 11-13 tyzdnom a lekar pozera ci je babetko zdrave, ci ma vsetko vyvinute, vylucuje niektore vyvojove vady.

martini
8. apr 2011

@tinna13 a vlastne ako je to s tým utrogestanom? do kedy presne sa to má brať? a má sa vysadiť naraz alebo postupne?

tinna13
8. apr 2011

@martini beries 4-0-4? mne povedali, ze od 12 tyzdna zmenit na 2-0-2 a od zaciatku 13 tt uplne vysadit.lebo od 13 tt si tieto latky uz dokaze tvoja placenta vytvorit aj sama.

cecil36
8. apr 2011

@luly3 ja uz obzerak kociky pre dvojicky hehehe 😀 asi mi sibe 😀
@tinna13 mam brata, ale zije mimo SK a moc toho nenakeca 😀 takze sa velmi nestretavame 😠

martini
8. apr 2011

@tinna13 áno, beriem 4-0-4. takže keď budem 11+0 (teda 12tt) zmením na 2-0-2 na jeden týždeň a potom už nič...len pre istotu, lebo niekedy pochybujem, či dobre rozumiem čo sa myslí 12 týždeň a tak 🙂

tinna13
8. apr 2011

@luly3 za sona u nich budem platit, lebo je to 3D alebo 4D sono. za tieto sona sa plati aj na slovensku.
ja tam pojden iba teraz na tento screening lebo to robi iba malo doktorov moj nie, dalsie sona uz robi aj moj lekar

lulu10
8. apr 2011

@cecil36 ty si jasna dvojickovska tehulka jupííííí, ja ta nasledujem vo vysetreniach a v postupe tak dufam ze aj v tomto budem 😀 😀 😀

cecil36
8. apr 2011

@martini @tinna13 mne dali uzivat 2-0-2 tak snad to miminam bude stacit 😕

cecil36
8. apr 2011

@lulu10 ahooj, no snad sa nemylim 😀 A ty sa pekne coskoro pridaj k tehulkam 🙂

tinna13
8. apr 2011

@martini ano presne tak, aj ja to takto chapem, len neviem ci sa mam drzat tyzdnov podla PM alebo podla sona, lebo podla sona som o 3 dni popredu. ale asi sa budem drzat tyzdnov podla sona, ved uz tie 3 dni predsa nemozu hrat nejaku rolu, ci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre