Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
8. apr 2011

@cecil36 neviem podla coho urcuju to davkovanie?
nevadi, ze si s bratom velmi nepokecas mas tu predsa nas a konika 🙂

luly3
8. apr 2011

@tinna13 aha no na to mam čas ešte 😅
@cecil36 kočárky pozeráš aj ja som pozerala 😀 a ešte aj pozerám stále 🙂
@tinna13 nevedela som že sa za sono platí aj na Sk švagrina chodila tomu
našmu známenu a nikdy nič neplatila tak uvidím 😝 😅
@cecil36 ake je zvláštne to dávkovanie niekto 4-0-4 a niekto 2-0-2 dohovie
podla čoho to davkujú že 😕

tinna13
8. apr 2011

@luly3 neviem mozno ze niekde sa neplati, za klasicke sono ani ja neplatim, plati sa za 3D a 4D to ti vacsinou daju aj DVD

luly3
8. apr 2011

@tinna13 aha 🙂 no uvidíme 😅

cecil36
8. apr 2011

@tinna13 @luly3 mne ked machac predpisoval utros tak povedal nieco, ze mali ste iba minimalnu stimulku, tak to bude stacit 2-0-2, ale zas aj ine kocky mali minimalku a maju ine davkovanie. Tak ani ja neviem podla coho to urcuju 😕
@tinna13 tinka sak ja som uz na konovi zavisla 😀 Ale poobede sa odmlcim ocino mi sem fici s jablkovym kolacom co napiekol doma 😀 Tomu sa vravi full servis 😀

luly3
8. apr 2011

@cecil36 ja som mala tiež minimálku a mám 4-0-4 to asi je aj tak jedno
si myslím aj tak najviac záleži na embryu 😀 😀 😀 nie???

tinna13
8. apr 2011

@cecil36 aj ja so mala minimalku. tak to teda hej, mnam kolacik, tak to moj ocino vie len parky a prazenicu 🙂
ja som si robila pred 3 dnami jahodovu bublaninu, ale nepodarila sa, navyrastla, iba taky osuch to bol, ale s cajom sa dalo 🙂

stela75
8. apr 2011

@martini pokial ja viem, tak utrogestan sa ma brat pocas prveho trimestra - aspon tu je to tak.

cecil36
8. apr 2011

@luly3 ja si tiez myslim, ze zalezi na embryu 😉 . Ja som v native brala dufik max davku a aj tak nic, mimi sa neuchytilo 😖
@tinna13 ja sa chystam v nedelu robit slivkovy osuch. Inak ocino strasne rad vyvara a pecie a vzdy pride k nam s nabalenymi igelitkami 😀 Co samozrejme ocenujeme 😀

stela75
8. apr 2011

@tinna13 @cecil36 normalne som hladna - ked myslim na tie vase kolaciky 😕

cecil36
8. apr 2011

@stela75 ved uz aj ja som nejaka hladna 😉
Baby mne sa chce nenormalne spat, prepana ved je obed, co som kojenec? 😀 Ale fakt si musim ist lahnut. Tak zatial papa 😉

tinna13
8. apr 2011

@cecil36 ja mam svokrovcov 80 km a rodicov 350 km takze si musime vystacit sami aj ked u svokry v BA sme dost casto a ona je tiez vyborna kucharka, takze nas tiez stale nabali. Ale ja varim velmi rada a stale skusam nieco nove.
no asi si uz idem dat obedik, lebo ked sa bavime o jedle tak som uz aj vyhladla
@stela75 tak dobru chut k obedu 🙂

gabinkaa
8. apr 2011

@tinna13 ja som tiež verila, ale už je isté, že nič aj keď nemám výsledky krvi, cítim, že mrcha je už za dverami, tak čo už, ide sa ďalej, keď tu čítam aké malilinké čísielka máte, tak si pripadám ako delo, tieto stimulky mi dali zabrať, takže teraz bude 2 mesiace očistná kúra, aj troška dole nejaké kilečka, popracujem si v záhradke, čerstvá zeleninka, kvetinky, úprava trávnika a vyskúšame to znova, neviem čo povie na to môj drahý, ale nič iné mu ani nezostane, dnes ma tak zabolelo pri srdiečku, bratranec má dcérku 2 týždne a jeho žena mi volala, dobre si vychádzame, že nás volajú na krstiny 15. mája, slzičky mi vyhŕkli, síce ona nevedela prečo, nikomu sme to nepovedali, je to naše tajomstvo a tým aj zostane, lebo je neg
všetkým tehulkám a čakateľkám moc moc držím palčeky 😉

ninockaskv
8. apr 2011

@gabinkaa neboj, jedna detska dusicka si vas urcite vyberie.. len na seba nechava cakat 😅 😵

tinna13
8. apr 2011

@gabinkaa som smutna, ze to nevyslo 🙂 . skus tu ocistnu kuru ale nie nejaku drasticku. ja som pila aloe vera a taky cucoriedkovy sirup z firmy just. absolvovala si aj nejake specialne vysetrenia? baby po viacerych neuspesnych pokusoch absolvuju genetiku, imunologiu , hematologiu. mozno je tam nejaky zadrhel, ktory ked sa zisti a nasadia lieky tak to pomoze.
myslim, ze @luly3 to tak mala, ze? a teraz ked jej zistili v RF pricinu tak je tohotna.Fajn je, ze stale mas svoje vajicka.a este by som ti poradila zacat cvicit jogu. je vyborna na vnutorne organy a posilnenie panvoveho dna. objednaj si dvd cez internet a mozes cvicit doma.ja chcem od 2 trimestra znova zacat cvicit.
viem, ze tieto vysetrenia stoja vela casu a energie, hlavne ked za nimi musis este aj cestovat. ale za pokus to urcite stoji.
a manzela spracujes, neboj. chce to vsetko cas. 🙂 budem vam drzat palce.

luly3
8. apr 2011

@tinna13 hej mne zistili na hematologii 3 geny s mutované a pravdepodobne
mi fraxík pomohol.mne ked povedali že mam hcg pozitívne tak som aj hned začala
krvácať a hned aj kleslo čiže moja radosť trvala cca 1 deň ☹ a to mi brali v
GF krv na 10 deň 😠 😠 😠

tinna13
8. apr 2011

@luly3 naozaj ti pomohol takze si dobre urobila, ze si sa dala vysetrit a az potom si skusila dalsi pokus 🙂

luly3
8. apr 2011

@gabinkaa moje tajomstvo to bolo 6 rokou 6 krat ked som mala
transfer to nikto nevedel a teraz prvý krat sem to povedala
mojim súrodencom ( rodičou nemám) a ty to tak somnou prežívali
že banujem že to nevedeli aj predtým mnooo stale si myslia že to je moje
2 IVF lebo som im aj povedala že som bola v januari a nič a tak to aj ostane 😉
a teraz mi stale volajú a tešia sa a švagrinka že ona mi dá všetko po malích a aj
segra už vyberajú zo skrín tie najmenšie vecičky že mi to prichystaju 😀 😀 😀
a ja im zasa nadávam že nech neblázna že to je skoro ešte že až v 9 mesiaci 😀 😀 😀

luly3
8. apr 2011

@tinna13 ja som aj v januari mala fraxík a nezostala sem tehotná 😉
tam som mala tiež iba jedno embryo ale 8 bb a teraz som mala viac ako 10bb 🙂

tinna13
8. apr 2011

@luly3 aha, tak asi pomohla kombinacia a embryjko bolo asi kvalitnejsie 🙂

luly3
8. apr 2011

@tinna13 je to zaujímave ale 🙂 nooo uvidíme ešte máme dlhú cestu pred
sebou dúfam že úspešnu tentokrát

gabinkaa
8. apr 2011

@ninockaskv to dúfam, že nejaká dušička sa k nám približuje, len otázne že kedy?
@tinna13 nebude drastická, len taká menšia, aby aj nejaký tuk odišiel, aloe vera mám v chladničke, nechcela som ho cez stimulku a po Et dávať, takže zasa začnem, na genetike sme boli, bolo všetko v pohode, len to aj tak nemá význam, lebo máme darcovské spermie a tam neviem ako sa to berie, jogu som nikdy necvičila tak ani neviem ako začať, navštívim v Ba jedného chlapíka, ku ktorému som chodila ale asi to bolo málo, musím mu aj zavolať výsledok, no a nejako to dopadne,

rienok
8. apr 2011

@luly3 juj nehovor, mne vkladali 2x 8-bunkové ja im tak verím (s prestávkami 😖 )
@gabinkaa ja si myslím to isté čo @ninockaskv,držím palce do ďalšeiho boja 😉

gabinkaa
8. apr 2011

@luly3 ja som to povedala sesterniciam, nemám súrodencov a otca tiež už dávno, no a chudiatko moja mama, min. rok vedela, že chodíme po lekároch, ale tomu príliš nerozumela a teraz už je to jedno, už to nechápe vôbec, pôjdem za ňou po mesiaci a to bude príliš kruté, ale čo už, sesternice mám ako sestry, ale teraz o tom nikto nevie a ani nebude vedieť, aj sestrička u lekára sa čudovala, som povedala, že som si pichala sama, inak bola veľmi zlatá

tinna13
8. apr 2011

@gabinkaa tak este skus hematologiu, joga sa cvici podla dvd jednoducho, tiez som tak zacala bez odbornej pomoci, je to tam pekne vysvetlene.

gabinkaa
8. apr 2011

@tinna13 skúsim sa poradiť s lekárom, včera som aj Štelclovi písala, len mi neodpovedal doteraz, neviem či mu ten mail prešiel, ale teraz to ani neurgujem, lebo čakám na výsledky hcg, som volala do labáku, aby mi to prednostne urobili, len problém, že ešte moju krv nemajú, doprava sa niekde poflakuje, skúsim pozrieť jogu na nete či to nájdem

rienok
8. apr 2011

@gabinkaa joga je fajn, ja som ju cvičievala pravidelne 3x do týždňa... lenže prišla lyžiarska sezóna a bolo po pravidelnosti a teraz som bola na stimulke a teraz zase čakám ...takže necvičím ale naozaj je to fasa cvičenie 😉

rienok
8. apr 2011

ozaj dievčence, chcem si ísť kúpiť ten mamatest.... to je balené po 1 či po dvoch? aby som vedela koľko mám toho kúpiť 😀

tinna13
8. apr 2011

@rienok je baleny po dvoch

rienok
8. apr 2011

@tinna13 diky tak frčím do lekárne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre