Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
9. apr 2011

@cecil36 čo ja viem, čo to môže byť nepodarilo sa ti "vygoogliť" ? Ja ke´d tak nad tým rozmýšľam, tak asi ten osobný tréner to istí 😀 no a pojdem na tu mojžišku 😉

cecil36
9. apr 2011

@rienok nie nepodarilo, hladala som co to moze byt. Ja len ci nahodou niekto nevie 😉 Ten osobny trener je faaaaaaaaak dobra volba. Potom mi nejakeho dohodis 😀

rienok
9. apr 2011

@cecil36 jasne 😉 a čo sedíš pri PC, choď s drobcami trošku na vdzuch 😀

cecil36
9. apr 2011

@rienok uz sa chystam, cakala som kym sa mm zobudi po nocnej a uz za pol hodku ficime 😉

rienok
9. apr 2011

ozaj dievčence, aký musí byť odstup medzi jednotlivými stimulkami pri softe? aj keď neviem či som mala soft 😕

brita
9. apr 2011

@rienok To ma velmi mrzi, ja som dopadla podobne. 😒
Tak my sme vcera kupili testik na pondelok, ale v baleni boli dva, tak sme jeden vyskusali.Vcera som bola 10. den po ET a bol negativny 😒 Uz tomu nedavam sance, 10. den je uz dost daleko, aby nieco ukazalo, aspon dusika. Mame este dvoch mrazacikov. Neviete, prosim vas, ci a moze ist hned dalsi cyklus na KET a od ktoreho dna cyklu sa beru lieky?

lulu10
9. apr 2011

@kajka39 ja by som to urcite rada skusila, do prahy sem-tam zabludime, prosim ta mozes mi poslat kontakt na tu pani? a da spojit na jeden den to prve vysetrenie a hned aj ta mobilizacia? a na slovensku fakt neni nikto kto by to robil? 😕

rienok
9. apr 2011

@brita tak to mi je ľúto 😢 tak sme to nevydržali obidve 😝 juj ako Ti závidím mrazáčikov ...ja som ešte nikdy nemala mrazáčika 😒
myslím, že na KET môžeš ísť hneď ale netuším ako je to s liekmi, keďže som nikdy nemala ...držím palčeky na ďalší pokus 😵

rienok
9. apr 2011

@lulu10 to by aj mna zaujimalo, podla mna tu musi existovat niekto zo starej školy

lulu10
9. apr 2011

@rienok nechodi calex na mojzisku? mozno nam ona bude vediet niekoho dohodit tu na slovensku 😕

brita
9. apr 2011

@rienok Moja, vies, ja som ani neverila, ze budeme mat mrazacikov, lebo nikdy sme nemali. tentokrat ale nejake zostali, pretoze ja mam darovane vajicka a ten cyklus stoji strasne peniaze. Z minuleho nam neostalo nic, tak sme to museli teraz cele absolvovat odznova a tak sme sa potesili, ze cosi zostalo, lebo uz nemame peniaze na tretie IVFs darkynou, je to predsa len riadna palka. 😒

lulu10
9. apr 2011

@cecil36 tu mobilizaciu by som velmi rada vyskusala, pri mojom stasti sa tam urcite nieco najde co pohnte, vyhnute a nahnute 😀 no a krizom povedz ze teraz nech nevymyslaju, pridu na rad s bolestami tak od 7 mesiaca, este maju cas 😉

rienok
9. apr 2011

@brita jaj tak to som nevedela, že máte darcovské vajíčka ... ja zatiaľ stále verím´, že sa nám to podarí s mojimi 🙂
inak tu máme v pláne založiť OZ práve na podporu žien čo potrebujú darcovské vajíčka... zatiaľ ešte nie je založené ale niečo sa už črtá

rienok
9. apr 2011

@lulu10 no ja som teraz našla tu v BA štúdio Miracle tak neviem 😕 to čo som mala ísť pred tým tak som mala ísť do falcku

brita
9. apr 2011

@rienok Ja som mala 5 IVF so svojimi a 2 s darovanymi, vratane tohto. 😒 Ano, citala som, ze sa tu crta nejake obcianske zdruzenie 😉 Ja by som isto potom prispela svojim 2% z dani.Je to des, alkoholikom a fetakom, co si za to mozu sami, poistovna liecenie preplati a nam, co nemozeme za svoj stav, nam nie. 😒 Je to otras.Ale co sa da robit, ze?

rienok
9. apr 2011

@brita fuha tak to si iný bojovník ...klobúk dole 😎 toto je moje 5-te teraz tak uvidíme čo navrhne Štelcl teraz ...dosť som tomu verila, ale keď som postrádala príznaky tušila som, že to nebude ono 😕

rienok
9. apr 2011

@brita ja dúfam, že sa nám ho podarí založiť a nazbierať ešte kým si budeme žiadať tie 2% nejaké prašule aby sme mohli začať pomáhať 🙂

yeliel
9. apr 2011

@rienok
@brita baby je mi to luto.. ☹
Na KET mozes ist aj na dalsi cyklus ak sa na to citis..
Ja som uzivala estrofem 3krat 2 teblety denne to je celkom 6mg od 1dna menstruacneho cyklu..
na 10az 14den som mala kontrolu vysky zliznice maternice..
ale to KET som mala v GF v Ba tak ak chces zacat s KET v tomot cykle a estrofem je treba zacat papat od 1dna cyklu tak si co najskor zavolaj do Car 😉 🙂

callex
9. apr 2011

@lulu10 v NR som nadabila na dvoch dr co robia mobilizaciu..dr Batalik..velka kapacita podla mna najme na tu kostrc..ale vsetko si hradis..a potom je du dokyna Halvonova tam chodim na rehabilitaciu lebo to mam cez poistovnu.ale takisto mi robila mobilizaciu a ukazala mi jeden cvik dobry na odblokovanie bloku v panvovej oblasti.a este mam kontakt na jednu kocku co vraj cvici mojzisku..tej som este nevolala..zavolal ked budem negativna.co dufam nebudem. 🙂 pikha k nej chodila.
@rienok osobneho trenera ti viem odporucit..dokonca sa chystal oslovit sk CAR so suborom cvikov ktore pomozu otehotniet.studoval a robil v australii a je fakt dobry..navyse je to moj velmi dobry kamarat takze viem co odporucam.keby som bola v BA som u neho pecena varena.minule bol aj v reflexe a pomahal jednej pani schudnut po porode a dostat sa do formy.co sa tyka pauzy zalezi ako sa citis.podla mna od druhej mrchy to bude ok.a kdovie mozno sa da aj hned teraz od 2dc..to by chcelo sa opytat dokyho.
@brita este nevesaj hlavu..v GF sa chodilo na krv na 10 a 14den..mnoho bab na 10den z krvi nic a na 14 tam uz HCG bolo.

rebeka33
9. apr 2011

Ahojte, ja som len na chvíľku nakukla,lebo mám nakázané ležať s nohami hore. to čo som si myslela ,že sú pohyby bábetka, bolo asi tvrdnutie a krčok sa skrátili na 1,5cm. takže keďže nemám laptop, tak som len nakukla. @rienok veľmi na teba aj @gabikaa myslím a prišla som sa na vás pozrieť. tak dudem držať palce ešte viac a prídem kuknúť v stredu.
pozdravujem všetky. 🙂

rienok
9. apr 2011

@callex bola by si veľmi zlatá, keby si mi poslala na neho kontakt a aj mu o mne povedala nech vie, že mu budem volať.😀 To ohľadne ďalšej stimulky zistím hneď ako to bude relevantné, nebudem teraz vypisovať že ach jaj spravila som si test o 4 dni skorej a je negativny 😀 počkám buď do mrchy alebo do toho 13. a spýtam sa potom, že kedy môžem pokračovať 😉

rienok
9. apr 2011

@rebeka33 pekne sa opatruj, my tu budeme na teba myslieť ... hlavne nech si Ty aj drobec v poriadku 😵
@callex všetci tí okolo mojžišky čo si spomínala sú z Nitry?

luly3
9. apr 2011

@rebeka33 pekne len odpočívaj a opatruj drobátko 🙂

brita
9. apr 2011

@yeliel
@callex Dakujem kocky, ste zlate. 😉 Este pockam do pondelka, to si urobim ten testik este raz,v utorok na krv a hned napisem Stelclovi, ze chcem ist hned na KET. Tak uvidime....

cecil36
10. apr 2011

Dobre ranko 🙂
Baby poradte, vcera v noci ma strasne rozbolelo brucho ako na mrchu, nenormalne krce a vystrelovalo az do krizov, stale som behala na vecko, ze sa spusta silna mrcha. Ale zas sa mi to zdalo strasne skoro. Tak som sa skrutila v posteli a nakoniec zaspala a rano nic, akoby mi nic nebolo. Mohlo to byt z toho, ze som si dala neskor (asi o dve hodky) utros? Lebo nic ine mi nenapada 😒

henika40
10. apr 2011

ahojte baby, prepacte, ze sa vam sem mocem... chcem sa vas spytat, ci by ste nevedeli poradit:
mam diagnoztikovanu endosku, nasledne preliecenu, nedarilo sa nam prirodzene, ani s IVI, IVF 2x, KET 1x.... neviem ako a co dalej... zakladnu genetiku mame, aj testy na trombofilie... vajicka zo stimulky mavame, aj sa spajaju, aj sa vypracuju do stadia blastocysty, ale v maternici si ani len neskrtnu ☹
som velmi zufala a neviem ako a kam dalej? nemate nejake odporucania? vdaka

luly3
10. apr 2011

dobré ránko

@cecil36 niekto máva slabšie bolesti niekto silnejšie 😉 podla mňa to je normálne 🙂
netreba sa obávať
@henika40 neviem ako ti kočky poradia ale podla môjho názoru mosíš len skúšať
a raz sa to podarí isto 🙂

cecil36
10. apr 2011

@luly3 ja som doteraz nemala ziadne bolesti len ten vcerajsok a potom akoby utal. Snad sa mimiskovia este drzia 😒
@henika40 Tiez s tym nemam skusenost, lebo nemam endosku. Ale pravdepodobne ako pise @luly3 treba len stale skusat. Ja napriklad nemam endometriozu a aj tak mi dve ivf-ka nevysli a to som uplne ok. Ale mozno kocky budu vediet nieco viac 😉

winka225
10. apr 2011

@henika40 to s tou endoskou neviem ale ja si myslim ze mam asi to iste.Tiez mam za sebou 4 IVF ,5xIUI, pri IVF som vzdy mala vklad vajicka boli aj jednotkove a nic.Nme este doktor hovoril ze aby som skusila znova operacne ze mi pozru maternicu. Ale ja stale vaham uz som bola tolko krat uspana ze uz nevladzem, ale musime ist dalej snad sa nam to vsetkym podari

luly3
10. apr 2011

@cecil36 neboj držia sa a budú celých 9 mesiacou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre