Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
11. apr 2011

@gabinkaa ano ano, ďakujem už som aj odpísala 😉

rienok
11. apr 2011

@falin ďakujem za empatiu. nevdzávame to, pokračujeme 😉 Verím, že nabudúce to vyjde 😵

luly3
11. apr 2011

@rienok maternicu dozadu mam aj ja otočenu a MTHFR tiež 😕 fúúúú inak
máš toho veľa to ja sa nateba nechytám ani z daleka 😀
a kolký krat máš IVF????

rienok
11. apr 2011

@luly3 no som teraz po 5.IVFku 😖

luly3
11. apr 2011

@rienok a berieš prednison????ja som tiež netukala a ked som začala
užívať prednison tak som hned otehotnela

luly3
11. apr 2011

@rienok fuuu 5 je dosť a nic vôbec nic????? čo nato hovoria doktori???
a kolke to je tvoje ifko v brne

rienok
11. apr 2011

@luly3 no ved to, teraz som mala aj prednison aj anopyrin nasadený a nič 😒

mircalla
11. apr 2011

@gabinkaa @rienok @brita to ma mrzi, ale co ostava, ako to nevzdat....ina moznost nie je
gratulujem novym tehulkam
ja vas stale citam🙂 az kym nebudete vsetky tehule budem

luly3
11. apr 2011

@rienok mnooo ale to sa nemusí zadariť hned na šupu uvidíš ešte
raz a maš aj mrazáčikou či cele odznova????a anopirin načo?????
ja mam prednison kyselinu listovu a piridoxin...,ved anopirin je take
niečo ako fraxík len slapší nie????

rienok
11. apr 2011

@luly3 v Brne to bolo moje prve a veeeeeľmi som tomu verila, no nič verím že čoskoro na to prídeme
no zatiaľ mi nikto nič nepovedal, pred týmto 5.IVFkom mi robili tu imunologiu že či teda nezabíjam embryjka vramci imunologickej reakcie ale nie, tam nie je problem... ja naozaj neviem kam sa mám ešte obrátiť... dokonca raz sme mali aj PK a nišť 😒

rienok
11. apr 2011

@luly3 mrazáčikov ja nemám, ja som všetky cykly musela stimulovať. anopyrin je slabší fraxík a to je na tu mutaciu
@mircalla juj teším sa, že si za nami prišla, chýbala si nám 😵 .ďakujem za povzbudenie, nevzdávame sa ... chvalabohu aj manžel je bojovník a nedá sa odradiť 😉

luly3
11. apr 2011

@rienok ja mam v brne toto 3 moje IVF 🙂 v podstate 2 lebo pri prvom som
nemala foliky tak možno sa zadarí pri druhom uvidíš.ja som tiež verila
prvý krát a ked mi povedali že nič nieje a pri druhom IVF len
jedno vajko tak som chcela odtial utiecť ale
mangel ma prehovoril a povedala som idem aj 3 krat a išla som všetko hned
zasebou doki povedal že to je dobre bo telo je nastimulované

rienok
11. apr 2011

@luly3 no veď tak dajako by som aj ja chcela, v rýchlom slede za sebou,, či náhodou z toho nevybúchame viac vajok aby bolo aj na PK aj na mrazenie a hlavne aby sa uchytili 😉 no veď uvidím čo napíše už sa neviem dočkať 🙂

gabinkaa
11. apr 2011

@mircalla ďakujeme za podporu, nič sa nedá robiť len to zobrať ako fakt a rozhodnúť sa ako pokračovať

gabinkaa
11. apr 2011

@luly3 koľko si mala teraz vajíčok?

rienok
11. apr 2011

@brita ozaj chcela som sa spýtať, prečo ste išli tie 2 pokusy s darovanými vajíčkami? Ti odporúčali ? ďakujem, lebo akurát dnes sme to s manželom preberali

rienok
11. apr 2011

@gabinkaa a ty si mala koľko vajok? ja som mala 5 folikov a z toho vydolovalil 3 vajicka, co je dost dobre, aj ked ja by som chcela viaaaac

cecil36
11. apr 2011

@rienok ahojky, no uz by to tu fakt mohol niekto prelomit 😀 Na tej hematologii mi nasli MTHFR, ale nic som na to nedostala, machac aj hematologicka sa zhodli, ze netreba, iba vela kyseliny listovej 😉 Tak im skusam verit 😵
@martini tak si ma zlomila 😝 a porovnala som, dnesny poobedny je taky isty ako vcerajsi poobedny, dnesny ranny je z nich najsilnejsi. Ja tu teda robim pokusy 😀 😀 😀

gabinkaa
11. apr 2011

@rienok veď ja som mala 7 a použiteľné boli teda dve, ostatné boli nezrelé, tak preto písal, že či je to vekom alebo nepovedená stimulace

cecil36
11. apr 2011

@mircalla ahooj 😉
@rienok ty si mala peknu reakciu na stimulku, urcite stelcl nieco navhrne, aby sa zadarilo. Inak ja som sa rozhodla, kedze uz nemame ani mrazaka, ze este jednu stimulku by som snad zvladla. Ale tentoraz skusime IMSI 😉

rienok
11. apr 2011

@cecil36 čo to je to IMSI? prosím vysvetliť 😀

rienok
11. apr 2011

@cecil36 jaj a ešte, som si myslela 😀 (to s tou ďalšou stimulkou) ale môj skormý názor je, že ju už nebudeľ potrebovať 😵

rienok
11. apr 2011

@cecil36 ozaj a ten článok !Keď má bocian dovolenku" to si spáchala Ty?

cecil36
11. apr 2011

@rienok IMSI je pozretie DNA spermie pod speci mikroskopom, kedze tie nase potvorky to vzdavaju 5-6 den od oplodnenia 😉 S tym clankom je to mozne 😀

rienok
11. apr 2011

@cecil36 ďakujem, a vajička sa nedaju nejako preskúmať? už som aj nad tým uvažovala či nie sú nekvalitné... aj keď neviem ako by potom mohli mať jednotkovú kvalitu 😅

cecil36
11. apr 2011

@rienok no mozno nie je problem vo vajkach, lebo ak by boli nekvalitne, tak sa do tretieho dna prestanu vyvijat 😒 Po tretom dni to uz prebera spermoska 😉 A co tak skusit povysetrovat riadne spermosky? Ci boli ste?

rienok
11. apr 2011

@cecil36 no zatiaľ nám to nikto nenavrhoval, a ako som spomínala, raz keď sa nám oplodnilo 5/5 vajok tak 3 prežili PK ... potom vložili 2 a nič... tak neviem, veru. spýtam sa na to Štelcla... len som si zabudla dnes rano spraviť test... tak sa zatial neobjednavam na konzultaciu, ale špiním furt len tak malilinko... všetky lieky ešte užívam, veď čo keď motyka vystrelí (ale to som už naozaj nebezpečný optimista, takmer na ústav 😀 )

cecil36
11. apr 2011

@rienok ty nemas mrsku??? Tak to je stale nadej🙂, ja ze uz prisla. Spinenie moze byt, ja som pri malej tiez spinila 😉 A ty kam ides cvicit mojzisku? Ja tiez rozmyslam, ze ak by sa nezadarilo, toto vyskusam- ja mam problem trochu s krizami, tak preto.

ninockaskv
11. apr 2011

@mircalla jeeej ahoj, akoze sa mate? 😵

rienok
11. apr 2011

@cecil36 semkaj do falcku http://www.falck-clinic.sk/sk/menu/44/nas-tim/b...
to mi odporučila moja kamoska doktorka 🙂
no nie ale dnes by mala prísť ... a test v sobotu bol negativny, ešte spravim zajra rano aby som nahodou niečo nepokazila ale no nedavam tomu bohvieakú nádej . V každom prípade budem informovať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre