Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
11. apr 2011

@cecil36 teraz som si to po sebe prečítala, neviem prečo mám taký debilný slovosled .... som hotový turkotatar 😀

cecil36
11. apr 2011

@rienok no to ja tiez niekedy a to sa tym zivim 😀 Ale inak kuk som ten falck a vyzera to supeeeeeeer a mozno by sa dalo aj cez poistovnu nieco 😉

luly3
11. apr 2011

@gabinkaa dve jedno sa bud neoplodnilo alebo prestalo vyvíjať to neviem
a vkladali mi jedno jediné 😉 mal viac ako 10bb

rienok
11. apr 2011

@cecil36 áno dá sa, ja som si od gynekológy vypýtala sprievodný lístok, kamoška rehab.doktorka mi spravila vstupnú prehliadku no a teraz som sa konečne objednala a platím len tie doplatky mám dôveru 🙂

rienok
11. apr 2011

@luly3 čo to 10 bb znamená?
lebo ja som mala napísané 8bb Gr.I a vysvetlila som si to že 8 bunková, blastocysta, 1-kvality (podľa vysvetliviek dole 😀)

luly3
11. apr 2011

@rienok 10bb je 10 bunkove 😉 ale nie blastocysta ta je 100 bunková , 8 bunkova morula

rienok
11. apr 2011

@luly3 tiež som si myslela 😀 ale keď som tam mala tie dve "b" 😅

brita
11. apr 2011

@rienok Rienok, mam uz vysoke FSH, takze preto uz len s darovanymi, so svojimi nemam sancu. 😒 Uz ani nic nevyprodukujem ani pri najvyssich davkach.

luly3
11. apr 2011

@rienok 😀 nie asi to tak píšu že 8bb alebo 6bb 😀

rienok
11. apr 2011

@brita jaj, to mi je ľúto ☹ ... a ako si sa rozhodla, pokračujete?

ofinka
11. apr 2011

@rienok a spol., sice som pocas stimulky a po ET nechodila sem na forum, ale minuly pondelok mam z krvi potvrdene ze to zase nevyslo. bolo to 4. ivf, prve v Brne, spolu s KET 5-ty transfer. pisem to preto, ze den som smutila a potom som si povedala, ze proste v maji skusim zas, ze raz sa to snad prelomi. cize fakt teraz asi bola nejaka zla snura a reparat sa snad uz vsetkym vydari.

rienok
11. apr 2011

@ofinka je mi ľúto, že to nevyšlo ☹ ale treba veriť a ísť ďalej ...ja verím že každá dostaneme odmenu za vytrvalosť 😵

ofinka
11. apr 2011

@rienok dakujem, vsak to som ja len pisala, aby som doplnila statistiku, ked tu citam, ze nejako marec nebol velmi uspesny.

brita
11. apr 2011

@rienok Rienok, nevieme este, uvidime, co dalej. 😕

rienok
11. apr 2011

@ofinka ano, ano viem, ale aj tak mi je vždy ľúto, ked niekto píše že to nevyšlo ...no zatiaľ ani jedna marcovka nevyšla 😒

rienok
11. apr 2011

ozaj a keďže stále len špiním, tak ráno spravím test ...pre istotu 😝
prajem dobrú nôcku 😉

ofinka
11. apr 2011

@rienok, urcite testni, istota je istota. dobru noc.

cecil36
12. apr 2011

Dobre ranko 😵
tak ja dnes rovnaky duch ako vcera, neslinie 😠
@rienok testni este pre istotu 😉

naduska
12. apr 2011

@cecil36 ja mavam pregnyloveho ducha pekneho az do 6 dna po ET ,total 11 dni ;[ a to vzdy ....a ked tam je na 7 den po ET tak to uz je tt ;] ale dufam ,ze aj ty budes mat \\ tehotenske ...

cecil36
12. apr 2011

@naduska fuuuha, to vazne? a kolkatku pregnyl pichas? Inak mam pocit, ze je to pregnyl, bo vobec nesilnie ☹

kajka39
12. apr 2011

Krasne slnieckove ranko vsetkym !
O polnoci som sa dovalila z Prahy, kontrola dopadla ok, aj som sa priznala, ze som par tyzdnov necvicila.. ostalo to bez komentara. Ale po tej ceste som dolamana a znicena viac, ako ked som tam isla..... dnes ma vsetko boli júúújjj 😒
Rano mi z prace spravili budicek ,,ze nam niekto rozbil vyklad 2x2metre, takze opät ma caka pokojny den 😝 😝 😝

@rienok - juj som zvedava ci sa v tvojom pripade nieco nezmenilo a cakam na malicky zazrak... 😵

@cecil -tebe drzim palceky aby to silnelo, asi je este velmi skoro na testovanie, ale ja tiez tazko odolavam testikom, hoci 4den sa mi zda velmi skoro

@callex - s tebou to ako vyzera, ako rastu foliky a kolko ich mas? Myslim na teba, len sa mi neda vsetko precitat koli casu...popisali ste dost
🙂

@ninockaskv- tie pocty opakovani nezalezia len od fazy, ale aj inych veci, ako je napr. dlzka cyklu, diagnoz, anorexia, atd. Vcera som sa od mojej Babicky dozvedela, ze vlastne cvicenie ovplyvnuje aj pocet vajicok. Tych moze zena vyprodukovat ovela viac v jednom cykle a hlavne vysku sliznice, tym ze oblast panvy sa dostatocne a pravidelne cvicenim prekrvi a svaly obnovia.
Prave ona robila pre ministerstvo na paciebtkach nejaku studiu, kde sledovali a vyhodnocovali tieto vysledky. Tiez hovorila o tom, ze neprimerany pocet opakovani u zeny, kde cyklus funguje normalne moze naopak zblbnut a zacne krvacat nepravidelne. No jeto veda... ona sa vyjadruje dost odborne, a moja makovica to nestiha zapisovat 😀 😀 😀 takze, len tak laicky to viem povedat. Dokonca, ked som raz bola na kontrolu a vravela som jej, ze cca 20-22dc mam bolesti ako pred mrchou a v driekovej casti, tak mi po chvilke zamyslenia sa vravela, ze asi mam rozhadzane hormony, naco som zacala protestovat, ze ich mam urcite v poriadku atd.. Ona ma len pekne poslala na HP, a naozaj boli mimo normy, malinko ale boli!!!

naduska
12. apr 2011

@cecil36 presne ,ja to tak mam ,ze vobec nesilnel ,,,,,,, do 6 dna je stale taky isty a na 7 nic. vobec to neslablo postupne ....ale ked budes mat na 7 den \\ tak sa to zase rozbehne postupne ,vydrz drzim palce.....
picham 5000j normalka ......tak aj ty si jedna z nas co sa nam odburava neskor;[

cecil36
12. apr 2011

@kajka39 ahoj ja som 5 od ET ale to je skoro narovnako 😀 Inak som sa rozhodla cvicit tu mojzisku keby to nevyslo 😉
@naduska aha, no ja neviem, mne sa minule ivf zas odbural nejako rychlo, uz den po ET som nemala ani ducha 😉 Ale nezostava mi nic ine ako cakat. Tak sa teraz idem zamestnat ucenim na dnesnu skusku, mam ju o 15.00 a este som to ani nevidela 😀

naduska
12. apr 2011

@cecil36 a dali ste PCSI? aky bol SPG?

cecil36
12. apr 2011

@naduska heja dali sme si PICSI, tak som sa nadejala, ze aspon o kusocek vyssia sanca by mohla byt. SPG bol:
objem: 6,5 ml, pocet 31 mil, progresivny pohyb 0%, morfologia 95% 😒 Takze dost na prd 😠

lumcag
12. apr 2011

@kajka39
Ahoj Kajko, tak to jsem ráda, že si dojela domů v pořádku. Malý mi usnul az ve 22:10hod. Po kojení usnul v 19:42hod, probudil se v 21:15hod a do 22:10 jsme měli co dělat. A tak jsem vypla mobil, protože si s ním rád hraje, když svítí. Však si viděla u Babičkové. Také ho zajímal svítící kávovar.
Jsem hrozně ráda, že jsem se s tebou mohla setkat a doufám, že to bude brzy. Teď jsem na řadě s obědem já. A tak doufám, že se nám brzy poštěstí se opět vidět.
Jsi fajn ženská 😉 A jak budem na Slovensku u strejdy, dám vědět a některý den za tebou přijedem.
Prosím tě hoď mi na IP ty recepty té tvé stravy. děkuji Já už nevím jak se a kniha jmenovala. 😀

naduska
12. apr 2011

@cecil36 to mas SPG z Repraku???? lebo my mame morfologiu u nich 10% neni to nejako inac znacene ???

ninockaskv
12. apr 2011

@kajka39 fuha, normalne si ma teraz nastarsila, ci sa do toho vobec idem pustat 😒 normalne neviem co robit 😕

cecil36
12. apr 2011

@naduska hej to to vlastne dobrych 5% (zlych 95%), Ja si to vzdy preratavam na zle 😀

naduska
12. apr 2011

@cecil36 a od nich v sprave mas ze morfologia 5%????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre