Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naduska
12. apr 2011

@cecil36 lebo v tej sprave z ET je : pocet ,pohyb,progresivni,norm.morfologie

cecil36
12. apr 2011

@naduska ano, v tej sprave mam napisane, ze normalna morfologia 5%, pocet 31mil, pohyb 54% (iba na mieste), progresivny pohyb 0% 😖 Vy ste mali asi lepsi, ze? U nas by s 0% progresivnym pohybom neslo ani normalne ivf, iba icsi a pisci 😒

naduska
12. apr 2011

@cecil36 my mame .pocet-100 mil,pohyb-60%,progresivni-9%,norm.morfologie 10%.....to citam z tej spravy po ET,tak tie nazvy musime mat asi rovnake.....

naduska
12. apr 2011

@cecil36 vo stvrtok idem za K.do Rep.-dala som robit fragmentaciu u nich ,tak sme zvedavy ,,,,

cecil36
12. apr 2011

@naduska tak to moc moc drzim palce. Joj a to ste mali celkom slusny spg. Nas najlepsi bol tento v RF a aj to je bieda 😅

naduska
12. apr 2011

@cecil36 to myslis vazne ze je slusny???uvidime fragmentaciu -doktor hovori ze je SPG ok -ze sa da vybrat ......ale ja som dala radsej spravit tu fragmentaciu ,ten bude kukat ;]ked to zbada .

cecil36
12. apr 2011

@naduska pocet viac ako slusny 😉 , pohyblivost nad 50% je super, 9% zo 100 mil bojovnikov sa dokonca hybe rychlo, morfologia podla najnovsich WHO v norme (zvysila sa zo 70% zlych na 80%) 🙂 Ale ta fragmentacia nezaskodi 😉 Len pre pokoj duse 🙂

naduska
12. apr 2011

@cecil36 no som zvedava ,vzdy mame blastule jednickove a nic:[ TAK ASI len skusat ,ale som na palicu ,,,,volakto na 1x ;]

callex
12. apr 2011

ahojte babule..
@luly3 citala som raz ze ked su problemy so stitnou tak to treba v tehotenstve sledovat a davat davky liekov tak aby sa aj babateko dostalo to co mu patri a co tvoje telo nevie samo vyprodukovat tak aby to stacilo vam obom.laicky povedane.takze je dobre ze ti dali tie lieky a ze budes sledovana..inak pri nelieceni hrozia mentalne poruchy.
preco mi to zastavilo na 100netusim..davkovala som si 150..ved keby som sa aj sekla nie az tolko.je to tam a mam v sebe uzasny hormonalny koktajl.
@rienok vidim ze si sa pekne rozbehla ale tak to ma byt.ak ti tie parametre stitnej zobrali inde nevadi..ak by tam bolo nieco zle tak ta poslu na endokrinologiu.mna tam vyslala imunologicka lebo mi vyskocili protilatky voci stitnej.a este si skus vybavit tu celiakiu a inzulinovu rezistenciu.a uz to budes ma komplet. inak ako dopadol dnesny testik?
@martini no uz to mam 1650jednotiek.no veru v nedelu som menezovala odusu...a vcera zase.lebo na kontrole mi pridali este jeden den..a mala som vyratane ked miniem puregon tak mam este fostimon na 3dni..a ked mi pridali este jeden den tak som sa rozhodla napokon nacat ten gonal kde je 450 co mi akurat pokryje davku.takze mam v sebe uz 3druhy hormonov..sestricka len gulala ocami vraj ci to doktor vie?no vie..ved odsuhlasil.

inak kontrola..sliznicu neviem lebo pani doktorka K. mi nepovedala a myslim ze ju ani nemerala..vrhla sa rovno na folikuly ktorych bolo udajne 5na jednej strane a 5 na druhej.lava strana ma vecsich borcov a prava mensich.ale to vraj neznamena ze z nich nic nedame.takze preto asi ten den navyse..plus v posledny den ako picham este picham aj ten orgalutran + pregnyl.takze v stredu budem ako reseto. no a v piatok OPU.dufam ze lava strana to neprezenie a prava dobehne lavu.tak sa s nimi aj rozpravam a davam im povely.myslim ze najvecsi mal 14mm..tak by to mohlo byt akurat.
v piatok im praskala cakaren vo svikoch a vcera som tam bola jedina.no ale ta cesta busom po tej dialnici som myslela ze necham hlavu v buse ako ma nadhazovalo.katastrofa.

cecil36
12. apr 2011

@naduska no to mi hovor 😒 Ja uz vela skusat ani nemozem, zo zdr. hladiska by som nemala hormony do seba davat. A tak neviem ci este nejaky pokus bude. Inak , ja uz citim od soboty bolesti ako na mrchu, tak asi zasa nic a test asi len pregnyl. A dnes to citim teda riadne. Vzdy si pri mrche davam magnezium aby ma nebolelo brucho a tieto dni to vobec nezabera 😠

naduska
12. apr 2011

@cecil36 a co mas ake zdrav.problemy ked nemozes hormony ?

luly3
12. apr 2011

@callex hej hej dokina mi povedala že nieje čoho sa obávať že to nemám až tak strašne
vysoké len trošku zvýšené norma je do 5 a ja mam 6,217 😉
mnoooo ale folikou máš krásne vidíš o 2 viacej 🙂 🙂 🙂 piatok máš teda deň D budeme
na teba moc moc myslieť a držať palce 😉
@cecil36 no čo tehula naša hm, ako dnes dúšik nesilnie 😠 neboj zajtra tam bude už
bábenkové // 😀

cecil36
12. apr 2011

@naduska mam dedicnu rakovinu prsnika, mala ju mama, babka, prababka a podla dr. raz caka i mna, takze kazdy pol rok nabieham na uzv. A samozrejme hormony k tomu moc neprispievaju 😒

cecil36
12. apr 2011

@luly3 ahooj 😵 ze tehula 😀 , mna tu uz tak mrchovsky boli brucho, ze az 😠 Testnem sice aj zajtra, ale velka optimiska uz nie som 😝

luly3
12. apr 2011

@cecil36 veď si zajtra 6 deň 😀 😀 😀 veď je skoro ešte a ty tam máš //
a možno to včera bol pregnyl no a dnes to je bábo preto rovnake 😝 😀 😀 😀
máš ešte čas neboj ničoho budú // mosia veď niekto zamnou mosí ísť nie 😉

naduska
12. apr 2011

@cecil36 aha ale namas ju ;] len prevencia .......tak treba to sledovat ....drzim palce aj na\\

cecil36
12. apr 2011

@naduska nastastie nemam, ale tie hormony nesmiem ani podla dr. na hayducke a i machac s tym bol moc opatrny. A dakujem k drzaniu palcov 😉
@luly3 tak ako povies, spravim vestko pre dve // 😅

naduska
12. apr 2011

@cecil36 a ty mas uz nejake dietatko/?

cecil36
12. apr 2011

@naduska ano 12 rocnu fesandu 😀 A to uz je ina zabava 😀

naduska
12. apr 2011

@cecil36 tak ze mas dietako a aspon mas radost ...... a dalsia na ceste 😉

callex
12. apr 2011

@cecil36 hlavu hore..testujes prilis skoro ..dnes sa mozu chrustiky uhniezdovat tak mysliet treba pozitivne.tym testovanim pregnylu si sa len zbytocne psychicky zdeptala.daj si pauzu a testni najneskor na 10den.takze ked chrustik nie je uhniezdeny nemozes tam mat dnes //..budu tam o par dni.
ked chodis na hayducku si v dobrych rukach..pani primarka Kalajova je uzasny cloviecik.

inak babule ked spominam tu primarku vravela ze pri hormonalnej liecbe si treba raz za rok dat skontrolovat prsniky sonom a tie starsie mozno aj mamografiu.to co vam prehmata gynekolog je malicko.

cecil36
12. apr 2011

@callex jeej calex poznas? dr. kalayova je fakt super 😵 A sleduje ma naozaj pedantne 😉 Moc nebola nadsena tymi hormonami 😒 A s tymi testami mas pravdu, som sa moc namotala 😠

ninockaskv
12. apr 2011

baby tymi hormonami a heyduckou ani nestraste.. ja uz som nad tym rozmyslala, podla mna oni este vobec nemaju preskumane, co to spravi s nasimi telami 😨 😨 😨 😨

@cecil36 zatial to vyzera nadejne, tak ziadny stres 😉

callex
12. apr 2011

@cecil36 chodim k nej pravidelne raz za rok na kontrolu uz niekolko rokov.chcela ma dat raz za dva roky ale ked som povedala ze IVF a podobne tak to hned zmenila.a ked sa jej raz daco nepacilo tak aj o pol roka dala.ona nie je nadsena ani antikoncepciou..co su tiez hormony..lebo vidi co to sem tam moze sposobit.
s tym testovanim si daj prosim pauzicku. 😉 viem ze si nedockava ale ako vidis nepomahas si a je to mozno este horsie akokeby si netestovala.
@ninockaskv moja len sa pekne objednaj na kontrolu.radsej ist raz a zbytocne ako neskor a neskoro.

rienok
12. apr 2011

@cecil36 neboj bude dobre, to môže byť naozaj reakcia na uhniezďovanie a zväčšovanie maternice 😵
@callex no vidíš pekná úrodička ... a snáď ti nebudú tie hormóny aj z uší vytekať 😀 no musím to zobrať útokom, ja chcem ísť čo najskôr do ďalšej stimulky .. ešte musím tomu trenérovi zavolať a dohodnúť si stretko 🙂
@cecil36, @ninockaskv ja som tu fyzioterapeutku presvedčila že musíme rýchlo začať, tak v piatok mám termín prehliadky s tým, že chce vidieť všetky lekárske správy čo mám k dispozícii... a už mám 2 termíny na budúci týždeň a ešte povedala , že ak neuvidí zlepšenie ( to jest ked nebudem doma cvičiť) tak budem chodiť k nej každý deň 😀
vyzerá to naozaj veľmi dobre, vysvetlila všetko čo bude robiť, spraví mi v tomto cykle mobilizáciu lebo keď chcem v máji už stimulovať tak by potom nemala kedy ... a vraj sa mobilizácia robí 2 dni po sebe a mám jej zavolať keď dostanem mrchu aby to naplánovala a chce vidieť aj hormonálny profil .... pôsobilo to na mna veľmi dobre a podľa toho čo tu písala @kajka39 a @lumcag tak vyzerá, že vie o čom hovorí 😉
@cecil36, @tina13, @martini, @callex, @naduska, @ofinka, @brita, @luly3, @gabinkaa kočky tak som dneska testovala a NIČ len tá jedna škaredá čiarka.... tak som už všetky lieky vypustila (okrem kyseliny listovej) tak sa mi snáď spustí mrcha konečne . A stále čakám na odpoveď kedy môžem opäť naskočiť na vlak smer detičky 😵

rienok
12. apr 2011

@ninockaskv hlavne sa neplaš, my sme sa na to pýtali a je pravda, že ešte ani zďaleka to nemajú dôkladne preskúmané a hlavne nedá sa určiť či to je spôsobené hormónmi. gynekológ ma posiela na UZV prsníkov pravidelne (naposledy v januári), ale ja nie som riziková skupina ako @cecil36 ale neviem prečo chodí @callex na Heydučku, či len v rámci prevencie?

callex
12. apr 2011

@rienok vyzera ze u tej fyzioterapeutky budes vo vybornych rukach.pozerala som si tu stranku co si dala a len taka blondinka tam ma mojzisku.tie vysledky mas priniest k nej ci na tu vstupnu konzultaciu?
hmm mne ked robili mobilizaciu nik neriesil ktory den cyklu som.
veru obcas mam pocit ze tie hormony idu kade tade von..posledne dni som vsak totalne unavena a mohla by som spat kazdy den.
na heyducku chodim v ramci prevencie..v 12tich rokoch som si nasla hrcku na prsniku tak odvtedy ju kontrolujeme.

callex
12. apr 2011

@luly3 prave mi mamina poslala fotku tornada co sa v piatok prehnalo cez vas.bolo to rano okolo 7..to si asi este spinkala.

rienok
12. apr 2011

@callex tak držím palečky, nech je vždy všetko v poriadku ale hlavne, budem veeeeeľmi držať palčeky na piatok ... nech máš veľa zrelých vajok 😵 😵
práve preto to tu píšem, lebo hovorila mi aj tie dni cyklu len si ich úplne nepamätám 😅 . Výsledky mám priniesť na to vyšetrenie, to si ma poriadne skontroluje, kde mám aké chyby a nedostatky. Dnes som bola na úvodnej konzultácii, kde sa ma všetko povypytovala, vrátane toho ako som sa o tejto metóde dozvedela, prečo si myslím, že je vhodná pre mňa, aký problém chcem vyriešiť, ako to so mnou vyzerá čo sa týka pohybu, liečby, aké mám povolanie ( čo vlastne robím celý deň), takisto sa pýtala na stresové zaťaženie a tak ... taký kompletný prehľad si spravila podľa toho čo som ja hovorila + mala správu od doktorky rehabilitačnej, ale ona si vraj ešte sama musí spraviť prehliadku aby vedela čo a ako. A ešte mi hovorila, že kombinuje cvičenie, mobilizáciu aj s mäkkými technikami, kedy uvoľňuje stuhnuté svaly , respektíve nachádza spazmatické miesta a tie uvoľňuje aby sa pri cvičení správne zapájali ... no celá veda 🙂 a pri cvičení, keď to učí si rukami kontroluje, či naozaj zapájaš tie svaly, ktoré máš ... vravím, mám z toho veľmi dobrý pocit. A ešte je veľmi sympatická a empatická 😉
budem priebežne podávať správy, aby dievčence ak budú mať záujem mali prehľad 😀
Ozaj a ešte dôležité info, vraj neodporúča cvičiť mojžišku skupinovo že podľa nej sa v tých skupinách hrajú na kvantitu namiesto kvality ( nejaká jej klientka vraj na to chodila a vraj robili až 40 opakovaní 1 cviku!)

cecil36
12. apr 2011

@ninockaskv suhlasim, podla mna to vobec nie je preskumane. Mne ked vo Ferticente tvrdili, ze to nemoze skodit (velka stimulka), ze to su uplne ine hormony, tak som mala chut tresnut dr. po hlave. Ja myslim, ze ziadne hormony brane navyse telu nepomozu. Ak si nebola na uzv prsnikov tak urcite by som na tvojom mieste zasla. Ja chodim kazdeho pol roka, ale ja to mam kvoli genetike.
@callex rozkaz, musim sa hodit do kludu, i ked ta dnesna skuska mi asi moc nepomoze 😀
@rienok juj to mi je luto, ze nic, som sa chytala nadeje, ze mozno motyka vystreli 😉 Ale vzhuru do noveho teraz uz uspesneho cyklu 😵 Inak nad tou fyzioterapeutkou fakt rozmyslam, nabehnem k dr. po papier a objednam sa. Len este musim pockat co a ako, lebo moje telo sa este nerozhodlo ci chce cvicit mojzisku alebo cviky pre tehule 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre