Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
16. apr 2011

ahojte babule..ako zhrnut vcerajsi nie zrovna prijemny den? uz rano nervy lebo to vyzeralo ze nestihame na 9tu. uz ked sme prisli k repraku tak sme zistili ze sa neda parkovat lebo bola vystava na vystavisku.mm ma len vysadil a utekala som hore kde ma uz cakali.len co som sa vyzliekla uz som aj isla.co ma potesilo ze ma bude robit Stelc..este som nemala tu cest.spytal sa kolko to bude vajok?a ja ze 10..on ze hmmm no uvidime.a uz som spala.ked som sa prebrala ani hlavu som nevedela zdvihnut..hned padla dole.trosku som zdriemla a ked som po hodine posadila zistila som ze plachta je od krvi..pozriem na seba a cele nohy tiez..plus ponozky,pyzamo.sestricka bola zlata povedala aby som tu plachtu neriesila.jaj este som zabudla na tie priserne bolesti..takze nasledoval novalgin do zily.trochu pomohol ale ked som sa hybala tak bolesti boli stale.potom prisiel Stelc a hovori ze no mame ich len 9 a smial sa.a ja ze..to jedno vam odpustam.ked som pytala kolko bolo folikulov ze on to nepocita iba picha 🙂 a ze sliznica ok,.zase neviem ake je velka? 😒 a potom z neho vyliezlo ze tam boli male oocyty tak sa uvidi ci budu zrele..a ze ked nie tak aspon budeme vediet ze simulku mame potiahnut o den dva.to je sice pekne ale teda ako dakujem.schvalne som chodila na kontroly ku nim aby to mali pod kontrolou, ze maju dobre sono a podobne..a teraz taky nejasny vysledok.no je mi do placu este teraz.nechapem..pri takych davkach taky zly vysledok a pri sprostom hnusnom clostyle islo vsetko ako po masle.no ale co je to tam a uz mozem iba dufat ze sa nejake oplodnia a budu sa vyvijat.
dakujem ze ste na mna mysleli.

callex
16. apr 2011

a este som zabudla na dalsie pikosky vcerajsieho dna..akosi som zabudla ze utros sa berie od OPU..takze som si ho musela kupit dolu v lekarni.a az ked sme boli prec z mesta ma trklo ze ved ja nemam ani slipove vlozky.utesovala som sa ze ved svagrina bude mat..a ta na mna ze len tak medzi nami uz 5rokov som nemala menzes.no ale nieco sa nastastie naslo.po sprche som zase zistila ze zubne kefky takisto zostali doma.no hroza.a samozrejme ze som nemala ziadne vlozky a ked som videla tolko krvi v repraku tak som sa potesila aj tym lodiam bez lepenia co maju na izbach.takze som si plavala na lodickach.vecer stale krv na vlozke a dnes rano a doobeda stale trosku krvi. 😠 ked to neprejde tak to nesmiem pri ET zabudnut povedat ak sa k nejakemu dopracujem.no a na navsteve som zalahla a spala tak tri hodky.jedine pozitivum vcerajska su zatial dvoje topanky ktore som si kupila ako bolestne. 🙂 a navyse za cenu jednych na Sk mam tuto dvoje.no nekup to.dnes ma este stale boli podbrusko. 😒

martini
16. apr 2011

@callex no tie sprievodné veci nič moc...ale 9 oocytov je fajn...keby bolo aspoň 6 - 7 zrelých, tak by to nebolo zlé...a aspoň 5 - 6 oplodnených a super rastúcich.... dnes si už volala? je po 13:00...tak rýchlo daj vedieť....

luly3
16. apr 2011

@callex ahoj nooo veď to je krásne 9 vajok 😉

luly3
16. apr 2011

@cecil36 supeeer silnie 🙂 teším sa s tebou

cecil36
16. apr 2011

@callex ved to mas krasne 9 folikov, neboj teraz to bude dobra urodicka, pocitam, ze minimalne 6 budes mat so zrelymi vajkami 😉 Drzim ti silno palce a posielm TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
@luly3 dakujeeem 🙂 este ma bolieva podbrusko, ale zatial duha // silnie, tak uz snad.... 😵

luly3
16. apr 2011

@cecil36 aj mne zo začiatku silnela pomalšie lepšie je to vidieť
každé 2 dni nie každý deň 😅 takže nič neboj je to OK 😉 a tešííííím

martini
16. apr 2011

@cecil36 je superské, že silnie...len sa držte a vydržte...a je fakt dobre, že si zvýšila dávky toho utrogestanu. Ja tiež beriem 4 tabletky 2x denne. A hlavne, že už nešpiníš... Ja viem, že to človeka vynervuje. Ja som tiež trošku teraz špinila, tak som z toho na nervy.

cecil36
16. apr 2011

@luly3 som si porovnala dnesny a predvcerajsi testik a je tam velky rozdiel. Takze mas pravdu, silnie to obden 🙂
@martini no ja som bola vcera taka nervna z toho 😒 Dnes uz spinenie skoro ziadne, teda ak neratam ten slabo bezovy vytok z utrosu. Inak vcera ma pospisilova ukludnila, ze je to bezne, hlavne vtedy ked by mala prist mrska (u mna je to teraz). Tak ani ty neboj 😉

martini
16. apr 2011

@cecil36 ja som sa tiež už skludnila, bola som včera na ultrazvuku a pekne si tam miminko hovie, tancovalo si tam a má už skoro 4 cm 🙂 Ty máš oficiálne testovať vo štrvtok?

cecil36
16. apr 2011

@martini jeeeeeeeeeej 4cm babätko 😵 😵 😵 Ja by som mala testovat vo stvrtok 21.4. A potom sa ide do RF na ultrazvuk alebo mam ist ku svojmu gyndosovi?

martini
16. apr 2011

@cecil36 ja som po pozitívnom domácom teste na 12ty deň po ET šla na 14ty deň ešte k svojmu gyndošovi na krv na HCG, pre istotu...a aj na ultrazvuk som šla už k svojmu, lebo per mňa je RF ďaleko.

cecil36
16. apr 2011

@martini ja som tiez rozmyslala, ze zbehnem gyndosovi na krv, asi tak v ten stvrtok, keby testiky silneli. Ja to ma do RF cca 1,5 hodky, tak neviem ci oni maju nejaky speci uzv, ale mozno bude stacit aj moj gyndos na ultrazvuk. Ale u mna je to este skoro takto daleko rozmyslat 😅

martini
16. apr 2011

@cecil36 ó nie je skoro...🙂 a nie je do vôbec do predu... .) len sa tak pekne drž. Mala si jedno či dve embryjka? si už nepamätám, akosi...

cecil36
16. apr 2011

@martini mala som dve embryjka 🙂 Ved im stale dohovaram, ze ved maju u mna all inclusive, tak nech si tam pekne nazivaju 😀 A ultrazvuk ti robil asi kedy od ET? To ste mali dutinku ci uz srdiecko? 😉

martini
16. apr 2011

@cecil36 ja som mala prvý ultrazvuk na úplnom začiatku 6 tt, a bol len poriadny gestačný vač a žltkový vačok. Srdiečko bolo pri druhom ultrazvuku. Bruško hladkaj, nech je im tam dobre 🙂

leamax
16. apr 2011

ahojte dievcata,
mozem vas tu trosku pootravovat otazockami? bola by som vam velmi vdacna, keby ste si na mna nasli trosku casu a odpovedali mi 😉 takze:
chcem sa spytat - tie, ktorym vam nevyslo IVF na prvy raz, mali ste aj nejaku prestavku do dalsej stimulky, ci ste do toho isli hned na dalsi cyklus? a ak ste mali nejaku prestavku, tak kolko cyklov?
a este jedna otazocka - ak je tu niekto, kto ma aj MTHFR trombofiliu - dali vam pri stimulke v repraku aj fraxiparin, alebo nieco?
dakujem za vsetky odpovede

cecil36
16. apr 2011

@leamax ahoj ja som mala 1x soft juli 2010 1x nativ v septembri a teraz v aprili softik. Mam MTHFR homozygot a nepichala som nic ani nebrala anopyrin, ale ja som mala v poriadku homocystein, antofosfolipidy aj dostatok kyseliny listovej. Ale viem, ze aj v RF sa davaju lieky ak mas MTHFR, ale zalezi to, asi od toho ake su ostatne vysledky. 🙂

leamax
16. apr 2011

@cecil36, takze vlastne si nemala medzi nimi prestavku. jo - to som zabudla, ja som mala vo februari tu minimalnu stimulku - neviem ako tomu hovorite 😀
ja mam tiez homocystein v poriadku, antifosolipidy mi nebral nikto a uzivam femibion uz asi 2roky. teraz najnovsie mi moj doky bral este krv na nieco ohladom tej trombosky a on vravel, ze by mi mali dat fraxik.
a tebe sa podarilo otehotniet tam?

rienok
16. apr 2011

@cecil36 ďakujem a je tam 😉 mňa tak bolela hlava ráno, že som bola v posteli až do 13,00 no a potom sa mi nedarilo pripojit na internet . Blahoželáám... ja som hovorila, že stačí sa so mnou stretnúť a pojde to (nosím šťastie 😉 tak sa opatruj, myslím na teba 😵

rienok
16. apr 2011

@leamax ahoj, no pri softe mi teraz naordinovali 1 mesiac pauzu a v maji ideme do toho opäť 😵

leamax
16. apr 2011

@rienok, dakujem, tak potom uz najblizsi cyklus mozem zase zacat 😵 uz len aby mrcha dosla v ten spravny cas, aby bol muzik doma kedy ma byt 😉 tak drzim silno vsetky prsty, nech je maj pre vas plodny 😉

rienok
16. apr 2011

@leamax a už ste boli na konzultácii?

cecil36
17. apr 2011

Dobre ranko, zas som tu sama? 😀
@leamax vyzera to tak, ze budeme mat maleho moravaka 😉 Teda ak vsetko pojde dobre 😉 A ty chces ist na soft do RF?
@rienok ty si mi fakt priniesla stastie 😵 A dakujeeeem 😵 Zatisl sa tesim tak potuchucky, az kym neuvidim srdiecko 😉

lucia_soll
17. apr 2011

Ospravedlnujem sa, ze vam sem vstupujem ale potrebujem poradit.
Vypisuju PN aj v Reprofite? Mate s tym niektora skusenost?

luly3
17. apr 2011

krásne ránko
@cecil36 supeeer takže malí moravák bude 😀 😀 😀
@callex no čooo kolko sa oplodnilo????,nenapínaj 😉

martini
17. apr 2011

@leamax ja som len chcela poznamenat, že minimány protokol a soft protokol nie je to iste. Ty si bola na tom predoslom IVFku v RF? Asi nie, predpokladám. Záleží na tom akú minimálnu stimulku si mala, lebo aspoň čo mne hovoril slovensky lekár , tak sa dá urobiť minimálka, ktorá sa približuje až k softu. Pri softe je hormónov dodanych do tela relatívne malo (oproti klasickej stimulke), tak preto sa môže ísť do ďalšej stimulky v podstate hneď.

callex
17. apr 2011

ahojte babulky..tak ano 9 je krasny pocet len ta jeho veta ze nemusia byt zrele bola ako facka.ale napokon 7bolo zrelych a 7oplodnenych. tak uz sa len modlim aby sa vsetky pekne delili.volavali ste si aj v nedelu za embryjka? vcera ma stale bolelo dost brucho a stale sem tam spinim.kto vie co tam postvarali?a kdovie ci nemam zase nejaky polyp vnutri?

@lucia_soll myslim ze ak by ti aj v RF napisali PN tak Ti na sk nemusia uznat..skor si myslim ze to funguje ze oni ti napisu odporucenia na domaci klud alebo teda PN a stym pojdes ku svojmu gynekologovi a on Ta vypise.cize v konecnom dosledku mozes ist ku svojmu gyn.rovno. 🙂
@leamax na dalsieho pokusu ak sa citis mozes ist po mesacnej pauze..je asi lepsie ked sa telo vykrvaca a zbavi urcitych veci.co sa tyka MTHFR..je to rozne..ja mam tiez jeden druh a nik mi na to nic nekazal..lebo vraj to ma vecsina populacie.zalezi aka ja to forma..ale v RF sa na to opytaj a oni ti povedia.

callex
17. apr 2011

@rienok tebe som este chcela napisat lebo som videla ze sa chces vrhnut na nejaku dietu ze radsej to odloz..lebo zmena stravovania je v podstate detox a ten sa pred otehotnenim neodporuca lebo sa z tela vyplavuju toxiny.takze pekne papaj skus pridat viac zeleninky a pekne cvic.Robert ti urcite poradi aj ako sa stravovat.ja som sa dietou zaoberala vo februari a pekne to so mnou zamavalo a az mi bolo zle zo vsetkeho co som zjedla,.a ked som chcela prejst na normalnu stravu bolo to este horsie.takze som si tym dost rozhadzala telicko co tiez nie je dobre pri nasich snazeniach.takze som s tym prestala..papam ako som jedla predtym a je mi uz dobre.

martini
17. apr 2011

@callex 7 oplodnených- to ani nemohlo byt lepšie... Sikulka, pekne si im dohovarala. 🙂 volala som do RF ohľadom embryjok aj v nedeľu... Určite volaj a hneď nás informuj.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre