Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
17. apr 2011

@callex no ako sa máš dnes? už je to lepšie? embryjká sa držia? to je veľa otázok 😅

mimmi77
17. apr 2011

Baby, ja vám tie stimulky tak závidím 😲 😲 😲 😲 Asi je to dosť individuálne, ja som dostala pauzu dva mesiace 😖 Koudelka mi povedal, že sa bojí mojich vaječníkov 😀 tak chce so mnou opatrne 😕 Tá moja dvojmesačná pauza sa síce už pomaly blíži ku koncu, ale obávam sa, že si ju budem musieť nedobrovoľne predĺžiť o niekoľko ďaľších mesiacov..... nedávno som sa z úplného zdravia ráno zobudila s ochrntou polovicou tváre. Neurologička mi nasadila dosť silné lieky, a nevie, či to bude trvať 6 týždňov, alebo 6 mesiacov, alebo rok 🙄 🙄 Ešte som nepísala Koudelkovi, ale obávam sa, že moje lieky na nervy s puregonom asi nebudú vhodná kombinácia na nervy môjho manžela 😀
Máte niektorá skúsenosti s užívaním iných liekov počas stimulácie?

rienok
17. apr 2011

@mimmi77 hmm a čo to jetá choroba, povedali Ti? Ja som voľakedy dávno mala zápal trojklanného nervu .... a liečili to asi 4 týždne 😖 skúsenosti s inými liekmi nemám, skús napísať a poraď sa aj s neurológom aj s Koudelkom.

mimmi77
17. apr 2011

@rienok je to obrna tvárového nervu. Borelióza sa našťastie nepotvrdila, vyzerá to tak, že je to z prechladnutia. Aj keď som celú zimu v podstate nebola chorá. Ty si to mala z čoho?

lulu10
18. apr 2011

@miminkad ahoj my ideme teraz vo stvrtok, ja som si z Heliosu tie vysledky nepytala, tie dolezite mam a zbytok viem ake boli vysledky len to nemam na papieri-aj som na to veru zabudla 😅 , kedy mate termin konzultacie?

luly3
18. apr 2011

dobré ránko 🙂
@callex supeeer 7 bojovníčkou veď to je nádhera 😉 to 7 detičiek budeš mať 😀
@rebeka33 držkaj sa moja a zbytočne nechoď len pekne doma lež a odpočívaj
@gerdusha takže od dneska začínaš držím pestičky 🙂 🙂 🙂 a čím budeš stimulovať????
@cecil36 dnes ako testík????ideš aj na tú krvičku???daj vedieť 😅

callex
18. apr 2011

@rienok vdaka za opytanie..uz je to lepsie..i ked sem tam brucho zaboli..ale uz nespinim.
@mimmi77 nechcem ta strasit ale jedna babulka tu pisala ze po hormonalnej liecbe ochrnula cela..a dost dlho trvalo kym sa z toho dostala.takze ja by som na tvojom mieste pockala az kym to ochrnutie zmizne..myslim si ze hormony to mozu len zhorsit.napis Koudelkovi a drz sa jeho instrukcii.
@luly3 kedy bude fotecka?

luly3
18. apr 2011

@callex zajtra mám ULT tak keď mi to pôjde sem dať tak zajtra aj testy by
som chcela dať tak to snad zajtra zvládnem s pomocou manžela

rienok
18. apr 2011

@mimmi77 no ja som to mala vraj z prievanu, ale mňa to ešte aj bolelo okrem toho že mi pol tváre vykrivilo 😒 prajem skoré uzdravenie, verím že to bude rýchlo v poriadku ( inak ja som chodila 2 týždne každý deň na také hnusné injekcie a potom som brala už len lieky. Myslím na Teba, drž sa 😉
@lulu10 uvidíš že sa Ti tam bude páčiť, ja som mala všetky papiere ale najprv sa veľa pýtal a až potom si pozeral papiere ;)
@callex tak aké máš správy, ako pokračujú embryjká, kedy máš transfer? Držím palečky nech to je už posledný pokus 😵 😵 😵
@gerdusha tak držím palečky na stimulku nech máš veľa vajok ( tým myslím aspoň 5 😉 a nech to už dobojujete to úspešného konca, na ktorom je mimčo 😵 😵 😵

rienok
18. apr 2011

@luly3 jeeej, bude fotečka 😵 😵 😵
@martini a Ty nám kedy ukážeš drobca? 😵
@rebeka33 dávaj na seba pozor, my to tu vydržíme a budeme na Teba myslieť 😵 ale mm má + za laptop 😉

rienok
18. apr 2011

@cecil36 no ako, bola si na teste?? aké je hcg 😵 😵 😵

gabinkaa
18. apr 2011

@rebeka33 ďakujeme moja, len Ty oddychuj a lieč sa aj nejakým čajíkom ak je možné, laptop je dobrý nápad 😉

luly3
18. apr 2011

@rienok ahooj no a ty kedy začneš znovu stimulku, hm?????

rienok
18. apr 2011

@luly3 ja v máji, mi písal Štelcl že mesiac pauza ... teraz mi končí mrcha a ideme na to 😉
@gabinkaa ahoooj, dávno si tu nebola. Ako sa máš? Kedy začínaš stimulku? mne to vychádza na +/- 12.05. 😵

gabinkaa
18. apr 2011

@callex blahoželám ku krásnemu výsledku, bolesť sa dá vydržať, teraz Ťa môže tešiť krásny počet, len nech pekne bojujú, kedy bude ET? 😵

luly3
18. apr 2011

@rienok no supeeer máj lásky čas 😅 😅 😅
@gabinkaa ahoj ako sa máš kedy ideme dotoho????

gabinkaa
18. apr 2011

@luly3 ahoj, no 4. mája ideme na konzultácii a hneď by som to chcela aj absolvovať, snáď máj bude úspešný, keď nám nevyšli narodeninové darčeky

luly3
18. apr 2011

@gabinkaa supeeeer určite bude verím tomu 🙂 🙂 🙂

rienok
18. apr 2011

@gabinkaa no ja už si to ani k žiadnym sviatkom neprajem, ja si to prajem tak generálne 😵 😵 😵

luly3
18. apr 2011

@rienok 😀 😀 😀 tak generálne 😀 😀 😀
@gabinkaa ja mám 4.mája narodeniny 😉

lulu10
18. apr 2011

@rienok verim ze mi tam bude pacit a dufam ze aj manzelovi lebo uz je dost skepticky voci lekarom a ich vyjadreniam po tom vsetkom co sme uz poculi 😅 ale som rada ze sa hlavne bude pytat lebo ja mam smolu na lekarov ktori len pozeraju do papierov a do pocitaca 😀

rienok
18. apr 2011

@lulu10 ku komu ideš?

rienok
18. apr 2011

@luly3 😉

lulu10
18. apr 2011

@rienok k Machačovi

rienok
18. apr 2011

@lulu10 no baby ho tu chvália, tak verím, že budete spokojní 😉

ninockaskv
18. apr 2011

ahojte, ja som vas tak zbezne prebehla
@callex tak to si si tentokrat tu punkciu uzila, taky je nejaky divny cas, ako bolo doteraz vsetko fajn,islo to ako masle, teraz sa taketo veci deju.. hlavne, ze ich mate tak vela.. to je dobra sprava .. a o tom ochrnuti, radsej ani citat nechcem ☹ ☹

@rebeka33 davaj si na seba pozor, nech ma ma kto potiahnut, my sme tusim raz tak nestastne tehotneli naraz.. tak nech sa drobec drzi, mechur a oblicky si poliec, skus aj homeopatika.. hlavne, malemu vysvetluj, ze toto ma all inclusive 9 mesacny a ze teraz to ma for free 😉

@rienok, s tebou sa ja veru musim este stretnut.. ja som taka apaticka, mne sa absolutne neche nic riesit, maximalna rezignacia a este k tomu ma aj chlap serie a jeho prac tiez 😠 😠

rienok
18. apr 2011

@ninockaskv no povedz kedy a môžeme 😉 ani spinning nepomáha?

mimmi77
18. apr 2011

@callex to mi ani nenapadlo, že to môžem mať spôsobené tými hormónmi 😨 Budúci týždeň idem na kontrolu k neurologičke, tak sa opýtam aj na túto možnosť. A uvidím, čo mi napíše Koudelka. Ale teda určite som rada, že mám ochrnutú len polovicu tváre, nie celé telo 😉 Držím ti veľmi palce, aby sa embryá krásne delili a aby si to tentokrát dotiahla do úspešného konca 🙂

@rienok ja som na začiatku necítila vôbec nič, dokonca mi to došlo až niekedy večer, že celá polovica tváre je nehybná. Manžel si myslel,že ho balím, keď naňho stále žmurkám len jedným okom 😉 A že čo sa tam grimasím 😒 Potom som si uvedomila všetky ďaľšie "maličkosti", ktoré mi boli na sebe čudné. Až neskôr ma začalo strašne bolieť za uchom, potom som začala už aj zle rozprávať a pri dotyku ma bolela celá polovica tváre. Akoby mi dal niekto riadne "cez hubu". Tiež som brala najskôr aj injekcie. Je to pre mňa zlé hlavne na psychiku, vyzerám ako postihnutá. Ale keď sa pozriem okolo seba, napríklad do Japonska, som rada, že mi nie je horšie 😒

martini
18. apr 2011

@leamax tak to si mala asi soft protokol, lebo v RF tak u samoplátcov bežne začínajú, je to menej náročné pre telíčko a aj peňaženku. Záleží od tvojej reakcie na hormóny a presné dávky, ktoré si mala...buď môžeš ísť do ďalšej stimulky hneď, prípadne o mesiac, max. s dvojmesačnou pauzou...ale veď tam napíš (ak už si nepísala) a dozvieš sa ako je to v tvojom prípade...každopádne, chválil ťa za tvoj entuziuazmus v boji. ja som tiež bola za to, že radšej rýchlo... že lepšie je viac stresu v kratšej dobe ako naopak...a už som tehu 🙂 za 4 mesiace som stihla konzultáciu a tri tranfery 🙂 a som tehu 🙂 tak ma pekne nasleduj...🙂
@rebeka33 pekne sa opatrujte a leňošte...hádam to nejak vyležíš, rýchlo to zbehne a o chvíľu kočíkujeme 🙂
@gerdusha pekne stimuluj...čakáme, že sa "pochlapíš" aspoň ako Calex 🙂
@cecil36 bola si na krv? ak áno, kedy bude výsledok? sme kolektívne nedočkavé 🙂
@rienok ja nemám fotku z posledného ultrazvuku, zabudol mi ju vytlačiť. A staré fotky mám ukazovať? 🙂 Pôjdeme na 3D 26.4., tak potom sa budem chváááliť 🙂 ale už máme 4 cm...takže ako zvyknem počítať - ešte 46 cm narastieme a rodíme 🙂
@lulu10 môj mm tiež bol taký všelijaký k lekárom, ale v RF na neho urobili dojem...tak snáď aj vy budete mať takí dobrí dojem 🙂
@mimmi77 jeminé...ale skoré uzdravenie hlavne ti teraz prajem...drž sa a nevychádzaj z domu 🙂 alebo aspoň sa vyhni obchodným centrám s klimatizáciou. ale to už určite všetko vieš 🙂

gerdusha
18. apr 2011

@luly3 ,

ano, dnes znova zacinam...clostil a merional...dvojite davky od prveho dna....

dakujem za palce 🙂
@rienok ,
bodaaaaj by...bodaaaaaj...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre