Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
22. apr 2011

@lulu10 no ja ked som sa objednavala k tej pracharovej, tak to musel byt 3 DC .. neviem, musis tam zavolat 😉
ja tiez vsetko prepocitavam na cykly a ivfka .. cele to lezie cloveku na mozog 😨 😨

no nic, idem si sadit muskaty
@calles prijemne juzne cechy, mozno na pol ceste stretneme, my ideme dat tie valtice a mikulov

mircalla
22. apr 2011

@ninockaskv tam sme boli, obe fajn, i ked odporucam lednice...ovela krajsie...my ideme dat devin a zajtra asi schloss hof v rakusku

miminkad
22. apr 2011

@lulu10 1500kc.takze to nie je vela.ja som zvedava,co nam odpise na ten spg.ci tiez nepojdeme rovno na ivf.inak vcera som sa mrvila na nete o tej dg spg a nasla som,ze vlastne patologicke spermie mozu sposobovat potraty,tak ako je to u teba.lebo pre telo je to cudzi organizmus,tak ho hned vypudi,ako ked je plod postihnuty.drahy aj berie cosi na spermijky?

martini
22. apr 2011

@lulu10 tak to ma tiež mrzí... Ale baby majú pravdu, skús ešte to vyšetrenie, prelieč čo sa dá, cvič mojžišku a skúste trošku zlepšiť spermiogram - vitamíny, kyselina listova a maca koreň. My sa tu predsa tak ľahko nevzdavame, nie? 🙂

Dievčence, prijemne sviatky, hlavne oddychujte 🙂

lulu10
22. apr 2011

@miminkad tak to vobec neni vela, som myslela ze to bude okolo 10 000 kč, aj ja si myslim ze potraty u nas sposobuju poskodene spermie len lekari si to nemyslia... takze neviem, v utorok napisem machacovi a objednam sa na tu hysteroskopiu,

lulu10
22. apr 2011

@miminkad neberie nic na spermie, skusali sme vselico ale patologia sa vobec nezmenila a mnozstvo mame dobre aj navyse 😀 tvoj berie nieco?

leamax
22. apr 2011

ahojte dievcata.
chcem sa vas popytat - dnes mi konecne dosla mrcha, chcela som teda od zajtra zacat pichat, krasne by nam to s muzikom casovo vyslo. ale - momentalne som riadne prechladnuta, kaslem ako taky tuberak (naposledy som mala takyto kasel, ked som mala zapal priedusiek), necitim sa zrovna fit. a teda neviem - mam zacat pichat, ci to radsej zase odlozit o nejake dva mesiace, kym nam to bude zas s muzikom casovo vychadzat? mam pocit, ze to najhorsie uz mam za sebou, je mi o nieco lepsie ako vcera, do OPU by som relativne mohla byt aj zdrava uz. ale fakt neviem. poradte mi, prosim, budem vdacna za kazdu odpoved 🙂

a prajem vam vsetkym krasne sviatky, hlavne vela zdravia a pohody 😉
pa-pa

lulu10
22. apr 2011

@miminkad ja som posielala machacovi nas spermiogram mailom s otazkou ci mame zvazovat darcovske spermie a odpovedal mi ze "urcite ne" no a vcera nam povedal ze v dalekej buducnosti ak to nepojde tak musime nieco vymenit-teda bud vajko alebo spermiu ☹

miminkad
22. apr 2011

@lulu10 objednaj sa,aj ja idem tam.robi to nejaky dr dubny alebo tak,vraj je velmi dobry.tie ceny su tam inak neni take hrozne.sa mi to zda menej ako na sk.aj iui stoji tolko isto.na tu hsg mam ist 8 alebo 9DC.mm berie selezin,vit E 4OOmg,koenzym q10 a pridam mu este kys.listovu.som citala,vraj to na morfologiu zabera.inak to ostatne berie uz dlhodobo.mnozstvo a pohyblivost mame dobre.neboj,oni cosi skusia.nam vitouskova hovorila,ze staci,ked je jedno percento dobrych a da sa vselico.tak este stale mame nadej.verim,ze to obe spolu dobojujeme do vitazneho konca

lulu10
22. apr 2011

@miminkad to verim ze aj s 1% sa da vselico urobit ale ked lekari to zas nechali len na nas, ziadna pomoc, mam otehotniet prirodzene, ale ked zas vajicko oplodni poskodena spermia tak to zas dopadne tak isto ☹ to ma uz polozi, tak neviem co robit, jasne ze pre to urobim vsetko-ako mojziska, hysteroskopia .... ale to asi stacit nebude, v utorok napisem machacovi a objednam sa na tu hysteroskop. aj ja verim ze to raz dobojujem do porodnice 😉 ale myslim ze prirodzenym pocatim to u nas nehrozi, mozno som prilis velky pesimista ...

miminkad
22. apr 2011

@lulu10 nie si pesimista.podla mna je to realisticky postoj.ale zas na druhej strane,nadej tu stale je 😉 ja som myslela tiez,ze to pojde prirodzene a nakoniec asi nie.ale podstatne je,aby sme mali babo.tak snad sa uz k tomu nejak dobojujeme.mozno pojdeme naraz na hsg 😉 rozmyslam aj ja nad tou mojziskou,ale neviem,nie som moc typ na cvicenie a dost casto nemam na to ani cas

lulu10
22. apr 2011

@miminkad ja sa bojim aj zacat skusat pod perinou lebo prezivat dalsi potrat si ani neviem predstavit, co sa tyka mojzisky ja urcite pojdem na mobilizaciu a cviky mi ukazu a myslim ze potom sa da cvicit doma a to neni taky problem tych 15-20 min.si najdem 😉 tomu cviceniu urcite verim.

jada1
22. apr 2011

@lulu10 na tú cenu vyšetrenia sa spýtaj, lebo pozor HSG vyšetrenie čo spomína miminkad je iné ako hysteroskopia. HSG vyšetrenie je vyšetrenie na priechodnosť vajcovododov, nerobí sa pod narkózou. Je to vyšetrenie, kde ti pod rontgenom aplikujú tekutinu a pozerajú priechodnosť. Hysteroskopia je ale zákrok pod narkózou, kde ti zavedú do maternice kamerku, ktorou pozerajú vnútro maternice.

miminkad
22. apr 2011

@lulu10 tak to ti verim.ja si to ani nechcem radsej predstavit. ☹
@jada1 fuu,tak to si ma teraz fakt poucila.som myslela,ze je to to iste

lulu10
22. apr 2011

@jada1 diky za upozornenie, uz som to prestudovala,mas pravdu ja idem pod narkozu takze cena bude urcite ina 😒

miminkad
22. apr 2011

@lulu10 az nam nahodou posle dr cennik,tak ti ho preposlem

lulu10
22. apr 2011

@miminkad super diky, som to hladala v tom cenniku co maju na stranke ale nenasla som to tam

jada1
22. apr 2011

@lulu10
@miminkad v pohode 🙂 , na to je toto fórum, aby sme si navzájom poradili. Ja som absolvovala HSG, tak preto to viem.

miminkad
22. apr 2011

@lulu10 my sme sa len tak orientacne pytali,hlavne kvoli tomu,ze aby sme vedeli,ako to tam bude s platbou.tak vravela,ze nam ho posle.ak nie,tak jej to pripomenieme a urcite by som ti ho potom preposlala

rienok
22. apr 2011

@lulu10 ahoj , prepáč vôbec nestíham 😀 zavolaj si tam a dohodni si konzultáciu ´-povedz že na mojžisšku. Je tam najprv taký úvodný pohovor, potom vyšetrenie a hneď potom sa začína ... ja cvičím každý večer aj teraz o chvilinku idem 🙂
@ninockaskv optimizmus je najdôležitejšou súčasťou našej snahy 😉

miminkad
22. apr 2011

@jada1 🙂 dakujeme

rienok
22. apr 2011

@lulu10 no to cvičenie ak ho robíš poriadne trvá hodinu 😝 ale stojí to za to.... ja mám momentálne cvičenie 2 hodiny denne ...1 hodka v posilke a ta druha doma n a karimatke 😀 a dnes sme boli na korčuliach

lulu10
22. apr 2011

@rienok a v posilke cvicis mojzisku? 😕 ci som mimo? 😀

rienok
22. apr 2011

@lulu10 mimo, ale nedalo sa to z toho vyčítať, takže mimo som ja 😀 v posilke si navraciam stratenú kondičku a zhadzujem kilečká po stimulkách a mojzžišku cvičím doma a 1x do týždňa idem do falcku

lulu10
22. apr 2011

@rienok 😀 no vidis to som chcela vediet 😀 , ja chodim cvicit pravidelne uz skoro 2 roky tak kondicka by hadam nejaka bola a teda este musim pridat tu mojzisku, prosim ta a niekde si tu pisala aj meno osôbky v tom Falcku ku komu je dobre sa objednat, mozes mi ho este raz napisat? diky 😉

rienok
22. apr 2011

@lulu10 no ja chodím k Ľubke ...priezvisko neviem, ale viem že od buduceho tyzdna uz len v Arube bude, ale to Ti tam povedia lebo tá zuzka čo ju majú na stránke uvedené tak je už na materskej 🙂

rebeka33
22. apr 2011

@leamax ak nemáš teploty a neberieš atb, kludne by som do toho šla. Ale maximálne by som sa snažila vykurírovať do vtedy, aby si nekašlala po vklade. Veľa čajíkov aj ženských, ležať poctivo ,ale ak vám to vycháídza a ty si pripravená tak kludne.

leamax
23. apr 2011

@rebeka33 dakujem. potim sa cele dni pod perinou, cajickujem, dala som prave ocinovi kupit aj mucoplant sirup (ten mozu aj tehulky). a nakoniec som sa vecer aj dovolala do RF a tam mi povedali to iste, ze pokial nemam horucku a neboli ma hrdlo, tak mozem zacat so stimulkou. a dokonca mi dovolili aj paralen (alebo napr. aj coldrex horuci napoj, to obsahuje tu istu ucinnu latku), ale len do 5DC, potom uz sa zacnu tvorit foliky. tak som dnes zacala so stimulkou 🙂

lulu10
23. apr 2011

@rebeka33 ahoj prosim ta ty si otehotnela v minulosti aj prirodzene alebo ste vzdy skusali IVF?

rienok
25. apr 2011

ahojte 🙂 verím že ste prežili pekne sviatky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre