Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
26. apr 2011

@maticap. tak tych 1,5kg moze na cm vyzerat inak.asi je na case kupit tehu nohavice...tam netlaci nic. 🙂

maticap.
26. apr 2011

@callex ved hej, ale na tehu nohavice mi to pride skoro....no asi mi nic ine nezostane. 😠 . Calex, stracam prehlad: Ty teraz stimulujes alebo si uz po ET?

callex
26. apr 2011

@maticap. a ved ide leto..tak budes nosit saticky to bude pohodlnejsie. ja som bola v stredu na ET. 😎

miminkad
26. apr 2011

@lulu10 ahoj,ja cakam na mail z RF.takze tolko?no ono radsej setrite.inak v ba robia v jednom centre laparku za eur.co mas inak nove?ja som zvedava,co povedia na spg,ale uz sa snazim zmierit s cimkolvek.pozajtra som mala ist na laparku,aky klud,ked nemusim
@cecil36 jeeeeej,super,blahozelam 😵 😵 😵 😵
@cecil36 myslim,ze pokial otec nema teploty,tak by nemal byt.ale zalezi,ci je to viroza.ved ked si da ruku pred usta pri kasli,tak to bude v pohode si myslim.

lulu10
26. apr 2011

@miminkad ja v sobotu cakam mrchu a potom okolo 16-20.5. pojdem do toho Heliosu, potom napis aku vam dali odpoved na spermiogram, to ma zaujima kedze tu patologiu mame zhruba rovnaku, nedocitala si sa v tych vysledkoch kolko % mate poskodenych hlaviciek?

miminkad
26. apr 2011

@lulu10 ja mam dostat 4,5,,tak uvidime.poskodenych hlaviciek mame tusim 97%.a vy?uz si volala do heliosu,ci ti to spravia?

lulu10
26. apr 2011

@miminkad ja som sa na tom dohodla s doktorom este ked som tam chodila, ale potom som sa vykaslala na to ale neminie ma to aj tak...

mircalla
26. apr 2011

@maticap. to ja jem kazde 304 hodiny aj bez tehu...ale nie...ale jedla som🙂

miminkad
26. apr 2011

@lulu10 ja som zvedava,co vsetko este caka nas

luly3
26. apr 2011

ahojte žienky 😉
@callex moc moc držím palce nech sú // 😉
babulky dnes som bola na ULT a drobatko nám podrostlo 😉 dnes som
dostala tehotenskú knižku moja prvááááááááááááá 😀 😀 😀

vrabcek24
26. apr 2011

@luly3 wow, blahoželám aj ja takú chcem 😀

luly3
26. apr 2011

@cecil36 supeeer gratulujem k dutinke teším sa s tebou 😉
@vrabcek24 budeš mať aj ty takú čoskoro 😉 😅

miminkad
26. apr 2011

@luly3 to je super,to je ta najkrajsia knizka na sveta 🙂

martini
26. apr 2011

@lulu10 gynekolog ti prednisom predpíše uplne v pohode. aj mne predpisoval. aj som si ho niekedy kupila v brne, ked sme boli v RF, ale na slovensku to bolo lacnejšie. Inač škoda, akurat som minule jedno cele balenie poslala nejakej babe z MK.
@cecil36 jééé. super, len tak ďalej. nabudúce už chceme vidiet babatko a srdiečko 🙂 Keď otec kašle a už bol dávnejšie chorý, tak by to malo byť ok. Som minule pozerala dokument, že pri kašli sa bakterie a víru dostanu do dvoch metrov, tak sa snažte, aby si nebola práve v tejto vzdialenosti a v smere kašlu a hlavne dobre vetrajte a bude to ok. ja som mala presne tu istú dilemu a nakoniec sme to zvládli. A naordinuj sebe aj mm vitamin C, aby ste boli obaja pre istotu imunnejší.
@luly3 tak si je pekne čítkaj ešte tak približne 7 mesiacov 🙂 a potom už len dostaneš správu o rodičke, či ako sa to volá 🙂
@callex na ultrazvuku dobre. všetko fajn, NT 1,5 cm, nosová kosť či ako sa to presne volá ok, aj mozog, prietok krvi, žaludok, mechur dobre. Výsledky krvi budú o týždeň. Ale predsa len bolo prekvapko - lekárka našla aj druhú dutinku, boli dvaja pôvodne. Ale ke´dže je len dutinka a nevidno zbytok embryjka, tak asi zaniklo skoro, ale uhniezdené bolo a zaniklo tak v 5 tt, vraj. že to neva, povedala, ale že do karty mi aj tak napíše syndrom zaniknuteho dvojčaťa... babatko sa ultrazvuku branilo, ručičky pred tvarou, nechcelo ukazať nos a ani očne pozadie nemohla skontrolovať, lebo sa stale hemžilo...tak sa pekne "pochlap", nech o 8 - 9 týždňov aj ty také vidíš 🙂 veľmi ti držím prsty. Kedy sa chystáš testovať? cez víkend by si už mohla 🙂 či? a správa o zmrazovaní ti už prišla?

martini
26. apr 2011

@maticap. podľa mňa ešte nemusíš tehu veci, ale nejaké väčšie číslo nohavíc prikúpiť možno áno 🙂 Ja som vyfasovala asi 7 nohavíc od sestry, ktorá nosí o dve konfekčné veľkosti väčšie veci a tak sú mi akurát, presne povedané aj v týchto nohaviciach už nosím gombík odopnutý 😉 . Ja som pribrala 4 kg asi. a bruško už rastie, večer je väčšie a vtedy už vidno, že som tehu. v páse som pribrala minimálne 13 - 15 cm. Ale to môže byť aj tými stimulkami, ktoré som mala za sebou...takže byť nadopovaná hormonmi od novembra urobilo svoje...ale nič krajšie si neviem predstaviť 🙂 Kedy ideš zasa na ultrazvuk?

callex
26. apr 2011

@luly3 gratulujem ku knizke.
@martini super ze je vsetko ako ma byt..a ze je babatko aktivne.syndrom zaniknuteho dvojcata si myslim ze v nasich pripadoch nie je nic neobvykle.ale aspon ma babatko svojho anjela strazneho.testovat mam tusim 3.5...tak uvidim.ja by som aj zajtra ale bojim sa ze tam uvidim len tu jednu prisernu ciarku a pokazim si naladu.sprava o mrazeni prisla 21.4. a taku krasnu spravu som uz davno necitala.zmrazene 1xHB1/2, 1xXB2/2.. neviem preco su triedy klasifikovane lomitkom.vraveli vsak ze mrazia len spickove embryjka tak zrejme to boli borci. 🙂

martini
26. apr 2011

@callex to číslo s lomítko vraj znamená, že kvalitu hodnotili nezávisle dvaja embryologovia a každý nejak rozhodol. aspoň tak mne minule vysvetlili, ked som sa pýtala, že prečo su tam dve číslice. Aj ked ja som tam mala pomlčku a nie lomítko. ale každopádne je to super správa. si sa teda pekne až nadštandardne posnažila 🙂 že HB a XB...no jednoducho šikolky máš v mrazáčiku 🙂 ale nateraz ich nebudeme potrebovať...ale ako súrodenec sa ti ešte šiknu 🙂

rienok
26. apr 2011

@cecil36 blahoželám 😵
@mircalla veru, mám veľa známych s malými deťmi a to aby si bola chobotnica a mala oči okolo hlavy.... a ešte riadna kondička 😀 ale užívajte si seba navzájom 😵 😵 😵
@callex aj trochu pracujem 😉 ale len tak pomaličky nech si neublížim 🙂 . Inak v tom Krumlove je nádherné, my sme asi tak pred 12-timi rokmi vyrazili partia šialených kamarátov na tour de Južné Čechy a bolo to úúúúúúúžasnééé

rienok
26. apr 2011

@callex no vidíš stressman 😀 máš nádherné 2 babuľky v brušku a 2 zmrazené ... toto je môj tajný sen 😉 držím palčeky aby si tie ďalšie 2 potrebovala už len ako ďalších súrodencov k tým dvom v brušku 😵 😵

cecil36
26. apr 2011

@ninockaskv @maticap. @callex @rienok @martini @luly3 @miminkad baby moc vam vsetkym dakujem 😵 Inak uz som po navsteve ocina, davali sme pozor, ale myslim, ze uz bol celkom ok. 😉 V pondelok idem na uzv a snad by mohlo byt vidiet srdiecko. Ozaj co je pravdy na tom, ze dutinku je vidiet az pri hcg okolo 1000j?
@rienok reni ako ide mojziska?

martini
26. apr 2011

@cecil36 aj moj gyndoš povedal, že niečo vidno až od tisícky...tak asi to tak bude 🙂

rienok
26. apr 2011

@cecil36 ďakujem ide to, zatiaľ cvičím poctivo ale priznám sa že včera som sa musela prinútiť s nožom na krku 😀
a Ty sa máš ako? normálne Ti závidím (v dobrom )

leamax
26. apr 2011

ahojte dievcata, mozem vam sem zase vstupit?
neviete mi niekto nahodou povedat, ci na SK dostanem bravelle? a moze mi to aj moj gyndo predpisat, ci musim pockat na recept z RF?
dakujem

gerdusha
26. apr 2011

@leamax ,

na svk ho akosi nie je...ale ak mozem poradit, dohodni si s lekarom brat radsej merional. ucinok je uplne rovnaky a cena NEPOROVNATELNA

leamax
26. apr 2011

@gerdusha,
to bude asi trosku problem, ja som uz zacala pichat bravelle, stvrtok som mala ist do RF na sono a by mi doplnili aj bravelle. lenze zlyhal mi sofer, nemam sa tam ako dostat. povedali mi, ze mozem ist na sono aj k mojmu gyndovi a ze bravelle si mozem vybrat aj tu. a nevies, da sa to objednat v lekarni?

gerdusha
26. apr 2011

@leamax ,

ja som sa raz na to bravelle v lekarni pytala, povedali mi, ze to nevedia zohnat...ale mozno v inych sa to da...neviem...ale na tvojom mieste by som sa poistili tym, ze by som zavolala do RF a spytala sa, ze v pripade, ze nezozenies bravelle, ci nemozes dopichat merionalom.

ja som z bravelle presla bez problemov na merional...skus im zavolat, urcite ti poradia

rienok
26. apr 2011

@leamax tak si sprav výlet autobusom 😉 môžeš skúsiť lekáreň takú čo majú centrá nejak zazmluvnené, ale neviem či na SK vôbec bravelle predpisujú 😝 a tým pádom či ho vôbec niekde držia

rienok
26. apr 2011

@gerdusha aj účinok ( bravelle vs merional)? mne o cenu veľmi nejde ale chcem veeeeeeeeľa vajok ( rozumej takých 6-7 oplodnených aby bolo na PK a na mrazenie 😅 )

gerdusha
26. apr 2011

@rienok ,

mudr. mi tvrdil, ze aj ucinok je rovnaky. ja stimulujem znova, minuly mesiac mi to nevyslo...teraz som mala na sone celkom ok urodu, tak uvidim, ako vydrzia do vikendu

rienok
26. apr 2011

@gerdusha držím veeeeeeľmi palečky 🙂 kedy máš OPU?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre