Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
26. apr 2011

@gerdusha a ty si zacala pichat bravelle a potom si dopichala tym merionalom? to sa da?

gerdusha
26. apr 2011

@rienok ,

vo stvrtok mi povedia...este tam idem...ale machac povedal, ze cez wknd

@leamax ,
nie, takto som to nedopichavala...preto by som tam zavolala a spytala sa, ci nemozem...v predchadzajucom centre som ale nemala dost merionalu a mudr mi povedal, ze kludne mozem dopichat fostimonom...ze ucinky su rovnake...a kedze je bravelle a merional a fostimon stale o tom istom, myslim si, cisto laicky, ze by nemal byt ziaden problem...ale pre klud duse by som im zavolala alebo ak ti to den dva pocka, tak napis mail, ked nechces volat

leamax
26. apr 2011

@gerdusha praveze nepocka, vychadzaju mi na piatok posledne dve ampulky a picham tri denne. musim teda zajtra najskor zistit, ci sa to u nas da zohnat a potom zavolam do Brna. bud mi dovolia dopichat tym merionalom alebo mi budu musiet poslat lieky asi. no nejako sa budem musiet s nimi dohodnut.
dakujem za odpovede a drzim silno prsty, nech je ivf uspesne 😉

rienok
26. apr 2011

@leamax odkiaľ si? myslím že mám nejaké ešte doma 🙂

gabinkaa
26. apr 2011

@cecil36 gratulujééééém k dutinke, dobrá správička

callex
26. apr 2011

@leamax daju sa kombinovat hormony s rovnakym alebo podobnym zlozenim.ja som teraz pichala tri druhy krizom krazom a malo to krasny vysledok.dokonca dva hormony z toho boli po expiracii.takze sa neboj kombinovat.len im zavolaj alebo teraz napis ze mas problem to zohnat a co si mozes dat namiesto toho.i ked neviem ci ti v sk lekarni daju hormony bez receptu..i ked si ich budes plne hradit.skus pozhanat v teme mam nemam lieky na ivf.

miminkad
26. apr 2011

@cecil36 tak to sa uz tesime na fotecku bublinky 😵 a som rada,ze navsteva dopadla dobre

callex
26. apr 2011

@rienok aj my sme mali tour de juzne cechy..a Krumlov bol posledna zastavka.a neboj sny sa plnia..mne sa ten moj do tretice splnil aspon co sa mrazacikov zatial tyka.clovek sa citi lepsie ked ma ,,zalohu,,.a verim ze aj tebe sa to splni lebo ty si ak nastartovana teraz ze inak to ani nebude.

rebeka33
26. apr 2011

Ahojte, tak mám zasa dnes laptop. Snažila som sa dočitať,ak niekoho vynechám tak prepáčte.
@lulu10 ja som otehotnela len po ivf. my nemáme spermie schopné oplodnenia.
@cecil36 gratulujem k bublinke, trochu som sa bála pri tých nízkych hodnotách na mimomater., ale odteraz už len pekné usg.
@gerdusha držím palce folíkom nech pekne rastú a pohodové OPU.
@leamax skúsim ti to zajtra zistiť, ale môžeš kombinovať lieky s rovnakou účinnou látkou.

rebeka33
26. apr 2011

@luly3 gratulujem k tehu knižke, je to veľký mílnik v našom čakaní na bábetko. šetri sa a držím palce. 😵

gerdusha
26. apr 2011

@rebeka33 ,

vdaka...hadam to teraz vyjde... 🙂

rebeka33
26. apr 2011

@gerdusha určite 😉

leamax
26. apr 2011

@rienok okres TO.
@callex tak to si ma ukludnila, ze to mozem kombinovat. podla toho, co pises, ti vyslo toto ivf, nemylim sa? potichucky ale uprimne gratulujem 🙂
@rebeka33 dakujem, aj tak tam musim zajtra volat, ci zozeniem tie lieky alebo nie. ale dakujem za ochotu

babulky, dakujem vam vsetkym, aspon ste ma ukludnili. vsetkym zelam uspesne ivf. a tym, ktoram sa to uz podarilo, zelam krasne a pohodove tehulkovanie.

pekny vecer

lenka20
26. apr 2011

ahojte baby, luly gratulujeeem k tehuknizke, veru veru, najkrajsia knizocka 😵 a cecil k dutinke 😵 😵 😵
callex este teraz nemozem nic posilnovat, este v maji budem oddychovat aby som sa poriadne zahojila a potom ano, planujem zase zacat cvicit mojzisku a mozno aj akupunkturu, viete mi niekto poradit nejakeho sikovneho akupunkturistu v BA? do septembra poriesime 😵 a potom sa uvidi...my mame tiez v mrazaciku 2 embrijka, 1xHB1 a 1xXB1/2, dufam, ze sa pekne rozmrazia....no, uz si tam budu o pol roka dlhsie to uz je asi jedno, ze? 😉
mircallka tak ta malicky zamestnava poriadne 😀 😀 😀 co si chcela to mas 😝 😀
inak lednice su krasne ano, ale len ten areal zamocky, inak tam nic neni, mne sa asi viac pacil mikulov, tam to ma taku atmosku starobyleho maleho mestecka... 🙂
pekny vecer vsetkyyyyym 😵 😵 😵 😵 😵

cecil36
26. apr 2011

@gabinkaa @miminkad @lenka20 dakujem 😉

cecil36
26. apr 2011

@rienok reni ja sa mam zatial fajn, ani negrckam, nic, len ma rozplace aj reklama na vubku 😀 A neboj, som ta oplula tehuvirusikmi, tak o chvilu ma budes nasledovat aj ty 😵 😵 😵

martini
26. apr 2011

@cecil36 že rozplače aj reklama na vubku...to si preeesne a peeekne vystihla 🙂

maticap.
27. apr 2011

@luly3 no vyborne- takze mozme zalozit citatelsky klub tehu kniziek! 😀 gratulujem!
@martini takze boli dve? 😨 Ja idem na dalsie sono buducu stredu. Mala som ist dnes, no povodne sme mali mat dovolenku a tak sme to posunuli o tyzden. Dr. mi bude brat aj krv a mam doniest aj moc - ehm, nevies ci to ma byt prvy ranny alebo aj neskorsi?
@callex callex, drzim palce k pozitivnemu vysledku! A nech mas aj Ty cim skor tehotensku knizku 🙂 .

lulu10
27. apr 2011

@leamax ahoj aj ja som okres TO 😉

miminkad
27. apr 2011

@lulu10 ja som okres pe 😉 a robim v to

lulu10
27. apr 2011

@miminkad tak to by sme niekedy tiez mohli dat take posmelovacie rande 😀

miminkad
27. apr 2011

@lulu10 veru mohli 😉 a odkial presne si?

lulu10
27. apr 2011

@miminkad posielam IP

leamax
27. apr 2011

@lulu10
@miminkad
ahojte. este nakoniec zistime, ze sa pozname, nie 😀 to by bola sranda teda. inak - kazdy to taji a clovek ma potom pocit, ze je sam a podelit o svoje pocity sa moze len na MK. ale zas je to kazdeho sukromna vec, ja by som tiez nevytrubovala v TO na namesti, ze musime podstupit IVF 😀

lulu10
27. apr 2011

@leamax ahoj tiez mam taky nazor ze je to prilis sukromna vec a z mojho okolia to vedia len dve osoby-manzel 😀 a naj kamoska 😉 takze tajim statocne, ale ono je fajn ked sa mas o tom s kym porozpravat a tazko je rozpravat niekomu kto nevie o com to cele je, mne osobne vyrozpravanie móóóóc pomaha takze fajn ze mame aspon konika 😵

leamax
27. apr 2011

@lulu10 presne. z mojho okolia to tiez vedia len dve osoby - manzel a segra aj ta je na druhej strane europy 😀 😀 😀 a niektori ludia, ktori nevedia, co to vsetko znamena, casto ani nepochopia. stretla som sa uz aj s tym, ze je to ohromne smiesne, ze sa niekomu narodilo dietatko z umeleho oplodnenia. hlavne starsie rocniky to nechapu vobec. veru som rada, ze som "objavila" konika a mam sa tu s kym o tom porozpravat 😵

lulu10
27. apr 2011

@leamax ale taktiez poznam holku ktora mam dievcatko z IVF z Heliosu z Martina a rozprava o tom otvorene, nerobi vobec tajnosti-ale to neni moj pripad, ja o tom verejne a cudzim ludom neviem a ani nechcem rozpravat 😕

leamax
27. apr 2011

@lulu10 moj muzik povedal, ze ked uz budeme mat mimko, tak mu ani nebude vadit, ked sa niekto dozvie, ze ho mame z IVF. akoze - ak sa to dozvie potom rodina, tak mi to nebude vadit. samozrejme, ze tiez nie vsetci, lebo ako asi v kazdej, tak aj v nasej sa najdu obmedzenci, ktori to nepochopia. a cudzim ludom to rozhodne vytrubovat nemienim, ale ani ucelovo oznamovat rodine to nebudem. je to fakt vysostne sukromna vec. to ako keby som sa trebars tety opytala v akej polohe urobili bratranca, no nie 😀 😀 😀

lulu10
27. apr 2011

@leamax to si pekne napisala ze v akej polohe urobili ... 😀 😀 😀 to je pekny argument, budem pouzivat 😀 , aj my ked uz budeme mat mimi tak mi to uz tiez bude jedno kto co vie ale teraz som dost precitlivela na kazdu poznamku co sa plodenia tyka 😅

leamax
27. apr 2011

@lulu10 mozes to pouzivat, povolim ti moje autorske prava 😀 😀 😀
mne to ani tak nevadi, ja uz po tolkom case som akasi ostala imunna na tie blbe poznamky. hlavne, ked uz sme v takomto stadiu.

este co sa tyka toho, co som sa vcera pytala - tak ak by mal niekto niekedy ten isty problem ako ja, ze nemoze zohnat tu na SK bravelle, tak prave som volala do RF a Kuřecova mi povedala, ze kludne mozem dopichat bud Menopur, Fostimon alebo Merional - vsetko je to to iste 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre