Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
27. apr 2011

@leamax a ty si čo brala pri prvej stimulke?

cecil36
27. apr 2011

@leamax ano ja som bola samoplatca 😉
@ninockaskv dakujem 😵
@martini tak ak som to spravne pochopila, vysledky su lepsie ak je v tych injekciach zastupene FSH aj LH? Tak potom toto mozno bol problem u @rienok, ked mala gonal a bravelle, ci?

martini
27. apr 2011

@cecil36 možno, ale síce nie som žiadny latentný medik či embryolog...tak len tak mudrujem 🙂 ale minimálne by sa @rienok na to mohla opýtať v RF, či neskúsia menopur či merional... ja som v RF brala práve Monopur, ale možno majú dôvod prečo nám predpisujú každej niečo iné.

leamax
27. apr 2011

@martini ja som mala aj pri prvej stimulke to bravelle. pichala som len jednu ampulku, teraz mam tri
@cecil36 no tak potom som zvedava ak mi teraz da dopichat merionalom, co to urobi

martini
27. apr 2011

@leamax aha. tak je dobre, že zvýšili dávku. merionalom si pridáš to LH, skombinuješ lieky ako Calex a bude dobre, zostanú aj mrazáčikovia 🙂

leamax
27. apr 2011

@martini pekny scenar, beriem 🙂 😵 a calex je uz tehulka? ved stracam prehlad

cecil36
27. apr 2011

@martini presne minimalne za pokus by to stalo 😉
@leamax ja neviem porovnat, bo ja som mala predtym iba cisty clostil (v unice) a potom nativ (v RF) a teraz som prvy krat pichala merional. Ale mala som 6 vajok a z toho 4 zrele, takze celkom uspech co sa tyka poctu vajok 😉 Drzim palce, nech ti to tentoraz vyjde 🙂

ninockaskv
27. apr 2011

@martini ti teda poviem.. take problemy a rotschildove miliony 😀

martini
27. apr 2011

@leamax no calex ešte (podľa toho čo tu na MK prezradila) netestovala, patrí medzi čakateľky, ale vkladali jej pekné embryjka, myslím, že expandované blastocysty a ešte jej ostali aj dve na zmrazenie. A to sa bála, že ma málo folikov. tak vám držím prsty.
@ninockaskv som sa dobre zasmiala tvojmu dovetku 🙂 😀 😀

leamax
27. apr 2011

@cecil36 dakujem. ja mam potom budem hlasit aky bol pocet vajok a ake boli 😉 som zvedava, co to teraz urobi
@martini dakujeme. tak deti sa tej tetke teda vydarili tak ako si zelala

martini
27. apr 2011

@leamax alebo žeby tetka sa vydarila? 🙂

leamax
27. apr 2011

@martini zeby? no inak viem si predstavit ake infarktove stavy musela mat. teraz bude hadam kanalmi chodit

gerdusha
27. apr 2011

@leamax ,

takze som s tym dopichavanim mala pravdu, co? a ano, merional je ovela lacnejsi

miminkad
27. apr 2011

@leamax super,ze si to mozes tak dat
@leamax @lulu10 mozno sa nakoniec pozname 😉 uz jednu kamosku som tu tak nahodou nasla 😨

miminkad
27. apr 2011

@leamax @cecil36 ja som stimulovala sojou,co je prirodny clostyl a tento mesiac som mala na pravom vajecniku 7 a na lavom 2 foliky 😅

leamax
27. apr 2011

@gerdusha ano, asi mala 🙂 a som rada, ze to tak je, lebo fakt by som nemala odvahu ist sama do Brna, urcite by som sa tam ja pekne dlho motala 😀
@miminkad no mozno aj ano, ktovie 😉

miminkad
27. apr 2011

@leamax v podstate si moj rocnik,tak je to mozne 😀

leamax
27. apr 2011

@miminkad to som este ani nepocula, ze sojou stimulovat. tak ale to si pekne zareagovala. ja som mala minule to bravelle + clostyl 3x1 a mala som len jedno zrele vajko a jedno tesne pred dozretim, ktore sa nepodarilo oplodnit. tak ja by som na soju asi ani nezareagovala

leamax
27. apr 2011

@miminkad este nakoniec zistime, ze sme spoluziacky, nie 😀

rienok
27. apr 2011

@martini, @leamax, @cecil36, @ninockaskv no to si píšte že sa na to spýtam ... aj im poviem, že všetky baby na koňovi otehotneli po menopure alebo merionale ale že neviem o žiadnej po bravelle alebo gonale 😀 uvídím čo mi na to Štelcl povie. Inak asi preto lebo keď sa pýtal či hľadáme finančne nenáročné riešenie tak sme povedali, že na peniazoch nezáleží ... tak možno preto 😝 Niekedy môže byť na škodu keď si vypýtaš drahé lieky 😀 😀 😀
Nevadí veď som mu už aj písala mail tak v pondelok sa poradím
@martini no chúďa tetka 😀 inak my máme tiež v rodine takú moralistku (našťastie nie veľmi veriacu ale takú tú všetko posudzujúcu ) a jej sa stalo niečo podobné ... 1 dcéra sa vydala tak že im poslala oznámenie že už je vydatá a druhá si vyhliadla otca svojho dieťaťa 🙂 teraz už má 2. dieťa s 2 mužom 😝 nie som škodoradostná ale ako sa hovorí nechváľ deň pred večerom.... a to my sme boli zlí, lebo sme mali svadbu na záhrade 😎
@cecil36 no práve to bude pre mňa veľká zmena.... ja som obklopená samými strelcami, levami a baranmi 😝 no možno aby som poznala aj iné nátury 😅 a ak vravíš, že vodnári sú pekní tak si prosím vodnárov 😀
@ninockaskv hej tá mojžiška mi začína liezť na nervy... hlavne 2 dviky vôbec neviem či robím dobre a furt sa opravujem 😝 ale inak cítim a dokonca to vidím ako sa to zlepšuje takže hlasujem za mojžišku
@mircalla, @cecil36, @gabinkaa tak ja zajtra idem ku drakulke ráno tak uvidíme
@ofinka no ja som po záťažovom teste u diabetológa, len v čase keď si mám volať pre výsledky furt nikto nedvíha.... asi tam zajtra zabehnem len tak aby som to mala kým pojdem do Brna 🙂

vrabcek24
27. apr 2011

@martini noo k tej štúdii, ja mám za sebou 3 IVF na gonale a nič, a 1 IVF na menopure a tiež nič, ale keď mám porovnať, tak sa mi vidí, že lepšie som na tom bola s menopurom, viac folikulov, a aj kvalitnejšie 🙂
no ale kým sa vrhnem na ďalšie IVF, tak sa dám do poriadku po tej fyziologickej stránke a potom sa uvidí 😀
babulky máte krásne výsledky, blahoželám 😀 a držím palce na vydarené konce s bábetkom v náručí 😵

leamax
27. apr 2011

@rienok tak to asi aj nam preto dali bravelle, ked sme povedali, ze mm robi v zahranici. ja som mala taky pocit hned. no ved uvidim 😉

miminkad
27. apr 2011

@leamax mozno by si na nu zareagovala este lepsie ako na clostyl.ja som mala dve velkosti 28 a 19mm.co pokladam za moj osobny uspech.veru,mozno sme spoluziacky 😉

leamax
27. apr 2011

@miminkad no ktovie. uz sa mi ale nechce skusat, ked prirodzene to u nas zrejme nepojde.
no schvalne - odkial si?

miminkad
27. apr 2011

@leamax no ja zatial len sojou stimulujem,tak uvidime,co spravime dalej

leamax
27. apr 2011

@miminkad ale vy teda nejdete na IVF este, ci ano?

gerdusha
27. apr 2011

@rienok ,

ja som otehotnela po bravelle, takze by som ho nezatracovala 🙂

teraz som presla na merional len kvoli cene

miminkad
27. apr 2011

@leamax zatial nam vraveli,ze skusime raz dvakrat iui a potom na ivf

leamax
27. apr 2011

@miminkad tak potom mate asi celkom dobry spg, ze?
@gerdusha jeeej, svetielko na konci tunela 🙂 to si ma potesila

gerdusha
27. apr 2011

aaaa...tak toto je moj 1000. prispevok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre