Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
28. apr 2011

pekné ránko
@callex ahoooj ako sa cítiš kedy budeme testíkovať?????
@gabinkaa taak tak ako vraví @callex detoxikáciu teraz eeeee 😕 😕 😕
a kedy ideš do dalšieho boja????
@rienok nechce sa ti cvičiť 😀 😀 😀 necvič ju 😝 😀

ninockaskv
28. apr 2011

ahojte..
@callex myslim na vas 😀

u nas zase nastal posun v rekonstrukcii,mali vcera prist zacat brusit podlahu, takz neviem kvoli comu nepridu ani dnes ani zajtra, ale az v pondelok.. a este k tomu dalsia znama caka uz druhe mimco..ach jo 😒 😒
kolegyna prisla nadsena, ze videla babatko na uzv ☹ ☹
skusim zobrat na zajtra dovolenku .. 😅

@rienok uz ked si sa na to dala, tak cvic .. ja si pamatam ake to bolo otravne a pre nase znamenie je to uplne, ze tazka skuska xixixi ja som si k tomu pustala TV .. aj ked viem, z eby sa to nemalo .. ale inak som to nezvladala 😉

callex
28. apr 2011

@luly3 citim sa tak normalne akoby nic..prsia ma boleli od zaciatku stimulky takze to nemoze byt ukazovatel..jedine ked prestanu boliet tak pruser.sem tam ma pichne viac nalavo ako napravo..tak verim ze je to preto lebo fazulka si robi miesto.testovat budem niekedy buduci tyzden.4.5.by som mala.
@ninockaskv moja vy mate nekonecnu tu rekonstrukciu..ja by som nezniesla mat tak dlho nieco rozrobene a hlavne ten neporiadok a prach vsade.by som sa najedovala a zacala brusit aj sama. 🙂 a co sa tyka tehotnych no tie su a budu stale okolo teba..co takto sa tesit pri pohlade na nich ze aj ty budes mat coskoro take starosti a radosti ako oni?

lulu10
28. apr 2011

@ninockaskv s tou rekonstrukciou sme na tom rovnako, my prerabame uz 2 roky 😀 najskor vsetko zvntúra a tento rok robime zvonka, prave teraz fasadu 😉 a ti poviem ze mam uz toho plne zuby ale zas tesim ze ked to uz bude vsetko hotove tak si to budeme krasne uzivat 😵

rebeka33
28. apr 2011

@callex Ďakujem,jasne ,že doma lepšie ako v nemocke,aj keď tu až tak poctivo neležím. 🤐 . Meno je v nedohladne ,vôbec sa z mm nevieme dohodnúť. 😀 Myslím na vás a držím palce. 😵 Jasne aj luly3. len nech tu pribúdajú tehule.
@ninockaskv díky, aj ja jej to hovorím 😉 , tak nech ti tá rekoštrukcia rýchlo ubehne. Nás to teraz čaká, budeme malej chystať miesto a musíme prerobiť 2 izby. No ja budem ležeť a mm sa bude rozčulovať. Aspoň taký mám plán 😀

martini
28. apr 2011

@rebeka33 náhodou to je dobrý plán, budeš robiť šéfku doma pri vytváraní izbietky 🙂 Moji noví susedia sa sťahovali, keď ona bola vo vysokom štádiu tehu, tak to tiež bolo také zábavné, ako všetci behali s krabicami a nejakým nábytkom a ona len komandovala...sa mi to páčilo 😀 😝 Ale hlavne sa pekne šetri a ten pesar máš už istý, či ešte sa uvidí? Inač aj som doma na PNke od gynekológa a včera ma chytila nejaká blbá nádcha...tak som na seba nahnevaná.
@rienok ...ty len sa pekne prinúť a pocvičkaj každý deň 😝 😅 , hoci aj pri telke ako hovorí @ninockaskv 🙂
@callex no čo by ťa malo v tom brušku bolieť, šak už sú tvoje EB pekne zahryzkané, veď tie sa chytili rýchlo a teraz len sem-tam sa hemžia a zapúšťajú hlbšie korene, tak preto sem-tam pichne 🙂 Inač mňa tiež nič nebolelo, len sem-tam niečo málinko a mrňousek už má 6cm plus nohy. 🙂
@ninockaskv no čo už, takto je to na SVK s majstrami.... rekonštrukcia je fakt endless story...ale už pomaly finišujete 🙂

lulu10
28. apr 2011

baby ja mam dnes hroznu naladu, taku na vraždenie idealnu 😠 asi som vstavala zlou nohou a este ma ludia dnes vytacaju 🙄

martini
28. apr 2011

@lulu10 skús si ľahnúť a ešte raz vstať, tou správnou nohou 🙂 a neber do rúk nože, nožnice ani iné potencionálne vražebné predmety 😉

rienok
28. apr 2011

@callex ja som po tom záťažovom teste bola úplne v pohode 😅 no a teraz som sa konečne dovolala povedali mi že mám zavolať o 15 minút tak dúfam že budú dvíhať volám tam každý deň 😝
no tak ja verím že si ďalšia tehuľka 😵 😵 😵 musíš prebrať štafetu po @cecil36 ... nech môžem aj ja potom 😉
@gabinkaa, @cecil36 no tak som bola u drakulky 🙂 naozaj veľmi príjemná no veď uvidíme ... zobrali mi 5 ampuliek krvi 😀
@ninockaskv no aká si mi milá 😀 take milé slovíčka ako " veď jeden deň nevadí" nepoznáš? 😉 Najhoršie je že to moje svedomie je strašná sviňa... nedá sa oklamať 😝 tak som si včera odcvičila tú mojžišku ale manžel mi ani trochu nepomáhal, vraj ke´d si unavená choď si ľahnúť 😅
inak tá rekonštrukcia je fajn, myslím že najbližších 10 - 15 rokov budeš meniť len nábytok 😀 viem ako Ti je a to u mňa trvalo len 3 mesiace
@rebeka33 no pri tej prerábke sa radšej odsťahuj niekam , budeš mať viac kľudu... ja už som dohodnutá s mamkou že idem k nej 😀

rienok
28. apr 2011

@martini no veru musím aj tebe napísať: nejaké milé slovíčko by sa nenašlo??? ale odcvičila som to nakoniec 😉
hmm daj si čajík , taký aký môžeš a opatruj sa
@lulu10 uff som rada že si pre mňa virtuálna 😀 inak sa bojím už teraz ... mávam podobné stavy 😝 držím palečky nech to zvládneš dnes 😉

cecil36
28. apr 2011

Ahojte, tak ja uz mozem pozerat len TV Papriku lebo pri vsetkom ostatnom fnukam 😀 A to je aj jediny priznak tehu, ktory mam 😅
@rienok ahoooj, tak ta pekne drakulka vycicala 😀 😀 😀 , ale aj mne tolko vzala. Vcera som bola na kontrole u nej a zatial je to ok, tak vraj anopyrin nepotrebujem 😉
@callex moc drzim palce, nech sa babulky pekne zahryzkaju 😵 a uz sa tesim na tvoj testik 😉
@lulu10 to chce cokoladu alebo nieco co mas rada 😉

martini
28. apr 2011

@rienok ...šak som milo použila aj jednu zdrobneninu "pocvičkaj"... 😀

callex
28. apr 2011

@martini 6cm a nohy..a ruky nema? ci tie su v tych 6cm? 😀 nebud nahnevana..za to predsa nemozes..tvoj organizmus je teraz citlivejsi..daj si nejaky cajik..zazvorovy s medikom hadam moze byt..popripade homeopatika coryzalia.a od gynekologa si preco PN?
@lulu10 tak taku naladu pozname vsetci..chce to len zrelaxovat..utiahnut sa od vsetkych a robit co len teba bavi.
@cecil36 tak bud rada ze plac je jedinym priznakom tehu.to sa da lahko zniest. mna minule velmi dojalo na primacool ci kde codi take co rychlo opravia niekomu dom,prerobia izby a podobne..a ked to odovzdavali tak vsetci plakali..dokonca aj moderator sam a domacom tatovi ani nehovorim.no a neplacte potom ked chlapi placu.a tv paprika bol moj oblubeny spinkaci program..vzdy som pri nom krasne zdriemla

ninockaskv
28. apr 2011

@callex nedaaaaaaaaaaa sa, intenzivne na tom pracujem a potom mi staci byt trosku v nepohode a je to cele na prd.. dnes kolegyna ukazovala uzv foto a ja ze ci chcu vidiet aj mojho.. tak som kukla, som sa tu skoro rozrevala 😅 😅

baby,a le dnes bude nejaky vyssi zatazovy stupen, lebo aj ja som sa zobudila taka nasrata, ze dovi dopo.. a priserne unavena.. nieco lieta vo vzduchu

@rienok cvicit cvicit, ked vynechas nedobre je.. ale presne viem o com hovoris, mne sa chlap vzdy priserne smial a ked som po nom chcela,a by bol som nou aspon hore,kym budem cvicit, tak chlap o 9 ze nevlaaaaaaaadze, musi ist spat.. no taka to je pomoc, ze az 😒

@rebeka33 ty sa hlavne opatruj.. ziadne stresy, ani len obed im nevar.. my mame teraz vlastne jedinu obyvatlnu izbu,ktoru sme pred dvomi rokmi robili pre maleho a verte ci neverte, obcas ma to dost vycerpava v nej byt, ked si predstavim, ze sme tam mali mat postielku ☹ ☹ ☹

a ta rekonstrukcia? no comment.. ja ked mam v praci deadline, tak sa ide cely svet pocikat z toho, ked to nestihnem, ale tu kazdu chvilu niekto nieco posuva.. ved ked raz robim nieco musim vediet odhadnut ako dlho to bude trvat a ake problemy mozem ocakavat a podla toho povedat timing... akoze ked nebudem ten druhy majovy tyzden spat v posteli tak asi niekoho zahlusim 😠 😠 😠

rienok
28. apr 2011

@ninockaskv aha totok je z podobného súdka ako máme my 🙂 "when ur single all u see is happy couples n wen ur in a relationship all u see is happy singles"

martini
28. apr 2011

@callex 6cm plus nohy, lebo oni merajú to CRL, teda od hlavy po kostrč, či zadok...a tak mi príde vždy ľúto, že nohy neodmerali a že bábo vlastne je už väčšie ako uvedené CRL...tak si tam pridávam tie nohy. Na PN som lebo som mala slabunký výtok a pobolievalo ma tak pichavo bruško, tak mi lekár zahlásil, že nemám robiť hrdinku a pekne mám ostať doma. Ale ja som taký asi podivín, že ja chcem ísť do práce, aj keď v prípade PNky neprídem ani o cent, lebo mám PNku preplácanú do výšku platu...ale ke´d ja som doma taka leniva, že až, ani navariť si poriadne neviem (keď to má byť len pre mňa) a ani kusok žiadnej roboty neurobím, aj keď som si niečo z práce doniesla. ...no nedisciplinovaná som. skúsim ale naštudovať ten zázvorový čaj, či sa môže. dík za typ.

callex
28. apr 2011

@ninockaskv kuriatko nase ty sa musis dat do dalsieho pokusu pekne do poriadku...psychicky..babetko chce vysmiatu a spokojnu maminu.skus si najst nejakeho konicka ktoremu by si sa mohla venovat.vysivaj,strikuj,maluj,tancuj,rob mozaiku,ci hraj na nejaky nastroj len sa skus niecim zamestnat.
s tou zatazou asi naozaj nieco bude lebo mm hned rano zahlasil ze je nejaky divny tlak.

martini
28. apr 2011

@rienok ... to som sa zasmiala 🙂 ale asi máš pravdu.hihi

callex
28. apr 2011

@martini no len bud pekne doma a pekne oddychuj..citaj si knizku,pozeraj tv..objednaj si nejake jedlo domov a hotovo.zazvorovy cajik sa odporuca aj pri tehu nevolnostiach takze urcite ho do urcitej miery mozes.
@rienok no veru presne tak..vzdy chceme to co nemozeme mat 🙂

ninockaskv
28. apr 2011

@rienok tak to sedi

@callex pracujem na tom, ale v tom nasom bordeli je to stazene 😠 vcera som uz bola aj napajedena, lebo som chcela ze koncom maja zacneme stimulovat, ze si na to vyclenim cas v juny, no ked sa to poposuva.. tak neviem, ci sa na to dam 😒 bude treba upratovat, stahovat.. 🙄

nic,idem sa najest

rienok
28. apr 2011

@ninockaskv dýchaj 😎 neboj utrasie sa to ... a môžeš začať stimulovať. na upratovanie si najmi niekoho myslím že karpatskegazdinky.sk to vyriešia... sťahovať bude manžel s kamarátmi 😉
dobrú chuť
@callex a kedy prídeš kuknúť do BA?

leamax
28. apr 2011

ahojte dievcata 🙂
tak som doma z folikulosky a dopadla som teda hrozne. normalne som celu cestu domov preplakala. som 7DC, od 2DC picham to bravelle 225IU a vysledok? ze vraj len jediny dominantny folik o velkosti 11mm!!! no zazili ste toto uz? ja som snad nejaky prirodny ukaz, ci co ☹ a ze tam mam volnu tekutinu, tak mozno uz aj popraskali - na 7DC!!! porazi ma z toho mojho systemu ☹ ☹ ☹

martini
28. apr 2011

@leamax hm...to si nás nepotešila...ale ešte sa možno nejaký ten folikulik nájde...veď aj gabinkaa aj calex to tak mali, že nakoniec ich bolo viac. držím prsty. a máš ísť ešte na jeden ultrazvuk či až rovna na OPU?

gabinkaa
28. apr 2011

@callex myslím, že toto by nemalo vadiť, nerobím nič iné, len jem zeleninové jedlá so syrom, vajíčkom, pridávam k tomu ryby a kuracie mäso, žiadna masáž ani nič podobné a hlavne veľa vody, nedávam do seba žiadnu chémiu ani ťažké mäsá, myslím, že teraz dodávam telu viac vitamínov a potrebných látok ako keď som sa normálne stravovala, som zistila aké úžasné veci sa dajú pripraviť so zeleniny, vylúčila som chlieb a pečivo

lulu10
28. apr 2011

@leamax preplakanu cestu z Brna mam v zivej pamati, tiez som uz jednu tak preplakala, o velkosti a mnozstve folikov ti neporadim lebo s tym nemam skusenost ale kočky ti urcite daju dobre rady, co ti na to povedal lekar?

gabinkaa
28. apr 2011

@luly3 ako som písala calex, žiadna chémia, nič, len zmena stravy, viac prírodných živín ako umelých, viac vody, myslím, že kyslé prostredie tiež nie je dobré a moje telo je príliš prekyslené, jem zeleniny, ktoré obsahujú aj prírodný jód, kyselinu listovú, úžasné recepty a dokonca sa takto stravujú aj tehotné a prospieva im to

leamax
28. apr 2011

@martini dakujem, to si ma potesila, aspon trosku nadeje 🙂 no normalne by som asi mala ist rovno na OPU, ale chcem si vyziadat asi v sobotu sono v RF, nech ma radsej pozru pre istotu este tam. lavy vajecnik nemohol zas najst, to mi nemoze nikto, tak som si to tam odtrpela, kym ho konecne nasiel. inak - zajtra budem mat ten merional, takze budem mat co pichat dovtedy. este cakam na odpoved z RF.

leamax
28. apr 2011

@lulu10 ja som nebola v brne, nemala som sa tam ako dostat, tak som bola u svojho gyndu. no cudoval sa, ze to vidi druhy raz v zivote takuto reakciu na stimulku.

rienok
28. apr 2011

@leamax jaj tak to môže byť tým, asi nevedel čo má hľadať 😝 no 1 dominantný mávam aj ja vždy na tej strane kde by sa mi normálne vytvoril a väčšinou z neho ani nič neni nakoniec.... takže ja by som na tvojom mieste išla do RF. a ten druhý vaječník nič? Mávala si také rýchle cykly už niekedy?

leamax
28. apr 2011

@rienok nie, v zivote som taky rychly cyklus nemala, praveze naopak. bez liekov mavam ovulku az na nejaky 17-19DC, nechapem, co to vsetko ma teraz znamenat. nakoniec ten druhy vajecnik nasiel a na nom...nic. neviem, co si mam o tom mysliet. a taku peknu sliznicu mam - 6,2mm, bez liekov mam ledva 7v den ovulky, aj to nie vzdy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre