Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
28. apr 2011

@leamax aha,no asi by som tiez volila radsej to sono v RF, predsa len vedia co hladat a pripadne este ti dat nieco co by pomohlo ...

leamax
28. apr 2011

@lulu10 no ved preto by som tam rada v sobotu isla. dufam, ze ma neodmietnu a urobia ma aj v sobotu.

joj, normalne som nestastna, si pripadam ako zakliata, ci co 😠

lulu10
28. apr 2011

@leamax myslim ze neodmietnu, ved tam skus hned zavolat a budes vediet, ten pocit ze si pripadas ako zakliata dobre poznam 😠 ale neboj zavolaj do RF a potom uvidis ako sa zariadit dalej

martini
28. apr 2011

@lulu10 ja ked som sa davala kontrolovať pred KETkom a nešla som do RF, tak som šla na ultrazvuk k svojmu gynekologovi a pre istotu aj k inemu, čo ma super 3D ultrazvuk (síce som si to pekne zaplatila), aby som si bola ista, že ten moj hladal dobre...tak skus ešte aj takú možnosť zvážiť, ak sa nemáš ako do RF dostať ani nabudúce.

ninockaskv
28. apr 2011

@leamax hlasujem tiez za RF a nepodliehat panike... ten tvoj doky mozno vobec nevedel ako sa pozerat a rienok a ine tiez mali viac ako sa povodne myslelo a ak ta to potesi ani mne nikdy nemozu najst lavy vajcenik 😀

leamax
28. apr 2011

@lulu10
@martini tak prave mi odpovedali z RF - v sobotu o 10.00 ma cakaju, zajtra mam este pichnut tak ako doteraz.
no aspon jedna dobra sprava dnes 😉 som zvedava, co mi povie kurecova na to

leamax
28. apr 2011

@ninockaskv 😀 😀 😀 tiez ho mas potom tak divne ulozeny ako ja, tak si isto "uzivas" kazde vaginalne sono ako aj ja, ze 😀

lulu10
28. apr 2011

@leamax tak vidis, fajn ze ta zoberu, a ako tu bolo napisane-nepodliehat panike-aj ked odo mna samej mi to znie cudne lebo ja som chaosak od prirody a pesimista priam ukazkovy ale teda aspon sa snaz nepodliehat tej panike ved sobota je zarohom 😉

ninockaskv
28. apr 2011

@leamax tomu ver, mam pocit, ze mi to lezie krkom.. a minule sa ma v GF snazili presvedcit, ze ho nemam, normalne sa ma 2x spytal, ci som si ista, ze mi ho nevyoperovali... a ja pako s nohami roztiahnutymi som sa normlane zamyslela 😠 😠
ja som ho mala operovany, podla mna sa chudak aj zmensil.. a bohvie v akom je strese 😕

ninockaskv
28. apr 2011

@lulu10 tak to je aka hlaska.. ze teda ok, bud pesimista,ale aspon nepodliehaj panike 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leamax
28. apr 2011

@lulu10 nepodlieham, len mi to prislo strasne luto, preco to tak je ☹ ale uz to beriem tak, ze ak je to teda ozaj pravda, tak bud mi na to v RF nieco daju a bude ich viac, alebo sa s tym nic nebude dat robit a chaosenim to aj tak nezmenim 😉
ale ste tu strasne zlate, ste ma ukludnili, dakujem 🙂

leamax
28. apr 2011

@ninockaskv tu hlasku som si ani nejak neuvedomila 😀 😀 😀
no mna uz tak tiez niekde chceli presvedcit, ze ho nemam 😀 ja ho mam od narodenia niekde tam za crevami ci kde schovany. tak a co sa zabijem? hlavne, ze funguje 😉

lulu10
28. apr 2011

@ninockaskv 😀 😀 😀

sofia17
28. apr 2011

ahojte babenky
som tu nová a potrebujem poradiť. Po velmi zlých výsledkoch endometriózy a naslednej operácii, mi lekár povedal, že šancu na otehotnenie mam už len cez IVF. Manžel je v poriadku.
Neviem sa rozhodnúť do ktorého centra by sme mali ísť. Je lepšie skúsiť tie 3 preplácané pokusy na Slovensku, alebo to poisťovňa preplatí aj v Brne. Koľko cca stojí cyklus IVF v Brne?
Dakujem

leamax
28. apr 2011

@sofia17 ahoj.
ak mas vseobecnu zdravotnu, tak v Brne ti to nepreplatia, ja som sa na to pytala a povedali mi, ze to by mi musel niekto dat potvrdenie, ze IVF sa tu na SK nikde nerobi 🙄 akoze total kravina, ale nepreplatia.
co som pocula, tak v centrach na IVF maju asi taky pristup ako v tovarni za pasom. ale vraj sa inak uspesnost da porovnat v kazdom jednom centre, len ten pristup 😖
a kolko to stoji? no to zalezi od toho aku stimulaciu ti daju a kolko vajicok sa podari oplodnit a ci to bude metodou ICSI alebo nie. ja som mala napr. soft stimulku (minimalne mnozstvo hormonov) a vajicko sa oplodnilo len jedno a to metodou ICSI. toto nas stalo aj s liekmi 890€, takze to je asi spodna hranica, myslim.

sofia17
28. apr 2011

dakujem za info, poisťovňu mám Dôveru, ale to je myslím jedno, skusime teda nieco preskumat na SK, ale som z toho na nervy. Predpokladam ze mne nic SOFT nepomôže, nakolko ma uz lekar stimuloval, tabletkami, injekciami este pred operaciou a zial ziadna ovulacia (a na jednej strane ani folikul) sa nedostavila. Kedze ta endometrioza bola dost zla zostali mi uz len velmi male zbytky oboch vajecníkov z ktorych vajíčkovod je priechodný len 1. Vraj je sanca ze sa to kus zregeneruje, ale moc sa na to nespolieham. Nikdy som nemala žiadne problémy, ale v roku 2010 som prekonala mimomaternicové tehotenstvo a od vtedy sa to len nejak sype. Ta endometrióza tam do vtedy nebola a od vtedy....

leamax
28. apr 2011

@sofia17 no ja som pocula, ze dovera preplaca aj v brne 75%, spatne to vracaju, jednej mojej kamoske tak vratili. skus sa najskor popytat na poistovni a potom sa ti bude lahsie rozhodovat 😉 drzim silno prsty

sofia17
28. apr 2011

Ďakujem hned idem zisťovať čo a ako.

martini
28. apr 2011

@sofia17 na 99% ti to slovenská poisťovňa v ČR nepreplatí. Existuje vraj niekto komu to preplatili, ale ani nevieme kto to je a či to bola pravda. Cena záleží skutočne od stimulky a to aj na Slovensku. Na liekoch, ktoré budeš užívať, na ich množstve, na priplatených metódach. Na SVK ťa to môže vyjsť vraj od 200 do 1000 eur a v ČR pri softe od 800 do 1300 €. A nie je pravidlo, že soft protokol nutne spôsobí menej vajíčok. Niektoré baby dokonca majú pri softe viac vajíčok ako pri dlhom protokole. Ale jedno je isté, v prístupe je Reprofit, kam my chodíme, úúúplne, ale úplne iná liga. A to Ti potvrdia určite všetky baby tuto na fóre a to si prešli aj nejedným slovenským CARom. Ale kľudne začni na SVK, minimálne ti urobia všetky testy, ktoré potom môžeš použiť aj v RF. Tak veľa zdaru a hlavu hore.

martini
28. apr 2011

@leamax veľmi držím prsty na sobotu. máš za úlohu doniesť lepšiu správu, ju? 😉

leamax
28. apr 2011

@martini dakujem moc, budem sa snazit 😉 inak - mame tam byt uz o 10.00, cesta nam trva cca 3hodky a muzik dojde v noci o 1.30 domov, tak chudiatko moje, bude to mat perne. ale verim, ze to zvladne 😉

sofia17
28. apr 2011

Vdaka uz som zistovala aj na poistovni, a vraj je moznost preplatenia aj v zahranicí, ale az po 1-2 neuspesnych pokusoch na SK.
Tak idem omrknuť nejake SK centra kde by sme to skusili. Najblizsie by som to mala do Martina (Helios). Za konzultaciu "nic" nedam, a ak sa nam to tam nebude pacit, pojdem rovno do Brna.

leamax
28. apr 2011

@sofia17 vraj Helios je tiez fajn. ved skus a uvidis 😉

rienok
28. apr 2011

@martini ten niekto je ako YETI všetci o ňom počuli ale nikto ho ešte nevidel 😀
@leamax tak ako baby radia, hlavne myslieť pozitívne inak mne v RF povedali najprv menej potom tych folikov bolo viac ( už si to presne nepamatam) ale boli z toho 3 vajka a 2 sa oplodnili takže hlavu hore a to vieš že stačí aj jediný bojovníček 😉 ozaj ja som bola v RF 2x na kontrolnom sonea prvý krát som tu bola nešťastná ako ty že ako mám málo ...
@ninockaskv to mňa sa snažil pred rokmi jeden mudr z CARu presvedčiť že ho nemám a ja mu na to , myslíte že mi miesto slepáku vybrali vaječník ... juj si mala vidieť ten pohľad a inak aj ja mám ľavý ťažšie dostupný a furt tam kvedlajú ako varechou v hrnci 😝 ale vždy ho našli
@sofia17 no ak je to tak tak absolvuj aspoň 1 cyklus na SK a uvidíš, možno budeš z tých šťastných čo im vyjde 1. pokus 😉

leamax
28. apr 2011

@rienok dakujem, uz verim tomu mojmu jednemu bojovnikovi 🙂 a mozno sa k nemu nakoniec predsa len pridaju dlasi. budem vas informovat, co povedali v RF.
@martini
@rienok , tak ja toho "Yetiho" poznam osobne, komu to preplatili. kazdy sa tomu cuduje ale fakt jej to preplatili 😉

gerdusha
28. apr 2011

baby,

kolko orgalutranu alebo cetrotidu ste pichali pred stimulaciou? a pichali ste ich aj v den, ked ste pichali pregnyl?

ninockaskv
28. apr 2011

@leamax a yeti to ako spravil? mne by sa celkom siklo, keby mi aspon trosku preplatili 😉

@rienok a co tie lave vajecniky su take oslabene? 😀

@sofia17 a keby si si na slovensku v CARe dala spravit vsetky testy, zobrala a ficala do brna? skutocne sa to neda porovnat a cenovo to vyjde podobne, aj ked ti na SK preplaca cast poistovna, veeeela si platis sama, vsetky embryologicke technicky a lieky.. takze je to zhruba rovnake 😕

martini
28. apr 2011

@gerdusha ja som pichala pri jednej stimulke dva orgalutrany a pri druhej iba jeden. v deň pregnylu, len nie spolu - orgalutran a menopur rano, pregnyl večer.
@leamax by ma zaujímala čím to bolo, že jej to preplatili, v čom spočívala tá špecifickosť...

gerdusha
28. apr 2011

@martini ,

jo jo..viem, ze orgalutran rano a pregnyl vecer...

pri prvej stimulke som pichala az 3...a bolo ok...minule len 1 a mam pocit, ze som mala radsej pichat viac, bo mi zostalo len 1 vajko....a teraz mam pichat zase iba 1...tak patram ako inym davaju a predpisuju

martini
28. apr 2011

@sofia17 Inač ja som to spravila presne ako hovorí @ninockaskv - šla som do slovenského CARu, urobili všetky testy, naštvali ma svojím prístupom (skôr neprístupom) a tak som s výsledkami odišla do Brna. A to som bola ešte v jednom inom slovenskom CARe na IUI, ale ten tiež za veľa nestál a to si nemyslím, že by som bola taký ten vymýšľavý typ. A to som z KE a do Brna to je dosť ďaleko. Ale Helios v MT je vraj celkom fajn.
@ninockaskv na tej teorii o tom, že tie ľavé vaječníky su divné...niečo bude. Mňa tiež vždy pobolieval len ľavý a gynekolog tvrdil, že na to nie je dôvod...no je proste ľavý... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre