Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
17. jún 2009

dobre ranko babulky 😉

lahhelik dnes myslime na teba 🙂

mirindi tak ako ranny testik?ja verim ze palicka pekne zosilnela a nebudes nas dnes napinat a pisnes vysledok 😉
a drzim palce na krvicku!

zuzla80
17. jún 2009

Ahooojte 🙂
Lahelik dnes sa drž - myslíme na teba a verím aspoň minimálne v jedno vajko 😉
Mirindiček držím ti dnes hrozne silno palce, aby hcg krásne stúpalo. Stále verím, že nádej ešte je 😉 A ako testík, určite zosilnel však?
Renysek aj tebe veľa šťastia na krvi - nech sa to tu hýri dnes samými pozitívnymi správičkami 😵
Juli ahoj ty si už netestovala? Ako sa inak cítiš?

julietka
17. jún 2009

ajoj zuzlicek, ano dnes rano som skotrolovala palicku a uz je uplne rovnaka ako ta kontrolna 😅
ako sa citim?obcas mam take mrchovske krce, ale potom prejdu a tak sa to strieda a take pnutie v podbrusku, davam si Magne B6, prsia ma trosku pobolievaju ale tak inak, skor take pichanie citim..no zajtra rano este raz skontrolujem ciarocku a pojdem na krvicku 🙂

zuzla80
17. jún 2009

Juli to je nádhera, že čiaročka je rovnako silná ako kontrolná - to bude zajtra aké krásne vysoké hcg 😵 už sa teším - a keby to boli dvojočky, tak dve muchy jednou ranou 🙂 . No vidíš, a to si sa "sťažovala", že ťa nič nebolí, ani nepichá a už to prišlo.
Inak ja som rozmýšľala nad tými heparínkami - že doteraz som 2krát Koudyho neposlúchla a pichala som si po transfere a nevyšlo to, tak teraz ho poslúchnem a nebudem pichať - myslím, že stačí anopyrin a prednison a injekcie pridám až po potvrdení tehu.

julietka
17. jún 2009

zuzlik vypytaj si estrofem, toto s injekciami nejako neusvisi tak mi to vysvetlil Stelcl ze prave estrofem sposobuje ze mi pekne drzi sliznica a dal mi ho aj napriek tomu ze sliznicu mam vzdy krasnu
zuzlik a tentokrat som pichala heparin az od dna ET 😉

mirinda10
17. jún 2009

no ja vas dnes musim sklamat ☹ ciarka je asi takej sily ako z nedele a je slabsia ako v pondelka, o 3,00 rano som dostala tak silne krce v podbrusku, ze som sa skrucala a po hodke som si dala ibuprofein horsie ako ked mam dostat mrchu takze neverim na zazrak po rannom nacviku o prezitie uz som potom nezaspalala a hned som isla testovta a rano 6,30 som uz vyrazala na krv. starsia pani velmi seriozna zobrala mi krv a zavola mi na obed platila som 7,97 co je nic a velmi ochotnna povedala, ze mozem kedykolkvek prist

takze ja sa priznam rano som si uz ani utros ani estrofem nedala a hned ako budem mat vysledok co bude jasne, ze bude klesat nebude 0 ale bude menej ako 19 tak hned pisem Stelcolovi a dohodnem sa na dalsom kole len nechapem, ze v marci na kET a teraz na IVF som mala presne taky isty prieheb mala som nizke HCG a potom klesalo a je to po sebe tak to nechapem nieco musi byt u mna zle neviem ci mam ist na vysetrenie ale neviem coho dufam, ze doki neco vyspekuluje do mojho posledneho pokusu s mojimi vajkami

juli moc gratulujem a zajtra chod na krvicku uz je to jasne a verim, ze budu dvojky aspon budes aspon ty nasledovat avaku ja si posckam este nejaky cas ten moj CAS este nenastal o to som presvedcena

zuzla80
17. jún 2009

Juli teraz pri KETe budem mať Estrofem - je tam taký postup, že 1-4DC sa berie 1x1; 5-7DC 2x1 a 8DC až do konca sa berú 3x1 - takže teraz Estrofem bude, ale nebudem pichať injekcie, už som sa rozhodla, mne sa podarilo otehotnieť bez nich, mne je ich treba až v čase kedy je bábo je závislé na mne, tak ak mi výjde pozitívny test, tak až vtedy začnem - teraz som pichala od ET aj predtým od OPU a ništ. Ale zas ten neúspech nepripisujem injekciam, len aj Koudy mi povedal, že úplne stačia až od potvrdenia tehu, kedy začína byť bábo závislé od tela matky. Tak ho tentokrát počúvne 😉
Juli koľko tabliet denne berieš Estrofemu?

julietka
17. jún 2009

mirindik a tu genetiku prip.imuno mate v poriadku? 😕

mirinda10
17. jún 2009

renysek pekny den ti prajem tak budeme spolu cakat na vysledok aj ked to cakanie je hrozne ale priznam sa som kludna asi unavena nakolko som malo spala a uz ma nemoze nic prekvapit iba pozitivna sprva

aj ja som mala strasne bolesti neviem preco mam tak strasne krce ale napisem poobede dokimu, ja som to uz zbalila a nedala si ani lieky ale mam ich v praci tak ak bude narast hcg tak si ich rychlo dam a bude skodovat iba jednu davku ale ja tomu moc neverim

drzkam ti palce mas tiez toho dost za sebou ja som sa na blastocysty este neprepracovala mozno teraz

julietka
17. jún 2009

zuzlik beriem 3x1 denne estrofem, a kedy zacina byt babo zavisle na matke?ja som myslela ze od zaciatku 😅

zuzla80
17. jún 2009

Miriček - ešte uvidíš ako krvička, ale cítiť z tvojho mailiku, že tomu nádej už nedávaš - tak veľmi by som ti priala, aby sa stal zázrak a skončilo to úplne inak ako si myslíš.
Inak mňa zas napadla hematológia - ak náhodou toto nedaj Bože, skončí opäť biochemickým (čo verím, že nie), tak máš právo na hematologické vyšetrenie - tam zvyknú robiť aj tie genetické mutácie, ako robili Juli, aj protilátky - ako mám pre zmenu ja - možno by stálo za to sa opýtať, keď pôjdeš k dokimu - teda ak ju náhodou už nemáš urobenú. Prípadne ešte to imuno - mne zase genetické vyšetrenie prišlo zbytočné, lebo nám tam len zistili či máme ženský a mužský karyotyp a nič iné - podrobnejšiu genetiku mi robili na hematológii.
Aj tak ti stále držím palce - nádej umiera posledná 😵

zuzla80
17. jún 2009

Juli minule to písala Lenka - okolo 7-8tt 😉 A mne sa práve stalo to, že nám prestalo biť srdiečko v 7tt dovtedy bolo všetko úplne super. Keby som už vtedy vedela, že mi treba heparínky, tak to mohlo skončiť úplne inak 😔

mirinda10
17. jún 2009

juli nemam ani imuno ani genetiku, na imuno aj keby som nieco mala tak beriem 1 denne prendisin a genetika co mi pomoze to by som stale musela chodit na PGiD ci ako sa to pise a na to musim mat viac vajok

ked ti nieco najdu na genetike daju ti na to lieky neviem ja mam problem, ze mam za par 40ku na krku a tu je navacsi problem sanca otehotniet po 35 klesa a po 40tke iba na 6% uspesnost proste geneticky material vekom neoklames ale musi byt nejake vysvetlenie preco mam hcg a potom klesa a nerastie tak ako by malo byt

necham to na dokiho on urcite nieco najde nejake riesenie na posledny pokus a ked pojdem na darcovske tak tam moja genetika nie je podstatna ci ano .... asi nie

baby ale ked som videla moju 15mm sliznicu to bude mrcha to budem asi na WC ako na prechodnom bydlisku 🙂
a na vikend ideme na navstevu to bude zabava ale som rada aspon na to moc nebudem mysliet

julietka
17. jún 2009

fiha to je zaujimave, no vidis a ja som stale myslela ze uz od zaciatku je babo zavisle na maminke 😕 😅
ale dobre vediet, zuzlik aspon sa poistis tymi injekciami a tento KETik musi byt uz tutovka 😵
ozaj a ako ste sa rozhodli idete do toho uz teraz vsak?

julietka
17. jún 2009

mirindik nemyslim tu genetiku embrijka, ale presne to co pisala zuzlik hematologicke a odtial ti rovno poslu na genetiku krv, tam zistia to co mne zistovali ci nemas nejake trombofilne mutacie a pod. to sa robi z tvojej krvi a nie z embrija. Mna tam tiez poslala lekarka kvoli opakovanym neuspechom IVF
miri a mala si si dat este lieciky kym nevies vysledok 😕

julietka
17. jún 2009

mirindik ja som minule ked som mala pozitivne testiky a potom to mimi vzdalo mala tiez velmi vysoku sliznicu a na moje prekvapenie som mala uplne slabu mrchu ktora trvala necele 3 dni, normalne mavam mrchu 5,6 dni
miri ale u teba je stale este nadej!

mirinda10
17. jún 2009

ako dlho sa caka na hematologiu keby som vedela ake testy o treba tak tam kde som dnes bola robia vsetko mozne mam ich cennik tak by som si to mohla dat urobit

julietka
17. jún 2009

02/68672501 miri zavolaj toto cislo je to k MUDR.Stefanikovej v Narodnom hemofilickom centre na Antolskej tam ja chodievam a opytaj sa sestricky ze co potrebujes ak si chces vybavit hematologicke a geneticke vysetrenia a povies dovod.

mirinda10
17. jún 2009

potrebujes ziadanku alebo ta len tak zoberu

zuzla80
17. jún 2009

Miri daj si určite urobiť tú hematológiu s genetickými mutáciami - nieje to na škodu a možno na niečo prídu. Inak tie vyšetrenia sú drahé - aspoň čo zvyknú baby písať, tak vraj preto nechcú gynekológovia veľmi posielať na toto vyšetrenie, lebo je to drahé. Ako samoplatca by som asi nešla - veď skús opýtať žiadanku od gyndoša, isto nebude proti, ak je seriózny a ide mu o pacientku a nie peniaze, tak isto nebude robiť problémy. A máš na to právo

Miri ani ja som to nevedela, ale K. aj Lenka to dobre napísala - a vlastne po Lenkinom mailiku som si uvedomila, čo mi vlastne Koudy chcel povedať, tým, že injekcie niesú zo začiatku až tak potrebné😉 Človek sa stále učí 🙂

mirinda10
17. jún 2009

zuzli ved to ja potrebujem odstranit problem preco mam tak nizke HCG a to je asi tym, ze mam nekvalitne vajka alebo co no neviem ci uz mam pisat dokimu alebo pockat co mi zavolaju a potom mu poslat aj novu hodnotu

niekde som citala, ze to trva aj dva mesiace ta genetika a ja chcem ist do stimulky hned mam nakopnute vajecniky tak by mohli dat viac vajok mne to uz tak lahko nejde takze nechcem stratit sancu co poviete ?

zuzla80
17. jún 2009

Miriček počkaj ešte na poobedňajšiu hodnotu a potom zašli dokimu obe hodnoty - aspoň bude vedieť aj on porovnať a niečo vymyslieť . Moja veď skúšať môžeš, nikdy nevieš, kedy sa to môže podariť - aspoň vyplníš čas na čakanie výsledkov, ale určite by som si dala urobiť tú hematológiu s genetickými mutáciami - nemusíš už potom riešiť samotnú genetiku. A ak by náhodou nič nezistili, tak by si bola kľudnejšia, že to s genetikou a krvou nemá nič spoločné 😉

renysek77
17. jún 2009

Mirindo, taky na Tebe budu moc myslet a mačkat palečky🙂) Zase na druhou stranu, jestli to nemá vyjít, tak je lepší, že to skončí takhle brzo, než pak muset na revizi.....
Určitě si kdyžtak ty vyšetření nech udělat, možná se něco najde, ale možná taky ne. Já jsem ten druhý případ, kdy mám vyšetřené imuno, genetiku i hematologii a nic se nenašlo:(( Naposled jsem si nechávala dovyšetřit ještě takový věci jako toxoplazmózu, listeriózu, boreliózu a ještě nějaké další infekce, ale všechno bylo opět negativní.....Takže mě nezbývá než to uchodit a ten osud neustále pokoušet....
Dnes už jsem se taky smířila s tím, že to asi nevyšlo, ale prášky jsem si ještě vzala a čekám na verdikt, pak kdyžtak vysadím a napíšu dr. Machačovi o další postup.....

mirinda10
17. jún 2009

tak uz som napisala email uz tam musim dohodit iba hodnotu co mi povedia dnes a hned to poslem, pytam sa tam ci nemam ist na nejake vysetrenia ak ano tak nech napise ake a ci mozem ist na dalsiu stimulku v dalsom cykle a ake mam lieky doma v chladnicke kukaju na mna 🙂

zuzli ja by som aj bola optimisticka ale ranny test bol slabsi ako pondelnajsi, takze HCG urcite kleslo robila som si mamatest a tie su dobre

zuzla80
17. jún 2009

Miri raz sa to už musí podariť, ak nie teraz tak nabudúce isto 😉 Ja tiež nemám rada, ak mi niekto vypisuje, že ešte nieje nič stratené - keď vnútro a pocity mi vravia niečo iné. Moja bude tak ako má byť - my tu s tebou budeme nech je výsledok akýkoľvek.

julietka
17. jún 2009

mirindi ano musis mat ziadanku na tu hemato,tak ako pise zuzlik povedz svojmu gyndosovi a urcite ti da odporucenie a nezufaj este moze byt ta hodnota ovela vyssia ako bola vcera

renysek ja za kazdym neuspechom vravim to iste, ze v podstate mozem dakovat za to ze to odide hned na zaciatku akoby to malo odist keby sme poculi uz srdiecko..

bea77
17. jún 2009

ahojte všetky
juli, je super, že tá "palica" je stále silnejšia. opatruj sa.

reny, miri, to čakanie na ortieľ je desivé. myslím na vás.

mne v noci odpísal Machač a hneď v ďalšom cykle môžem stimulovať. budem brať clostilbegyt 2x2 a k tomu 150IU puregonu. Tak uvidíme, čo z toho bude.

prajem pekný deň 🙂

mirinda10
17. jún 2009

nemate niekto z vas hematologicke vysetrenie co vam prali pozeram na ten cennik a su to ze vraj Hemokoagulacne vysetrenie, vsetky mozne Hormony a na Imunologiu + Markery keby som vedala co tak si to zaplatim aj sama v tom labaku

julietka
17. jún 2009

beuska a vy ste to uz uplne tento mesiac zabalili? neskusite to potiahnut?

bea77
17. jún 2009

juli, mne machač povedal, že zatiaľ to budeme skúšať tak, že ak na 8.dc budú na utz minimálne dva rovnocenné folíky, tak to potiahneme do opu. teraz usúdil, že nemá cenu minúť puregon. ja som mala ten minulý cyklus taký nejaký rozhodený, tak nech si radšej telo oddýchne. takže sme sa aj s maželom dohodli, že to teraz necháme tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre