Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
2. máj 2011

@leamax ,

nuz...co ti jaaa karle viim...asi neboli kvalitne...proste sa nezacali delit...mudr mi dal mesiac pauzu a potom znova do toho

leamax
2. máj 2011

@gerdusha ☹ ☹ ☹ to mi je luto, tak krasne to vyzeralo...ch jo...ani jedno? vobec?...taka skoda ☹

cecil36
2. máj 2011

@gerdusha to mi je luto 😒 A uz im vobec nedavaju sancu? Alebo je mala nadej?

gerdusha
2. máj 2011

pisal mi aj mudr., ze videl vysledky a ze "joo, sance je miziva"...

leamax
2. máj 2011

@gerdusha joj, mne je to taaak luto ☹ neviem co povedat...

gerdusha
2. máj 2011

@leamax ,

aj mne to bolo...ale myslim na vsetky tie baby, co absolvovali 10 a viac ivf...toto bola zatial moja "iba" 5. stimulacia...tak ak ma ta 12. alebo kolka vyjst, musim sa tymi cislami pred nimi prekusat 🙂

proste zivot MUSI ist dalej...som zdrava /snad/, manzel zatial zvlada moje nalady po hormonoch...mam kde byvat a co jest...mam rodicov...proste su v zivote bonusy, ktore niekto dostane hned, niekto neskor....niektori aj nikdy...zatial bojujem...

ale vdaka za "spoluucast" 🙂

leamax
2. máj 2011

@gerdusha, tak to som rada, ze to takto beries - spravny pohlad 🙂 raz to isto vyjde...musi 😉

gerdusha
2. máj 2011

@leamax ,

no vyjst to aj nemusi...nebudem si tu nieco nahovarat...

ale slzy naozaj nikomu v tomto pripade nepomozu...

leamax
2. máj 2011

@gerdusha nepomozu, aj ked sa ti mozno ulavi...nemusi vyjst, ale verim, ze raz to vyjde. a urcite tomu aspon trosku veris aj ty, inak by si znova do toho nesla. urcite to nevzdaj

gerdusha
2. máj 2011

@leamax ,

nie, nevzdavam...idem do toho znova, lebo CHCEM, aby to vyslo...ale viem aj to, ze su pary, ktorym to proste nevyjde...ale este sa pokladam za ivfkoveho benjaminka...este nemam vsetko preskakane...

zatial to nebalim

este raz vdaka a drzim palce na stredu

leamax
2. máj 2011

@gerdusha spravny postoj 🙂 a mysli pozitivne 😉

dakujem za palce

rienok
2. máj 2011

@gerdusha tak to mi je naozaj ľúto, nespomínam si či je problém Tvoj vek alebo čo, ale nerozmýšľali ste nad darcovskými vajkami alebo spermiami ?
@gabinkaa no my sme boli na konzultácii v RF a dozvedeli sme sa že máme pravdepodobne smolu. lebo podľa všetkých lekárskych výsledkov (doterajších sme zdraví). No ale vypýtala som si menopur ... ten je raz taký drahý ako bravelle a nevyjadril sa že či je úspešnejšia stimulka s ním, ale ako písala onehdá @martini jediný obsahuje okrem FSH aj LH tak uvidíme ... len mi dal o 1 ampulku denne viac

cecil36
2. máj 2011

@rienok ahojky, tak ty uz stimulujes? Ja som mala merional, to je to iste ako menopur. Tak moc moc drzim palce, nech uz to vyjde 😵

rienok
2. máj 2011

@cecil36 to bude dobré nebojaj 😉 nabudúce už srdiečko budeš počuť 😵

rienok
2. máj 2011

@cecil36 no ešte nie mrcha príde buď 7.5. alebo 11.5. podľa toho ako to vyhodnotí môj organizumus 😀
mám už všetko doma a idem do toho ... jedine keby sa mi nespustila normálne mrcha tak mám radšej počkať 😉
no ale len za menopur dám asi 750 EURO, ale mm povedal že to radšej budeš skúšat 8 krát s lacnými? to radšej skús s týmto.... a ešte mi povedal Štelcl, že si nemyslí že mi anopyrin alebo prednisom pomozu ze to je len poistka 🙂

cecil36
2. máj 2011

@rienok snad hej a nabuduce uz budeme mat aj srdiecko, len vies, ja som taka nedockavka 😀 Fuu, ale 750 eur je dost. A ides bez clostilu? Ja som mala clostil + dopich merionalom a ten ma vysiel tusim na nejakych 5000czk, ak si dobre pamätam. Ten anopyrin je fajn len ak mas MTHFR a zly homocystein a prednisom, ak je dokazany imuno problem. Tak neviem, ci ti nieco take zistili. Ja mam MTHFR a drakulka mi nenasadila nic, vraj mam vysledky krvi dobre a len si ma odsleduje. Velmi drzkam palce. A co mojziska sa ti paci? 😀

lucia_soll
2. máj 2011

@rienok 750 euro za menopur? Ja som za menopur pred mesiacom dala rovnych 200 euro. Mala som jedno balenie a jedna injekcia mi este aj zostala. Bola som samoplatkyna.

gerdusha
2. máj 2011

@rienok ,

tak neviem, ci vek je UZ pricina...mam 34..tak snad este nie...

hmm...darcovske? nie, nad tymi sme este vobec nerozmyslali..zatial nebol dovod...

gerdusha
2. máj 2011

@rienok ,

jaaaj a este: aj merional obsahuje fsh a lh

ale ked tak nad tym rozmyslam: po drahom bravelle som mala 5 kvalitnych vajiciek, 4 sa delili...a bola som aj tehu...po merionaloch boli vajka vzdy nekvalitne...hmmm...zeby som predsalen presla znova na drahsie bravelle??

rienok
2. máj 2011

@lucia_soll no ja mam 3 balenia 😅 no ale to bol hruby prepočet presne si to nepamatam len som sa pytala aky je rozdiel a hovoril ze bravelle po prepočte 400 a menopur cca 700 ( niečo cez 18.000 Kč) ale to nevadi som si ho normalne vypytala tak ho mám 😀 mne o cenu nejde hlavne nech to uz vyjde.... ešte som sa pýtala na fostimon... na merional nie, ale asi by mi ho navrhol . Ja peniaze vobec neriesim 😎

gerdusha
2. máj 2011

@rienok ,

fostimon stiiiiiipe jak svina 😝

rienok
2. máj 2011

@gerdusha no nevadi mam menopur ... si muž zo mňa robil srandu že načo sme tam chodili keď som si to sama naordinovala 😀

gabinkaa
2. máj 2011

@rienok ja som mala merional a výsledky v počte boli dobré, ale v kvalite nie, tak to chcem s ním prediskutovať, kedy ste boli? teraz my ideme po vás, sa nejako striedame a kedy začínaš so stimulkou? a ozaj koľko jednotiek Ti naordinoval? máš aj niečo k tomu alebo len menopur?

rienok
2. máj 2011

@gabinkaa ahoj mám clostilbegyt a 3 amp menopuru t.j. o 1 naviac.... celom 225 j. to bude doteraz asi najviac ...čo som kedy mala tak uvidime

gabinkaa
2. máj 2011

@rienok tak teraz to už musí vyjsť, ja som pri klasickej stimulke mávala 300 jednotiek a v RF 150, teda polovicu, len mám stále tie názvy a teda aj účinky liekov pomýlené, skúsim to s ním prediskutovať a uvidím čo povie, rada by som bola, aby bola posledná, tak budem držať palce, aby to bolo u Teba tak isto

rienok
2. máj 2011

@gabinkaa no ja verím .... najviac ma naštvalo to s tou smolou ... ešte sa môžem ísť pomodliť 😀 no ja už asi viac pre to nespravím ako toto čo robím teraz + optimizmus.
Budem držať palčeky nech to aj tebe už vyjde 😉

callex
3. máj 2011

@rienok presne tak viac uz nemozes spravit....a optimizmus ti nechyba..takze uz to vyjde.verim tomu.smolu poslame do blata 😀 anopyrin len ak mas nejaku mutaciu..mne sa tiez Kurecova vyjadrila ze ked chcem mozem ho brat ale nemusim.a prednison je presne tak poistka.ak sa budes citit lepsie ked ho budes mat tak si ho daj.minule si ho brala? ak ano tak ho skus pre zmenu zase vysadit.

inak baby vy ste ake nedockave.normalne ste pokusitelky.testovat mam az zajtra. aj by tomu tak bolo keby som nemala silne mrchovske bolesti..tak reku urobim si testik aspon budem vediet ci si mozem dat nieco od bolesti.a vyslo mi ze nemozem. 😀 ta ciarocka na mna tak rychlo a intenzivne vybehla ze som si myslela ze to je ta kontrolna.a ked tam zrazu boli dve tak som si normalne isla precitat navod ze ci dobre vidim a chapem. 🙂
vcerajsie HCG na 12den od ET bolo 651,5.zajtra si dam asi dalsiu kontrolnu krvicku.

baby isli ste na prvy ultrazvuk do RF?mne Machac napisal ze huraaaa a za dva tyzdne vas cakam na ultrazvuku.

tinna13
3. máj 2011

@callex moja blahozelam ti z celeho srdca 🙂 krasne hcg na 12 den, drobec sa urcite hned zavrtal. alebo drobci?
uz si nepamatam kolko ti davali. tie bolesti su normalne, este ich budes mavat dlho.
ja som isla na kontrolny ultrazvuk do RF.
13.2 som mala vklad a prve sono v RF som mala 15.3 a uz bolo aj srdiecko.
drz sa a teraz vela oddychuj

gabinkaa
3. máj 2011

@callex blahoželáááám, som veľmi rada, že sa Ti to podarilo, krásne HCG, to teda môžu byť aj dvojičky 😀 teraz len oddych a žiaden stres

cecil36
3. máj 2011

@callex jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej gratulujeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 krasne hcg, mimco sa muselo aj skoro uhniezdit, alebo zeby dve 😉 Ja som v RF nebola, sla som k svojmu gyndosovi, ale teraz si mi pripomenula, ze treba napisat machacovi 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre