Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
4. máj 2011

@pikha ahoj tehula, ako sa máte?30tt to je super. práve som rozmýšlala včera čo je z babami pred nami .Nevieš čo@shandy ? a ostatné. Nestretávate sa v nejakej tehu téme?

rebeka33
4. máj 2011

@pikha medzi tým si napísala. 🙂 Aj mne povedali ,že cisarák. Aj som rada.mja gyn povedala ,že ke)ď som už toľko preskákala tak nebudú riskovať komplikácie pri pôrode, no len vydržať do vtedy pokope. Dnes idem na kontrolu toho krčka a možno schytám pesar tak uvidím. 😒 mám z toho trochu nervy.

rienok
4. máj 2011

@callex máš prísny zákaz paniky 😀 všetko je tak ako má byť. baby Ti to už hádam dostatočne vysvetlili 😉 Hlavne sa opatruj a buď taká ako si bola na dovči alebo sa o to aspoň pokús 😉
@lulu10 no panika je u nás viac ako bežná, takže to všetky plne chápeme.... a nie si ani zbabelec, len sme každá iná a inak to zvládame. Ja mám napríklad dar od boha (a od meditácií 😀 ) že sa mi tieto veci stávajú čím ďalej tým menej 😅 Držím palčeky nech to už vyjde ako má, nepoznám úplne presne čo sa Ti dialo ale na povzbudenie.... mam kamošku čo 4x za sebou potratila a teraz už má 2 deti - prirodzene otehotnela v pohode donosila bez komplikácií. Takže len treba veriť a skúšať 😉
@mimikad juj zle si čarovala ja som mala dostať mrchu 7. alebo 11. a aha ho prišla dnes - teda aspoň všetky príznaky tak nabudúce mier poriadne 😀 Neboj veď druhá polovica cyklu bude aj ked príde mrcha neskôr 😉
Ale viem nabúralo to plány, ale hold príroda je príroda tej sa veľmi nedá rozkazovať 😝
@ninockaskv no teda krásne optimistická to sa teším 😵
@rebeka33 no pesar nepesar hlavne si dávaj pozor, určite to dobre dopadne 😉
@pikha jej letné dieťa, ja som vždy chcela mať blíženca, raka alebo leva no a bude vodnár 🙂
@gabinkaa som zvedavá čo Ti pvoedia v RF, no a ja som tu konzultáciu dobre vymákla lebo to vyzerá že dnes prišla mrcha ... tak ťa o niečo málo asi predbehnem 😉
@martini ahoj, kde si tu je príspevkov a príspevkov a žiadny dlhý ... no toto 😀 a ozaj aha @callex je tu tiež 😉
@mircalla tak ako to ide s Filipkom? Koľko má zúbkov, čo Ti všetko vyviedol? Píš, ak teda stihneš 🙂

rienok
4. máj 2011

@leamax tfuj tfuj nech máš veľa zrelých vajok 🙂

ninockaskv
4. máj 2011

@rebeka33 a nezasivaju v takychto pripadoch? viem, ze takyna s tym mala problem a ju zasili.. ani neviem, ako sa to odobrne vola ☹ hadam ten pesar nebude treba.. a ak ano, mozes dietatu v puberte (ked budes potrebovat argumenty) povedat, ze si lezala, stresovala sa a absolvovala mnozstvo neprijemnosti, ze ma byt na teba dobre 😉

@pikha wauu ochvilu ju mate doma.... no to su take mile veci, ktore niektore ine ani ocenit nevedia.. inak mna by zaujimalo, ako baby po porode chudnu sadielko na bruchu.. ja uz 2 roky nie a nie sa toho zbavit.. 😉

@rienok tak to uz nestihame to vino 😉 uz to vidim len na caj 😀

rienok
4. máj 2011

@ninockaskv no do ET by sme to ešte stihli 😉

rienok
4. máj 2011

@kajka39 ozaj mojžiška sa cvičí aj cez mrchu aj potom cez stimulku a po ET? ja sa na to spýtam ale myslím že si fundovaná tak je to rýchlejšie 😀

ninockaskv
4. máj 2011

@rienok cervene xixixi 😉 ?

rienok
4. máj 2011

@ninockaskv jasne 🙂

lulu10
4. máj 2011

@rienok dakujem za pozitivnu spravu-taka spravicka, ze po 4 neuspechoch 2 deticky moc moc potesila 😵

martini
4. máj 2011

@callex aj ja pripájam svoju skúsenosť - strašne nanič je ten RF test. ja som si urobila tri mamatesty a čiarka pekne silnela a potom som si urobila na 16ty deň ten RF test a čiarka slabšia ako mamatest na 10ty deň po ET a pritom som už krvou mala potvrdené HCG vyše 1000...fakt sa na ten test ani nepozeraj. tak ako si sa rozhodla? ideš na ulztrazvuk do RF alebo len v Nitre?
@gabinkaa pekne sa v RF dnes držte...a daj vedieť aký bojový plán ste vymysleli...
@rienok tu som tu. Len som vyčerpala limit na stiahnuté údaje z netu, tak mi mm zakázal chodiť na net 🙂 ani nie tak kvoli tým pár eurám, ale net nám platí jeho šef v podstate a nechce to nejak zneužívať, on je taký poctiváck ten môj mužik 🙂 Cí béka, tak ty od zajtra stimuluješ? tak asi idem hľadať tú tabuľku na zaktualizovanie 🙂
@rebeka33 držím prsty a daj vedieť ako si dopadla. Hádam to bude lepšie ako čakáš...verím.

callex
4. máj 2011

@rebeka33 shandy som minule tuto vynurala a ma v pase ze ma dvoch chlapcekov..filipka a adamka.myslim ze uz maju vyse mesiaca..trosku sa asi poponahlali na svet.
@martini na uzv som objednana na 19.5. do RF..ale zajtra idem k mojmu gyn..tak uvidim co ten bude chciet.
@rienok kajka je na dovce v egypte tak neviem ci ti skoro odpise.ale myslim ze spominala nieco v tom zmysle ze sa mojziska cvici aj cez mrchu ale ine opakovania su tam.ved sa opytaj vo falcku. a super...ides na to odzajtra.takze hura do boja v plnej polnej.mas normalne cervenu krv? a pit vinko ti prikazujem az do dna ET.povinne kazdy vecer deci dve.a uz som sa ukludnila...to bola len ranna panika. 🙂 babule mi pomohli.

rienok
4. máj 2011

@callex zajtra ideš na krv? supiš bude obrovské hcg 😵 😵 😵
vyzerá to že sa rozbieha, no a spýtam sa na to zajtra,.... snáď mi ten jeden deň neublíži (myslím dnešok) tak tomu dám ešte 1/2 hodku ci ako to je na určenie správnosti .... bozinku ja mam taku deravu hlavu ja si to asi nikdy nezapamatam ze do ktorej hodiny je to dnes a od ktorej uz zajtra 😝
@martini no teda a čo Ty na tom internete tolko robis 😀 ??? no ešteže my mame neobmedzeny prenos dat 😉

rebeka33
4. máj 2011

@rienok ak sa pítaš na krvácanie, tak ak si dobre pamätám, tak do 18tej je ten deň a po už sa počita až další.
&@callex rf test je až 20 jednotkový, čiže 2x menej citliví ako mamatest ktorý je 10m.j.. čiže pohoda.
leamax dúfam,že budeš mať pekný výsledok.
Tak @shandy asi chúda nemá čas. No možno sa ešte ozve. 🙂
Tak mňa ten pesar minul, moja doki veľmi nemala čas ,ale vraj nález celkom dobrý tak mám ležať a kontrola o týždeň.
tak ležím,len ešte písanie jednou rukou mi nejde. 🙂
pozdravujem vás všetučky a samé dobré správy chcem čítať, 🙂 🙂 😵

leamax
4. máj 2011

@tinna13, @gabinkaa, @cecil36,@lulu10, @luly3, @rebeka33, @martini, @rienok, @nelly3,@dyba, @olympia, @ofinka, @miminkad, @kajka39, @callex (snad som nikoho nezabudla 😀
ahojte 🙂
tak uz som tu ako-tak pouzitelna 😀 ste strasne zlate, ze ste drzali prsty, dakujem 🙂 snazili ste sa poriadne, az tak, ze z toho udajneho jedneho foliku je 15vajicok 😵 😵 😵 normalne som nemohla uverit. kurecova mi hovori, ze ked uvidela tie vajecniky, normalne sa musela pozriet, ci jej na stole lezim ja 😀 😀 😀 teraz sa budem modlit aby z nich boli krasne embryjka.
inak brucho ma teda boli statocne, takze budem pekne lezkat 😉

luly3
4. máj 2011

@leamax paráááda super teším sa s tebou 😉 aj zázraky sa deju 😀 😀 😀

leamax
4. máj 2011

@luly3 dakujem 🙂 veru aj ja to vidim ako zazrak 🙂 len keby ma uz to brucho nebolelo 😠 ale pre mimko vydrzim, dokyna vravela, ze ma to moze aj zajtra este trochu boliet...

ninockaskv
4. máj 2011

@leamax ty koksooooooo .. wau .. super, tesim sa .. velmi 😵 😵 😀 😀

ninockaskv
4. máj 2011

@rienok ja mam na papieri po 16.00 😕

gerdusha
4. máj 2011

@leamax ,

wow...neskutocne! blahozelam

leamax
4. máj 2011

@ninockaskv,
@gerdusha , dakujem 🙂 tiez som tomu nemohla uverit 😀

callex
4. máj 2011

@rienok ja mam tiez info ze do 16tej...ale ked si si nie ista tak kludne zavolaj na tu emergency line..a oni ti povedia.
@leamax waw...ty kokyyyy...parada.tak nech sa pekne oplodnia.brusko bude boliet...mna bolelo dva az tri dni..plus som spinila.

inak neviem ci sa to ukazalo ale hodila som testiky do albumu.

leamax
4. máj 2011

@callex kraaaaasne testiky, niet pochyb, ze fazulky su tam riadne zahryznute 🙂 nech sa len pekne drzia a rastu 🙂
dakujem, to si ma ukludnila, ze nie len mna boli brucho po OPU. lebo minule bolelo len trosku (asi preto, ze som mala len jedno vajko). aj ja trosku krvacam, ale ze to je normalne

rienok
4. máj 2011

@leamax super blahoželám 😵 😵 😵
@ninockaskv, @callex no tak na riadnu mrchu to do 16,00 určite nebolo takže píšem zajtrajšok 🙂
@rebeka33 no to je super správa, tak pekne dopočívaj nech je aj o týždeň všetko v poriadku 😉

rienok
4. máj 2011

ozaj dievčence ... dúfam že to nebude nevkusné ... už ste niekedy mali mrchu takú hlienovitú ... akože krv ale aj hlieny ako keď sú plodné dni ? lebo neviem do čoho to mám teraz zaradiť 😝

leamax
4. máj 2011

@rienok dakujem
inak, sme sa tam s muzikom nasmiali 😀 zobrali ma az o 9.40 (mala som byt o 9.00, ale neva, to cakanie sa vyplatilo). ako si sedime na izbe, tak sme poculi ako vedu z operacky prave jednu babu, taku napoly prebratu a napoly este pod drogami. a ona im hovori, ze: jeeeeeej, sak ja som jak naje...na 😀 😀 😀
a ja, ked ma zobudili na sale, tak som bola taka extremne sikovna, ze som im skoro usla z kozy 😀 viem len, ze som dala uz rychlo nohu dole, ze teda idem a niekto mi ju dal naspat, ze este mam polezat 😀 😀 😀

inak - ste sa pytali na shandy. ano, uz ma chlapcov, Adamka a Filipka. lezala s nimi mesiac v nemocke, skracoval sa jej krcok a 28.3. jej praskla voda, tak uz sa nedalo nic robit. narodili sa v 32tt, takze boli v inkubatore.

callex
4. máj 2011

@rebeka33 neboj pocas lezania sa zdokonalis aj v pisani jednou rukou..parada ze tentokrat to pesar nebude.ked budes poctivo lezkat tak aj o tyzden to bude ok.
@rienok ale ked to nie je riadna mrcha tak zacinas stimulovat az v piatok nie?na druhy den cyklu?no neviem co mas tie hlieny..nemala si skor nejaky vytok?zeby to bolo to?
@leamax tak ja som bola v RF dvakrat pod narkozou ale ani raz si nepametam ako som sa dostala do postele.iba raz som tusim si chcela velmi natahovat nohavicky 😀 lebo ja neviem spat bez nich.

naduska
4. máj 2011

@rienok to je normalne s hlienom mavam to vzdy to je zo slliznice .hlien + krv ....

leamax
4. máj 2011

@callex ja som bola v RF tiez teraz druhy krat a tiez neviem ako som sa dostala na izbu. viem len, ze som uz-uz isla dole z kozy a odvtedy mam zas okno 😀 minule zas ked ma budili, ze: uz je hotovo, tak som im zahlasila, ze: uz? a ja ze kedy uz zacnete 😀 😀 😀 oni si tam musia uzit srandy, co s clovekom urobi narkoza 😀
@rienok a uz si zacala normalne krvacat, tak riadne?

miminkad
4. máj 2011

@rienok ako mne je jedno v podstate,ci meska alebo nie.skor mi to robi problem kvoli praci.mi si totiz volno planujeme uz viac ako mesiac dopredu a potom je dost problem menit si sluzby.takze ma to skor trapi kvoli tomu.inak prave citam o soft ivf a stimulke clostylom a rozmyslam,ze ja na soju moc dobre reagujem,tak mozno by mi potom dovolili stimulovat len tym.no ale najskor skusime to iui 😅 i ked mu moc velku sancu nedavam.takze predsa prisla skor mrcha jedna mrchata.takze hor sa do noveho boja 😉 mne ani to cervene nepomohlo,to som si teda dnes otvorila maskrtu 2008 frankovku 😉
@leamax tak to je super.dobre spravy,tolko si ani necakala,tak len uz nech su z nich krasne embryjka 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre