Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
5. máj 2011

@callex tak nejaký sme zvolili, pýtala som sa na kvalitu liekov, či vedia ovplyvniť zasa kvalitu vajíčok, hovoril mi čo obsahujú, tu na koníkovi som sa to dozvedela, tak som nebola taká sprostá, síce tomu veľmi nerozumiem, ale niečo som pochopila, takže menopur má garantované, že obsahuje tie látko, čo merional, ktorý som mala to má len možno, on sám to potvrdil, ešte som zabudla, som mu vravela, že som bola na genetike, vraj keď budú výsledky, mám ho ihneď informovať,
to je čo za dokiho, čo Ti robí takéto šoky? skús sa pozrieť po niekom inom, ja som zmenila, síce mám to ďalej a nechce sa mi za ním stále behať, ale môj obvodný je tiež super, tak niektoré veci mi urobí, inak to naše zdravotníctvo je katastrofa

leamax
5. máj 2011

@gabinkaa to by kazda z nas doktora takto potrapila otazkami na tvojom mieste 😀 a podla mna to je dobre - pytat sa, pytat sa, pytat sa. a kde sa ma embryjko najlepsie ulozit? to je vseobecne, ci to len v tvojom pripade?
@zlatanka30 IP

gabinkaa
5. máj 2011

@leamax nie to platí pre všetky, hovoril v mm a vraj nie ani hneď za vstupom a zasa ani príliš vysoko k vaječníkom, lebo tam môže vzniknúť mimomaternicové, tak hovoril, že si to presne merajú, aj to tam mal tak naznačené

leamax
5. máj 2011

@gabinkaa tak to oni potom vsetci vedia, kam ho ulozit. sranda, clovek by si myslel, ze je to v podstate jedno, hlavne aby bolo v maternici.

gabinkaa
5. máj 2011

@leamax ja som si tiež myslela, že je to jedno, ale včera sme to preberali, zasa som sa niečo nové dozvedela 😀

leamax
5. máj 2011

@gabinkaa no aj ja, sa mozme tvarit zas o kusok mudrejsie 😀 😀 😀

maticap.
5. máj 2011

ahojte babulky, konecne mi ostalo par minut pozriet vas. takze si vas idem rychlo precitat.
@callex ahoj callex, k tej handre na okna Ti napisem do IP, nech nerobim reklamu 😉
@ninockaskv avoj, vsak ved na ne kaslem 😀 a som rada, ze sme na 4. poschodi a nikto odspodu na ne nedovidi. 😵

rienok
5. máj 2011

@callex juj ani nemysli a už vôbec nesnívaj brrr. ja som najprv zle prečítala (deň namiesto sen ) tak ma až pot oblial 😖 no ale všetko je OK však?
no a čo sa týka gyndoša, tak rýchlo vymeniť ... mne nezoberú krv len v stredu lebo robia poobede 😀 ale keby tam boli tak aj vtedy... mala som obrovské šťastie
ohľadne mrchy aj v RF mi dnes ráno povedali, že mám počítať už včerajšok pokiaľ to bolo už dopoludnia ...keďže som mala od rána tak dnes už stimulujem 🙂
@gabinkaa no áno vyšlo mi ako keby som nestimulovala a ešte aj kratší 24 -dňový. Nevadí už som naskočila na vlak a 11.05. mám už kontorlu 😀
@zlatanka30 no ja osobne okrem Pospíšilovej môžem všetkých 😉
@ninockaskv no vraj je to v poriadku a už stimulujem 😎
@leamax, @callex no ja mám britu a som veľmi spokojná, ale v práci pijem lucku jemne sýtenú

rienok
5. máj 2011

@maticap. aj aj si prosím IP na tú handru 😅

maticap.
5. máj 2011

@rienok OK, 😉 prave som napisala IP @callex, tak ak sa nenahnevas, tak Ti ju preposlem. 😉

leamax
5. máj 2011

@rienok tak ja pijem vsetky nesytene - lucka, drobcek, bonaqua, rajec a snazim sa ich striedat 😉
@maticap. tak aj mne poprosim ip na tu handru 😉 ved aj my na dedine musime tie okna obcas umyt, ze 😀

maticap.
5. máj 2011

@leamax tak preposielam do IP aj Tebe 😎

maticap.
5. máj 2011

len to prosim vas neberte ako reklamu .. 😉

rienok
5. máj 2011

@maticap. neberieme 😉

leamax
5. máj 2011

@maticap. dakujem 😉 a nebudeme to tak brat 😉

gabinkaa
5. máj 2011

@maticap. môžeš aj mne napísať o tej handre?

gabinkaa
5. máj 2011

@rienok tak teraz si ma predbehla 😀 mám termín 12. bud. týždeň, ale také všelijaké bolesti ma chytajú, tak neviem neviem, ale vyhovovalo by mi to v tom termíne, lebo víkend 20. - 22. máme šábez, som to aj Štelclovi hovorila, sa mial, vraj liekmi sa to dá posunúť a ni eje problém, len aby to nebolo na víkend, vraj mal takú pacientku čo si to na víkendy posúvala, tak sme sa aj zasmiali, bol včera nejaký pohodový, tak držím palce nech dobre stimulkuješ

maticap.
5. máj 2011

@gabinkaa preposielam do IP 😀

A pokusila som sa dat si do albumu novu fotku zo sona, tak mrknite - kvalita je nic moc, lebo som to fotila mobilom, ale myslim, ze dubak sa da rozoznat.

leamax
5. máj 2011

@maticap. jeeej, co by ho nebolo vidiet, ved sa tam vynima 🙂 ako krasne si tam lebedi, uuuuzasne 🙂

gabinkaa
5. máj 2011

@maticap. ďakujem, handru budem hľadať
fotečka je pekná, viditeľný rozdiel oproti prvej, supéééééér

callex
5. máj 2011

@maticap. no ale pekne dubak narastol.krasna foto..nikdy som na tych fotkach nic nevedela rozoznat..ale na tej druhej je ukazkovy.
@gabinkaa @leamax ja som pri ET hovorila Kurecovej nech mi embryjka vlozi na lavu stranu..a ona ze to sa tak neda ale ze to davaju tak ako Tebe Stelc povedal.
@rienok jooj super ze stimulujes.tak drzim palce a nepustim.

inak tomu mojmu lekarovi su venovane tri strany tuto na koniku..a nie som jedina komu sa ten jeho pristup nepaci.takze patram po dalsom. najradsej by som chodila do blavy k jednemu ktory sa mi snazil pomoct s otehotnenim..ale je to asi dost neprakticke chodit s brusiskom ako tucniacik.

leamax
5. máj 2011

@callex preco na lavu stranu?
no urcite toho tvojho lekara co najskor vymen. ved to musi byt iny mantak ako tak pocuvam. to u vas neexistuje ziadny normalny doktor?

joj, uz sa mi blizi hodina volania do RF...bojim, bojim 😅

callex
5. máj 2011

@leamax lebo na pravej strane mam udajne sacto..alebo mala som.
neboj z tolkeho poctu urcite bude nieco oplodnene a aj pekne podelene.

leamax
5. máj 2011

@callex no vidis a nakoniec spravne vlozila 🙂
to si aj ja hovorim, ze predsa z takeho mnozstva musi byt nieco kvalitne.
inak - mna uz zacinaju prsia boliet 😀

callex
5. máj 2011

@leamax tak cim budu prsia skor pripravene tym lepsie. 😀 mna boleli od stimulky do teraz...a to som sa na to spoliehala ako na moj jediny znak tehotnosti.a teraz som ho musela vylucit a najst si iny. 🙂

leamax
5. máj 2011

@callex a aky si si nasla 😀 ja som ich zacala mat citlive tesne pred OPU, tak som sa bala, ci foliky nepopraskali, lebo mna bolievaju po ovulke az do mrchy vzdy. takze ja to ani nemozem brat ako pripadny tehu priznak 😀
nemozem sa do toho RF dovolat, stale obsadene

callex
5. máj 2011

@leamax jedine co sa vtedy rapidne zmenilo bol extremny smed..najme vecer.

maticap.
5. máj 2011

@leamax @callex @gabinkaa - dakujeme - snazili sme sa rast o 106 😉 .

leamax
5. máj 2011

@callex no tak uz som sa dovolala 🙂 takze celkom bolo 15vajicok, oplodnit sa ich podarilo 8 😵 pondelok mam ET 😵
teraz mam len problem, kto tam so mnou pojde, lebo muzik v nedelu odchadza do roboty 😖 ☹

callex
5. máj 2011

@leamax no super...z toho budu aj mrazacikovia.zajtra daj vediet kolkobunkaci to su.no veru odporucam ti niekoho zohnat lebo cesta autobusom po tej dialnici je peklo...vytrasie to aj dusu z cloveka ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre