Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
8. máj 2011

@miminkad ale keby sa nejako dokazem zamestnat, tak by som nan mohla mysliet menej a lepsie by mi to uslo 😉 nieco vymyslim 😉

miminkad
8. máj 2011

@leamax no tak dufam,ze vymyslis,potom daj vediet co,ale aj tak kup viac testov 😀

leamax
8. máj 2011

@miminkad testy budem kupovat az potom, urcite nie hned zajtra 😉 ked nieco vymyslim, tak dam urcite vediet 😉

callex
9. máj 2011

ahojte babule..
@leamax drzim palce nech tam idu sami krasavci..a dalsi do mrazaku. 🙂 vysivanie je super..ja pri tom uplne vypnem hlavu.vysivam pri telke..takze sa sustredim na to co mam v rukach plus pocuvam a pozeram tv.dalej skus nieco vytvarat servitkovou technikou..to je tiez vyborny relax.ja som si kedysi davno robila aj poriadok v sanonoch s receptami.a potom klasika citanie.kedze si bez mm budes to mat tazsie.skus nejake kamosky si zavolat k sebe domov na pokec.len nezacni skoro testovat..to su vecsie nervy potom.no a thuj thuj thuj pre stastie.
@rienok ty a plakat? neverim... 🙂 tak to budu fakt hormony..ja som sa po nich obcas menila na stekajuceho psa. 🙂 vcera mi mm zahlasil ze som zevraj posledne dva tyzdne nejaka dobra,kludna..neviem kde na to prisiel ved ja som stale taka. 😎 a uz si zdrava?
@luly3 nejake speci tehu priznaky nebadam.rano ked sa nenajem byva mi trosku zle..a potom mi skor byva zle vecer.ale zato som dost smedna.co som predtym nebyvala.a byvam skorej unavena.aj vcera som si zdriemla po obede zopar hodin.
@shandy..no ci budu dvojky uvidime..niektore baby tvrdia ze hej niektore ze nie..a nejaku tabulku s hodnotami pre dvojicky som nenasla.ale keby boli nevadiiii..doma je tolko ruk ochotnych pomoct. 🙂
@ofinka popijaj cervene vinko a nestresuj sa sliznicou a clostylom.mne ju neznizoval a to som ho brala 8mesiacov v kuse.
@cecil36 ako?co nove?

cez vikend sme museli s pravdou von..ak rodinni prislusnici vedia co podstupujeme tak sa im neda nepovedat ked sa vsetci pytaju ze co ako to dopadlo?zvolili sme diplomaticku odpoved:vsetko je na dobrej ceste a radovat sa potichucky a modlit sa.
inak je to fakt dost divny pocit ked neviete co sa vo vas deje a ci to co sa deje je v poriadku?a dozvediet sa nieco az o dva tyzdne to je este len pekne na nervy.

ninockaskv
9. máj 2011

ahojte zeny, tolko ste toho popisali, clovek vas necha dva dni bez dozoru a hla.. 😀 😀

@callex neboj, dobre bude.. stane sa co sa ma stat, uz si vsetko spravila, co si mohla, teraz to nechaj na drobcov..

@rienok mozno bolo nieco vo vzduchu, ja som tiez bola trosku mimo, ale ja som hnusne zavidela tej mojej kolegyni dvojicky ☹ ☹ ☹

@ofinka k tomu clostylu, ja som sa nad tym tiez uz zamyslala, ona napriklad dostala clostyl v normalnom cykle a hned na prvy sup sa im zadarilo.. a hned dvojicky..takze nechapem, zo mna sa uz zacina stavat totalny fatalista, ze sa mozme aj roztrhnut, aj tak sa bude vsetko diat ako je urcene 😅 alebo som v minulom zivote musela neskutocne tyrat muzov alebo co, lebo uz neviem

@shandy... drzte sa a uzivajte si 😵 😵 😵 😵

ostatne pozdravujem a prajem pekny zaciatok tyzdna.. 😀 nech nam vsetko uteka ako ma

rienok
9. máj 2011

@martini nádcha odchádza len veľmi pomaly...nechce sa jej odo mňa a ešte si aj na priedušky sadla 😝 no ale poctivo som pila prieduškový čaj a užívala solvolan na vykašliavanie a zlepšuje sa to ... dúfam že do piatku som fit. Keď som to tak počítala tak OPU by mala byť v nedeľu alebo pndelok (to je 12. - 13. deň) ale uvidíme či mi ju tiež nepredĺžia 🙂
@callex no veru, aj mm bol zaskočený... som revala 2 dni ako krokodýl 😀 uvidíme ako to bude pokračovať 😉
no veru keď to všetci vedia tak sa stále pýtajú, je to na dobrej ceste je úžasná kľučka 😉 ozaj ty máš kedy ten ultrazvuk 13.05.?
@cecil36 ozaj dávno si tu nebola. daj vedieť ako pokračujete 🙂
@ofinka sliznicou sa naozaj netráp, tak ako radí @callex daj si červené vínko prípadne popíjaj alchemilkový čaj a bude to OK. ja ked som si prečítala že clostil znižuje tak som cez deň dala hrnček čaju a večer pohár vína a bolo to OK. Neboj oni Ti dajú niečo ak ju budeš mať predsa len nízku. som včera skúšala cvičiť mojžišku a normálne ma bolelo brucho tak som to nechala... no nič šak to potom po pôrode doženiem 🙂

callex
9. máj 2011

@rienok uz radsej necvic..ultrazvuk mam 19.5....pomoooc. 🙂 ale chcem zmenit gynekologa tak mozno bude chciet ten novy nieco podniknut..ci uz krv alebo sono.nebudem protestovat.

cecil36
9. máj 2011

Ahojte 🙂
@rienok @callex ja nic nove, len mi bolo v sobotu fakt strasne zle. Bolel ma zaludok a napinalo aj z vody. jedine co pomohlo bolo, ze som si sla lahnut pri otvorenom okne. Inak toto bolo prvy raz co mi bolo zle. A stale mam denny rezim skolkara 😀 Na obed zalahnem na hodku dve. Vo stvrtok ma caka uzv, tak snad bude vsetko ok.
@rienok jej ty uz stimulujes? 🙂
@callex moc drzim palce na sono 😉

rienok
9. máj 2011

@callex ja by som odporúčala zmeniť gynekológa za takého čo ho pacientky zaujímajú nie sú to len prípady 😠
a prestala som pri 3. cviku ... nebudem pokúšať osud. Teraz sa snažím vyliečiť z tej nádchy a priedušiek , bože to snaď neni normalne totok taká som naštvaná, vôbec neviem kde som si to uhnala.
@cecil36 no teda tak drobec ti ´dáva zabrať 😉

martini
9. máj 2011

Čaute kočeny, tak sme tu spomínali zaktualizovanie tabuľky...tak som niečo zosmolila. Použila som starú, len som sa ju pokúsila dať do aktuálneho stavu...tak som hádam nič nepoplietla a nikoho nezabudla. Ak áno, tak sorryyyy a opravte resp. dopíšte sa.🙂
@leamax - tak teba som hodila dnes pekne už k čakateľkám...lebo pevne veríme, že v tejto hodine už máš v brušku pekné embryjká 🙂
@maticap. - teba som do tabuľky napísala, aj keď ti v RF nemuseli pomáhať. Ale do našej tabuľky akosi patríš, šak si naša, né? 🙂
@lulu10 - teba som neuviedla, lebo neviem aký postup si si nakoniec premyslela... ale hádam ťa dopíšeme rovno do kategórie „tehulky“ a potom „mamičky“ a pekne preskočíš tie predošlé kategórie 😉

PREDSTIMULANTKY:
ninockaskv
miminkad

ČAKATEĽKY:
leamax

STIMULANTKY:
rienok
gabinkaa
ofinka

TEHULKY:
callex
luly3
cecil36
maticap. – termín v novembri
martini - termín v novembri
tinna13 – termín v októbri
rebeka33 – termín v auguste
pikha – termín v júli
violoncielka – termín v máji - každú chvíľu z nej bude maminka
modra – termín v júni
tomka12 – termín v máji

MAMIČKY:
shandy
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
mircalla

ofinka
9. máj 2011

@rienok
@callex
@ninockaskv
babule, dakujem za povzbudenie, ste zlate. od dnes som nasadila alchemilkovy caj a kedze s jeho chutou nemam problem, tak 3x denne a vino som zacala uz vcera. s tym vobec nemam problem, lebo kvalitne cervene suche je moje najoblubenejsie. 😀 clovek sa inak takto moze dopracovat k CSZ. celkom slusna zavislost. 😀 😀

@rienok inak ja som tiez vcera pri cviceni mala uz cudne pocity v bruchu, tak som aj nejake cviky vynechala a tiez som si povedala, ze dnes uz cvicit nebudem. presne ako ty, necham to na neskor. najlepsie po porode. 😀
pripadne od OPU do transferu, aj to podla toho, ako sa budem citit.

callex
9. máj 2011

@cecil36 fuu tak to ti nezavidim..drobec sa zrejme rozhodol dobehnut cas.inak aj mna vcera bolel zaludok..ale skor od stresu.vo stvrtok sa tesime na srdiecko ako zvon..dohovor mu.
@rienok tak to je slavny murphy,..vies ako to chodi.a pocasie bolo take vselijake tak nie je divu.ale do OPU budes oki.ty si velky bojovnik.no na toho mojho gyn som si tu precitala 3strany recenzii..a bolo tam aj dobre aj zle..ako odbornika si ho chvalili a mnohym babam zachranil zivot i deticky.po ludskej stranke je to uz horsie.i ked mal minule pravdu ze by som si nemala robit holubnik z jeho ordinacie tak ma nastval..a sklamal..ved nechodim k nemu mesiac aby nevedel cim som si presla ale to by som zrejme nesmela byt len cislo.
@martini no kraaasne si to zhrnula.ako sa mas?uz pracujes ci si doma?drobec poslucha?

rienok
9. máj 2011

@martini super skvelé, ďakujeme 🙂 ako sa máte Ty a drobec?
@ofinka no mňa dosť vydesil Štelcl že by som nemala cvičiť, lebo že hrozí otočenie vaječníkov...t ak siteraz dávam väčší pozor 🙂

callex
9. máj 2011

@ofinka s tou alchemilkou potom opatrne..ta sa nemoze stale pit..ja by som ju uz po OPU vysadila.vyvolava stahy maternice.potom zostan uz pekne na vinku.neboj ked budes tehu budes zase abstinentka. 🙂 takze tiez si urobila maximum co si mohla spravit teraz uz len spravne prepnut hlavu a bude to.ako sme si povedali na zaciatku roka tento rok je rokom //.

martini
9. máj 2011

@rienok @callex ahojte. tak my, teda ja a drobček sa máme dobre. už sme dnes prišli do práce, lebo nám doma rástli rohy 🙂 Je však pravda, že asi som si odvykla pracovať, lebo som za celý doterajší dnešný deň nič neurobila 😝 . Zajtra idem na ultrazvuk, tak sa teším ako mi povedia, že všššetko je v najlepšom poriadku 🙂
@rienok ...nič si nerob z tých nálad resp. stavov čo ťa občas prepadnú...ako môj mm hovorí "máš teraz na to papier" 😉 a do piatku sa drž pekne v teple a pi čajiky a iné tekutiny a víno večer, aby si bola super ready v piatok 🙂
@callex takže 19.5. si zmeníš status v pase? 🙂 to už budeš v ktorom týždni, keď pôjdeš na ten ultrazvuk?

miminkad
9. máj 2011

ahojte babule,takze potom si vas precitam a od dnes stimulujem na IVF s PICSI.dakujem vam vsetkyyyyym mooooc

gabinkaa
9. máj 2011

@martini no super, nová tabulečka, kategória tehuliek sa teda riadne rozrástla, dúfam, že sa viaceré priradíme 😉

martini
9. máj 2011

@miminkad no super, rýchlejší postup snáď prinesie želanú úrodu 🙂 A máš už aj protokol? Mala by si opraviť tabuľku a hodiť sa do kategórie "stimulantky" 🙂

miminkad
9. máj 2011

@leamax mojko,ako ste dnes dopadli?moc som na teba myslela 😉
@callex na co je dobre cervene vino v suvislosti s clostylom?inak tiez rozmyslam,co spravi so sliznicou...
@rienok tak to som rada,ze uz ti je lepsie a choroba pomaly prechadza.myslim na teba 😉
@martini no dufam aj ja,keby neni vas,tak asi sa na to dame az v septembri alebo kedy a skusime iui.zatial stimulujem len clostillom,ja som dobre reagovala na soju,tak snad to bude ok,v piatok ideme na sono a uvidime,co nam kurecova povie dalej.opravim 🙂 dnes som taka vyrehnena,ako uz davno nie 😀

miminkad
9. máj 2011

PREDSTIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
leamax

STIMULANTKY:
rienok
gabinkaa
ofinka
miminkad

TEHULKY:
callex
luly3
cecil36
maticap. – termín v novembri
martini - termín v novembri
tinna13 – termín v októbri
rebeka33 – termín v auguste
pikha – termín v júli
violoncielka – termín v máji - každú chvíľu z nej bude maminka
modra – termín v júni
tomka12 – termín v máji

MAMIČKY:
shandy
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
mircalla

cavik
9. máj 2011

Pekný deň dievčatá po dlhej dobe...
Len vám chcem trochu opraviť tabuľku a hádam sa Tomka12 nenahnevá, keď prezradím, že sa dnes stala mamičkou a narodili sa jej dve krásne zdravé dievčatká

cavik
9. máj 2011

A gratulujem všetkým tehulkám 🙂 🙂

kajka39
9. máj 2011

Ahojte babulky.... vsetky vas zdravim po dlhsom case, gratulujem novym a cerstvym maminkam., cerstvym tehulkam @callex, @cecil36., @luly3...vsetky si to pekne a v pohode uzivajte
vela,vela stasticka bojovniciam @rienok, @gabinkaa,@ofinka,@miminkad pri uspesnej stimulacii, nech su tentokrat z vas dobre ,,nosnice,, 😀 😀 😀 😀

miminkad
9. máj 2011

@kajka39 dakujeme 😀 😀 😀

martini
9. máj 2011

@cavik jé, ta to takto sprostredkovane novej mamičke gratulujeme 🙂 Tabuľky teda opravujem 🙂

PREDSTIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
leamax

STIMULANTKY:
rienok
gabinkaa
ofinka
miminkad

TEHULKY:
callex
luly3
cecil36
maticap. – termín v novembri
martini - termín v novembri
tinna13 – termín v októbri
rebeka33 – termín v auguste
pikha – termín v júli
violoncielka – termín v máji - každú chvíľu z nej bude maminka
modra – termín v júni

MAMIČKY:
tomka12
shandy
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
mircalla

martini
9. máj 2011

@kajka39 ..ahoooj...no ako? opálená a oddýchnutá? 🙂
@miminkad a hovorila si telefonicky osobne s Kurecovou? A sama si si v podstate IVF vypýtala alebo ste sa k tomu dopracovali po prekonzultovaní vášho spermiogramu?

miminkad
9. máj 2011

@martini my chodime vitouskovej,volala som jej,tak som jej povedala,ze sme s manzelom premyslali o nasom spg,ze ci videla vysledky a ci by bol problem tento mesiac ivf s PISCI,ze ziadny problem,hned to vyratala a povedala,kolko clostillu brat,ze v piatok na sono a robi ho kurecova a potom sa dohodneme,ako dalej

leamax
9. máj 2011

ahojte dievcata 🙂
tak konecne som doma ani som vas necitala, len sa hned ozyvam 😀
tak mame v brusku 2embryjka - jedno je blastocysta a druhe morulka. ostatne su 12-bunkaci, zajtra sa ukaze, kolko z nich sa bude dat zamrazit 😵
isli sme odtial rovno domkov, takze som si nestihla ani nic kupit na nejake rucne prace - vysivania, strikovanie, nic 😖 takze mi ostava len kniha, lebo doma nic nemam. ale nieco vymyslim 😉 😀
co som vas prebehla - pozeram, ze som medzi cakatelkami - ako pekne to znie 😵
@miminkad a ty od dnes stimulujes? a cim? odpisali ti z RF?

kajka39
9. máj 2011

@martini - ahoj, jasne oddychnuta az,az a cierna ako puk .... 😀 😀 moje nadsenie z nicneroobenia netrvalo dlho, dnes som v schranke nasla pozvanku na danovy urad -zrejme konrola!!!! happy,happy
Ty ako? drzkate sa dobre?... 😉

miminkad
9. máj 2011

@leamax tak to je super,siiiiilno drzim palceky. 😉
volala som im,clostillom a vpiatok na sono a potom uvidime.takze asi nas caka tento mesiac,to co teba 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre