Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
9. máj 2011

@miminkad dakujem 🙂 bol to krasny pohlad, ked mi ukazali nasich dvoch bojovnickov 😵 uvidis, coskoro aj ty 😉 tak super, kurecova je fajn, tento cyklus mi robila vsetko ona, aj dnes transfer 😵

martini
9. máj 2011

@cecil36 vo štvrtok sa nám pekne na ultrazvuku drž... niečo z teorie 🙂 embryo vidno na ultrazvuku ak je gestačný vak približne 25 mm alebo žltkový vak viac ako 2,5 mm. Ak je embryo veľké viac ako 2,5 mm je už na priemernom ultrazvuku vidno prítomnú akciu srdca. Podľa štatistík gestačný vak rastie 1 mm za deň. Ten tvoj mrňous najprv trošku zaspal asi a teraz to doháňa, lebo tebe podrástol gestačný vak skoro o 2 mm denne naposledy, nie? takže ak si mala v piatok 15 mm, tak vo štvrtok ešte nemusí byť vidno resp. počuť srdiečko ak by gestačný vak rástol 1 mm denne...ale pri tvojom zrýchlenom tempe v poslednom čase...je dosť možné, že by už aj mohlo... Tým všetkým som len chcela povedať, že stále je technicky šanca, že vo štvrtok neuvidíš to čo by si rada, ale nebude to nič zlé znamenať...každopádne, ak by bolo embryjko so srdiečkom bolo by to superskéééé. tak fakt držím prsty. A podľa mojich výpočtov (ak beriem, že v 6+4 si mala GV 15 mm) si 6 dní pozadu, teda fakt sa embryjko uhniezdilo neskôr... ak ti leziem na nervy, daj mi vedieť...ja len neviem prestať študovať a potom to takto vyzerá 😝 😀 😉

martini
9. máj 2011

@miminkad jáj, že kurecová na sono...aha, som myslela, že si s ňou aj telefonovala. no tak sa nám pekne drž a daj si večer to červené víno...zvyšuje sliznicu... 🙂 aspoň my sa tvárime, že to takto funguje 🙂
@leamax no super, šikulka...tak a teraz kľud (aspoň skús) a hladkaj bruško 🙂 a tá blastocysta je aká, teda v akom štádiu, nevieš?
@kajka39 no tie kontroly teda nedajú človeku dýchať, ani keď si chce trošku vydýchnuť...ešteže si tu obálku nenašla pred dovolenkou... tak to hádam bude len nejaká prkotina...

leamax
9. máj 2011

@martini ved oddychujem, lezim, aj cestou som lezala. rano som zjedla dva utrose a dva som vlozila (nechcela som vkladat 4, sa mi to zdalo moc). no a ako ma nechali po ET lezat na koze, som tam skoro zaspala 😀 esteze prisla sestricka pre mna 😀 😀 😀 tak to na mna prislo, ze som schrupla aj v aute cestou domov, normalne sa mi aj nieco snivalo 😀 😀
blastocysta je CB 😵

martini
9. máj 2011

@leamax aha. a ako to dopadlo s doprovodom a tvojím tajomstvom? pracovný pohovor dopadol dobre... 😉

cecil36
9. máj 2011

@martini ahoooj moja, vobec mi to nelezie na nervy,prave naopak, si moc zlata 🙂 Ale mas uplnu pravdu, ja si tiez myslim, ze nas krpcek je pozadu o cca 5-6 dni. Sedi mi to so vsetkymi meraniami, testikmi a bolestami 😀 Ak dobre ratam a mrnus by rastol cca 1,2mm denne, tak vo stvrtok by sme mali mat 22-23mm. Moj gyndos ma 3D/4D uzv, cize myslim, ze dobry, tak hadam uz cosi uvidi. Ale ak by aj nie, cítala som, ze niektorym kockam vidiet az v 8-9tt, takze dont stress 😉 Inak podla brucha som uz asi vo stvrtom mesiaci 😀

leamax
9. máj 2011

@martini aha je nejaka nic nehovoriaca odpoved 😅
no vysreojili ma az pred budovu, tam ma aj cakali. mozno si aj vsimli tabulku RF, mozno im aj docvaklo - neviem, nepytali sa nic. co som rada 🙂

cecil36
9. máj 2011

@leamax drzkam moc palce 😵 Ja som zas z tej kozy vyletala a vykrikla, ze to uz je po vsetkom? 😀

leamax
9. máj 2011

@cecil36 dakujem. 😀 ty si aka rychla 😀 ja som tam prisla hodku prv, ale zobrala ma hned, nikoho tam nebolo. ved bodaj by, ked bolo presne 12.00, ze 😀 😀 😀
kedy ty ides na ten utz?

martini
9. máj 2011

@leamax ale na tej budove je tuším aj tabuľka nejakej plastickej chirurgie...tak možno si bola na testy pred plastikou prs 🙂 hihi... veď počkaj, čo sa v dedine o chvílu dozvieš 🙂 kecám, neber ma vážne 🙂
to "aha" bolo také skôr na ten utrogestan a spánok...neviem prečo som to tak napísala 😉 CB mi nič nehovorí...ale teraz ma napadá - žeby časná blastocysta? teda po slovenský včasná? neviem fakt neviem. Blastocysta je sľubná. 🙂 A sliznicu si mala akú? Ostávaš doma či ideš do práce? Jemine, ja mám teda otázok? 🙂
@cecil36 tak už bruško rastie? no super, veď tehu bruško je aké pekné 🙂

cecil36
9. máj 2011

@leamax ja idem tento tyzden vo stvrtok. Mne asi dali slabu narkozu pri OPU, som sa zobudila tesne po tom ako foliky odsali 😅 Ale pisala som do dotaznika, ze grckam z narkozy, tak mozno som mala naozaj nejaku light 😀
@martini jo jo to je 🙂 Ozaj nevies, moze sa v tehu pepsi cola? Mne pomaha ked mi je zle, ale dam si tak decko - dve, to by hadam nemalo skodit, ci?

leamax
9. máj 2011

@martini ano, na budove je napisane centrum klinickej mediciny - aspon tak sa mi zda. vies co, mne je to uz jedno. ved to neni predsa hanba, hanba by podla mna bola, keby sme s tym nic nerobili, no nie? trafila si - CB je po slovensky vcasna blastocysta. sliznicu mi merali len cez brucho. ze tak sa to horsie meria, ale namerali 9,5mm. ostavam doma, som na PN 😵
@cecil36 take brusko by som brala vsetkymi 20-timi 🙂

martini
9. máj 2011

@leamax embryjko v štádiu blastocysty a sliznica ukážková 🙂 ...no proste super. a to máš embryjka dva 🙂 Inač mňa tiež minule napadlo, že ktovie ktoré embryjko prežilo, keďže sa uhniezdili obe najprv...normálne ma napadlo, že keďže som HCG až také veľké nemala, tak možno to slabšie bolo väčší bojovník...ktovie, ale je to vlastne jedno...len tak teoretizujem. Super, že si PN, vylož nohy a relaxuj, aby si embryjká ukecala, že TOTO je ich správny domov na 9 mesiacov 🙂
@cecil36 asi by sa pepsi cola nemala v tehu, ale určite ťa deci nezabije ani neublíži. ale radšej opatrne.

martini
9. máj 2011

@leamax a ešte k tomu, že to nie je hanba...absolutna pravda... my môžme byť len hrdé sami na seba, za to aké sme silné a čo všetko sme ochotne podstúpili, aby sme si splnili tento sen...

martini
9. máj 2011

...len tak mimo tému: mne kámoška, ktorá tiež otehotnela v RF napísala sms po pôrode...že sa už narodil, toľko meria, toľko váži a je krásny...a že je z dovozu 🙂 Dodnes sa nad tým výrokom usmievam 🙂

cecil36
9. máj 2011

@leamax nadherna sliznicka, krasny domcek pre mimi 🙂
@martini davam si ju, az ked mi je velmi zle. Paradoxne rano mi byva najlepsie a okolo 15-16 najhorsie. Ale zas da sa to vydrzat, je to skor len taka bolest zaludka a negrckam. S tym embryjkom to aj mne napadlo, ze mozno to co vyzeralo po OPU najmensie, lebo sa aj neskor uhniezdilo. A teraz mi doslo, ze ja vlastne rodim na Novy rok 😀

martini
9. máj 2011

@cecil36 na nový rok? no teda...možno sa narodí ako prvé v republike a budete slávni 🙂 hihi Mne tiež bolo zle až k večeru a nie ráno. Ale ja som ten pocit, že mi je zle od žalúdka zahnala vždy nejakým jedlom 😉

cecil36
9. máj 2011

@martini tak dufam, ze Ftacnik mi donesie aspon kyticu 😀 Inak aj ja to zajedam a dnes som kuk na vahu a kilecko naviac tam bolo 😠 . Ale nevadi, len nech sa drobcovi dari, ja to pri Dunaji dako vybeham 🙂

leamax
9. máj 2011

@martini presne, mozme byt na seba vsetky pravom hrde 😵
je to jedno, ci sa uchytilo to silnejsie embryjko alebo nie. skoda, ze sa neudrzali obe, ale hlavne, ze toto a silno drzi a krasne rastie 😵
@cecil36 ja by som pepsi colu nepila v tehu - predsa len to obsahuje kofein a pre to malinke srdiecko to asi dobre nebude

rebeka33
9. máj 2011

@cavik ďakujem za pozitívne správy o Tomke, ak si z ňou v kontakte tak ju pekne pozdravuj a zagratuluj k tomu super výkonu.Jasné ,že pri dvojkách nebude mať na nás čas, ale že na nu a jej baby myslíme. 😵 A ty ča máš nové?
@leamax gratulujem k 2bobáčikom, nech sa u teba cítia doma od prvej chvíle. 😵 Na ktorý deň si mala vklad?
@miminkad prajem super stimulku
@callex len teraz to čakanie naozaj začne, nerada straším, ale je to tak 😉 🙂
@martini pekná hláška, a k tej hanbe. Ja sa nemám za čo hanbiť, a keď sa ma na to niekto pýta, kludne mu vysvetlím,čo to obnáša a potom už sú všetci ticho. máš ďalšiu kámošku z rf-ťátkom v Ke. mohli by sme zorganizovať stretko ale až neskôr,lebo ja musím teraz ležať 😖 😵
Super ,že ste zaktualizovali tabuľku.

leamax
9. máj 2011

@rebeka33 dakujem, budem im to stale hovorit, ze v brusku maju pekny domcek, tak nech sa v nom dobre citia 😵 vklad bol 5den po OPU
a s tou hanbou - pravda. asi to aj ja tak zacnem - vysvetlim, co to obnasa a mam pokoj 😉

callex
9. máj 2011

@miminkad tak super ze ste sa na to vrhli..drzim palce.spontanne akcie byvaju najlepsie. 😀
@cavik pozdravujem tomku a jej dve princezne.ty ako kocka?davno pradavno si tu nebola..vzdali ste to uz?ci len pauza?
@kajka39 vitaj cernosko...a dufem ze mas v brusku fazulku.
@leamax zatial to ide super..drzim palce nech si vidis krasne dve kolajnice.
@martini ked podjem na ultrazvuk tak budem 29den od ET..teraz som ak ratam prvy den mrchy 5tt.nechapem preco to tak rataju.a ked tak rada studujes tak mi najdi hodnoty 2054 na 15den ET po PK..ci to je na dvojky alebo jedneho silneho jedinca. 😎

callex
9. máj 2011

@miminkad cervene vino je na podporu rastu sliznice..overene viacerymi babami.,.dokonca i doky to doporucuje.
@rebeka33 ja viem ze cele tehu je len obdobim cakania...ale predsa v tom viditelnom stadiu ked sa da uz vidiet ci jevsetko ok je to jednoduchsie ako teraz ked nevies nic.pred chvilou ma tak pichlo v boku ze ma to az zohlo k zemi.zeby mali malo miesta deti moje a robia si miestecko?

cavik
9. máj 2011

@callex
@rebeka33

nevzdala, nedá sa...syn si pýta bratov-hokejistov 😀 😀 , každý deň o nich básni 😉
Akurát som dnes 4.deň po ET, vkladali mi 2 krásne jednotkové hatchujúce blastocysty....ale teda ani moc nechceli, dokonca telefonoval dr. s mojim známym gynekológom, že či postúpi riziko donosenia dvojičiek, či neriskuje prasknutie jazvy po cisárskom reze......no po mojich ostatných nešťastných pokusoch sa toho vôbec neobávam....hlavne, aby sa vôbec niečo uchytilo 😖 ....snažím sa tomu veriť

leamax
9. máj 2011

no normalne som zase zaspala 😀
@callex dakujem 😵
neboj, moja, vsetko bude ok, cakanie ti ubehne 😉
@cavik tak drzim prsty aby sa mali hokejisti uhniezdili u maminky 😵

katy2
9. máj 2011

@cavik strasne drzim palce 🙂 teraz to uz musi vyjst.... 😵
a pozdrav tomku a gratulujem k princeznickam 😵 😵 😵

callex
9. máj 2011

@cavik hatchujuce blastocysty su riadny bojovnici..neboj teraz to vyjde..moc moc moc drzim palce a daj nam vediet ako to dopadlo.hlavu hore teraz je veeelmo plodne obdobie.
@leamax no ked budes ten utros papat tak budes spava stale.ja som ho nikdy nejedla..stale len vkladala.

tak ma nejako stale taha to brusko..asi pojdem spat.

miminkad
9. máj 2011

@leamax to je super,no ved uvidime,som zvedava,co nam v piatok povie a ako budem reagovat na ten clostill.trochu mam z neho obavy.
co je potrebne mat vysetrene pred OPU?nejake predoperacne?
@martini uz ho popijame,len je nejake cudne,kysle,a ze cabernet sauvignon 2008
@rebeka33 dakujem 😉
@callex dakujem,keby neni vas,tak sa asi ani neodhodlam. 😀 no dufam,ze to bude nasa prva a posledna akcia 😀 cervene popijam,tak snad bude sliznica poriadna 😉

leamax
9. máj 2011

@callex ja ho stale vkladam, len dnes som vlozila iba dva a dva som zjedla, lebo inak vkladam 4. sa mi to zdalo moc, ked tam isli embryjka. shandy mi to tak poradila 😵
maternica sa ti roztahuje 😉
@miminkad pred OPU nemusis mat ziadne predoperacne vysetrenia, len vyplnis dotaznik. teda aspon ja som tak mala 😉 neni sa vobec coho bat 😉 som rada, ze si sa do toho pustila 😵

miminkad
9. máj 2011

@leamax fuu,uz som sa zlakla,ze zas budem musiet vsetko absolvovat.dakujem.aj ja som rada,uz len nech to dobre dopadne.zajtra asi upozornim vrchnu na zmenu planu,ze neviem,co bude a kolko budem moct chodit do roboty.ty len teraz pekne odpocivaj a nenamahaj sa.kedy mozes prvykrat testovat?budem s tebou odratavat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre