Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
18. jún 2009

Lahel... ked naaaahodou nebude et.. 😔.. bude nova stimulka.. novy protokol nove lieky.... nova nadej...o toto je to tazsie pri malom pocte 😔 ...naozaj je mi smutno s tebou ☹... ☹..
Julie...velka gratulacia ku krasnemu ciselku 😉 ....tehulka 😎 ...jedno ci dve??... 😵 ..tipujem jedno 😉 ... psst... 😵

lenka20
18. jún 2009

juliska - gratulujem ku krasnemu vysokemu HCG, veru, ja som pocitala, ze si sla na 14.den, tak preto ten vysoky tip 😉 ale aj toto staci... na jedno mimco bohate 😉 ja tipujem jedno, myslim ze dievcatko, este upresnim v neskorsom stadiu 😉
lahhelik - no uvidis, a mozno nieco z toho bude, aj ked ani doky tomu moc nedava...ach jo... tak vydrzat do zajtra.. a ak nic tak urcite lahhelik trvaj na inych liekoch pri dalsej stimulke nech ti daju gonal, puregon alebo menopur, nech je tych vajok viac.. clostyl robi len sarapatu, cysty, endo atd... s inymi liekmi to bude isto celkom ine....bude viac vajok, viac embrijok, aj //...

mirinda10
18. jún 2009

juli ja som hovorila budu to dvojky na 14ET bude cez 1000ku urcite takze povedz mangelovi, ze rozsirite spalnu aby sa tam postielky zmestili moc gratulujem 🙂 🙂 🙂

lahhel pockaj aj mne jedno vajko napichovali az neskor nebolo dozrete a potom to dobehlo, zajtra uvidis budem na teba mysliet

julietka
18. jún 2009

dakujem vam babenky 🙂 vidim ze ste drzali naozaj dobre palceky 😵

strasne vam vsetkym zo srdca zelam aby sa to podarilo aj vam zuzlik, lenik, mirindik, lahhelik, beuska..ospravedlnujem sa ak som na niekoho zabudla 😕

pisala som do reprofitu a odpisali mi za sa mam objednat o 10 dni na UTZ a ze ich mam informovat ci su dve alebo jedno a ako to vyzera...a ja som myslela ze pojdeme na UTZ k nim 😕

printy
18. jún 2009

Ahojte, tak si vas tu citam a rada by som sa vas spytala, ci mi viete povedat kolko budem asi platit v Replofite ak idem na IVF , ICSI + predimplantacna genetika . 7.7. mam mat prvu navstevu

dakujem

lenka20
18. jún 2009

printy, podla toho, ci ides na soft alebo na klasicky cyklus.. ale ak ta caka PIGD tak pocitam, ze klasicka stimulka, lebo potrebujes vela embrijok... takze v tom ti neporadim, neviem, kolko by to vyslo, viem, ze cenu za PIGD maju stanovenu na 1 embrijko a podla toho kolko ich bude tolko nauctuju.. kedysi som sa na to pytala, doky povedal, ze PIGD ma zmysel len ak je vela embrijok...tak som ti asi nepomohla.. ale na nete maju tusim cennik, mozes si to nejak spocitat...ja osobne bby som na tvojom mieste chcela soft s vyssimi davkami, takze by si platila pausal za soft, vyprodukovala viac vajok a potom by si platila navyse uz len ICSI a PIGD.. ICSI je 1000 za vajko a pausal na soft je 10 000, samozrejme bez liekov...ked povies dokimu, ze by si chcela aby ta to nevyslo nejak extra vela, tak ti mozno toto riesenie sam navrhne... no, dufam, ze som ta nedoplietla 😝

printy
18. jún 2009

Lenka dakujem, opytam sa. Toto bude moje 3 IVF a vzdy mi robili PIGD, lebo ich mam dost poskodenych a nechcem riskovat ak sa zadari, ze bude vazne chore. Nevies ci robia aj nejake imunologicke vysetrenia? Myslim ci vedia zistit ak by som vytvarala protilatky proti embriu. Ja som totiz uz 3 krat potratila po prirodzenom otehotneni a 2x IVF nevyslo, napriek zdravim 100 bunkovym embryam ktore mi vkladali. 😒

mirinda10
18. jún 2009

vitaj medzi nami printy

baby mne doki stale neodpisal neviem dufam, ze este zajtra mrcha nepride inak by som uz musela v nedelu nieco brat a ak clostil je pravda, ze mi ostalo 5 tabl. tak by som nieco mala ale neviem ci ma doki hned v pondelok zoberie no este pockam ak zajtra nic tak mu zavolam ci na mna nezabudol 😉

lenka20
18. jún 2009

printy ak chces imuno tak chod do prahy, maju na to specialne pracovisko, bola som tam aj ja, vysetria ti uplne vsetko....platila som za to asi 6000CZK, ale mam pokoj na dusi a troska aj vysvetlenie preco nam to prirodzene tolke roky neslo...klinika reprodukcni imunologe praha podoli....vygoogli, objednaj sa, chodte, spravte si vyletik, spojte prijemne s uzitocnym... tieto vysetrenia sa robia aj na slovensku ale ja im neverim, dala som si ich robit aj tu a vysli mi negativne vysledky, ako mozu povedat ze nemam protilatky proti mangelovym spermosom ked mne brali krv ale mangelovi nic..... v prahe nas pekne vysetrili oboch tak myslim, ze vysledok odtial je relevantny..
ak si mala potraty tak este hematologicke si daj spravit.. pred IVF... aby si si bola naistom.. pripadne genetiku ak este nemate... drzim palce, nech to uz konecne vyjde, uz ci IVF alebo prirodzene, mozno sa zadari ked sa uz parkrat takmer zadarilo...

julietka
18. jún 2009

printy vitaj medzi nami 😵 imunologicke vysetrenia nerobia v reprofite, ale je to tiez v Brne www.viameda.cz
tu sme boli aj my

printy
18. jún 2009

dakujem genetiku nam robili a tu mam v poriadku a aj hematolgicke je ok ja uz v Ba nepojdem nikam, mam pocit ze tu len udieraju z penazi. Mne v GF nerobili pred druhym ivf ziazdne vysetrenia, len mi napisal lieky a pichaj moja

dakujem za radu, vygoooglim a uvidim co mi povie dr.koudelka s prvym synom som ani nevedela kedy som otehotnela, asi to bude aj vekom, ze kvalita tych vajicok sa zhorsuje

musim ist , vecer este nakuknem a dakujem za rady

lenka20
18. jún 2009

printy ak je genetika aj hemato ok tak potom len imuno... ani som nevedela, ze aj v brne to robia, super..a mozno este zlin - tam sa specializuju na pripady kde uz boli aj nejake potraty... a inak uz len skusat dalej, je to nafigu takto skusat, aj to stoji cosi, ale ked nieco velmi chceme, tak on to casom pride 😉 so slovenskymi car mame asi vsetky nejake skusenosti - dobre aj zle... myslim, ze v R.budes spokojna...

mirinda10
19. jún 2009

dobre horuce ranko kocenky

no ja som zatial nic od dokiho nedostala ☹ pockam ak mic nedostanem do 12,00 tak zavolam na obed, brusko statocne boli ako pred mrchou tak hadam vecera alebo zajtra to tu bude a potom v nedelu budem 2DC a musim nieco zacat robit

tak som sa tesila kolko tu bude napisane ale juli oslavovala s muzikom dvojicky, bea urcite makala ako vcielka

avaka nejdes dnes na srdiecko alebo az v pondelok stratila som prehlad zvuk srdiecka = zvonky stastia a budu uz zniest stale a silnejsie a silnejsie 🙂 moc sa s tebou tesim

julietka
19. jún 2009

dobre ranko babenky 🙂

ahoj mirindik 😉 no budes sa cudovat, ale my zatial este nic neoslavujeme...ja som ako sibnuta stale sa spravam ako by sa nic nedialo, nemozem tomu uverit asi..a sucasne zijem v takom nenormalnom strachu ze sa moze nieco stat ze sa neviem vobec tesit..a to som si myslela ze ked to raz pride asi sa zblaznim od stastia...a nic.. 😕

miri a ty tusim tiez chodis k Stelclovi? skusila si pisat mail nanho a dat to cc:na reprofit

mirinda10
19. jún 2009

juli pisala som na jeho email ano chodik k Stelclovi len sa bojim, ze mi nedotiahne stimulku nakolko ma dovcu od 27.6 do 2.7

kde si mu pisala tak ti hned odpisal?

julietka
19. jún 2009

ano asi do pol hodky mi odpisal, ale najskor mi odpisal Machac ze mi gratuluje a potom aj Stelcl

mirindi ale ved nevadi ze ma dovolenku, ved je zastupitelny 😉

zuzla80
19. jún 2009

Pekné ránko babulky moje 🙂 Dnes to vyzerá na krásne počasie a my musíme trčať v robote 😠

Miriček ja stále ak píšem koudymu tak stále dávam obe maily aj info aj koudelka - a stále mi od K. príde mail z infa, čož nechápem. Tiež mi po neúspšnej stimulke dlho neodpisoval a to som s ním ešte predtým volala a vravel, že mi hneď odpíše - vtedy som mail posielala len na jeho adresu, ale potom som to ešte preposlala na info a odpísal mi tak do 2hodín. A teraz ak píšem, tak stále na obe a stále mi príde odpoveď za pár hodín, nikdy nie obdeň. Tak to skús preposlať aj na info - možno dostaneš odpoveď čoskoro, podľa mňa si tie maili preposielajú.

Juli ahoj tehuľka naša - ako si sa rozhodla s utz? Ideš k svojmu či do Repráku? Uvidíš ak bude srdiečko/á, tak tie obavy začnú pomaly odchádzať a nahradiť ich radosť.

Inak Avka ide na utz v pondelok 😉
Lahelik myslím dnes na teba a na tvojho bojovníčka 😉
Printy vitaj 😉
A pozdravujem všetky ako vždy 🙂

bea77
19. jún 2009

Dobré ránko babulky 🙂
teda pre mňa je už deň, lebo som večer zabudla zatvoriť papagája do kúpelky, tak začal o 5:10 škriekať. Bola som včera sama doma, manža išiel do Blavy a vráti sa dnes a väčšinou papoucha odkladá na noc on.

Juli, skús zahnať tie myšlienky, že sa ešte niečo môže pokaziť. Teraz je pre teba najlepšia pohoda a dobrá nálada. To sa určite aj bábu páči viac 🙂

Miri, tak mu skús zavolať, aby si naozaj bola pripravená, ak by si stimulovala od nedele. A ja zas nie som až taká usilovná 🙂 .

mirinda10
19. jún 2009

uz som to poslala na info budem cakat

bea77
19. jún 2009

ahoj Zuzi. vonku je dnes ozaj krásne. ale aj dosť horúco. včera večer som polievala záhradu a za 1/2hodiny bola zem suchá, takže aj trošku dažďa by bodlo. My máme teda len kvietky a jednu hriadku z bylinkami a tam je aj pár paradajok, ale takí záhradkári, ktorí si pestujú zeleninu, tak tí sa teda v týchto horúčavách nanosia vody.

bea77
19. jún 2009

Ja keď píšem Machačovi, tak mu píšem stále len na jeho adresu a z jeho adresy mi chodí odpoveď.

mirinda10
19. jún 2009

bei to si viem zivo predstavit toho papagaja ja ked som bola v Australii tak susedia mali papagaja a rano 5.30 som mala budicek to bola sila hluk na umretie aj keby som bola mrtva tak ma zobudi no bol asi 40cm velky ale keby som mala pusku aj ked strielat neviem tak ho zastreliim to sa nedalo spat rano a ked mas este otvorene okno aby sa v izbe neudusila neznasam na noc klimu tak je to hrozne

aj ja som vcera skoro hodku polievala katastrofa je sucho ale ked chcem mat hrasok a paradajky, cukinku tak polievam o sto sesto 🙂

juli nestresuj take hcg 🙂 ak stresujes tak ako zvladnes dvojky zacni citat na koniku co pisu babukly co maju dvojky a budes sladko stresovat 😉

julietka
19. jún 2009

zuzlik neviem kam pojdem na UTZ, pisala som este vcera vecer Stelclovi ci mozem prist k nim tak cakam ci mi napise ci to je potrebne alebo nie a potom sa objednam k doktorovi u nas.. ale neviem ci bude ochotny tak skoro mi robit UTZ.. 😕 ked to mi bolo vcera divne ze mi sestricka nic nepovedala ani ci sa mam objednat, alebo co dalej.. 😕

bea77
19. jún 2009

tak ten náš papagáj síce nemá 40cm, ale len 20, ale keď ho nevidíš a len počuješ, tak sa zdá akoby mal aspoň meter 😀 . Ale sama si za to môžem, lebo ja som chcela papagája a manžel nevydržal moje prehováranie a pred pár rokmi mi kúpil na vianoce. ale myslím, že to už 1000x oľutoval.

mirinda10
19. jún 2009

bei no smola co si chcela to mas a papgaj sa doziva slusneho veku,takze musis vydrzat alebo ho niekomu darovat 😉 nech si niekto uzije to stastie mat papagaja 😉

lenka20
19. jún 2009

dobre ranko babulky, no ja sa tu dozviem veci - dobre vediet o tych papuchoch, moj mangel strasne tuzi po zakovi, aj som rozmyslala ci mu ho kupim, ale ked vidim co to obnasa, tak ho radsej odhovorim 😉 on si to predstavuje tak, ze papagaj bude kamos so psikmi, bude pusteny v kuchyni a nauci sa hygienicke navyky atd spat kym spime my a podobne... ale to asi tak nefunguje, vsak 😉
mirindik a ty by si uz rovno vhupla do dalsej stimulky 😕 😵 to by bola rychlovka, nechces mesiac oddychnut?
julietka uplne ta chapem...u mna to asi bude take iste.. naposledy ked nam koudy gratuloval obom ku krasnemu HCG tak sme ani nevedeli sa tvarit nejak nadsene.. musel si tiez mysliet ze nam sibe, snazime sa snazime a ked je to tu tak sa netesime....ale myslim,ze ty sa mozes uz zacat...nemas ziadne komplikacie, krasne hcg, uz len sonicko nech ukaze srdiecko a bude to super 😉 😵

julietka
19. jún 2009

bei no to mas naozaj vesele s tym papagajom..ja tak nemam rada to skriekanie vtacie..asi by ma porazilo.. 😅

julietka
19. jún 2009

lahhelik moc na teba myslime a velmi moc ti drzime palce, budeme verit ze vajko zabojovalo!

julietka
19. jún 2009

lenik ved aj ty si mala krasne hcg a nedopadlo to...a mala si nejake komplikacie? alebo to len naraz zo dna na den skoncilo? 😨

bea77
19. jún 2009

Leni, tak toho žaka by som sa zastala. To je jeden z najinteligentnejších papagájov. A je naozaj taký maznáčik. Ale hygienickým návykom ho naozaj nenaučíš 🙂 . Niektorým papagájom pomáha, keď večer klietku prikryješ nejakou plachtou. oni si potom myslia, že je noc a chrápu. Len tá naša sprostá rozela sa plachty bojí a keď ju prikryjem tak kričí ešte viac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre