Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
16. máj 2011

@leamax 😀 😀 😀 ale bola by sranda 😀 😀 😀
prave mi zhoreli hranolky,tak som bez obeda 😀

vrabcek24
16. máj 2011

@miminkad nepanikár 😎 ,jasné, že sú to nervy, ale všetky Ti tu držíme palce, takže všetko bude O.K. 😵
čakáme len samé dobré správičky 😵

leamax
16. máj 2011

@miminkad no to by teda bola 😀 😀 😀 by som mohla potom akurat tak kanalmi chodit 😀
a presne ako pise @vrabcek24 ziadna panika, jasne?!

miminkad
16. máj 2011

@vrabcek24 presne ako hovoris,su to len nervy,nebyt vas,tak nie sme dnes urcite este tam kde sme.dakujeme za palce 😉
@leamax jasne mami.myslite ale na mna hlavne stvrtok 😒

leamax
16. máj 2011

@miminkad jasne mami, budeme 😉 a preco stvrtok, ved OPU mas v stredu? inak som strasne zvedava na tvoju urodicku a strasne drzim paste

miminkad
16. máj 2011

@leamax lebo stvrtok poviem v robote,ze nepridem uz do odberu hcg.
no to som aj ja zvedava,kolko vykvocim 😀

leamax
16. máj 2011

@miminkad jaaaaj, ozaj, ved ja som aka vymetena 😀
neboj, podla toho ako reagujes na soju, si dobra nosnica 😀

miminkad
16. máj 2011

@leamax no som zvedava,kolko toho bude po clostille.snad toho bude dost a aj sa cosi oplodni.uz len drahy musi zapracovat na sebe 😀

leamax
16. máj 2011

@miminkad neboj, urcite bude dost a budu aj krasne embryjka. hlavne nestresujte ani jeden...pohoda, klidek tabacek...teda bez toho tabacku 😀

miminkad
16. máj 2011

@leamax 😀 😀 ani tabacek a ani vinecko 😀

martini
16. máj 2011

@miminkad @leamax ...nahá môže byť, ale hlavne, aby tvár bolo vidno 🙂
@miminkad a koľko injekcií si si vlastne dokopy pichala?

leamax
16. máj 2011

@miminkad tak tak 😀
@martini vidis, to ma nenapadlo 😀 ze by som sa opytala adminov 😀 😀 😀

rienok
16. máj 2011

ahojte babulky, tak dnes už máme 4 embryjká 3 x 4-bunkové a 1 x 2- bunkové zajtra o 15,15 hod máme transfer 🙂
tak uvidím ako sa ten malinkatý pochlapí 😵 😵 😵 lebo Štelcl vravel že máme indikáciu aj na vklad 3 tak sa necháme prekvapiť...podľa mňa ak sa ten 4 zapojí a dobehne tie 3 tak by teoreticky mohli vkladať 2 a 2 mraziť ak sa posnažia a dopracuju to na XB resp, HB 😵 držte mi palčeky

rienok
16. máj 2011

@gabinkaa, @mimikad takže zajtra OPU či až v stredu mám to nejaké pomýlené teraz 😕
@ofinka tak ako to vyzerá?
@martini vidím že máme oveľa viac spoločného ako som si myslela, mne tiež umýva okná sestra a mamka lebo že nevidia von 😀 😀 😀
@ninockaskv neviem asi som niečo prehliadla, kde si stretla toho človeka čo Ti vrátil chuť do života... chcela by som ho objať a vybozkávať. Veľmi sa teším 😵 😵
@leamax normálne by sme mohli napísať hromadný návrh že súhlasíme aj s kvietočkami a zvieratkami, že to je lepšie ako 1000 rovnakých obrázkov 😅 inak čokoľvek čo sa Ti teraz deje sú tehu príznaky 😵 😵
@callex na robotu kašli, ak môžeš robiť z domu tak rob z domu ale nejak to nepreháňaj ... a doma Ti nemá čo byť blbé, všetci vedia aký kus cesty si prešla a koľko úsilia to stálo tak snáď nejaký prach abo čo im nemôže vadiť 😉
@rebeka33 tak veru, dievčence majú pravdu, nájdi si nejakú činnosť čo sa dá poležiačky robiť nech je všetko v poriadku 🙂
@kajka39 no ja som si tiež myslela že po 3 dovolenkách to IVFko dopadne a nedopadlo tak som naskočila do ďalšieho aj keď tie hormóny mi dávajú zabrať 😅
@mimikad neboj sa toho štvrtku, všetko bude OK, normálne aj mne v piatok oznámila baba že dáva výpoveď zo zdravotných dôvodov a neodkrútila som jej hlavu ( naopak je mi jej veľmi ľúto, taká mladá a už tá hnusná choroba 😠 ... ) som jej sice navrhovala PN ale ona že jej to príde fér takto

gabinkaa
16. máj 2011

@miminkad ja tiež ranné mám za sebou a pregnyl o 21. hod., Tebe kázali o 22.hod? doteraz som vždy pichala o 21.

rienok
16. máj 2011

@mimikad a toto je naozajstný dôvod čo máš ty to by som ani ja nepenila a naopak zaželala veľa šťastia 😵 a ak budú reagovať inak tak na nich kašli, chýba im to čo z nás robí ľudí .... ľudskosť a porozumenie

gabinkaa
16. máj 2011

@rienok jééééj krásna správička, gratulujééééééém, vidíš a toľko strachu a ako krásne ste to zvládli, ešte dokonca aj na mrazenie zostane, moc moc držím palčeky, aby toto bolo poslednýkrát 😵 😵 😵
ja dnes večer o 21. hod pregnyl a v stredu ráno o 8.00 hod. v RF, tak dúfam, že to tiež dobre zvládneme, mám strašné obavy zo všetkého ☹

rienok
16. máj 2011

@gabinkaa ja Ti tentokrát rozumiem, až teraz počas tejto stimulky som si nejak prvý krát užila tie obavy a nie je to med lízať 😔 ale neboj, všetko bude dobré teraz budeš mať veľa zrelých vajok a z toho veľa životaschopných embryjok 😉 verím a držím palčeky 😵 😵 😵

miminkad
16. máj 2011

@martini ja len minimum,4x bravelle a pregnyl budem dnes vecer.
@leamax @martini kocky,ked nahe fotky,tak uz s peknymi tehu bruskami 🙂
@rienok tak to je super,drzim vsetky palce,prsty,vsetko a aj celemu nasemu psiemu osadenstvu,je ich veru dost,11 😉
OPU mame v stredu.
moja,len to nepoznas moju nadriadenu.sice vravela,ze ked budem potrebovat vymenit sluzby,tak sa o to postara.len teraz jej poviem,ze vlastne takmer 3 tyzdne nepridem.ona je teda o moc iny pripad,ako ty.ty si zlaticko.ona cert.co tej babe je?strasne je teraz vsetkeho vela.vo februari mi zomrel kamarat na leukemiu,bola som pri nom,v oktobri zas kamarat na nezhubny nador mozgu,z coho sa mal dostat...
@gabinkaa mne kazala o 22hod.tak to mam aj v papieroch.asi myslela,ze je na slovensku hodinovy casovy posun....inak som zvedava,kto nam to bude v stredu robit
@rienok to si krasne napisala,ludskost a porozumenie...len je paradox,ze robi povolanie,kde toto vsetko potrebuje...

inak zo vcerajsej nocnej mam neprijemny zazitok.kolegyna ma setri a nechala ma robit papiere.ale medzitym odbehla na ine oddelenie,tak som musela ist odpojit infuziu.pani si priala vybrat chiraflex,aj ked som ju upozornovala,ze zily nema az take dobre,tak som jej ju vybrala a kazala,nech si tampon chvilu v mieste vpichu podrzi.a ona pride o par minut za mnou a krici po mne,ze caka,kedy jej to pridem zalepit...je mi niekedy z ludi na nic...potom som si povedala,ze ci v tomto som chcela preckat tie dni po ET...

martini
16. máj 2011

@rienok no veď mne ich segra umyla asi preto, že ja som stále mamke tvrdila, že šak cez ne je ešte vidno...a naraz tak zasvietilo slnko do okien, že bolo vidno všeeetku špinu a prach a mamka zahlásila, že už teda vidno ani nie je... 🙂 ale šak ja mám tých okien tak veľa a ja som strašný puntičkár, tak keď začnem umývať okná, tak 2 hodiny čistím sietky, rámy a ďalšie 3 hodiny žalúzie a aj tak nie som spokojná...umyť okná v zmysle sklá by mi nevadilo, ale ja som taká, že buď poriadne nebo vúbec 😉 Nechaj si poradiť a keď Štelc povie, že aj tri vložiť, tak vložte, on vie posúdiť, že či hrozí risk alebo zisk 🙂 a XB a HB sú väčšinou až na 5ty, niekedy dokonca až 6ty deň. A ten malý štvrtý bojovník sa tak ako objavil? Ste ho od niekoho adoptovali, či čo? 😉 A 4bunkáči na druhý deň sú super, lebo všade sa píše, že na druhý deň po OPU sú v štádium 2 až 4 buniek...tak to je to lepšie, keď sú 4bb...len tak ďalej...zajtra ich bude 5 osembunkových ...hihi
@gabinkaa oni ten pregnyl nakažu podľa toho na kedy ťa objednajú na OPU, sa mi tak zdá.

gabinkaa
16. máj 2011

@rienok myslím, že čím viacej IVF tým väčšie obavy, lebo tých neúspechov bolo už toľko, že sa to ťažko zvláda, ja mám obavy aj z toho, že ma dosť boli podbruško a to doteraz nebolo, tak neviem, snažím sa veriť, že budeme úspešní a nemať obavy z toho všetkého

miminkad
16. máj 2011

@gabinkaa tak tym tvojim obavam rozumiem,som taka ista a okrem toho este aj na niic znamenie,tak je to este horsie...neboj,musime to v stredu spolu zvladnut a dobojovat do uspesneho konca

gabinkaa
16. máj 2011

@martini
@rienok to máte dobre zariadené, keď vám má kto umyť okná, u nás to bude horšie a ešte aj v tom, že som zrušila záclony a tým je všetko vidieť a keď do obývačky zasvieti slnko tak ani nehovorím, okno nie je priehľadné, ale nejako ma to prestalo trápiť, sú iné podstatné veci a nie umývanie okien

leamax
16. máj 2011

@rienok no to su super spraaavicky, gratulujeeeeeeeemmmmmmm 😵 😵 😵 tak zajtra na teba myslime 😵
@miminkad no vidis, tak eee po ET sup na PN 😉
@gabinkaa obavy zahod, dobre bude, je tu plodny maj lasky cas 😵

rienok
16. máj 2011

@gabinkaa to že ťa to teraz bolí je dobré znamenie aj pre @mimikad máte tam veľa folíkov 🙂 takže hlavu hore bude to úspešné
@mimikad no a určite ostaň doma, ja sama občas žasnem akí dokážu byť pacienti zlí nielen medzi sebou ale hlavne na personál 😒 naozaj potrebuješ kľud po ET a nech si vrchná hovorí a myslí čo chce 😝
@martini no oni vybrali 5 oocytov z toho 4 boli zrelé a 1 prázdny? (nerozumiem ale čo už) no a včera keď som volala tak boli oplodnené 3 z tých sú dnes 4-bunkáči no a ten jeden si to rozmyslel a tiež sa oplodnil 😀 asi mu to bolo blbé že by mal ostať na ocot. áno len sa chcem spýtať, na to že čo bude keď sa uchytia všetky 3 lebo poznáš to Murphyho zákony fungujú spoľahlivo
to s tými oknami poznám ... ja len žalúzie čistím na každom okne po každej lište 2x 😝 takže mám čo robiť ja mám doma 5 okien z toho 2x veľké balkónové takže normálne psychoterapia 😀

rienok
16. máj 2011

@martini som si všimla, že nemám rada bodky a čiarky ... nad niektorými vetami sa musím aj ja zamyslieť keď si ich po sebe prečítam 😀

rienok
16. máj 2011

@mimikad no dnes išla na punkciu ... prsník 😒 je to naozaj hnusoba tá rakovina

lenka_21
16. máj 2011

@rienok Ahoj, dakujem za povzbudive pismenka .... ano v mojom pripade uz mam co to za sebou - pokusame sa cca 9 rokov - 3xIUI (neuspesne), 1xIFV (neuspesne), spontanne tehu a MA v 12t .... a kopeeeec roznych vysetreni. V tomto smere viem do coho ideme 🙂 😉 🙂

miminkad
16. máj 2011

@leamax ved ja zas mojho draheho doktora len posluchnem,ked uz zo mna infarkt chudak nedostal 😉
@rienok dufam,ze mas pravdu.po bravelle mi hned ´brucho´ zacalo pracovat.
dufam,ze ten stvrtok prezijem a neuvrhne na mna nejaku kliatbu...no o tych pacientoch by som vedela rozpravat svoje....
@rienok ono ten prsnik je este z tohoto relativne najlepsi variant,ked sa to podchyti skoro.nemyslim,ze to musela tak radikalne riesit vypovedou.psychika je v takomto pripade obrovsky dolezita.svagrinina mama minuly rok v auguste podstupila operacie oboch prsnikov,bolo tam toho vcelku dost,zvladla chemoterapiu,radioterapiu a momentalne je vsetko v poriadku.tak dufam,ze jej to tak vydrzi

leamax
16. máj 2011

@miminkad len posluchaj, caka ta dozivotna odmena 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre