Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
18. máj 2011

@leamax urcite si teda svoje veci zoberiem, ked si spomeniem na to erarne az ma striasa 😀

vrabcek24
18. máj 2011

@jada1 no teda to krásna úrodička, takú som ja jakživ nemala 😀

rienok
18. máj 2011

@jada1 držím palčeky nech máte krásne blastocysty a mrazáčiky 😵 😵 😵
@lenka_21 budem držať palčeky nech to všetko pekne hladko absolvujete a čoskoro budeš hlásiť // 😉
@lulu10 myslím si že nočnou košeľou, papučami, ponožkami, uterákom a vložkami (pre každý prípad) nič nepokazíš... v najhoršom odnesieš naspať 😉
@callex tak toto som aj ja počula, že tehotenské nevoľnosti signalizujú správny priebeh tehotenstva 🙂 tak teda vydrž 😵 😵 😵 juj a zajtra máš ultrazvuk .... som strašne zvedavá koľko ich tam bude 😵
@bayley no mne napríklad nenapísali anopyrin a prednison ale keď som stretla Štelcla a pýtala sa ho na to tak mi povedal "jo užívejte, nemyslím že to pomuže ale určitě neuškodí " 😀 ale tak ako baby píšu pre istotu si zavolaj

kajka39
18. máj 2011

ahojte abbulky, pekni den prajem
@rienok - tfuj,tfuj,tfuj nrch sa pekne zahriznu, drzim silno palceky 😵 😵 😵
@vrabcek24- bingo, jasne spolu sme boli dva tyzdne na izbe.... 😉 😉

leamax
18. máj 2011

@rienok naco je anopirin a prednison? to su lieky, ci tiez injekcie?
ja by som brala hoci aj 15liekov denne keby som vedela, ze to pomoze k uspechu. co tam po tom, ze sa pecen ozyva 😀
@kajka39 aky krasny preklep 😵 a sranda, ze ste sa tu nasli, aky je ten svet maly 😀

kajka39
18. máj 2011

@rienok.....dobraááá tvrdka, uz som nestihla opravit ,,zahryznu,, tak aspon dvojnasobne nech sa zahryznu!!!!!

leamax
18. máj 2011

a ozaj - nezabudli ste na mesacnu vodicku? ja som nou uz rano zapila aj thyroxin 😀

kajka39
18. máj 2011

@leamax -ved, teraz som kukla co som napisala. 😨
Dnes sa este len zobudzam, som akasi nesvoja a kazdy den nesmierne unavena, normalne nanic az nepouzitelna.... mozno to suvisi so sitnou zlazou, vraj mi tam nejaka hodnota vyskocila, len som sa nespytala aka, normalne citim sa pribrzdeno 😀 😀

callex
18. máj 2011

@kajka39 pri znizenej cinnosti stitnej byva unava..alebo mozno ti len protilatky voci nej vyskocili.aj nieco beries?stitnu treba mat na poriadku lebo aj ta ma velku ulohu pri tehu.niekedy staci nasadit liecbu a je to.
@rienok zajtra veru budeme vsetky mudrejsie..inak nedala si mi vediet co za prekvapko mm vtedy spachal?

leamax
18. máj 2011

@kajka39 praveze mne sa paci ako si nas nazvala 🙂
a s tou stitkou fakt nieco rob, u mna moze za to asi, ze som potratila. lebo nikto sa vtedy stitkou nezaoberal, hoci som mala jasne priznaky. a kym nebudes mat stitku ok, tak aj otehotniet moze byt problem
@callex ja sa uz neviem zajtrajska dockat, taka som zvedava na to tvoje sono a tak sa strasne tesim na spravicky 😵

kajka39
18. máj 2011

@callex -na stitnu beriem euthyrox 75 uz 6rokov, viem o com hovoris cca2roky sa mi ju nastavovali, chodim pravidelne na kontrolu do Lubochne, v marci bola ok a teraz v aprili mi v care brali krv aj na stitnu a cosi vyskocilo ako zvysena hodnota... presne tak sa aj citim, mimoriadne unavena ospala, ale zaspat cez den nedokazem, v praci som ako vypluta, tak som si dala dnes volno, zajtra !!
Ty sa ako citis? zajtra mas svoj den, drzim pästicky a som zvedava, urcite nakuknem ...

callex
18. máj 2011

@kajka39 tak je dobre ze je stitna podchytena..ja beriem 25.pojdes s tymi vysledkami aj do Lubochne prekonzultovat to s tvojim dokym?a nebude to nejaky dosledok dovolenky?

vrabcek24
18. máj 2011

@rienok no takže pohodička, 😎 nech sa krásne zavŕtajú drobci, šak si dobrá mamina tfuj tfuj 😵
@callex som zvedavá na ten tvoj ultrazvuk a držím palce 😵
@kajka39 šak som si aj myslela, že si to ty, ale istá som si nebola 😀
@gabinkaa nestresuj, všetko je v absolútnom poriadku, bude to krásna úrodička uvidíš 😵

kajka39
18. máj 2011

@callex - prave ze na dovolenke som vypla uplne, ani mobil som si koli stresom a robote nebrala sebou. Skor si myslim, ci to moje kratke tehu v marci s hormonmi nezamavalo.
Nas kocur spadol do oleja, tak je cely zamasteny, neda sa s tym nic robit, tak ho idem okupat... zatial sa lucim papapa 🙂

callex
18. máj 2011

@leamax @vrabcek24 ja som zvedava ze co vsetko bude vidiet..zajtra budem 6tt+4dni..

leamax
18. máj 2011

@kajka39 ja som tiez chodila do lubochne a tam povedali, ze tsh 4,6 je ok! ale na to aby sa podarilo otehotniet a aj babo donosit je optimalne tsh 1-2. tak som si potom nasla dokynu v NR a ta mi to uz konecne upravila. ake mas tsh ak sa mozem opytat?
@callex aj ty beries na stitku lieky? ty brdo, to nas tu je 😀
zajtra bude vidiet krasne babatka. uz sa tesiiiiiiimmmmm 😵

rienok
18. máj 2011

@callex jaj no manžel vypratal celú komoru a zrušil "bordel skriňu" čo som chcela po ňom už dlho lebo bola v sektore detí 🙂 no tak to mám už vypratané . By si neverila koľko harabúrd, ktoré sa určite raz budú hodiť sme mali kade tade postrkaných 😀 no a to ma ešte čaká druhá komora, ale tam to vždy tak raz za 3-4 mesiace prevetrám.... len tá 1 komora a skriňa boli akože jeho 🙂
ja sa neviem tej endokrinologičke dovolať, že či ma zmysel ísť tam teraz po ET alebo nie .... no tak to asi nechám byť. Poslal
@leamax anopyrin je slabšia verzia fraxiku takže v kľude a prednison znižuje imunitu to keby že náhodou ´by moje telo vyhodnotilo že embryjka treba zničiť 😝
@kajka39 nahodou mne sa páči byť abbulka 😀 no a tu štítnu žľazu si daj do poriadku... ja nemám žiadne príznaky ale chcela by som vedieť či som OK

leamax
18. máj 2011

@rienok ja len aby som bola o nieco mudrejsia aj ja 😀 co tu mam ostat jedina nevedoma 😀 😀 😀

lulu10
18. máj 2011

@leamax ja tiez beriem lieky na stitku, tsh mam 1,35 -snad ok 😵

callex
18. máj 2011

@leamax hej ja som mala velmi vysoko protilatky a tak som si vybavila endokrinologa lebo v NR nemocke to bolo ok a netreba nic riesit.ten druhy lekar mi pre pokoj mojej duse nasadil 25euthyrox..Machac sa vyjadril ze to ani neberte..ale ja beriem....a pred tyzdnom som bola na kontrolnom odbere a vraj vysledky su krasne idealne a mam brat 25ku dalej.len som ich este nevidela tie vysledky..musim si na ne pockat.
@rienok tak ked uz je vypratany sektor deti tak uz to konecne bude.nam mozno pomohlo ze sme konecne dali do spalne parovy obraz 🙂 feng shui je super..raz chcem mat podla toho postaveny dom.

leamax
18. máj 2011

@lulu10 ano, to je uplne idealne 😵 aj ja mam konecne dobru hodnotu - 1,51. som v zivote asi taku nemala 😀
@callex v NR v nemocke? a to si bola u koho? ja tam chodim k dokupilovej, protilatky mam ok, videla som vysledky 😵

lulu10
18. máj 2011

@callex mne machac povedal na euthyrox 25 ze ked si dam 2 pralinky tak je to silnejsie 😀 a tiez ze to ani nemam brat ale ja to tiez beriem dalej, co je prosim ta parovy obraz a ako co je ten sektor deti ze ho treba mat vypratany? pouc ma prosim nech si to dam tiez naporiadok 😉

leamax
18. máj 2011

@callex
@lulu10 tak s tym si dovolim nesuhlasit. akoze nie som doktor a nic proti machacovi, ale ja tiez beriem L-thyroxin 25 a aha ako mi to pekne upravilo tsh. bez toho by som mala stale vyssie tsh ako 3-4 a vieme dobre, ze to neni dobra hodnota. tot moj nazor 😀

rienok
18. máj 2011

@lulu10 no to je trošilinku zložitejšie ale skúsim vysvetliť .... treba mať pôdorys domu/ bytu s určenými svetovými stranami. Sektor deti sa nachadza na západe a mala by tam byť farba kovová, bila, zlatá ... je vhodné tam umiestniť fotografie detí, obrázky ktoré namaľovali deti a taktiež je vhodné na knihy, hračky a výtvarné pomôcky pre deti.
Ďalej sektor rodiny sa nachdádza na východe a jeho farbou je zelená a hnedá ale toto je na fungovanie rodiny / komunity 😉

martini
18. máj 2011

@bayley aj mňa nahováral na jedno, aj ma raz ukecal...odôvodňoval to tým, že embryjka sú super (vtedy sme myslím mali expandované blastocysty), že endometrium vyborne, že nemám až tak veľa rokov (32) a že som útla...no ja som síce štíhla, to uznávam, ale zasa výšku mám 175 cm, vážim 60 kg, a boky mám okolo 100 cm... myslím, že sme asi podobné v princípe...ja som si nemyslela, že je to až taký problém, veď v pánve úzka nie som... Každopádne ma raz ukecal, a druhý ani tretíkrát už som sa nedala a vkladali dve embryjka (a to boli raz 2x hatchujúca blastocysta, a druhýkrát jedna hatchujúca blastocysta a jedna blastocysta)...a v brušku máme len jedno. Je síce pravda, že na malú chvíľu sa uhniezdili obe, lebo lekár pri 3D ultrazvuku našiel aj druhý malinký gestačný vačok... No záleží od teba, koľko máš rokov, aké máš ešte nervy... Je pravda, že dvojičky sú vždy považované za komplikáciu...a to radšej potom len jedno bábo (môj názor)... ale nejak som mala pocit, že šanca sa pri dvoch vložených zvyšuje (aj keď som čítala na nete jeden fínsky a jeden americký výskum, že to ani tak celkom nie je pravda, pokiaľ sa hľadí na "take home baby" čísla...)...no človek aby sa vyznal... Veľmi držím prsty, aby sa ich čím viac pekne delilo a aby bolo z čoho vyberať na ET.
@rienok no super, ja poznám jednu babu, čo si vymyslela, že chce tri a basta 🙂 a teraz čaká jedno miminko...a tá blastula určite nesklame, to si ma prekvapila, z tej by pri PK bola riadna hatchujúca blastocysta...super 🙂 len tak ďalej. A mimochodom, ja som tiež mala vklad na spln a to som čítala, že vtedy maš sadiť a siať, že sa všetko uchytí...síce to asi písali o paradajkach a tak, ale ja som si povedala, že semiačko jak semiačko, teda embryjko a sme tehu... 🙂 tak aj tebe to musí vyjsť, keď to takto funguje 🙂
@miminkad dnes sa pekne drž a čakáme na super správy 🙂

lulu10
18. máj 2011

@rienok aha no uz je mi to jasnejsie, musim sa doma na to popozerat nech sme aj to tejto stranke pripraveni 😎

leamax
18. máj 2011

@rienok takze ked pride muzik, stahujeme satnik 😀 aj tak sme to chceli poprehadzovat, takto mame na to dalsi dovod 😵

rienok
18. máj 2011

@leamax 😉 jasne všetko pre to treba spraviť 😵

leamax
18. máj 2011

@rienok samozrejme 😵 len neviem, kto mu s tym nosenim pomoze, chudiatko moje, zas bude musiet stahovat sam 😀 ale on to zvladne 😉 a je tam aj nejake popisanie, co ma byt v tej miestnosti ulozene?

rienok
18. máj 2011

@martini no mne Štelcl nakázal jedno krásne zdravé dieťa 😵 a ja som mala morulu nie blastulu ale verím že dneska už je 😵 aj keď hovoril že v tomto štádiu nevedia koľko má buniek vraj medzi 16 - 32 . No vraj sa šanca štatisticky zvyšuje... len štatisticky ... tak teraz to mam 3:1 predtým som mala vždy len 2:1 resp, 1:1 a nič, tak sa necháme prekvapiť. Jasne že keď na to nie je božia vôľa (lebo už nič iné to byť nemôže) tak to nebude

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre