Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
20. máj 2011

@vrabcek24
@leamax ďakujem vám dievčence, ste naozaj veľmi milé 🙂 .

leamax
20. máj 2011

@jada1 jj, a neparfumovanu intimku, to je samozrejme 😉

pikha
20. máj 2011

caute babule 🙂
@callex gratulujeeem 😵 🙂 To s tym zvracanim nezavidim, aj u nas v juli 2011 boli kocky, co prve mesiace blinkali o sto dvesto, ale potom to preslo. Niekomu pomahaju piskoty, niekomu zazvor, niekomu zelene jablka, niekomu vobec nic, ale to sa spravi 🙂 Co sa toho lekara tyka, viem ze to blbo padne a znie to cynicky, ale ma pravdu. Netreba sa tomu-a zvlast v nasich pripadoch- naplno poddavat a euforicky vyberat kocik v 6tt 🙂 drz sa pri zemi, o to krajsie to bude potom. Aj mna Obert sprazil, ked som sa ho v 16tt pytala na porod 😀 a tiez som z toho mala slzy na krajicku, ale mal sakra pravdu, proste vsetko ma svoj cas. Hlavne sa zbytocne nestrachuj, aby si si nepritiahla nejaku nemilu vec, a bude to dobre 🙂 🙂
@cecil36 gratulacia velka!! 🙂

rienok
20. máj 2011

@callex tak som trošičku pátrala a podľa všetkého g.h. znamená grav hebd = dĺžka tehotenstva takže to je všetko OK aha tutok som to nasla http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotenska... Takže všetko je OK si tehuľka a basta 😵 😵 😵
no ta twilight saga ma uplne pohltila ... ja už končím 2. knihu ale dnes som mala sny o krásnych upíroch a dobrých vlkolakoch 😀
@jada1, @gabinkaa držím palečky 😵 😵
@leamax tak ja som teda dodržala všetko...pred transferom som sa sprchovala len čistou vodou a parfémované intimky nepoužívam lebo mi smrdia 😀
to špinenie naozaj môže´byť a bude uhniezďovanie 😉

callex
20. máj 2011

@pikha kocik budem kupovat tak v 8mesiaci. 😉 pri zemi sa drzim..ale vies ono je to o bcas take schyzofrenicke..na jednej strane mame mysliet pozitivne a na druhej sa drzat pri zemi..niekedy sas tazko hlada rovnovaha medzi tym..ale snazim sa...
@rienok vdaka za link prestudujem..joj taky jacob..dala by som si povedat..tie knihy su naozaj napisane uzasne.davno som necitala nic take dobre..mozno naposledy gricsku carodejnicu a aj to bolo pred 16rokmi.
@jada1 bude dobre..mas pred sebou vikend takze si budes pekne tehotniet..

rienok
20. máj 2011

@callex no tak ja som asi naozaj zvrátená, lebo mňa naozaj viac láka Edward 😀

callex
20. máj 2011

@rienok mna pri knihe takisto ale na vyzor vo filme sa mi viac pacil Jacob..ja som na tmavsie tipy.. 😉

inak teraz citam chuda Kate kralovska vysost..vraj ak neotehotnie pocas najblizsich 9mesiacov tak porusi 200rocnu tradiciu kralovskej rodiny.uff na jej mieste by som sa vydavala keby som vedela ze som tehu.a vraj Camila vyhlasila ze Kate je neplodna.inak mna to tak pri tom ich sobasi napadlo co ak bude neplodna?dufam som jej to nepricarovala? 🙂

rienok
20. máj 2011

@callex no tak mne sa aj vo filme viac pacil Edward 🙂
no veru chuda Kate a tak Camilla nech sa láskavo k ničomu nevyjadruje, krava jedna 😠

maticap.
20. máj 2011

Cavec babule! Vy ste toho ale popisali... taaakze idem citat 🙂 .

rienok
20. máj 2011

ahojte beriem knihu a odchádzam na balkón.... som nedočkavá ako to bude pokračovať 🙂 ozvem sa medzi jednotlivými knihami 😀

leamax
20. máj 2011

@rienok
@callex
@pikha a vsetky ostatne dakujem za vase optimisticke vety. nakoniec sa ku mne dostal test a prikladam foto. je to rozmazane ale myslim, ze vysledok je jasny...

rienok
20. máj 2011

@leamax rapiclear je na nič test... ukazuje podľa nálady tomuto never,. Buď testuj mamatestom 10 alebo si ešte pekne počkaj

leamax
20. máj 2011

@rienok dakujem, si zlata 😵 ale uz zacinam slabo krvacat, nechapem, co to je. neviem, co mam urobit, najradsej by som hned zajtra skocila do RF

rienok
20. máj 2011

@leamax ktorý deň po OPU si? koľké IVF je toto?

leamax
20. máj 2011

@rienok dnes 11.den po ET a toto je 2.IVF. minule mi utros mrchu krasne udrzal az pokial som ho nevysadila, co bolo po 22dnoch a mrcha dosla 4dni potom

rienok
20. máj 2011

@leamax no ja som pri 1. a 2. tiež mala tak že mrcha prišla až niekoľko dní po vysadení utrošu, no a pri 5. už počas toho takže ono je to asi individuálne.
V každom prípade nehádž flintu do žita.... nádej tu stále je 😉

maticap.
20. máj 2011

@leamax vrrr, co to vidim? Testu by som fakt neverila - moje tehotenstvo je riadnym dokazom ako moze byt test negativny a drobec aktivne uhniezdeny... daj tomu cas.

leamax
20. máj 2011

@rienok
@maticap. no a co vravite - mam skocit teda do toho RF, ci nie? lebo mam pocit, ze to neslabne, skor asi bude to krvacanie silniet. ako mam potom vkladat utros?

leamax
20. máj 2011

a dievcata, mam normalne aj dnes pichnut fragmin? jaj, toto neznasam, ked neviem, co mam robit 😠

zuzanka7834
20. máj 2011

Ahojte, vcera sme boli na konzultacii ohladom ivf, vsetko v poho, len na konci ma doky priklincoval otazkou, ktore lieky si vyberiem na pichanie: gonal alebo puregon vo forme pera (mam ratat cca 300€) alebo menopur o stovku lacnejsi, ale v klasickych injekciach... Kvalitativne su vraj rovnake, tak by som asi zvolila ten menopur, len neviem, ci zvladnem tie injekcie... 😕 Poradte mi, viem, ze vsetky uz mate toto rozhodnutie za sebou... Pocas stimulky sa vraj podavaju aj ine lieky, tie su tiez aj vo forme pera alebo nejakej tbl? Lebo ak to ma byt tiez injekcia, potom nemam co vahat a beriem ten menopur...
Mam strach, no na druhej strane sa tesim, lebo mozno je to konecne krocik vpred... dakujem za kazdu Vasu odpoved, ktora mi pomoze v rozhodovani... dnes mam dokymu potvrdit co da do ziadosti, takze nemam az tak vela casu. Diky 🙂

rienok
20. máj 2011

@leamax pichaj fragmin, vkladaj utroš alebo zapíjaj , kým sa nerozbehne normálna mrcha tak stále ber lieky. A do RF budeš zbytočne chodiť vieš ako to je na ultrazvuk sa chodí až cca 4 týždne po ET myslím, že Ti povedia počkať... kvôli tomu sa nemusíš hnať do Brna. Počkaj do pondelka a v pondelok choď na krv budeš múdrejšia. Hlavne žiadna panika a katastro´fické scenáre 😉 držím palčeky aby to špinenie prestalo 😵

rienok
20. máj 2011

@zuzanka7834 ahoj ono to je v podstate jedno 🙂 ja som mala aj gonal v pere aj iné lieky v ampulkách...pichať musíš tak či tak, ide o to koľko peňazí si do toho ochotná investovať. Ja som si naposledy vypýtala Menopur ale ja som pred tým mala už všeličo. Prajem veľa šťastia nech si z tých šťastlivcov čo im to vyjde na 1. krát 😵

leamax
20. máj 2011

@rienok no mne to uz pripada ako slabsie krvacanie...no co uz, este mi ma volat kurecova, som zvedava, co mi povie. dakujem za podrzanie 😵
@zuzanka7834 neboj, ak si vyberies aj injekcie, tak to v pohode zvladnes. a myslim, ze aj to pero ma na konci ihlu ak ti o to ide, takze je to asi jedno, akurat, ze zaplatis zan viac.drzim silno prsty

jada1
20. máj 2011

@zuzanka7834 s obyčajnými injekciami to vôbec nie je problém. Ja som sa tiež toho bála. Ihly sú úplne tie maličké ako inzulínové, tak to ani nebudeš cítiť. Mne to pichal manžel a vôbec to nebolelo 😉 .

jada1
20. máj 2011

@leamax ja by som spravila presne to isté, či píše @rienok. Koniec koncov uvidíš čo povie Kuŕecová.

jada1
20. máj 2011

@zuzanka7834 ja som na konci stimulky ešpe pichala 1 inj. Orgalutranu a 36 hod pred OPU 1 inj. Pregnylu. Orgalutran bol zabalený vcelku už so striekačkou a Pregnyl som riedila prášok s roztokom.

leamax
20. máj 2011

@jada1
@rienok volala som do RF, Kurecova mi ma volat naspat, tak cakam. lebo ta sestricky mi nevedela povedat, co mam robit. neni som si ista tym fragminom - aby som z neho nakoniec nekrvacala este viac. no som zvedava, co mi povie, v zivote som tak nedockavo asi necakala na ziaden telefonat 😀

leamax
20. máj 2011

tak mi zvysila davku utrosu na 4-2-4 a fragmin mam dalej pichat normalne. utros mam vkladat, jedine, ze by som viac zacala krvacat, vtedy ho mam jest. a pondelok na krv. tak som zvedava, snad prezijeme vikend normalne 😵 jo - a ze test este nemusi vobec nic ukazat, tak som zvedava, co povie pondelok krv

jada1
20. máj 2011

@leamax chúďa moje. Si niečo prežijeme stresov ☹. Je to na palicu, ale hádam sa všetky dočkáme toho po čom túžime.

jada1
20. máj 2011

@leamax na test je naozaj skoro. Tak budeme držať palce na pondelok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre