Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
23. máj 2011

@callex no veru, ale pokúsim sa prinútiť 😀 no či už Hubert bez alkoholu alebo vinea to je jedno 😉

callex
23. máj 2011

@rienok moja nekaz si tym pekny den..zacni zajtra. 😀

rienok
23. máj 2011

@callex pekny uz neni, chytila som sa mm... kvoli blbosti ale predsa 😒

ninockaskv
23. máj 2011

baby nemame dokoncenu prerabku, to sme pili len zo zufalstva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vcera chlap isiel namontovat digestor a zistil, ze je zle zastrcka, tak musel sekat hotovu stenu a skoro sa pri tom zrutil 😒 a maliar musi prist 2x opravit tu farebnu stenu, mal prist dnes a neprisiel, volal ked chlap nemohol dvihnut a teraz zase nedviha on.. to uz sme vo faze sialenstva, dokoncenie v nedohladne 😀 😀 😀 😀

rienok
23. máj 2011

no a uz je zase o nieco krajsi ...juj keby som nebola taka naladova 😅
@leamax tak ako? bola si na krv mas uz nejake info?

leamax
23. máj 2011

ahojte dievcata
tak uz viem vysledok - hcg 40. kokos, to akoze co je? doky mi povedal, ze je to pozitivne, tak som volala kurecovej, ze mam zajtra dojst, este mi pre istotu zoberu aj oni krv ale ze nemam nic ocakavat, kedze krvacam. ja nemozem mat nic normalne ☹

rienok
23. máj 2011

@ninockaskv no ale už montujete digestor to je fajn no nie? No ja som zase vyhodila 100 EUR za návrh od architekta, všetko som mu povedala aj kuknut bol no a hadaj, doniesol mi niečo také že kebyže nemám byť v kľude tak ho asi roztrhnem ... fuj vôbec nebral do úvahy určité zariadenie, ktoré OSTANE napríklad nová sedačka (no tak ma 2 roky ale nemusim ju vyhadzovať predsa) alebo otvor, ktorý sme za veľké rprachy vyrezali mi chce zastavať nejakým nábytkom uff no tak som si povedala ze si to teda spravim sama.... 😝
ano poznam tie stavy pred zrutenim naozaj prerabka cohokoľvek môže pripraviť človeka o rozum 😀 😀 😀

bayley
23. máj 2011

Ahojte baby, ďakujem za palčeky, nepochybujem o tom, že pomohli 🙂 Už sme doma štyria 🙂 Máme vložené dve jednotkové blastocysty, jednu hatchujúcu a druhú expandovanú. Ostali nám ešte 2 expandované blastocysty, tak snáď budú vhodné na mrazenie 😵 Transfer mi robil Koudelka, bol to môj prvý ET a bol to pre mňa (aj pre manžela) celkom zážitok 🙂

@miminkad teším sa na pozitívne info od teba 🙂

bayley
23. máj 2011

@leamax to mi je strašne ľúto 😢 😢 😢 😢 😢 😢

martini
23. máj 2011

Baby, vy ste teda písali a písali...človek sa k PC nedostane cez víkend a dnes celý deň v robote čítam čo píšete, ani som nič nepracovala... 😉
@bayley @miminkad Baby, takže dnes ET...držím prsty, nech vyberú tých správnych bojovníkov a nech ich vložia presne tam na to miesto maternice, kde im bude najlepšie a kde sa peeekne uhniezdia 🙂
@jada1 držím embryjkám prsty, nech sa peeekne zahryzkajú a zdržia sa v brušku ešte tak 9 mesiacov... a dve hatchujúce blastocysty, no jasná tehulka si. Moja hatchujúca blastocysta je tiež dnes už bábo a aj @callex mala také..takže super super...a toľko hatchujúcich a expandovaných pokope som fakt ešte nevidela/nepočula 🙂 no šikovnu dievčinu vám našli 🙂 pekne sa držte a tehuľkovatej 🙂
@cecil36 mne rátajú termín porôdu a vlastne aj tt podľa meraní (CRL). teda na každej správe po ultrazvuku mám termín podľa poslednej MS a potom podľa meraní a ten je vraj podstatnejší. Ja som 2 dni rýchlejšia, ale to bude tým, že mi robili ET na 13ty deň a v normálnom cykle sa pri prirodzenom otehotnení počíta s tým, že oplodnenie bolo 14ty deň a plus mala som hatchujúcu blastocystu, tak sa asi zahryzkala o jeden deň skôr ako iné konkurenčné 🙂
@leamax teda...riadne sa natrápiš, ale modlím sa s tebou, aby to dobre dopadlo. držte sa.
@gabinkaa no pekne, jednotkári v brušku a tak hladkaj a ver 🙂 myslím na teba.
@rienok chvalim ťa za tvoj zvolený režim a čítanie...super si to vyriešila. Ja tiež rada čítam, ale keď som bola taká napätá v čase čakania, tak som sa nevedela prinútiť...a teraz vidím, že som mala. pri druhom bábätku to tak urobím...ale my vlastne v pohode druhýkrát otehotnieme prirodzene. takže idem aj ja niečo vyhrabať a počítkať si 🙂

rienok
23. máj 2011

@leamax no a ktorý deň po ET si a mala si aj PK? lebo ta hodnota je naozaj nejaká nízka ☹

martini
23. máj 2011

@bayley cí, to je teda pekný balík v tom tvojom brušku. no podľa mňa to vyjde...a mrazáčikovia na 99,9 percent budú. super ste to zabojovali. len tak ďalej.

leamax
23. máj 2011

@bayley
@martini
@rienok dakujem, dievcata. som zvedava, ako to dopadne. som dnes 14.den po ET a ano, mala som PK. inak v tomto case mozu byt hodnoty 5-7340.

rienok
23. máj 2011

@leamax tak teda držím palčeky na zajtra nech to dobre dopadne 😵

martini
23. máj 2011

@leamax no pravdupovediac 40 na 14ty deň nie je veľa. Ale možno sa uhniezdilo podstatne neskôr a hcg pekne narastie. držím prsty.

luly3
23. máj 2011

@leamax bola kočka v snažilkach ktorá mala na 14 deň HCG 11 a dnes je v 9 tt 😉
držím palečky nech ti to dobre dopadne

leamax
23. máj 2011

@rienok
@martini dakujem 🙂 ja fakt neviem, co si mam o tom mysliet. a mozno sa uhniezdilo a prave odchadza ☹ inak som pocula o dost pripadoch, kedy bola zena tehotna a mala mrchu uplne normalne. ziadne, ze spinenie ale riadnu mrchu. moja mamina to tiez tak mala.
inak - som mala blby zazitok. ked som sedela u mojho dokyho, tak mu volala jedna pacientka a z toho telefonatu som vyrozumela, ze si dohovara UPT. strasne zle som sa citila, az mi bolo do placu ☹
@luly3 a aj krvacala? lebo v tom je prave ten zadrhel u mna.
nechce sa mi vas ani citat, ste toho moc popisali

cecil36
23. máj 2011

@leamax tichucko gratulujem, ja si este zivo pamätam ako som na 14 den od ET mala HCG39 a chytala ma panika., ze ako strasne malo to je. Hold mimco sa uhniezdilo seskor 😵 Takze neboj vsetko je ok 😵
A PS tiez som spinila.

cecil36
23. máj 2011

@leamax a este nieco, pri dcere som mala mrchu do 5 mesiaca, pravidelnu ako hodinky.

leamax
23. máj 2011

@cecil36 dakujem, moja. ja sa len obavam, ze u mna to bude asi inak, lebo ja nespinim, ja krvacam. neni to sice nic hrozne, ale je to krv ☹

leamax
23. máj 2011

@cecil36 a normalne to bola mrcha? nie len spinenie? normalne krvacanie aj s kuskami krvi?
strasne sa bojim, co to znamena ☹

ninockaskv
23. máj 2011

@leamax tak drzim velmi velmi vsetky prsty nech to len stupa.. po takomto pomalsom zaciatku 😉

cecil36
23. máj 2011

@leamax pri malej ano, normalne ms, strasne som sa bala, ze je to nieco zle, ale ona prisla vzdy podla kalendara a potom to ustupilo. Teraz som mala spinenie s trochou krvi, trvalo to asi 2-3 dni. Myslela som si, ze v okoli ms sa to bude opakovat, ale nic take sa 18 nestalo tuk tuk tuk 😉

leamax
23. máj 2011

@ninockaskv dakujem, teraz nad tym budem furt rozmyslat
@cecil36 ani si nevies predstavit aku si mi dala nadej 😵 teraz sa uz len modlit aby hcg stupalo 😵 dakujem za podporu 🙂

gabinkaa
23. máj 2011

@miminkad no blahoželám ku krásnym bambuľkám, držím moc moc palce, aby sa to podarilo 😉
@callex tak dúfam, že nám tá kombinácia pomôže, myslím, že dobrá autorka je aj Táňa K. Vasilková, čítala som dva tituly a boli fakt dobré
@ninockaskv ďakujem 😉

gabinkaa
23. máj 2011

@leamax hcg je nižšie, ale môže to dobre dopadnúť, treba len veriť, držím moc moc palce 😉 😉 😉

rebeka33
23. máj 2011

@ninockaskv Ďakujem,

leamax
23. máj 2011

@gabinkaa dakujem 😵

callex
23. máj 2011

@bayley tak uz si jasna tehu..aj ja som mala taky vysledok.
@ninockaskv tak to sa nedivim ze ste sa takto utrhli z retaze..to je na trafenie s tou vasou prerabkou.
@rienok este stale mas vykyvy nalad?no veru tych 100eur si si mohla usetrit a pekne sa tomu venovat sama ved budes mat teraz koooopu casu pocas tehu.
@leamax dolezite bude ci to stupa alebo nie.ale nemam z toho dobry pocit..ja som mala raz HCG 35,6 a o dva dni uz bolo nejakych 10..a to som nekrvacala.ale budem drzat vsetky prsty aby si patrila medzi tie ktore aj napriek tomu su tehu.

gabinkaa
23. máj 2011

@rienok dobre si to vyriešila s tou prácou, ak Ti to tak funguje treba to využiť, oddych a zamestnať myseľ, úplne sa to nedá, ale aspoň na chvíľu, aj niečo cítiš? škoda, že ten jedem prestal bojovať, ale neboj určite jeden zabojuje a možno aj všetky tri a budeš trojnásobná mamina 😵 😵 😵 iné nezostáva len držať silno palečky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre