Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
24. máj 2011

@callex ešte stále mi je zle ale je to podstatne lepšie teraz vraciam raz za 2 dni
predtým som 3 - 4 krát denne 🙂 zdá sa mi že sa mi ulavovalo vždy keď som
znížila utroš ale možno to je blbost 😕 😅
tebe ako je????????
@cecil36 hej aj ja som v 10 tt znížila na 3 + 3 v 11 tt na 2+2 a terav v 12 dam do stredy
1+1 v štvrtok piatok po 1 a padla

miminkad
24. máj 2011

@rebeka33 v podstate u nas moc detsky onkologovia ju nechcu davat,ani z pupocnikovej banky od darcu.on dostal kostnu dren od brata,aj to doktori vystrajali ako nepricetny.su len za chcemoterapie.v podstate u nas ani tato liecba este nebola pouzita.u prveho dietata je uplne zbytocne ju dat zobrat,lebo sa neda pouzit,pri druhom dietati,ak je odber pupocnikovej krvi,tak sa da pouzit tomu prvemu.a tak to pokracuje.inak vtedy sa nam podarilo aj zistit,ze jedna,co robi pre firmu,ktora pupocnikovu krv odobera,sama povedala,ze by si ju nikdy nedala zobrat.skus si vyhladat zdravie z decembra 2010,tam bol velmi dobry clanok na tuto temu.

rebeka33
24. máj 2011

@bobik77 ak si dobre pamätám tak je to jeden rok,ale pre istotu si zavolaj do poisťovňe, každá to má ináč.
@miminkad dakujem, mne zasa kamarátka ,ktorá je onkologička povedala,že keby mala možnosť tak si to dá odložiť. už má velké deti. asi každý má iný názor.

maticap.
24. máj 2011

@ninockaskv ahoj ninocka, planovanie sa snazim obmedzit - toto bola nahoda, ze som sa dostala k takejto prednaske. Ale na tu dalsiu - o vyzive novorodencov a prehliadku novorodeneckeho oddelenia - to sa fakt tesim. 😉

ninockaskv
24. máj 2011

@maticap. planuj planuj.. ja som vsetko odkladala a odkladala a naco?.. uzivaj si to 😉 😉

bobik77
24. máj 2011

Ďakujem Rebeka, ja som volala do posiťovne (som všeobecná poisťovňa) a tam mi povedali, že "asi" rok, takže neviem to na 100%, preto zisťujem. Ale dik 🙂

maticap.
24. máj 2011

@ninockaskv vies na com sa najviac bavi Boh? Na nasich planoch 😀 . Vies, odkedy sme sa zacali snazit, som planovala vsetko mozne - hlavne ohladom potomka (znamenie podla horoskopu a ine blbosti)... a asi to bola chyba. Skratka som sa preplanovala. 😠
No priznam sa, ze som zberac informacii 😀 . Ved ked sa potrebujes rozhodnut, tak jedine podla toho, co o danej problematike vies sa to da. 🙂 A u mna niekedy ani to nepomoze 🙄 .

maticap.
24. máj 2011

@bobik77 ahoj, urcite je to jeden rok. Aj ja som VsZP. 😉

martini
24. máj 2011

@miminkad cí beká. Hatchujúce blastocysty na 4ty deň..to sú riadni bojovníci... to budú dvojičky, už to vidím 🙂 a teraz pekne hladkaj brušku, nestresuj a oddychuj...a o desať dní testujeme...už sa teším na tie dve koľajnice, čo nám tu odfotíš 🙂 A nohavičky naopak boli pre šťastie 🙂 Inač spermiogram sa môže meniť trochu - my sme mali morfologiu raz uplne superskú, že plodte pod perinou, inokedy morfologia 10% a naposledy len 3%...
@leamax ja mám zasa kámošku, čo má babatko z RF...urobila si test, boli dve čiarky, síce slabá a prerušovaná, ale bola...šla na HCG a to bolo 8...dva dni prerevala a šla ešte raz k inemu lekárovi a zrazu okolo 1000 bolo...takže nádej umiera posledná...veľmi preveľmi ti dnes držím prsty.
@lulu10 držím prsty na tu hysterku...drž sa.
@rebeka33 inač ja tiež zvažujem ten odber pup. krvi...a napriek tomu, že mi je jasné, že to je aj biznis...asi sa dám nahovoriť. A koľko to vlastne celé vyjde? Ešte som cenu tak presnejšie nezisťovala, tak mi to trošku uľahčíš, ak mi to prezradíš 🙂
@rienok tú guľu si aj ja chcem kúpiť, len som našla drahšiu aj lacnejšiu a neviem aký je medzi nimi rozdiel...ešte to premyslím...ale dík za tvoje skúsenosti.
@lulcielle Ja mám Koudelku a sem tam som sa stretla so Štelcom...obaja úplne superskí. A cena, Ja keď som mala 10 oocytov, tak to aj s mrazením aj s KETom (aj s ICSI aj PK aj liekmi) stálo 1600 €. A druhé IVF, menšie dávky liekov, menej oocytov (ale PK a ICSI bolo), nebolo mrazenie a vyšlo to na 800 €. Ak si dobre pamätám. RF je super. Ja nedám na nich dopustiť 🙂

miminkad
24. máj 2011

@rebeka33 najlepsie je utvorit si svoj vlastny nazor.my sa uz nejaku dobu o to zaujimame

miminkad
24. máj 2011

@martini no dufam,ze budu krasne //.dnes sa mi chce neuveritelne stale spat.uz mi dnes muz volal,ako sa mame a co robime.je zlaty.robim presne vsetko ako mi kazes,hladkam,oddychujem,nestresujem.tiez nam ta morfologia nejak lieta ako vam.raz dobre,raz katastrofalne.ako sa dnes mas?

martini
24. máj 2011

@miminkad ospalá si z utrogestanu, predsa len ten progesteron robí v telíčku tehutenskú klimu a tak si unavená. kludne si pospinkaj, keď možeš. Ja som dnes bola na krv - triple testy. Inač všetko ok. cítim sa fajn, bruško ma už nepobolieva, pohyby ešte necítim a tak mám pocit, že ani nie som tehu...teda akurát keď si nemám ráno čo obliecť, lebo všeetko mi je malé 🙂

miminkad
24. máj 2011

@martini len ja si ho vkladam,ale tiez som myslela,ze je koncentrovanejsia hladina v krvi uz asi.sa snazi teraz aspon dve hodiny po vklade nevstat,aby som nic nepokazila a drobci sa uhniezdili.tak dufam,ze triple testy dopadnu dobre.no ono uz mozno kazdu chvilu zacnes citit aj pohyby,malych motylikov 🙂

martini
24. máj 2011

@miminkad utroš má menšie negatívne vplyvy ak sa vkladá, ale aj pri vkladaní si z nich unavená, aj keď menej ako keby si ich mala v žaludku. Jój už sa teším na motýlikov v bruchu 🙂

rienok
24. máj 2011

@ninockaskv ja som doteraz vždy platila kartou... ale teraz na posledy mi ju nechcelo zobrať tak už to vyzeralo na fakturu ale dala som to dohromady z 2 kariet 😀

rienok
24. máj 2011

@rebeka33, @martini no veru ta guľa čo ja viem aka je .. ja som za ňu dala tuším € 50,00 si už nepamatam 🙂
@callex ja sa sprchujem čistou vodou lebo najprv z "jedna baba povedala" 😀 no a teraz preto lebo som zistila že ma potom nesvrbi cele telo... takto to 2x za deň spláchnem čistou vodou a je to ale ešte sa musím aj tak natierať no a samozrejme antiperspiranat a voňavka musi byť 😉
@mimikad ty si to poňala naozaj zodpovedne 😵

neviem či čom odpovedala všetkým ale som po 2 dňoch v práci a je tu toho že až 😀 ... no čo sezóna začala 😎

mia_15
24. máj 2011

ahojte baby, vy ste uz vsetky take skusene.... ja len v RF zacinam, na zaklade vasich spravicok co si tu pisete som si ich vybrala 🙂 tu na slovensku sme to ani neskusali... chodim k Stelclovi,je hrozne zlaty.... chcela by som sa s vami poradit, neviem ci po transfere mam zostat doma, alebo normalka chodit do roboty. v sobotu idem na odber vajicok, aj sa trochu bojim 🙂

mircalla
24. máj 2011

@martini 829 euro + tusim 49 euro rocne skladne...ja som si to nedala....vyuzitie minimalne, citala som o tom nedavno, ze je to fakt akurat biznis a nema to vyuzitie, tusim na koniku bol ten link na clanok, skus google

miminkad
24. máj 2011

@martini tak to ti verim,ze sa tesis na motylikov,uz to dlho nepotrva 😉
@rienok no neviem,ci zodpovedne,ale minimalne vyplasene.ale tento skusim aj ja cistu vodu a potom uz budem pomaly pridavat mydlo a tak,nech si krpci zvykaju,ze mamicka je vonovy fetisista 😀
@mia_15 myslim,ze toho odberu sa bat nemusis,nie je to nic hrozne.no a zostat doma,zalezi asi aj kde pracujes,ale asi je to najlepsie.ja si po dnesku neviem predstavit akoby som zvladla chodit do prace.

maticap.
24. máj 2011

@martini ahoj, cena odberu (ak to zaplatis naraz a nie na splatky, lebo aj taka je vraj moznost) je 829 eur - tak ako pise @mircalla . No skladne je uz drahsie 58 eur/rocne. Ako "bonus" si automaticky zaradena do programu na podporu zdravia. Akurat som z tej prednasky nepochopila, co Ti vlastne tento program uhradi. Pani splietala nieco take, ako ked musis zostat doma s dietatom dlhsie ako rok a nemas narok na ocr-ku ci co, a cestovne a ine naklady. Ale co si mam pod tym predstavit, to fakt neviem. A este zvazuju zavedenie poplatku, ked uz nebudes chciet mrazit - napr. po par rokoch si poveis dost, a oni Ti povedia, co to bude stat 😠 .

maticap.
24. máj 2011

@leamax haloo, leamax, ako si dopadla?

callex
24. máj 2011

@luly3 moze byt ze je to tym utrosom.mne bolo dnes trosicku zle....snazila som sa jest aby to preslo.je to lepsie,ale zase badam taky hnedkasty ten vytok po utrosi.tak zase neviem co to ma byt?
@mia_15 zalezi aku mas pracu?ak nenarocnu a nestresovu tak kludne mozes chodit do prace..s tym ze po transfere budes den dva doma.ja som skusala aj byt dva tyzdne doma a to je na zblaznenie a aj chodit do prace a naposledy sa osvedcila kombinacia 5dni volna a potom sup do prace.a neboj sa..dobre to dopadne,aku si mala urodu folikov na kontrole?

miminkad
24. máj 2011

@callex ten vytok moze byt este stale v ramci uhniezdovania a roztahovania maternice.vraj to trva dlhsie

callex
24. máj 2011

@miminkad uhniezdovanie mesiac po vklade?to bude hadam skor tym roztahovanim maternice.kazdopadne sa tym nenecham rozhodit..hladkam brusko a dohovaram zemiaciku.

miminkad
24. máj 2011

@callex veru len hladkaj.viem,ze taky vytok moze byt dlhsiu dobu,ale uz si to presne nepamatam,ze preco

lenka_21
24. máj 2011

@leamax Ahoj Leamax, tak co ako to dopadlo? Teraz neviem ci dobre ked sa neozyvas, ale stale verim, ze ti povedali len pozitivne spravicky 😉 Ak mas silu, tak daj vediet ... Myslime na teba!!!

lenka_21
24. máj 2011

@mia_15 Ahoj Mia, je to tak ako pise @callex ... Zalezi aku mas pracu a podla toho sa treba rozhodnut. Neboj sa vsetky sme tu zacinali ako ty a pozri sa ako dobre su na tom baby 🙂 😉 🙂 Za chvilku tu bude kazda tehulka 😉
@lulu10 Lulu, drzim palceky a neboj sa ... daj vediet ako si dopadla a nezabudni na tie biele ponozky, koselu, papuce a este ma napadla vlozka (jednu ti daju, ale ak chces mat svoje 😉

rienok
24. máj 2011

ozaj @lulu10 držím palečky, nič to neni neboj 😉
@mia_15 neboj sa OPU (odber vajíčok) nič to nie je... ale ja som sa tiež dosť bála prvý krát 😉

callex
24. máj 2011

dnes som konecne zohnala gravi pop...to je prosim lizatko proti tehu nevolnosti..a mali aj proti stresu a su vraj dobre. 🙂 ja som zobrala 10 gravi..zajtra vyskusam ci budem patrit k tym stastnejsim ktorym zaberu alebo nie.
ach jaj zase musim ist jest.a to som zjedla pred hodkou plny tanier fazulovej s rezancami..tak idem na dalsi a do vecera mam este v zalohe 3banany. 😎

rienok
24. máj 2011

@callex no tak drzim palčeky nech Ti to lizatko pomoze prekonať nevoľnosti 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre