Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
22. jún 2009

Tani,dik 😉

lahhel
autor
22. jún 2009

Avaka, blahozelam...miminko je uz krasne vidiet, to musi byt uzasny pocit...velmi sa tesim s tebou a zelam ti, aby cele tehulkovanie prebehlo bez problemov...Avka a to si uz mozes vyratat aj datum porodu, nie? 🙂

julietka
22. jún 2009

jeej avka to je nadhera 😅 konecne ste sa dockali a kamen ti spadol ked ste poculi srdiecko...ja neviem ako to vydrzim dovtedy, ale vydrzali ini musim aj ja.. 😕
konecne si legalne aj v pase prva tehulka medzi reprofitacckami 😉

avaka
22. jún 2009

Kocky,dakujem.. 😵 Fakt to je uzasny pocit...viem,ze sme este len na zaciatku cesty,ale hned je to ine,ked vidite,ze je vsetko o.k 🙂
Zachvilocku sa aj vy dockate,moc sa na to tesim 😉

Dr.ze ci chcem ozaj tu fotku,ze to je este take skvrna male.. 😠 😀 .hm,ale pre mna je uz take velke... 🙂

zuzla80
22. jún 2009

Avuška ten balvan bolo počuť až v Košicoch 😀 😀 gratulujeeeeeem už teda oficiálne, naša prvá oficiálna tehulka v tejto témičke - tešíííím sa s tebou a užívaj si toto najkrajšie obdobie v živote 😵 😉

Ja len na skok už aj padám, tak vás podzdravujem 🙂

lahhel
autor
22. jún 2009

Jaj avaka, este som nekukla na tvoj pas...az teraz, takze 9. február....to bude zimne babulo 😉

bea77
22. jún 2009

Ahojte,
dnes, resp. včera som vás zanedbávala (a hanbím sa za to), ale od rána od 7:30 sedím pri počítači a teraz som skončila. Tlačí ma termín, tak mám toho dosť. Ale teraz som rozposlala podklady všetkým kolegom, tak teraz budú makať oni a ja ich len budem kontrolovať.

Vítam nové reprofiťáčky. Ako vám už babule napísali, Reprofit je dobrá voľba.

Avaka, mimi je krásne, také okaté 😀 . Teraz, keď si videla srdiečko, tak si tehulkovanie môžeš užívať v plnej paráde. A teba, Juli, to čaká v piatok 🙂

bea77
23. jún 2009

Reny, blahoželám. Super, že sa to rozbehlo. Tanitka to dobre odhadla na spomaleného chlapa 🙂 .
Miri, utz 7.dc je v pohode. nemáš sa čo obaváť. Folíky budú trošku menšie, ale hlavne že budú.

Tani, terez teda nemáte dobrý čas na prechádzky ☹ . Snáď sa to počasie už polepší.

Leni, Lahel, Zuzi pozdravujem vás.

Snáď som na nikoho nezabudla...

mirinda10
23. jún 2009

dobre rano babulky,

avaka gratulujem moc a moc ti prajem teraz uz iba pohodicka a cakat do porodu ale pri nas ti to rychlo ujde neboj 🙂 🙂 😉

bei nemakaj tolko ale u teba je to asi posunute ja vstavam skoro rano ale som dead by 23,00

tanitka a lenocka no to pocasie sa hadam zmeni ale je chladno, hlasia uz na koniec tyzdna oteplenie a menej dazda takze verim, ze si to pekne spolu uzijete

ja som pozerala moje nadherne ruze a mam tam vosky asi z toho dazda musim nasadit postrek ale ked prsi tak sa neda ☹ ale su krasne a keby ste videli moje lalie nadhera

juli a na konci tyzdny chceme vidiet tvoju fotecku s dvomi bobakmi 😉

prajem neuprsani den

bea77
23. jún 2009

Ahojte,
pozdravujem všetky a prajem vám pekný deň

Miri, tak Ti prajem úspešný boj s voškami 🙂 . Mne keď sa tá pliaga chytí ruže, tak sa snažím len mechanicky odstrániť. Do mydlovej vody namáčam vatu a utieram. Ja nemôžem používať postrek, lebo blízko mám jazierko a všetky tie postreky sú mimoriadne jedovaté pre ryby. Ale tá moja ruža nie je až taká veľká. Ale tiež krásne kvitne.

tanitta
23. jún 2009

cauky kocky.. sa parime fujha... 😝 vonku dusno.....raz zima potom hic...nebolieva vas hlava? ..

dnes ziadne novinky?? ziadne utz?...
my sme vcera boli u dr.. 7,5kg 😎

lahhel
autor
23. jún 2009

Ahojte babulky 🙂

Tanittka, hrozne pocasie,co..ja mam taky tlak, akoby ma ovalili sudom po hlave...nech uz je krasne slnecno teplucko, taketo pocasie ma deprimuje...
Veduci uz ma 7,5 kg...to je uz riadny chlapisko 😉

Mirindik, ako stimulka?..teraz si pichas? uz nemam prehlad, co teraz beries a v akom mnozstve?

Bei, a ty kedy zacinas dalsiu stimulku? kedy ma prist mrcha...teraz uz budes pichat? co ti dal machac ake lieky?

Julietka, zuzlik, avaka, reny, lenka...vsetky vas pozdravujem
🙂

tanitta
23. jún 2009

lahel.. veru...za inych okolnosti by som ficala uz na valetole.. alebo novalgine... musime to vydrzat...no veduci.. je kapitola sama o sebe 😉 ... skratka vydaril sa 🙂 ...

lahhel
autor
23. jún 2009

Jaj tanittka, mna tak deprimuje to cakanie...strasne by som chcela ist do dalsej stimulky, ale musim pockat mesiac - dva...este k tomu budem brat HAK, takze sa nemozeme ani prirodzene snazit...hruza...neviem ako to vydrzim do augusta 😒

bea77
23. jún 2009

Lahel, pravdu povediac, ani nesledujem, kedy by mala dojsť mrcha, lebo keď chcem, aby prišla, tak si dáva na čas. Ale cca okolo 6.júla. Pozerala som kalendár a väčšinou, keď som mala dlhý cyklus, tak ten nasledujúci je krátší. Tak sa nechám prekvapiť 🙂 . Teraz budem brať clostilbegyt 2x2 a k tomu 150IU puregonu. tak snáď to zaberie.

Tani, ten tvoj malý je riadne veľký 😀 . Nosiť ho na rukách asi nie je nič moc.

Idem si hodiť sprchu. Sedela som 1/2hodiny v aute a som spotená až hrôza. Tak sa idem trochu zušľachtiť.

lahhel
autor
23. jún 2009

Babulky, neviete poradit ktory liek je najlepsi? Chcem sa poobzerat a nieco si zohnat do dalsej stimulky..mam doma menopur, teraz mam moznost kupit gonal...len sa v otm moc nevyznam...

bea77
23. jún 2009

Lahel,
gonal a puregon sú cca rovnaké a patria do najvyššej kategórie (sú aj samozrejme najdrahšie).
V 2.kategórii je menopur a myslím že v 3. je fostimon a ešte jeden liek a to si neviem spomenúť názov, ale myslím, že začína na m 🙂 .

tanitta
23. jún 2009

gonal a puregon su super.. aj pohodlna aplikacia.. dporucujem..su cistene ..synteticky upravovane.. cenovo najdrahsie... potom su menopur...potom fostimon a merional....tieto su vyrabane z mocu tehotnych zien takze su menej"ciste"... mozu mat viac neziaducich ucinkov napr. u mna problemy s pokozkou...

lahhel
autor
23. jún 2009

Babulky dakujem, pomohli ste mi...tak si asi kupim ten gonal, jedna kočka teraz predava, uz mi aj napisala, tak to vezmem...vdaka este raz 🙂

floskula
23. jún 2009

ahoj baby. sem tam vas sledujem, lebo ak mi nevyjde druhe IVF v SK, tiez uvazujem na zaklade vasich referencii o Brne. akurat s tymi liekmi mi to nie je jasne.
gonal je genericka substitucia, kopia prirodneho hormonu FSH. nezavisi cena od toho, ako ktora firma dopadne v kategorizacii? na druhej strane som nasla o merionale, ze zase az taky necisty asi nie je:

Merional®

Vysoko purifikovaný hMG
Keď je potrebný LH …

Merional je prvý vysoko čistený ľudský menopauzálny gonadotropín s vyváženým obsahom ľudského folikulostimulačného hormónu (hFSH) a luteinizačného hormónu (LH). HMG je zmes hormónov používaná vo vybraných klinických situáciách na stimuláciu vývoja folikulov u žien, na podporu tvorby a dozrievania spermií u mužov, alebo ako substitučná terapia u hypogonadických pacientov.

Merional má odlišné zloženie oproti tradičným hMG s vyšším obsahom hCG zložky (ľudského gonadotropínu), ktorá umožňuje vyššiu aktivitu LH. Vďaka tomu poskytuje lepšiu kvalitu embryí v IVF programoch. Merional je taktiež vhodný aj na liečbu sterility u mužov.

Merional je možné ľahko odlíšiť od staršej generácie hMG preparátov, ktoré obsahujú FSH a LH, ale kvôli nízkemu stuňnu čistenia v nich nie je možné oddeliť FSH od LH, rovnako ako od mnohých ďalších nečistôt. Nová technológia purifikácie v produktoch spoločnosti IBSA umožňuje oddeliť a čistiť FSH a LH v produkte Merional v dvoch samostatných separačných procesoch. Oba hormóny sú potom zmiešavané dokopy, čím sa získava veľmi čistý hMG pripravený na použitie všade tam, kde je potrebné dodať LH pri súčasnej stimulácii FSH.
Vďaka vysokej čistote preparátu a signifikantne zníženému obsahu nečistôt môže byť Merional podávaný aj subkutánne. Zaškolený a dostatočne motivovaný pacient si dokonca môže Merional aplikovať sám v domácom prostredí.

bea77
23. jún 2009

Floskula,
rozdiel je v tom, že puregon a gonal (medzi nimi nie je veľký cenový rozdiel) sú vyrábané synteticky a ostatné sú z moču. Ale samozrejme záleží aj od toho, kto čo potrebuje telu dodať.

mirinda10
23. jún 2009

lahhel ja mam stimullku presne ako ma bea len ja si picham gonal a ona puregon ale su to rovnake produkty takze clostil 2x2 a 150jednotiek picham od 2DC

lahhel ak mas dobru cenu tak kuput gonal lahko sa picha ani to necitis nic nemusis riedit je to super ja si picham uz 4 krat gonal a pichala som minule aj nejaky menopur ale to sa neda porovnat

juli, zuzli, lenik kde sa babenky stratili, nic o vas dnes nevieme

lenka20
23. jún 2009

ahojte babulky, ja som nejak zase nestihala...
lahhelik - ja som mala uz aj puregon aj gonal, aj menopur a najlepsie som reagovala na menopur... kazdej sadne mozno iny liek... ale uz kvoli tej pohodlnej aplikacii by som sla do gonalu alebo puregonu na tvojom mieste..ja ak by este niekedy som stimulovala tak menopurom...ale ten treba miesat, tak ak nie si zvyknuta na injekcie, tak si zvol jednoduchsie riesenie 😉 leto ujde ani nebudes vediet ako a bude tu august 😉
avuska 😵 😵 gratulujem k srdiecku, to je vyborne a moc ti prajem aj babatku, bezproblemove tehu, same radosti, ziadne starosti a nech sa ten februarovy drobec narodi po lahuckom porode a uuuplne cely zdravucky a krasnucky 😵 😵 😵 😵 😵 😵
beus - vosky su svinky, mne napadli jeden stromcek na zahradke nedavno a neviem sa ich zbavit, nepomaha ani mydlova voda...
renysek - suuupeeeer spravicka, ked HCG stupa to je vyborne, si priklad toho, ze aj z maleho malickeho ciselka moze narast poriadne dietatko 😵 😵 tak thuj thuj thuj nech to ide aj dalej takto pekne 😵
ahojte vsetky 🙂

lahhel
autor
23. jún 2009

Lenka dakujem, asi uprednostnim ten gonal, je to jednoduchsie 🙂

Zuzlik, ty si tusim pisala, ze si brala pred stimulkou HAK...Uzivala si to len jeden mesiac? Neviem sa rozhodnut, ci si ju mam nasadit na mesiac alebo dva..mozno ten jeden mesiac staci. Tebe to odporucil doki z Brna?

bea77
23. jún 2009

ahoj Leni,
tá mydlová voda je pre mňa východisko z núdze. Tým, že nemôžem použiť postrek, tak to musí stačiť 🙂 . Ale je pravda, že to nestačí. Ešte zvyknem kupovať také žlté lepiace doštičky. Sú napustené nejakou látkou, ktorá láka potvory a prilepia sa na tú doštičku.

avaka
23. jún 2009

Ahojte 🙂
kocky,este raz Vam dakujem za gratulacie,povzbudenia... 😵 Je to uzasny pocit...nech uz je februar... 😅 aj leto by som preskocila...
Tanittka,Ty tu pekne poctivo chodis provokovat s tym Tvojim uz 7,5 kilovym krpcom...tak nas vidina takeho zazraku stale zenie dopredu... 😵
Beus,okate je,ze? 😀
Ja som dneska ako zbita...ledva sa vlacim.. 🙄 ale najhorsie sa citim rano a pocas dna mi to prejde...ale nevyzeram najlepsie.. 😅
Lahhel,tazko sa caka,ja viem,ale vydrzis.. 🙂
A s tymi inj.tazko,fakt niekedy zalezi hlavne na tom,kto ako,naco reaguje...Vid Lenka a menopur...A napr.ja som uz kombinovala aj puregon s menopurom...a vidis,teraz len najlacnejsi merional a este sme aj mrazili..Gonal je vraj super,ja som ho nikdy nemala,tak ho skus,urcite bude aj viac vajok.. 😉

julietka
23. jún 2009

ahojte babenky ja vas len takto kratko idem pozdravit, lebo mam dovolenku a sme u svokrovcov na vidieku, strazime zverinec lebo su na dovolenke ..a pripajam sa cez datovu kartu ale je tu nenormalne zly signal, takze cakam aj 10 minut kym sa mi otvori stranka a este ma z nej aj 3krat vyhodi, takze asi by som za tym laptopom aj coskoro porodila kym by som tu citala vsetky prispevky 😀
tak vam vsetkym prajem krasny vecer 😵

len kratko k tym liekom..keby to naozaj nebolo jedno ake lieky uzivame tak aj lekari v reprofite by sa nam neprisposobovali podla toho co mame, ale rovno by nam predpisali co je podla nich najlepsie, ci nie? 😕 😉

zuzla80
23. jún 2009

Avooojte - niekto sa tu dnes po mne zháňal 😀, som rada, že vám chýbam 😅 - mala som robotku a nejako nestihačky písať, tak vás teraz srdečne všetučky pozdravujem 😵

Lahelik ja som mala ATK len mesiac, tak mi vravel aj K., že mesiac pred stimulkou, aby vedel presnejšie naplánovať kedy začne cyklus. Ale poviem ti, že dlhšie ako mesiac by som nevydržala, ale to som celá ja 😅 Inak keď si tak spätne spomínam, tak aj pred 3.IVFkom som si nasadila ATK a mala som 23 vajok a teraz som si opäť nasadila ATK a vajok bolo 27 - žeby to bol vplyv atk. Neviem ako ti radil M. a ako sa na to cítiš ty, ale myslím, že aj mesiac by mohol stačiť, ale je to samozrejme na tebe.
A čo sa liekov týka, tak ja som mala aj Puregon aj Gonal a dopichávala som aj Menopur a doteraz najlepší výsledok som mala s Gonalom 😉

Táni to už 7,5kg - teeeda dobrý papkač sa z neho stáva 😉

Lenuška, Miri, Avka, Bei a zvyšok pozdravujem 🙂

mircalla
24. jún 2009

baby musim sa s Vami podelit o strasny zazitok, som si ista, ze to ublizlo embryam v mojom brusku (som 3. den po ET). Cakali sme na darcovske celych 9 mesiacov, uz som mala predtym 3 neuspesne IVF.

Vcera ma zhora uz druhy raz vytopili za 3 mesiace (potom, ako som dala vymalovat), cely byt mame zdevastovany, steny, nabytok. Isla som k susedovi, zistit co sa deje, ten ma fyzicky a verbalne napadol takym sposobom, ze sme museli volat policiu a vysetruje sa to.

Byva tam teraz nejaky divny clovek a spraval sa uplne agresivne a nepricetne, akoby bral drogy. Naviac tam zrejme byva nacierno, ale to teraz zistuju policajti. Isli sme do jeho bytu s policiou, vypadalo to ako drogove doupe.

Este teraz sa z toho klepem. Nemozem tomu uverit, ze sa mi to stalo prave teraz. Asi sa ani nema zmysel pytat, ci to nejako ublizilo embryam. Strasne som sa na toto tesila, je to uplna tragedia.

mirinda10
24. jún 2009

dobre ranko babenky

mircalla, boze je mi luto ☹ co sa Vam stalo ja by som asi tiez skolabovala keby ma vytopilo a este k tomu ten sused hroza, uz som rada, ze mame dom

ja si myslim, ze by sa nemalo nic stat bobacikom v brusku len sa musis ukludnit a nechat teraz stres bokom ja viem, ze to moc nejde ale nechaj na muzikovi teraz tu vahu zodpovednosti musis sa setrit nemala by si moc makat, nic tazke nosit aspon tyzden ak mozes tak sa vystahuj na chvilu s bytu aby ta to nelakalo upratovat ale iba ak sa
budeme ti drzat palce aby sa to vsetko vyriesilo a aby bobaci sa pekne zahniezdili

juli tesim sa na piatok a na tvoje foto z utz, ja som zvedava co teraz najdu v mojich vajecnikoch ja mam taky pocit ako by tam nic nebolo ziadne tlaky nic hmmmmmmm no som zvedava v piatok rano podam spravu, uz sa to blizi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre