Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
26. máj 2011

@tonytony tak potom skus tu kontrolu chrbtice a cvicenie.

miminkad
26. máj 2011

@pikha to bolo super s tym matusom 😀
@maticap. skor su zatial tie prsia naliate.a skor na dotyk slabe pichanie.kedy budes mat vysledky?co robis v zdravotnictve?ja som tiez zdravotnik 😖
@callex potesilo ma to,ale stale sa snazim ostat pri zemi.
@lulu10 uvidime.vy uz sa mozete teraz snazit,ci este mate pockat do dalsieho cyklu?

tonytony
26. máj 2011

@callex Přemýšlela jsem i nad akupunkturou, jen je to vše dost daleko☹

callex
26. máj 2011

@miminkad to je dobre ze sa snazis ostat pri zemi...ale zase netreba byt do nej zavrtana...trocha sa mozes tesit.
@leamax...ako???????????,,,

gabinkaa
26. máj 2011

@callex za to nie, ale že nekosím, nezametám a teraz tá tráva rastie ako besná, mala by sa trocha skludniť, teraz musí vydržať do soboty 😀
@pikha ja tiež tak hovorím, že nemajú čo robiť, kultúrna vložka bola suprová 😀 😀 😀

cecil36
26. máj 2011

@tonytony a spg mate v poriadku? problem moze byt v zlej DNA spermii 😠

cecil36
26. máj 2011

Inak baby, od vcera mam prikazane lezkat, tak vegetim 🙂

gabinkaa
26. máj 2011

@ninockaskv to ano, len to vysvetli dedinským klebetníkom, lebo som zistila, že muž sú väčší klebetníci ako ženy 😀 😀 😀 hľadajú náplň dňa

gabinkaa
26. máj 2011

@martini som myslela, že ten RF test bude stačiť, už mám dve krabičky, lebo minule som ho nepoužila, kúpila som si citlivejší a keď nebolo nič, tak som ho nevyužila

gabinkaa
26. máj 2011

baby neviem či ste zaregistrovali, wera chodila do iných tém, narodili sa jej dvojičky dievčatko Emka a chlapček Adamko, už sú domka z pôrodnice 😵 😵 😵

tonytony
26. máj 2011

@cecil36 Právě, že jsem si proto nechali dělat PICSI, takže spermie teď měli být v pořádku- PICSI vybere jen ty se správnou DNA, což i potvrzuje to, že nám tentokrát našli 2 zdravá embryjka, což nikdy před tím nebylo- bylo max. 1 ok! Takže v tom ten problém taky nevidím☹

callex
26. máj 2011

@cecil36 a coze to?si bola na kontrole?
@gabinkaa no ten RF test je riadna slabota.mne pri HCG 600dal takeho slabeho ducha ze ma naplasil.kup si mamatest..v senici v tescu v lekarni ho maju.staci ten pruzkovy co sa namaca lebo tam su dva v cene jedneho. 😉

gabinkaa
26. máj 2011

@callex však tam som ho naposledy kupovala, aj si cítila nejaké príznaky pred testíkom?

rebeka33
26. máj 2011

@lulu10 vidím,že sa to o RF poriadne rozkríklo, aký sú dobrý.Mali by sme ich začať ohovárať,lebo zachvíľu na nás nebudú mať vôbec čas. 😀 😀 😀 Ak je tá prepážka to čo srdiečková ,alebo dvojrohá maternica ,tak to nie je zlé. Ja to mám a moji doki aj rf povedali,že prúser je ked sa embryo práve uchytí do tej blany. Ale má tam dosť iného miesta tak,že sa to často nestáva. 😉 uvidíš čo ti povie mACHáč.
@pikha pekná kultúrna vložka.
@miminkad teplotu ti robí utroš, ale ináč sú to jasné tehu príznaky .tak úsmev a opakovať si ,som tehula, 😵
@tonytony teraz to tu niekto napísal.biológia nie je matematika. Niekedy sa jednoduché veci nepodaria a komlikované áno a naopak. Možno si mala len obrovskú smolu. Ale ešte máš pár dní do krvi tak nevešaj hlavu. nádej tam stále je, držím palce 😵
@leamax no ako? držím palce

callex
26. máj 2011

@gabinkaa necitila..len ma hroozne mrchovsky bolelo brucho.a mozno bol jeden novy priznak..mala som chut na sex co sa mi bezne nestava. 😎

gabinkaa
26. máj 2011

@callex ja tiež nemám nejaké zvlášť príznaky, len ma pobolieva podbruško a prichá pravý vaječník, ale prsia sú také normálne, nie sú nejako citlivé, tak teraz neviem neviem.......žeby nový príznak, no teraz ho nejako nemám ani kde uplatňovať ☹ ale pýtala som sa doktora, že ako sa chovať po ET a vraj min. 5 dní bez sexu 😀

gabinkaa
26. máj 2011

@miminkad takže už máš tehu príznaky, kedy Ti kázali testíkovať? tú bazálnu teplotu môže robiť utroš, ja som to kedysi tiež robila a potom to bolo neg. ☹

callex
26. máj 2011

@gabinkaa mna pri dvoch predchadzajucich tehu prsia boleli ako slak..a teraz nic..takze prsia nie su vzdy smerodatne.to podbrusko a pichanie je takisto pozitivne.mne po ET vraveli tyzden bez sexu.ale ja to mienim potiahnut az do 13tt. 😀

gabinkaa
26. máj 2011

@callex však to ma bolelo aj pri predchádzajúcich dvoch IVF, pri prvom /to bolo druhé IVF/ som mala hcg na 10. deň 14, vraj pozit, ale potom na 14. deň kleslo na 0, potom v RF zasa bolelo podbruško a na 13. deň bolo hcg 1, tak neviem či to u mňa je smerodatné......s tým sexom to je u mňa podobné, určite do zistenia výsledku akého takého bude abstinencia 😀

lulu10
26. máj 2011

@rebeka33 ahoj, ta prepážka je v hornej tretine maternice, a 1cm mi z nej odfikol pri hysteroskopii, v sprave mam napisane a aj mi doky povedal ze v maternica je dost priestranna na tehotenstvo, no ale teraz mi machac odpisala, ze "Ano tady může být ta chyba- bude potřeba septum operativně odstranit" -a to sa ako robi? nevies o tom nic, neviem co mam teraz robit???

callex
26. máj 2011

@gabinkaa do tretice bude vsetko ine a pozitivne..ja som mala tiez uplne ine priznaky a nic nenasvedcovalo tomu zeby to vyslo..testovala som len preto lebo som si chcela supnut tabletku od bolesti.
@lulu10 no moja a teraz ti machac zavaril..a teraz co?dvaja lekari a kazdy vravi ine.skus to prekonzultovat este s tretim dokym alebo so svojim gynekologom.ale tusim si vravela ze ti ani viac nemohli zobrat lebo by to bolo nebezpecne.skus aj to napisat machacovi.on to myslel tak ze normalne pod noz..operacia s tym ze to co tam nema byt pojde von.

cecil36
26. máj 2011

@tonytony PICSi nie je 100% i ked je to velka pomoc. Ak je vsak DNA nad 35% poskodena odporuca sa darca. Samozrejme, nemusi to byt tvoj pripad. Suhlasim s @rebeka33, je to fakt loteria. Ale este nestracaj nadej, najmä ak si netestovala. Mne sa mimisek uhniezdil az na 9 den od ET 😉
@callex na pohotovosti som bola vcera.

lulu10
26. máj 2011

@callex boze a som v keli, boli ma brucho a tep min.300 ☹ preco musim mat ja taku smolu?! co mam teraz urobit,doky povedal ze viac nemohol zobrat aby mi neprerazil stenu maternice,bola som po narkoze tak som nevnimala na 1000% ale toto si pamatam

tonytony
26. máj 2011

@cecil36 Jak uhnízdil až 9.den? Jak to myslíš?

cecil36
26. máj 2011

@tonytony myslim to tak, ze embryjko sa uhniezduje 5-7 den od ET, ak je PK, tak i skor, nam sa uhniedzil krpec az na 9 den od ET cize 12 dni od OPU. O dva dni nato som mala pozitivny testik. Viem to podla BT, testovania ododna ET a spinenia. A aj podla uzv sme mensi ako by sme mali byt podla PM.

rebeka33
26. máj 2011

@lulu10 naozaj máš taký tep a teplotu a bolesť brucha tak okamžite do nemocnice, ak by sa pretrhla maternica
tak si v ohrození života. Nesranduj. 😨

rebeka33
26. máj 2011

@rebeka33 a Macháčovi si poslala celú správu alebo len mail. Možno lepšie porozumie lekárskym hieroglifom.

lulu10
26. máj 2011

@rebeka33 nie srandujem -to som napisala len na to co mi odpisal machac- ze sa to musi operovat a teda ma zas riadne vystrasil, neviem ci sa mam k nemu objednat na konzultaciu a predebatovat to s nim alebo co... ty mas aku velku tu" priecku" ? a na hysteroskopii si bola v RF?

lulu10
26. máj 2011

@rebeka33 iba maila, kde som mu popisala veci, asi mu to napisem cele ci?

martini
26. máj 2011

@tonytony ešte nevešaj hlavu. nesmieš to dopredu vzdať. každá inač vnímame tehotenstvo a hlavne každé tehotenstvo v príznakoch môže byť iné, takže tentokárt môžeš byť bezpríznaková tehuľka...nesmieš sa stresovať, aby to embryjka tam nepociťovali...skús ešte prežiť aspoň dva dni v relatívnom klude a potom uvidíš. každopádne držím prsty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre