Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
27. máj 2011

@lenka_21 ahoj. aj ja som to pocula a aha - kyret som mala pred dvoma rokmi...poviem ti, ze nic prijemne to neni a mam na to hrozne spomienky...
kurecova je presvedcena, ze sa mimko nevyvija tak ako by malo, ked mam take hcg. a ze teda asi je otazkou casu, kedy sa prestane uplne a potom by musel byt ten kyret. asi tak si myslim...
tiez si myslim, ze ak by islo o odchadzajuce tehu, tak tomu ani utros nezabrani a hlavne - hcg by nestupalo ale klesalo
snazim sa byt v pohode, hladkam babatko, aj ho pozdravim od tety lenky 🙂 musim sa ist najest, lebo mi je nejak blbo

lenka_21
27. máj 2011

@callex @leamax kocky, kde vy stale posielate tych mm ... a potom sa cudujete, ze Vam dlho trva splodit babetko ... musite priviazat mm doma o ten radiator co spominala @maticap. 😀 😀 😀

Kedze ja uz som vydata dost dlho, tak otazku kedy bude babetko som dostavala casto a k tomu pripomienku, ze vy sa asi zameriavate na karieru pocula miloon krat a tak teraz odpovedam, ze sa uz dlho snazime,ale nadari sa nami ... vacsina ludi sklapne a ospravedlni sa, ale su aj taki srandisti, kt.nam radia ako by sme to mali robit spravne a preto si dovolujem teraz byt tym srandistom 🙂 😉 🙂

leamax
27. máj 2011

@lenka_21 no mne muzik robi vonku, tak kde musime platit IVF, tak nam nic ine neostava ako sa zmierit s takto fungujucim vztahom na dialku. kde by tu tak zarobil aby sme mohli platit IVF? o tom silne pochybujem. a okrem toho, este aj dokoncujeme dom.
a ako dlho si vydata, ked vravis, ze uz dost dlho? nas sa uz nepytaju, uz sa rozsirilo tak poza nas chrbat, ze sme uz raz cakali babo a ako to dopadlo, tak uz radsej cusia. a verim tomu, ze si pripadali dost trapne, ked sa to dozvedeli, lebo tie ich mudre reci teda fakt stali za to...

lenka_21
27. máj 2011

@leamax Aha, tak s tym kyretom ma to mrzi ☹ ... vedela som, ze si ho absolvovala, ale netusila som, ze to bolo take zle ☹
Ak by si ho nahodou musela absolvovat (co dufam, ze nebude potrebne!!!), tak si skus vybrat inu nemocku ... z kt.mesta si, ak to nie je tajomstvo? Ja som bola na kyrete minuly rok, no nebola to prechadzka ruzovou zahradou, ale to bolo hlavne koli psychike ... inac sa to celkom dalo i ked som potom mala mierne komplikacie a musela som brat antib.
Dobru chut 🙂 😉 🙂

@callex Nieco si tu spominala o kave... ja nebyvam daleko od NR a tak by som si ju celkom dala 😉 😉

miminkad
27. máj 2011

@gabinkaa to je len stresom,myslienky mas uplne inde...musime verit v zazraky

dobre rano,tak aj ja som dnes slamena vdova,manzel isiel hrat futbal s firmami,s ktorymi pracuje ☹

leamax
27. máj 2011

@lenka_21 robili mi to v TO. ano, jasne, ze to bolo aj vela o psychike, ale boli na mna aj neprijemni a to, ze doktor nepockal, kym zaspim a doslova do vrazil surovo tu zeleznu kacicu, to bolo...fuj, ani nechcem na to spominat...tebe to kde robili?
dakujem, uz som najedena 🙂 ale teda ze by mi bolo lepsie, sa moc neda povedat.

gabinkaa
27. máj 2011

@miminkad len čím dlhšie alebo čím bližšie je testíkovanie, tým je to viac stresujúcejšie ☹ snažím sa veriť v zázraky a stále si hovorím nech sa deje vôľa božia, uvažujem čo robia embryjká, ako sa majú a tak

sisab
27. máj 2011

Ahojte dievcata, buduci mesiac zaciname nase 4.IVF, tentokrat v RF, chcem sa spytat, ako ste platili, v hotovosti, ci na fakturu? Dakujem
A drzim palce, vidim, ze niektore ste tu uz aj tehulky, super 🙂

gabinkaa
27. máj 2011

@sisab ahoj, myslím, že ste si dobre vybrali, my sme tam absolvovali 3. a teraz 4. IVF, vždy sme platili kartou, bolo to pohodlné a vždy až po skončení, nie na začiatku ale až po ET, držím moc palčeky

leamax
27. máj 2011

@sisab ahoj. ja som naposledy platila tak, ze som dala hotovost a zvysok (kedze som nemala plnu sumu pri sebe) som doplatila kartou. da sa vraj aj na fakturu, ale to ze len vynimocne povoluju. takze bud v hotovosti, alebo kartou 😉 drzim silno paste, nech je to vase posledne IVF 😵
@gabinkaa ano, su to stresy, ale embryjkam je u maminky vyborne a este lepsie im je, ked je maminka v pohode. urcite to dobre dopadne 😵

lulu10
27. máj 2011

@rebeka33 mne ju na sone ani nenasli az pri tej hystero. Tu spravu mu veru poslem celu nech mi poradi... tebe to nasli v RF?

miminkad
27. máj 2011

@gabinkaa tak to ja som na tom rovnako.len dnes uz nemam okrem prs ziadne pocity,takze asi tak. 😒 stale im vypravam,ze si vyberu farbu kocika,ze ich lubime uz teraz....
@sisab my sme platili prevodom z uctu,da sa aj kartou a aj v hotovosti

gabinkaa
27. máj 2011

@leamax snažím sa byť v pohode to je jasné, len podvedomie nejako vždy funguje a bojí sa o výsledok, Teba obdivujem, že sa tak statočne držíš, len asi nič iné nezostáva

leamax
27. máj 2011

@gabinkaa no ved to, ze nic ine mi ani neostava. ved keby som tu nervacila, stresovala, tak ani mimku na pohode nepridam a nepacilo by sa mu u mna. a ja tuzim po tom aby sa mu u mna pacilo a vydrzalo a krasne rastlo, to je pre mna teraz najdolezitejsie.
@lulu10 ahoj. som ti tusim ani neodpovedala - mne nasli miernu prepazku na vaginalnom sone, moj doky to nasiel. teraz sa ti urcite podari v pohodke otehotniet 😵

lulu10
27. máj 2011

@leamax ahoj, mne to na sone ani bolo vidiet az pri tej hystero. tak myslim ze neni az taka velka a este z nej aj 1cm odstranil, povedal mi ze viac nemohol zobrat lebo uz sa bal aby nepretrhol stenu maternice ... a RF si im to aj povedala ze to tam mas? nepovedali ti ze je to pricina potratov? vrta mi v hlave co mi odpisal machac, ale na druhej strane lekar co mi to robil a co to videl nazivo ako to tam vyzera tak povedal ze je to absolutne OK, tak si teda teraz vyber 😅
Inak ta Kurecova s jej pristupom a reakciami sa mi nepozdava, troska optimizumu by jej nezskodilo a nemusi ta takto plasit, co ma byt to bude, hlavne nevysadzuj lieky a pekne pockaj do dalsej krvi, drzim palce 😵

leamax
27. máj 2011

@lulu10 dakujem, mna tiez ten kurecovej pristup zklamal. lieky nevysadzujem, prave pred chvilou som zas dala utros a vydrzim do pondelka davat, neboj 😵
hej, hovorila som im to v rf, povedali mi, ze je len mierna, ze nepredpokladaju, ze to mohla byt pricina potratu. ja som potratila pre stitnu zlazu - vtedy sa nou nikto nezaoberal a neliecila sa. a este som mala aj nizko placentu ulozenu.
a co ti napisal machac? to neviem

bayley
27. máj 2011

@martini som sa z chuti zasmiala na tom, že manžel dostal verziu o zakázanom sexe 😀 😀 😀 😀

@leamax ty to máš teda napínavé 😒 držím palce, nech Hcg stúpa, keď už prežívaš toľko stresov..

@gabinkaa ja mám tiež termín na testovanie 4.6. tak dúfam, že obe vydržíme dovtedy netestovať

@miminkad toto je moje 2. IVF, ale pri prvom sme sa nedostali k transferu - mali sme PK a embryá sa prestali vyvíjať 😒 . Takže pre mňa je momentálne už len to, že mám tentokrát vložené dve pekné blastocysty a dve blastocysty zamrazené, veľmi pozitívny, drží ma to v optimistickej nálade, že aj keby to tentokrát nevyšlo, Koudelka zase niečo vymyslí, lebo je to veľký borec 😵 😉

Baby, plánujeme o takých 10 dní dovolenku pri mori. Bavili sme sa o tom aj s Koudelkom, povedal, že prečo nie - keby sa hneď na začiatku niečo stalo, aj tak mi nikto nepomôže.... Len teraz rozmýšľam nad tým, že keby som bola tehotná, takže by som ďalej vkladala utroš, čo s kúpaním? 😒 Určite nechcem na dovolenke ležať celý čas pod slnečníkom. A tampón asi nie, hmm?

lulu10
27. máj 2011

@leamax odpovedal mi : "Ano tady může být ta chyba- bude potřeba septum operativně odstranit" napisala som mu ze co mi nasli a ze z nej 1cm odstranil a ze sa nachadz v hornej tretine maternice, tak teraz neviem co robit 🙄

miminkad
27. máj 2011

@bayley tak to hej,neboj,teraz sa embryjka uz krasne v tebe rozrastaju 😵 ako sa inak citis?my mame ist na dovolenku 19,7,,ale ani moc nemam chut ist.a hlavne,ak teda sa to teraz podari a budem pn,tak si to neviem predstavit.ja by som asi dala utros,pockala hodinu v klude a potom dala tampon.teraz by to snad uz nemalo vadit.ved skus koudelkovi napisat,co by ti poradil

leamax
27. máj 2011

@bayley dakujem, veru je to na nervy toto
jeeej, ja by som tiez isla niekam k moru, ti zavidim 😀 ved ked budes tehulka a pojdete k moru, tak si vypytaj agolutin - ten pichnes a mas pokoj. teda pichne ti ho manzel, lebo to sa dava do zadku, do svalu. myslis, ze by to nezvladol? urcite ano 😵

leamax
27. máj 2011

@lulu10 co je na drogach ten machac? ci nevie citat 😠 ved ti odstranili kolko mohli a ak bola taka velka, tak ano, mohla to byt pricina. ale teraz uz je to predsa upravene, tak co sa chce chlapec realizovat? kedy ides teraz do rf?

lulu10
27. máj 2011

@leamax veru neviem, ale myslim ze ten lekar co mi to robil a videl to nazivo vedel posudit ze ci je to treba cele odstranit a ked povedal ze viac sa nedalo lebo uz by isiel do steny maternice tak to asi velke nebude 😕 a tiez by som bola nerada aby sa mi este vrtali v maternici-predsa mam ju len jednu, nenahraditelnu a lepsie je co najmenej zakrokov, v sprave mam napisane: maternica je dostatocne priestranna na tehotenstvo 😵

leamax
27. máj 2011

@lulu10 no tak neni o com. kasli na machaca, ako toto moze tvrdit, ked to nevidel? opisala si mu celu tu spravu?

gabinkaa
27. máj 2011

@bayley mňa to testovanie teraz fakt neláka, takže asi bud. týždeň v piatok kúpim mamatest, lebo ma tu presviedčali, že RF by to nemusel ukázať správne
myslím, že máš aj odvahu ísť na dovču k moru, ale ak doktor schváli tak niet čo dodať

tonytony
27. máj 2011

Ahoj holky, tak mě moje pocity totálně selhaly a asi byly prostě utlučeny strachem z minulých pádů a zkušeností a potvrdilo se, že jakékoli příznaky mohou znamenat cokoli, i žádné pocity... Strašně potichoučku šeptám, že je tam mám- na 10kovém mamatestu i na nějakém no name 25kovém je docela slušná! Tak se jen modlit, aby to nedopadlo jako minule a neslábly- ale to bylo tenkrát embryjko špatné, teď byla dvě a zdravá, tak se tím moc uklidňuju, že to snad už teď dopadne... V pondělí pojedu na krev do Caru a doufám, že bude HCG dostatečný- po té minulé zkušenosti s biochemickým mám strach se ještě radovat, ale aspoń trošku to ze mě spadlo... ´
Omlouvám se, že píšu až teď- čurala jsem už v 5 ráno, ale testovat jsme měli s MM sílu až po 9.hodině a doteď to rozdýcháváme... testovali jsme spolu, bylo to maso☹ Ještě teď se oba klepeme... a modlíme se, aby to došlo až do zdárného konce, protože víme, že tohle je jen začátek a stačí moc málo...
Moc díky všem za podporu v těch mých nervech a srabu!
Všem moc držím palečky, ať najdou to co já dnes a hlavně už nezmizí!

bayley
27. máj 2011

@lulu10 z toho, čo píšeš, mám pocit, že Macháč len nepochopil z tvojho mailu to, že UŽ ti to odstránili.

@miminkad pravdupovediac, keby to vyšlo, v polovici júla by som na dovolenku už asi tiež neišla. Keď - tak len niekde na SVK, alebo CZ, aby som mala po ruke nejakého lekára, keby bolo treba. My chceme ísť teraz čo najskôr práve kvôli tomu, že aj tak nie je čo riešiť - keď máš pozitívny test, ešte čakáš 2 týždne na utz. A keď to bude negatívne, budem to more potrebovať na ubolené srdce...
Cítim sa veľmi dobre - a teda vôbec nie tehotensky 😀 Dosť ma bolia prsia, ale to tentokrát celú stimulku, takže to neberiem ako tehu príznak. Darí sa mi nesledovať sa príliš a byť pozitívne naladená, čomu sa veľmi teším 😵 😵
@leamax asi by som mal trochu obavy z toho, čo bude na letisku pri kontrole, až mi tam nájdu injekcie. A asi by ma aj stresovalo to ďaľšie pichanie, aj keď mm by to určite zvládol 🙂

bayley
27. máj 2011

@tonytony GRATULUJEEEEM !!!!!!!!!! to je krásna správa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 držím palce 🙂

lulu10
27. máj 2011

@tonytony potichučky gratulujem 😵 drzte sa prosim 😵 😵 😵

lulu10
27. máj 2011

@bayley ja veru neviem, pisala som mu ze 1cm mi odstranil ale viac sa nedalo zobrat to som mu nenapisala, myslis ze by som mu mala napisat celu spravu a este raz poslat?

tonytony
27. máj 2011

@lulu10
@bayley Holky, děkuju, já se tak moc bála... Doufám, že už nebudu muset Reprofit poznat- snad- hlavně nezakřiknout, víme, že za pár dní může být zase vše jinak- už se bojím radovat víc než je třeba a Vám všem ať se v něm daří!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre