Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
24. jún 2009

no ten chlap je tam nacierno, uplny psychopat, do druhej sme boli na policii
este mi stihol povedat, ze ma zabije. som vysokovana, nikdy sa mi nic podobne nestalo, to som sa sla len hore spytat, aky je problem, ze nas vytapaju

ale dakujem za podporu, ja som tesne po ET, zrovna v case, ked sa maju bobacikovia uhniezdovat.hrozne sa bojim. ja ani nemozem ist na vlastnu stimulku, len opat cakat na darcovske

zuzla80
24. jún 2009

Mircala to mi je ľúto, že v takýto čas, kedy by si potrebovala byť v čo najlepšej pohode sa niečo také prihodí - suseda si nevyberieš. Ale neboj, nemyslím si, že by to mohlo nejako negatívne zapôsobiť na drobčekov - veď koľkokrát žena ani nevie, že je tehotná a prežíva či stresy, či dvíha ťažké vecu. Viem, že mi to berieme viac zodpovednejšie, keďže to nieje prirodzené tehuľkovanie, ale ak sa drobčekovia majú uchytiť, tak ani takýto jednorázový stres im v tom nezabráni 😉 . Teraz hlavne kľud a ako píše Mirka, nechaj nech to rieši mužík a ty sa tým veľmi netráp.

Miriček už sa tebe aj Jul blíži deň D, tak verím, že budete z Repráku odchádzať obe vytešené. Inak ani mňa pri tejto druhej stimulke vôbec zo začiatku neboleli vaječníky, ale čím bližšie k odberu, tým viac som ich cítila. Oni sú teraz ešte maličké, takže na to, aby ti dávali o sebe vedieť je ešte čas 😉

Ahojte zvyšok osadenstva a Juli peknú dovolenku, dávajte pozor na zver 😉

tanitta
24. jún 2009

ahojky...
mircalla.. no to je teda ozaj zatah na psychiku.. hlavne ze ti nejak neublizil v oblasti bruska. a pod... drobci su dobre chraneny nebojkaj.... ako keby nebolo dost vsteko komplikovany najde sa este nejaky blb ktory to este zhorsuje 😠 ....
...Miri, Julie.. tak thuj thuj 😵
Lahel.. telo potrebuje aj pause...uvidis bude to uz uplne o niecom inom;)..
Zuzla..bea...Leni... caute

mircalla
24. jún 2009

dakujem vsetkym za podporu. najviac sa bojim o bobacikov...toto malo byt to stastne obdobie....

mirinda10
24. jún 2009

ahoj zuzik no ja sa tesim na piatok len dufam, ze uz nebude prsat uz toho dazda bolo dost. Ja viem, ze folikuli budu este malunke len aby ich bolo viac a rovnakej velkosti ved uz ich trapim iba posledny krat tak hadam z poslednych sil nieco vydoluje doki len nech su kvalitne. Vcera som zahajila liecbu vinom a zistila som, ze sa mi po minulej stimulke zasoby zmensili musim ist nieco nakupit 😉, hovorim ako alkoholik ale co by som pre moju sliznicu nespravila pijem caj a vinko

inak je tu teraz niekto v stimulke asi som tu sama samucka ☹

lenka20
24. jún 2009

ahojte baby, mirindik asi stimulkujes celkom sama, ale to je dobre, lebo vsetky nase palce sa sustredia na teba teraz 😵 😵 😵 aby boli vajka, embrijka a vsetko..thuj thuj na piatok 😉
mircallka - je to na figu fakt, ale embrijka ked sa maju chytit tak sa chytia, nemyslim, ze by toto im uskodilo, len nech sa ty dokazes cim skor cez to preniest, ak vravia baby, nechaj starosti teraz vsetky na poloviciaka, ved na to tych chlapov mame, nech nas chrania a nech sa o nas staraju a ty sa pokus vypnut... odist na par dni k rodicom trebars, a nech sa poloviciak postara o byt...ja by som to riesila tak.. za inych okolnosti nezvyknem nechavat vsetko na manzela, ale takto... myslim, ze je to normalne...

mirinda10
24. jún 2009

babulky, vcera som si kupila ten anopyrin ako ho mam uzivat, mam uz zacat pred OPU alebo neskor mam 100ku tak ked si dam jednu denne, tak to je ok nie? Inak ja som cez vikend citala, clanok o genetike, ze si mozeme dat az 5mg kyseliny listovej pisal to chlapik z Gennetu z Prahy tak som si zvysila davku z 1mg na 2mg a uvidime

lenka20
24. jún 2009

mirindik mozes aj pred OPU kludne, len riskujes, ze mozno po OPU budes troska viac krvacat ako obycajne.. lebo to znizuje zrazanlivost krve..aj aspirin ma ten isty ucinok..ale ako myslis, ako sa ti chce 😉 po OPU mas stale este par dni casu do ET a myslim, ze to staci az potom...

tanitta
24. jún 2009

miri... ja som po opu 100mg papala.. K vravel ze ucinok nastava okamzite ze netreba nejak s predstihom... 😕
leni....este sa to vyprsi vonku do konca tyzdna... zistila si nieco?....time...

mirinda10
24. jún 2009

lenik po poslednom OPU som trochu krvacala, tak pockam az po nom pred ET, dakujem za radu este, ze vas tu mam.

budem potrebovat tie vase palceky babulky moje nech znesiem pekne kvalitne vajka, niekedy si pripadam ako sliepka domaca 😉 rozmyslam kolko vajok znesiem 😀 vela zien taketo veci ani neriesia co 😎

renysek77
24. jún 2009

Ahoj holky!
Tak tady jsem vás letmo přečetla, tak musím reagovat:
Mircallka - je mi to moc líto, co jsi musela prožít, ale věř, že embryjka jsou v děloze dobře chráněný a že pokud to jsou silní bojovníčci, tak to ustojí! Já jsem po transferu s manželem malovala a uklízela a jsem asi těhu 🙂
Jullietka - Ty už máš v pátek utz, co? To bude určitě krásná podívaná a myslím, že uroníš i slzičku....
Mirinda - tak koukám, že ses do stimulky pustila s plnou vervou. To je dobře, já jsem to samý, musím jít za akce do akce a mít vždy náhradní plán, jinak jsem nesnesitelná 😉
Ostatní moc zdravím a všem vám držím pěstičky 🙂
Jo a ještě dobrá zpráva pro povzbuzení ode mě - dnešní hcg stouplo z pondělních 206,3 jed. na 501,1 jed. 🙂 Takže náš bobek (myslím, že je jeden) překonal Štěpánovo požadavky, ten mi v pondělí, když jsem mu volala, říkal, že chce ve středu 400 jed. a bude spokojenej 🙂 Jo a na utz jsem objednaná na příští čtvrtek, tak už se moc těším.....
Mějte se fajn 🙂

mirinda10
24. jún 2009

renysek ano ja som zena cinu takze som sa vrhla do posledneho pokusu s mojimi vajkami na plny plyn, moc gratulujem ku krasnemu rastu HCG len sa pekne opatruj a podavaj hlasenie 🙂

julietka
24. jún 2009

ahojte babulky moje zlata tanitka, zuzlik, lenik, lahhelik..a vsetky ostatne 😵

mirindik nosnica nasa momentalne jedina 😉 strasne moc ti drzim na piatok palce, mozno ked vajka vedia ze maju poslednu sancu tak sa spamataju a pekne zacnu rast a hlavne do kvality 😉

renysek no my ideme na prvy UTZ v piatok ale neocakavam od toho zatial nic moc, lebo to je skoro este aby bolo nieco vidiet to budem len 5+1tt a to budem rada ak tam budeme vidiet dutinku 😵 takze urcite este nedostaneme ani fotku

mircalla a mozno si tym stresom pomohla k uhniezdeniu...citala som v casaku Zdravie clanok o tom ze stresovy hormon neviem ako sa vola..kortizol? tak nejako, ze velmi pozitivne posobi v rannom stadiu tehotenstva pri hniezdeni, pomaha to k dravosti embrijka..takze hlavu hore a hlavne pevne nervy pri rieseni pravnych problemov s tym psychosom..
...tiez som pri minulom IVFku hned na druhy den den skoro havarovala vinou debila ktory mi vybehol z vedlajsej na hlavnu po ktorej som sla ja a zazila som nenormalny stres pri tom flekovani stacil milimeter a prerazil by mi prave na mieste sofera a myslela som ze je koniec embrijku a si predstav ze sa pekne uhniezdilo 😉

mirinda10
25. jún 2009

dobre rano babenky, uz aj slniecko sa dnes ukazalo tak dufam, ze budeme mat krasny den

tanitta
25. jún 2009

dobre ranko....
ako? vyspinkane? ja so lovila hodinu 2muchy 😠

renysek... ako krasne sa to rozbehlo 😉 este ides do stvrtku aj na krv?
miri....kolky si dc? no veru konecne vizera pekne ale zase parak 😒
julie...najprc malicke ale potom uvidis ako rychlo mimi rastie som normalne zasla 😵

tanitta
25. jún 2009

dala som nejake aktuality do albumu 😎

lahhel
autor
25. jún 2009

Ahojte babulky 🙂
Vcera som sa nedostala vobec k pocitacu, az dnes...idem si vas vsetky riadne precitat, zbezne som to uz presla...

Zuzlik, dakujem. Ja si asi tiez dam HAK len na jeden mesiac, ja som presne taka ista ako ty,ze dva mesiace by som to nevydrzala 😀

Mircala, to mi je velmi luto..ale myslim, ze mimiskom to urcite neublizilo..a ako pisala julietka, mozno im to nakoniec aj pomohlo...a uz sa so susedom nebav, nechaj to na manzela, aj ked viem, ze ta to musi riadne vytacat..ale teraz mysli hlavne na miminko 🙂

Julietka, tak ty dovolenkujes...a na vidieku..to ti zavidim...Aj ked nebyvam v BA, kde je ovela rusnejsie ako v Nitre, rada by som isla niekde kde je totalne ticho, priroda, pokoj...tak pekne oddychuj, staraj sa o mimiskov a zajtra mate velky den, tak budem silno drzat palce a tesit sa na tvoj prvy obrazocek 🙂

Mirindik, aj tebe drzim palceky zajtra na UTZ..aby boli krasne vajucha 🙂

Pozdravujem vsetky ostatne kočky - tanittku, lenku, beu, tinku, renysek...dufam, ze som nezabudla na nikoho 😉

mirinda10
25. jún 2009

tanitka ja som dnes 6 DC a uz citim tlak vajecnikov tak sa nadejam, ze tam nieco bude 🙂 , zajtra idem na utz hned rano tak potom vam podam spravu ked pridem do prace
ja mam v praci buduci tyzden riadne perno polrocna uzavierka hroza, tak som zvedava na kedy padne OPU a ako to tu zmanazujem ten jedne den ked budem mimo ale nejak sa to musi zvladnut

ja mam dost ludi chorych v praci, tak sa bojim aby som nieco nelapla mame vsade aircon tak to tu prudi hore dole tie bacile ☹

lahhel chybala si nam ale som rada, ze mas plan, to je dolezite mat akcny plan takze buduci mesiac to tu bude stimulantiek

inak ja som nejak z tych injekcii precitlivena vcera som pozerala ten film vecer na Markize a som si na koniec poplakala boze naco pozeram take citove filmy a este neskoro vecer ledvo som dnes rano vstala 6,15 to boli muka a nehovorim ako skoro musim zajtra vstat ked mam byt v Brne 8,00 no ja tam budem skor ale o 6tej vyrazame tak dnes ziadne filmy a sup do postele

julietka
25. jún 2009

ahojte babulky 🙂

dnes musi byt straaasne nizky tlak, babenky mne sa dnes tak strasne kruti hlava ze som ledva dosoferovala do prace, ak to bude len dnes tak ok, ale ak by sa mi takto nejako zacinali tehu zavrate tak dakujem pekne...potom mozem zabudnut na soferovanie...rano som skoro zrazila dvoch romskych spoluobcanov 😨

mirindik necuduj sa ze si precitlivena, ved to su ciastocne tehotenske hormony cim stimulujeme 😉 aj mna sa vcera manzel pytal na obsah jedneho filmu co som pozerala a pri prvej vete som sa rozplakala a ani som to uz nemohla dopovedat...

tanitka verim, ved najrychlejsie rastie mimi v prvych tyzdnoch, je to naozaj zazrak, tak dufam ze aspon bodku uvidime, len nech tam nieco je, sa bojim ked sa aj take stava ze aby nebola prazdna dutinka 😕

lahhelik som rada ze sa ani ty nevzdavas a ides dalej, neboj vajecniky si oddychnu a potom to bude urcite tutovka 😉

julietka
25. jún 2009

jeejoo tanitka az teraz som zaregistrovala ze si pridala fotky 🙂 no veru veduci je teda TAZKY frajer 😎 uz vidim ako budete musiet baby odhanat od neho 😉 🙂

zuzla80
25. jún 2009

Ahojte babule, srdečne vás pozdravujem 🙂

V prvom rade Renysek gratulujem, krásny nárast hcg - to bude fakt zázračné dieťatko 😉

Juli - ty si teda aká šoférka, najprv skoro havaruješ, a potom zraziš našich počiernych spoluobčanov. Ani ja nemám rada takých arogantných šoférov - tiež šoférujem denno denne do robotky, a niekedy len zíram, čo tí ľudia dokážu.
Zajtra vám s Miričekom držím hroooozne silno paľuche - nič iné ako krásne správičky nechcem počuť, dobre - platí pre obe 🙂 Inak Juli určite už bude vidno dutinku s vačkom a možno aj dve 😉

Lahelik podľa mňa stačí aj mesiac na atk - treba využíť letné mesiace na otehuľkovanie 🙂

Inak ak ste si všimli u nás v témičke IVF- nádej pre pokročilé snažilky, tak sa nám pred 3ma dňami rozšíril reprofiťácky klan o 2krásne detičky - od Renušky 🙂

julietka
25. jún 2009

ano zuzlik 😉 renuska priviedla na svet nove reprofitcatka, to je take kraaasne 😵

zuzlik ja verim ze snad nieco bude vidno, ale ja blba som tu na konikovi pocitala take veci ze baby mali pozitivne hcg a mali len prazdny vacok, lebo mimi sa nevyvijalo..tak stresujem...

zuzla80
25. jún 2009

Ale Juli nestresuj sa, to nepridáva na dobrote a hlavne nečítaj takéto negatívne články - načo sa zaoberať tým, čo sa ťa netýka a verím, že ani týkať nebude. Radšej si čítaj niečo pekné o tehuľkovaní, hlavne nie negatívne diskusie - máš prísny ZÁKAZ - kapišto 😀

julietka
25. jún 2009

zuzlik ja viem, ale zajtra ked sa dozvieme pozitivnu spravicku urcite ten taky najvacsi strach zo mna opadne 🙂 😕

mirinda10
25. jún 2009

juli budu tam dve bodky nie jedna a prazdny vak maju ked je velmi nizke HCG ale u teba ta hodnota bola velmo vysoka len rozmyslajte na dvojkach babula a pozeraj kociky, som zvedava co nam zajtra povies 😉

tanitka no kde takeho krasneho veduceho predavali aj ja chcem je to fesak len tam daj viac fotiek nech sa potesime

takze aj renuska si nesie dvojky z Brna, no takze uz mame dve maminy + 3 deticky teraz avaka + juli pekny vysledok

julietka
25. jún 2009

mirindi aj tak si myslim ze bude len jedno..neviem preco, citim to tak, ale aj intuicia ma uz niekdy sklamala 🙂
lebo som o dvojkach ani neuvazovala dokonca som si este v januari vybrala na nete kocik pre jedno babeno 😉

mirindik a dufam ze zajtra bude doki spokojni s tvojimi vajkami 😉 moc ti drzim palce!

mirinda10
25. jún 2009

juli uvidime co tam mas schovane este chvilku a uz budes vediet ci bude jedno alebo dve 😉

no ja sa bojim co bude zajtra ale horsie to hadam nebude ked picham od zaciatku ako minule dve vajka hadam este znesiem ale trosku citim vajecniky, tak asi sa tam nieco deje 😉 tak rada by som isla na blastocysty ale ak nebudu nic sa nedeje

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

avaka
25. jún 2009

Ahojte koceny 🙂

Renysek,gratulujem k hcg- cku,to je nadhera,take skvele spravy sa dobre citaju a super povzbudia.. 😵

Mircalla,to mi je luto,ze si taketo nieco musela zazit zrovna teraz,ale ako Ti uz kocky popisali,babenka budu v pohode..Ludia su rozni a bohuzial,aj taketo zrudy su medzi nami...Drzim palce na testovanie 😉

Tani,Lenka,tusim Vam to pocko aj vyjde 😉 Tani a naco si chytala muchy?Co si varila? 😀

Zuzlinka nasa,pozdravujem Ta, 😉 Tebe sa to tiez uz pomaly skracuje do stimulky.. 🙂

No a mirinde drzim paluchy na krasne foliky,nech to uz konecne klapne 😵

Julietka,stres,coo..?Ja to dobre poznam,ale nemusis sa obavat,lebo Ty tu budes mat tusim tiez prvenstvo v temicke,a to dvojickova mamina,uz som Ti vravela.. 😉 A to s tym prazdnym vackom som aj ja stresovala 😒 Ale nastastie sa moje hororove scenare nenaplnili.. 😵 Necitaj hluposti,mas sa na co tesit,a problem nie je ani kocik na nete vybrat iny... 😉

Ja byvam kocky rano hrozne unavena...ale pocas dna mi to prejde,ani zle mi nebyva,len ked som hladna,taky divny pocit...tak vela papam..vseliake dobroty,nech drobec ma... 😀

Este zdravim vsetky koceny,co som nespomenula,Beuska,Lahhel.... 😉

julietka
25. jún 2009

ahooj avuska, to je super ze negrckas, alebo radsej by si ano? 😉 tak som rada ze nie som jedina co stresujem s tym prazdnym vackom 😅 naozaj je lepsie niekedy nic necitat, cim viac informacii tym vacsi stres....ohh ta sladka nevedomost 🙂 😵 ......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre