Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
27. máj 2011

@callex rozkaz sefe, donesiem riadne hcg domov ako kona!!! 😵 a ty donesies riadne srdiecko ako zvon 😵

lulu10
27. máj 2011

baby oddnes nasadzujem kys.listovu a vit.E-tada pripravu na pokus pod perinou -urcite POSLEDNY 😵

miminkad
27. máj 2011

@lulu10 presne to iste nasad aj manzelovi 😉

leamax
27. máj 2011

@lulu10 super, urcite to tentoraz vyjde 😵 a aku kys.listovu beries? najlepsi je femibion, co viem

rebeka33
27. máj 2011

@callex tak pondelok bude supiš deň.srdiečko je zážitok. 🙂
@leamax , baba to je vraj ,dúfam že sa nesekli, nie že kúpim červený kočík a .. 😀 😀 A ty ktorý obdivuješ @callex. mne sa čo do praktičnosti a skladatelnosti páči abc desing mamba, ale tie farby pre dievča 😝 .
Peekné sú talianske giordani ethos, ale vyzerajú byť nepraktické.

leamax
27. máj 2011

@rebeka33 no tak kup neutralnu farbu. mojej znamej tvrdili az do porodu, ze budu mat dievcatko a nakoniec je z nej Adam. tiez som jej vravela, nech sa toho moc nedrzi. pri druhom to uz vediet nechcela, ja som jej uz v 2.mesiaci hovorila, ze to urcite bude baba a aj je 😀
a tie mena mate ake vybrate?

rebeka33
27. máj 2011

a k tým menám,drahý chce veľmi Simonu, ale je to moja kamarátka a kolegyňa v robote a príde mi to blbé volať tak svoje dieťa. ja nemám jednoznačného favorita,páči sa mi Ema, Karolína, no presne povedané vôbec neviem. 😀 😅 Ja tak ticho závidím @pikha ,že od začiatku vie ,že to bude domča 🙂

leamax
27. máj 2011

@rebeka33 noooo, tak to mate veru pekne mena vybrate 🙂 ja osobne, keby ju uz nema sesterka, tak by som dala Emu 😉

martini
27. máj 2011

@tonytony jééé...tichučko blahoželám...až sa mi tisli slzy do očí, keď som si tvoj príspevok čítala...som si spomenula na naše testovanie a ako som šťastím plakala, keď tam boli dve čiarky 🙂 zdravé embryjká v takomto štádiu sú veľká šanca, že to bude ok...tak sa len drže a daj vedieť v pondelok, že HCG je super vysoké 🙂
@bayley ak by predsa len ti lekár odporučil tie injekcie namiesto utrogestanu, tak si vypýtaj v CARe alebo u gynekologa (ak vie po anglicky) potvrdenie v angličtine, že je to potrebné vzhľadom na tvoj zdravotný stav. to by bolo podľa mňa potom okej. veď aj cukrovkári nejako chodia na dovolenku, nie? Inač po našom ET vo februari nám dokonca Koudelka povedal, že "a teraz by ste mohli isť niekam na dovolenku"... a to my sme boli pri mori v januári, tak to by už teda ani v rozpočte ani v praci neprešlo...ale ako nápad sa mi to pozdávalo. určite chodte teraz, ak chcete ísť a nie v tretom mesiaci tehotenstva. inač podľa mňa by sa ti nič nestalo keby si utroš ráno prehltala a večer vkladala...trošku budeš ospalá, ale šak dovolenka je na lenošenie 🙂
@lucia_soll dobre chápem vetu, že dopadli sme pozitívne?....tíško gratulujem aj tebe 🙂 len tak ďalej.

rienok
27. máj 2011

@rebeka33 hlasujem za Emu 😉

ninockaskv
27. máj 2011

helou...

@rebeka33 mne sa viac karolina 😵

ninockaskv
27. máj 2011

baby treba nam tu zase nejaku tehotnu.. podlehate niektore 🙂 takze sup sup

martini
27. máj 2011

@rienok @rebeka33 ...hlasujem proti Eme 🙂 Hlasujem za Karolínu 🙂 Každé tretie dievčatko, ktoré poznám vo veku od 0 do 10 rokov sa volá Ema... mne by trošku vadilo, že v triede, do ktorej chodí moja dcéra je 8 Em a 7 Samkov. Aj keď uznávam, že keď sa človeku meno páči a je to meno normálne (narážam na šeherezadu a pod.), tak je tento môj argument irelevantný. 😉

leamax
27. máj 2011

ozaj a tu tabulecku nejaku mame?

tonytony
27. máj 2011

@rebeka33 MNě se taky víc líbí Karolína, pokud můžu taky hlasovat🙂

lulu10
27. máj 2011

@rebeka33 mne sa pacia take typicke ako Katka, Zuzanka a aj Lucia aj ked viem ze su tiez casto pouzivane, tak tieto tri su moje favoritky a z nich budem vyberat, toť moje postrehy 😵

leamax
27. máj 2011

@rebeka33
@martini to ma nenapadlo, to je fakt. ze tych Emiek je teraz moc. tak potom ta Karolinka 😵 😉

pikha
27. máj 2011

caute babule 🙂 no vy ste toho popisali zase 😀 Moje dieta si vypytalo spaldove palacinky s jahodovym lekvarom, ja som pridala slabu kavicku, tak sa tu k vam rozlozim a idem docitat

rienok
27. máj 2011

baby teraz mi poslala drakulka e-mail (hematologia). Vraj výsledky máte dokonalé, žiadna patológia, budťe v kľud. Dajte vedieť ako sa máte ....(lebo som jej písala že som už po ET) @martini ja už nepojdem na žiadne vyšetrenie... 😅

miminkad
27. máj 2011

@rebeka33 nam sa paci dorotka,kristinka,inak sa mi pacia klasicke slovenske mena

lulu10
27. máj 2011

@miminkad moja kamoska ma Dorotku 😵

rienok
27. máj 2011

@martini vidíš to mi ani len nenapadlo.... lebo moji kamarati nemaju 2 deti s rovnakými menami tak mi to ani nepríde... napriklad kamoška má Grétku 😵 , iná Sašku a Katku, Sáru, Aničku... chlapci Adam, Jurko, Denis, Samko 😉

leamax
27. máj 2011

@rienok to je super spraaaavicka 😵
@pikha ahoj. tvoje dieta ma ake extra chute 😀

pikha
27. máj 2011

@leamax no treba vydrzat do pondelku 🤐 zatial asi tazko cokolvek povedat k tomu, kazdy pripad je indi vindi a ako velmi trefne tvrdi ten ninockin doktor, medicina nie je matematika. Drzim palce na pondelok 🙂
@tonytony potichucky gratulujeem 🙂 🙂
@callex strasne ti prajem to srdiecko na pondelok 🙂 😵
@rebeka33 no my sme dlho nevedeli vybrat dievcenske meno, chalanske sme mali uz davno pred pocatim 😀ale babske nie a nie. A Dominika vyvstala z nicoho nic 🙂 sme si tak raz s drahym sadli, ze ak by to naaahodou bola baba (co fakt nikto nepredpokladal 😀) tak aby sme mali nieco v zasobe. A tak sme sli meno po mene, fajkali kazdy co sa mu paci, a v prieniku sa nam objavili styri mena : Lucia, Nina, Dominika a Viktoria. No a potom sme skusali, ako to rezonuje s priezviskom a vysla nam z toho Dominika. A normalne mi vtedy prislo luto, ze aku peknu kombinaciu sme stvorili a ani ju nepouzijeme 😅 . A o dva dni na to nam na poradni povedali dievcatko a vec bola jasna 😀 😎 a uz ju kazdy v okoli vola Dominika, kamosi, rodina , vsetci. Asi to tak ma byt 🙂 Daj este nejake tipy co sa ti paci 😉

lenka_21
27. máj 2011

Kocky, inac ked tu citam Vase rozne tehu priznaky, tak tusim aj ja mam skoro vsetky z nich 🙂 😉 😀 🙂

@callex @leamax baby, snad Vam to je jasne a nemusim to opakovat ... tu chceme vysledky a tak sa pondelok pekne snazte!!! Ziadne flakanie 😉 🙂

@callex a odkial z toho Zahoria si dofrcala, ja mam vela kamosov prave odtial 😉

leamax
27. máj 2011

@pikha dakujem. to uz aj mne niekto povedal - tusim kurecova, ze v medicine nic neni 100% iste, ci tak nejako to povedala.
to ste akym fajn sposobom prisli k menu 😵 mne sa paci Lea, Klara, aj muzikovi 😵
@lenka_21 budem sa snazit vsetkymi silami aby som vas nesklamala🙂

lenka_21
27. máj 2011

Ahojte, tiez sa asi priklanam za Karolinku ... suhlasim, ze Ema sa dost rozbehlo... inac mne sa pacila aj Ela, ale mne na tychto menach vadi, ze neviem dobre tvorit zdrobneniny ... susedia maju Saru a hovoria jej Sarinka ... no neviem, mne to znie divne 😎 Inac mne sa paci meno Lenka (preto to mam ako nick) a v poslednej dobe som prepadla aj klasickym menam... sesterka ma Terezku...

Ja mam problem s chlapcenskym menom ... manzel chcel Filipka a tak ked som bola tehu, volal ho Filipko (vraj pracovna verzia) 😀 😝 😀 Neviem preco, ale mne to meno pripominalo toho konika z Vcielky Maji (tusim sa volal Flip 😉

pikha
27. máj 2011

@leamax no ved ved.. zato tazko povedat co z toho bude.. ale z celeho srdca by som ti priala pozitivny vysledok 🙂 Lea je pekne- a ty to mas aj v nicku 😉 Klarku ma kamoska a je to rozkosne blond dievcatko s jamkami v lickach 😎

leamax
27. máj 2011

@lenka_21 aj Filipkov je teraz dost, ale je to pekne meno, my sme ho mali tiez vybrate pre to prve babo 🙂
@pikha dakujem 😵 no ved preto ho mam v nicku, ze sa nam to paci 😉 😵

lenka_21
27. máj 2011

@leamax A neopakujete tak nahodou 🙂 😉 ... no ja som muzickovi slubila, ze ak to vsetko dobre dopadne a budeme mat chlapceka tak zvazim to meno, ale ten Flip ma neustale matal 🙂 😉 🙂 Ja som to tajne volala Lenka, ale iba tajne 😀 🙂 😉
Neboj, bude dobre ... ja tu potrebujem, aby sa uspechy RP zvysovali, lebo potom mam dobru sancu aj ja a tak dufam, ze ma nesklamete ... samozrejme to plati pre vsetky dalsie cakatelky ako @rienok @miminkad lulu10 (kt.je pod perinou) 🙂 😉 🙂 a vsetky ostatne po ET ... Kto to slubil tu tabulku? 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre