Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
28. máj 2011

dobre ranicko 🙂
@maticap. a nechcela si kocik s otocnymi prednymi kolesami? tie patrony su sice pekne, ale ja by som nechcela klasicky podvozok. videla som nasu susedu ako sa nemohla vytocit z obchodu s kocikom, sa tam normalne narobila, chuda. a hned na to dosla dalsia mamicka s kocikom s otocnymi kolesami a ta sa tam zvrtla na prvy sup. to jak keby prisli narocky, ze porovnavaj 😀
@rebeka33 to je fakt. a ved ja mam aj tak este cas nad tym rozmyslat, este neviem, co bude pondelok.
inak - som testla aj dnes rano a odfotila na porovnanie. co myslite, tmavne? tie spodne su streda, stvrtok

lenka_21
28. máj 2011

Dobre ranko kocky 😉 🙂
@leamax ... noooo, krasne fotocky ... predpokladam, ze ten prvy je dnesny 🙂 😉 Vyzera to supeeer. Baby, podla mna by mal niekto vymysliet merac hcg 🙂 😉 😀

lenka_21
28. máj 2011

Kocky, viete mi tu vysvetlit, ako je to s tymi oplodnenymi vajickami ... spominate tu moruly, blastocysty ... atd a ma v tom chaos ... co je vlastne najlepsie???

rebeka33
28. máj 2011

@leamax Jasne ,že ztmavla. Joj tak ti držím palce. Sa mi páči ako bojuješ. ja som nepochopila ked naduska vysadila utroš po 7dňoch aj ked mala blastule to sme mali aj mi. cecil bojovala a vyhrala a vyhrášaj ty

rebeka33
28. máj 2011

@lenka_21 no skúsim jednoducho, po oplodnení sa počítajú bunky 2,4, ..X bunkáči,potom ale je už veľa buniek a pripomína to plod moruše alebo maliny ,tak je to morula(memotechnické pomôcky 😀 ) nesk§r sa bunky už začínajú špecializovať a vytvárajú sa základné štuktúry a to voláme blastocysta ,tá rastie-expanduje (expandovaná blastocysta) až nakoniec je obal malý a ona pukne (čiže hatchuje- ang. vyklube sa z vajíčka) a obal sa prichytí na stenu maternice a z vnútra sa vyvíja celé embryo. Taký veľký zázrak 😉 😵
Snád zrozumiťelné.

leamax
28. máj 2011

@lenka_21
@rebeka33 dakujem 😵 ale aby som vas nezavadzala - ten horny nebol este uschnuty a tak pridavam na porovnanie stvrtkovy a dnesny uschnuty. tam sa mi rozdiel nezda ☹

leamax
28. máj 2011

@lenka_21 mas krasny portret 😀 ale asi ti ho admini dlho nenechaju - to su tak debilne pravidla, ze az 😠

rebeka33
28. máj 2011

Ahojte neviete čo je s @cavik ?

rebeka33
28. máj 2011

jéj mne tam skočilo 30tt , 😵 sorry,ale musela som sa potešiť

leamax
28. máj 2011

@rebeka33 ahoj. ja neviem nic. ale mohla by sa ozvat, nech sa nestrachujeme
jeeej, ty uz mas 30tt, ake kraaaaasne 😵

miminkad
28. máj 2011

este raz vynovena tabulka,lebo sa nam jedna tehulka odkotulala 😉
PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley
rienok ET 17.5. hcg test 31.5.

TEHULKY:
rebeka33
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21

miminkad
28. máj 2011

@leamax urcite tmavsie moja,super 😵

lenka_21
28. máj 2011

@leamax Nevesaj hlavu Leamax... podla mna ak chces porovnavat intenzitu tej ciarky, mala by si to robit v tom casovom limite ... ked to uz zacne oxidovat moze sa to zmenit. Zdala sa ti ta dnesna ciarka vyraznejsia ako tie predchadzajuce dni v casovom limite? Nenabehla ti skor ako predtym? Podla mna toto by mohol byt signal .... mas to tazke, ale uz sa len 2x vyspis a budes mat krasne hcg s krvicky 🙂 😉 🙂 Inac mne sa ta na vrchnom teste zda silnejsia 🙂
Dakujem za pochvalu ... chcela som tu byt chvilku optimisticka ... uvidime ako rychlo si to vsimnu 😉 🙂 Tie nastavenia na babetku sa mi pacia viac, lebo tam si mozes hodit ticker, obrazok, naladicku ... aaaa kopec dalsich veci 🙂 😉 🙂

leamax
28. máj 2011

@miminkad ktoru teraz posudzujes? to po zaschnuti, ci?
@lenka_21 ano, vybehla skor a zdala sa mi vyraznejsia. ja neviem, strasne sa bojim. ale je to v Bozich rukach a ked sa rozhodne, ze to bude dobre, tak budeme stastim bez seba a ked sa rozhodne, ze to nebude dobre, tak to musim prijat...

miminkad
28. máj 2011

@leamax obe.mne sa aj ta po zaschnuti zda vyraznejsia oproti spodnej

lenka_21
28. máj 2011

:@rebeka33 Jooooj, dakujem 🙂 😉 ... hned to znie rozumnejsie ... je vsak mozne, aby sa dostali do stadia blastocysty , expandovanej blastocysty až do hatchujucej blastocysty bez PK? V akom stadiu sa standarne vajicka vkladaju?
Blahozelam k 30 🙂 😉 🙂 😉

leamax
28. máj 2011

@miminkad tak uvidime aka bude ta krv pondelok. preco nas to nase malicke takto trapi

miminkad
28. máj 2011

@leamax napina vas,aby ste sa viac tesili 😉

leamax
28. máj 2011

@miminkad no napina a mna teda riadne, by som najradsej tycku hodila, nech sa mi ulavi, bleeee. ved my sa tesime aj tak, tak nech sa neboji

miminkad
28. máj 2011

@leamax deti su sibali 🙂

luly3
28. máj 2011

ahojte 😉
@leamax veď ti tmavne to je super a neboj určite sa len prcek neskoro uhniezdil 🙂 ale to čakanie
a tá neistota je asi na nervy čo ??????

leamax
28. máj 2011

@luly3 no je a poriadne, tomu ver. uz nech vieme vysledok, lebo zosediviem. taka mlada 😀 😀

lenka_21
28. máj 2011

@leamax Leamax, ale predstav si aky uzasny pribeh budes rozpravat babetku ked sa narodi .... 🙂 😉 🙂

leamax
28. máj 2011

@lenka_21 no veru 😵 to uz aj nasim budem rozpravat takyto uzasny pribeh, lebo oni o nicom nevedia...

callex
28. máj 2011

@rebeka33 waw ze 30...este dnes ta mam pred ocami ked si isla po OPU domov..a za chvilu rodis.necvaknes nam brusko?inak s tym delenim si to vysvetlila perfektne. k odberu pup.krvi ako budes vediet ze to je kvalita?to co ti odberu?k tym menam chces len cisto slovenske alebo nevadia ti aj cudzie?mne sa paci Vivien,Lilien,Amelie-citaj Ameli po nemecky.
@leamax tmavne moja tmavne..dont worry.. 🙂 inak ja som po tejto stimulke osedivela slusne..pribudlo mi hadam raz tolko sedivych vlasov..a slnko mi ich teraz vytahuje..,kym porodim budem vyzerat ako babicka a nie mamicka. 😀
@cavik..veru kdeze si?

leamax
28. máj 2011

@callex dakujem za povzbudenie, tak nebudem worry, budem happy 😵
neboj, aj sediny maju svoje caro 😀 ale ty ich budes mat az o 20rokov 😉

callex
28. máj 2011

@leamax ano kadernicka ma utesuje tym ze nemam mapovite sediny ale ako melir....

leamax
28. máj 2011

@callex 😀 pekna utecha. tak ti moze dat farbu len na ne a este budes mat extra frizuru 😉

pikha
28. máj 2011

caute babule 🙂
@leamax no, je tmavsi.. 🙂 som zvedava na pondelok. A ked dievcenske sa ti paci Lea, tak tipujem, chalanko bude Max?
@lenka_21 a jakee zlate foto 🙂 😎 Inak to je strasna koko.. ehmmm.. hlupost, preco tu vlastne musime mat vylucne svoje fotky?? Ako keby na tom zalezalo.

leamax
28. máj 2011

@pikha ahoj 🙂
aj ja som zvedava na pondelok a strasne sa bojim. ale uz aj tak nic nezmenim.
no ano - dievcatko Lea alebo KLara a chlapcek Maximilian 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre