Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
30. máj 2011

po ruke po ruke?? sa mi dari 😀 😀

miminkad
30. máj 2011

@lenka_21 momentalne asi nepomoze nic
@bayley vidis,ani som si nevsimla.testovat mam 6,6,,to by som sla aj na krv.dnes sa necitim nijak.len prsia su take volake tesne v podprsenke.az ma to nijake pocitovanie desi.a co ty,ako sa citis,kedy testujes?
@tinna13 dakujem 😉

gabinkaa
30. máj 2011

@miminkad a kde nám zmizol macko pu? adminka sa vrátila z dovolenky?

miminkad
30. máj 2011

@gabinkaa ze sa vobec s nim nepodobam,tak mi ho zrusili 😠 inak ako sa citis?

lulu10
30. máj 2011

@miminkad ahoj kedy testujes? vydrzis az do datumu? 😵

mia_15
30. máj 2011

@miminkad
@lenka_21
@callex
@rienok
@rebeka33
Baby dakujem pekne za odpovede... Ste zlate 🙂 @callex velmi drzim palceky na dnesne USG, urcite tam bude srdiecko ako zvon 🙂 a ten vytok mozes mat v case ked si mala dostat mrchu... to tak niekedy moze byt,ale to sa neboj,to prejede 🙂 V sobotu som bola na tom odbere vajicok, hrozne som sa bala, ale bolo to v pohode.... mala som ich 11,ale pak ked som vcera volala do RF, tak Stelcl povedal, ze len 6 bolo zrelych a OK su len dve.... som z toho hrozne smutna, dufam, ze aspon tie dve nam to zvladnu 🙂 dnes budem volat,tak dufam,ze mi povedia dobru spravicku. Vsetkym Vam velmi drzim palceky.... My sa snazime uz 4 roky a nic.... ale toto je nase prve IVF 🙂 tak som este taka neskusena 😕 ale velmi mi pomaha,ked si citam vase spravicky. Ani neviem co su vsetky tie skratky, co si tu pisete 😀

miminkad
30. máj 2011

@lulu10 6.6. testujem a aj pojdem na krv.no neviem,ci vydrzim,muz ani nechce pocut,ze by som skor,lebo som mu povedala,ze test bude robit on,ja mu len nacikam do skumavky.strasne sa ho bojim spravit.najhorsie je,ze od vcera vecera nic necitim 😒

miminkad
30. máj 2011

@mia_15 neboj,urcite zabojuju.my sme tiez boli teraz na prvom IVF.tak som zvedava,ako vam dnes podrastli 😉

lulu10
30. máj 2011

@miminkad neboj bude to ok, ved nemusis nic citit a budu // ako hrom 😵 prosim ta pred OPU treba aj predoperacne vysetrenia mat urobene?

miminkad
30. máj 2011

@lulu10 pred OPU nemusis,daju ti dotaznik a ten staci vypisat.to je vsetko.keby si mala pravdu.neviem,preco ma vecer taka panika chytila a slzy mi tiekli,aj rano,muz uz bol so mna na prasky

mia_15
30. máj 2011

@miminkad a kedy ste boli na IVF? Ty si tiez bola hned na 1x v RF? My sme tu na Slovensku nevyskusali ani raz.... Boze to cakanie, to musi byt hrozne.... Ja by som to asi nevydrzala a urobila si ten test kôr 🙂

miminkad
30. máj 2011

@mia_15 na ET sme boli minuly pondelok.tiez sme boli prvykrat tu v RF.boli sme aj na konzultaciu v heliose v martine,ale tam sme boli vrcholne sklamany.to cakanie je naozaj hrozne,asi najhorsie zo vsetkeho.ja sa bojim ten test spravit

lulu10
30. máj 2011

@miminkad to je fajna ze to nebudem musiet obiehat zas, ja by som tiez nevydrzala a testla skor aj bez muza 😎 ja som testo maniak 😀 kolkaty si den od vkladu?

miminkad
30. máj 2011

@lulu10 dnes 7 den.ja som predtym nemala problem test spravit,ale teraz mam nejaky blok a bojim sa.od kedy zacinate skusat?

ladislava51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu10
30. máj 2011

@miminkad to s blokom velmi dobre poznam, ja som este tak na vahach ze co dalej, ale vidim to tak na august 😵

miminkad
30. máj 2011

@lulu10 ved teraz skuste normalne a ked to nepojde,tak ivf.ja uz rozmyslam,co spravime,ked to nevyjde.

mia_15
30. máj 2011

@miminkad vobec sa nestresuj,ze nic necitis.... to je este skoro na citaciky, neboj sa fakt, a bud v pohode.... My sme boli tiez na jednej konzultacii v BA v ISCARE, ale to bolo hrozne..... U Marsika a to je cisty deges 🙂 a chodis do prace,alebo si doma? Nebojkaj sa toho testu... 🙂

martini
30. máj 2011

Ste tu toho cez víkend popísmenkovali, že až...idem vás dočítať...takže zatiaľ len niečo:
@rienok ešte k tej tvojej hematologii - ty už fakt na nijaké vyšetrenia nechoď, veď len strácaš čas a peniaze (svoje aj sociálnej poisťovne), šak teba aj tak nikdy nič nenájdu 🙂 to je super, už máš napravenú chrbticu, tak si dokonalé pripravená na meterstvo...len tak preventívne to pripomeň to tým v brušku 🙂
@callex čo mám proti šeherezáde? vlastne nič, ale každý kope za tú svojú telenovu (seriál)... a ja kukám Panelák, tak som za Agátu ...hihi... Nie vážne, my máme jedno z mien Agáta, lebo to je moja svokra, aj švagrina a meno sa mi páči a svokra by šťastím plakala...ale ešte nie je rozhodnuté. Ešte je v pracovnej verzii aj Alica, Vilma a Hana. Ale včera veštkyňa povedala mojej kámoške, že budem mať chlapca...to mám dilemu 🙂 Držím prsty dnes na srdiečko...nech pekne bije... ale ak nie, nič sa nedeje, mnohé baby vidia až v 9 tt, aj keď ty si mala rýchlo rastúce HCG, tak možno aj bábo pekne rýchlo rástlo a bude to dnes srdiečko ako zvon 🙂
@rebeka33 cí fakt, 30 tt...to už vyzerá dobrééé 🙂

miminkad
30. máj 2011

@mia_15 teraz som doma.ty chodis do prace,chces zostat doma po ET?kedy by ste mali ist na ET?ste zlate,ze ma upokojujete 🙂

rebeka33
30. máj 2011

@mia_15 je to nepriemne,ked je najprv taká eufória z veľa vajíčok a potom pomaly nie je čo vkladať. Mne sa to stalo 2x ,ale v rf si v dobrých rukách.Mne potom upravili stimulku a mali sme 8 oplodnených a dokonca 1 mrázika, 😉 Na SR vždy povedali ,že som stará 😠 a mám nekvalitné vajíčka. A ešte už počas stimulky sa treba vyhýbať všetkým škodlivinám. okrem 2dcl červeného vína na sliznicu.Tak čakám na pozitívnu správu o 13tej. Ved dvojičky nestačia? 😀
@callex ten blog je dosť presvedčiví, no ja som to už poslala,ale môžem to zrušiť po zaslaní výsledku, že mi nevyhovuje. Uvidíme.

mia_15
30. máj 2011

@miminkad ja som tiez doma 🙂 vcera Stelcl povedal,ze zajtra, teda v utorok by sme spravili ET, tak som uz dnes zostala doma,ale tiez sa velmi bojim ako dopadnu nasi mali bunkacikovia🙂 Dufam,ze sa drzia... Ja chcem urcite zostat doma , aspon 5 dni.... Tebe na kolky deň robili ET?

mia_15
30. máj 2011

@rebeka33 si zlata 🙂 vy ste sa dlho snazili? ty si tehu,ze? A tiez sa vam to podarilo az v RF? Vies coho sa ja bojim? ze aj ti dvaja bojovnici to vzdaju a vsetko budeme musiet absolvovat zase od zaciatku.... Ja som sa tak v sobotu tesila ked mi povedali,ze odobrali 11 vajicok.... Ale ved to dopadne ako ma 🙂 a dvojicky by stacili, hehe 🙂

miminkad
30. máj 2011

@mia_15 mne na piaty den,tebe to tak tusim tiez vychadza.vcera boli aky velky?urcite dopadnu dobre,neboj.o kolkej zajtra ides?budem na vas mysliet 😉

mia_15
30. máj 2011

@rebeka33 inak tu v SR je to uplne hrozne... to sa neda porovnat s RF,ze? Ja im v RF velmi verim a tu v SR som mala zo vsetkeho zly pocit,aj moj manzel.... my sme v ISCARE absolvovali 2 inseminacie z coho samozrejme nic, no a ten ich pristup ... hruza...
uz nech je 13:00 🙂 potom napisem 🙂

mia_15
30. máj 2011

@miminkad keby je zajtra ET, tak nam to vychadza od soboty tak na 4 deň,ale dnes o 13:00 mam volat a dohodneme sa ako dalej,tak pak napisem 🙂 a neviem aky boli velki ☹ ja som sa na to nespytala a ani Śtelcl mi nepovedal. Ale nevadi,dnes budem vediet viac. Idem si nakupit nejaku zeleninku 🙂 tak zatial pa a miminkad nebud smutna, vsetko dobre dopadne,neboj....

lulu10
30. máj 2011

@miminkad ja by som otehotnela to viem ale co potom... mam brutááááál strach a aj si myslim ze by to dopadlo zas tak isto, pretoze sa nic nezmenilo oproti tym predchadzajucim pokusom, takze som tak 50/50, musim sa poradit s chlapom, bojim sa ze ten dalsi neuspech, kyretáž a vsetko s tym spojeme by som nezvladla, aj tak mi to uz dost dokaslalo zdravie ... ale na druhej strane vsetci lekari tvrdia :skusit pod perinou 😝 tak si teraz vyber 😀

miminkad
30. máj 2011

@mia_15 nezabudni sa dnes opytat,aky su velky,sme strasne zvedavy 😵 cakame na nove spravicky od teba a veru zeleninku len pekne papaj 🙂
@lulu10 ja by som skusila sa este v brne poradit,povedat im o tom strachu a vsetkom,nech ti povedia nazor.mozno by naozaj bolo lepsie ivf,povedz,ze to chces a hotovo.aj my sme tak povedali a zrazu sme uz stimulovali 😉

cecil36
30. máj 2011

@lulu10 moj nazor poznas, ja by som sla do ivf picsi, najmä pre tu velmi zlu morfologiu, ktora mohla sposobit to, co sa ti doteraz stalo 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre