Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
30. máj 2011

@rienok este to nevzdavaj, aj ked verim ze teraz si to vobec nechce riesit, dajte si pauzu, naozaj skuste pouvazovat o tych darcovskych embryjkach 😉 alebo adopciou 😵

rienok
30. máj 2011

@lulu10 ja nechcem adopciu....neviem prečo, nechcem. Darcovske, načo... všetko je pekné priam ideálne a neuchytí sa ale hlavne obávam sa, že ak budem tlačiť na mm tak prídem aj o neho. Ešte som ho takého zúfalého nevidela, to je na tom asi to najhoršie.

ninockaskv
30. máj 2011

@pikha ja sa mam v poho.. nic zaujimave sa mi s telom nedeje, akurat chlap rano zahlasil, ked som mu vravela, ze dnes posledna..ze to akoze je vsetko?? 😀 😀 😀 snazim sa neriesit.. a geu hadam teda u mna fakt neprichadaza do uvahy, to by som sa fakt, ale ze faaaakt nasrala 😠 😠 😠 😠

ninockaskv
30. máj 2011

@rienok tak dajte pauzu.. mozno to predycha.. casom zmeni nazor .. a ked nechces adopciu, aspon to mas poriesene v tomto smere..
dajte nejaku dovolenku v lete, trosku to rozchodite a na jesen sa nad tym mozte zamysliet.. ze co dalej 😅

lulu10
30. máj 2011

@rienok to s mm uplne chapem, u nas tiez uz boli take situacie, a tiez je mi velmi tazko ked vidim aky je zufaly a presne ako pises to je na tom to najhorsie, myslela som na darcovske preto lebo poznam dva pary u ktorych je to tak, ze kazdy by mohol mat dieta ale s niekym inym, obaja su plodni, zdravi ale spolu dokopy to proste nejde ... mozno chemia neviem

rebeka33
30. máj 2011

@rikuska21 ďakujem. Gratulujem k rozhodnutiu a dúfam,že nebudete čakať tak dlho a nájde sa pre vás krásne bábetko.A držím palce 😵

lenka_21
30. máj 2011

@rikuska21 Ahoj Rikus, i ked sa nepozname, my sme sa mm rozhodli ist tou istou cestou ako vy. Trapili sme sa presne ako pises, ja som sice nechytila OHSS, ale uzkostnu poruchu z hormonov a tiez som si povedala, ze to v zivote nechcem zazit. V nemocniciach som stravila niekolko mesiacov a trvalo skoro rok kym sa situacia stabilizovala a tak sme sa rozhodli pre adopciu a od decembra 2009 sme uz zapisani v zozname a cakame 🙂 😉 🙂 A len tak mimochoom, minuly rok som spontanne otehotnela, lenze sme mali MA. Tak som sa teraz rozhodla, ze skusime Nativ a mozno Soft v RP a ked nic tak cakame pekne dalej na adpociu 🙂 😉 🙂 Teraz som absolutne v pohode a ak nam to v RP nevyjde vieme, ze dietatko mat budeme 🙂 😉 🙂

cecil36
30. máj 2011

@rienok my sme tiez mali jasno s mm, ze do adpocie nie, my sme chceli nase mimi. Neviem to vysvetlit, ale obaja sme to citii rovnako. Inak viem, ze tvoj mm mal dobre spermosky, ale nebude mozna zahada i tam? Mne povedala geneticka, ze aj muzi s normospermiogramom mavaju poskodenu DNA u spermosiek. Ale nemusi to tak byt aj u vas. U nas sa nechytilo nic kym sme nedali picsi a tiez embryjka vyzerali ukazkovo.

lenka_21
30. máj 2011

@rienok Srdiecko, poznas moj nazor na testikovanie a tak chod pekne na krvicku a uvidis ... mozno budes prekvapena 🙂 😉 🙂 Rienok, neuvazovali ste nad adopciou? Ak by si to zvazovala, daj mi vediet a ja ti o tom vsetko napisem... my cakame na babetko a mame poziadavku na novorodeniatko 🙂 😉 🙂

jada1
30. máj 2011

@rienok je mi to tak ľúto ☹ , bola som presvedčená o tom, že ti teraz určite vyjde. Je to hrozné, čo si musíme kôli tým neúspechom vytrpieť. Nechajte si to ešte celé prejsť hlavou a možno prídete na nejaké riešenie, trebárs darované vajíčka?

jada1
30. máj 2011

@bayley
@rienok
@miminkad neprispievala som sem, lebo som bola ako pštros....strčila hlavu do piesku.......a čakám. Baby, mňa tiež nejako opustil optimizmus ☹ , nemám žiadne tehu príznaky, okrem boľavých pŕs. To som mala aj minule, je to z tých hormónov. Dnes som 9 deň po ET a nič ☹

lenka_21
30. máj 2011

Kocky a co sa tyka tej adopcie, aj keby ste sa do toho pustili tak si to mozete stale rozmysliet ... aj vtedy ked Vam ponuknu babetko, stale mate sancu povedat nie.
U nas to bola tiez velka diskusia, ale nakoniec sme sa zhodli, ze chceme mat rodinku a tak to spravime takto... no a na druhej strane sa nam nedari 9 rokov otehotniet a potom bum cakame na adopciu a ja zistim, ze som TEHOTNA 😕 🙂 😉 😕 Ok, u mna to nedopadlo dobre, ale poznam vela parov, kt.si ani nestihli adoptovat, lebo cakali vlastne resp. si adoptovali a potom zistili, ze cakaju svoje...

Psychika robi vela 🙂 😉 🙂

naduska
30. máj 2011

@lenka_21 to iste ,presne aj ja som tak dopadla 😀

lulu10
30. máj 2011

@cecil36 aku dobu po dobrati antibiotik by sa mali urobit kontrolne stery?

rikuska21
30. máj 2011

@lenka21, vdaka za prainie,
viem ze nas caka dlha doba kym budeme traja, .My sme mali poziadavku na babusko do pol roka tak cakame, trapime sa 8 rokov a tear je to proste iste, drzim aj ja vam palce a vsetkym ostatnym zienkam

martini
30. máj 2011

@rienok ...kurňa....

tonytony
30. máj 2011

Holky, jen narychlo- naprosto nevhod přijela mamka, která nic neví- HCG je 776🙂 Takže je to tam!!!Jen teda nevím, jestli se z toho dá soudit na počet mimísků, ale hlavně, že to tam je a aby vydrželo!!! Mám radost, ale začínám se bát už UZ, aby bylo srdíčko... Vždyť víte... Tak pa, pa, až mamka odjede, přijdu🙂

cecil36
30. máj 2011

@lulu10 podla mna tak tyzden az 10 dni 😉

rienok
30. máj 2011

@tonytony blahoželám 🙂
je tu niekto kto absolvoval viac ako 6 x IVF cyklus ...nemyslím KET ale kompletný ?

maticap.
30. máj 2011

ahojte, postupne si vas citam - popisali ste toho vela. Zatial som stihla iba @callex - ten clanok (teda link na clanok ohladom pupoc. krvi) je perfektny! Myslim ze mi pomohol sa rozhodnut 🙂 .
A idem si vas citat dalej - teda, ak to stihnem 😀 .

naduska
30. máj 2011

@rienok ja 5x a z toho 3x v Repraku aj s pcsi ☹ a nic

naduska
30. máj 2011

@tonytony co som ti pisala??? ani som nebola daleko a budu 2 😀 gratulujeeem

lulu10
30. máj 2011

@naduska ahoj ani sa po picsi neuchytili embryjka alebo potom odisli?

naduska
30. máj 2011

@lulu10 no skratka nic ani sa neuchytili ....a to som davala veskere nadeje tam....skratka 3x stimu;lky v R. a nic ....

lenka_21
30. máj 2011

@rikuska21 My mame preferenciu na novorodenca alebo babetko max. do 1 roka, zdrave, biele, na pohlavyi nam nezalezi.
Zalezi z akeho si kraja, ale standardne je cakacia doba 2 roky (na taketo male dietatko a s tymito poziadavkami ako mame my) ... My sme v zozname od decembra 2009 a teraz sme na 8 mieste, kraj NR 🙂 😉 🙂

@tonytony Blahozelaaaaaam!!! HCG je vysoke, ale je tazko predpovedat ci to budu dvojicky ...

@rienok Rienok, kedy mas ist na krv ...este to nezahadzuj, podla mna to budes mat iste az z tej krvicky a ako vidis sama, u niekoho test funguje a niekoho nie.... Preco si na 100% rozhodnuta, ze sa to nepodarilo???

cecil36
30. máj 2011

@lenka_21jeeej obdivujem, ze si chcete adoptovat babätko, je to krasne 😵 My sme boli naopak presvedceni s mm, ze adopcia u nas neprichadza do uvahy, nastastie sme to mali v sbebe vyriesene obaja.
@naduska hmm nam prave to picsi nejako zabralo....

lenka_21
30. máj 2011

Kocky, ked tu uz tolko testujete, ake testy pouzivate??? Kamoska si chce kupit a kedze ja som anti-testova tak jej neviem poradit 😉 Viete poradit aj znacku ovu a tehu testov? Dik.

rienok
30. máj 2011

@lenka_21 test je okrem tej jednej čiarky snehobiely (robila som 3 takže šanca na pokazeny je minimalna) a už som aj začala špiniť.... žiadne príznaky nič tak ako 5x pred tým. Pripadám si ako v zaseknutom filme 😒 myslím si že 10- tkový by na 13.deň po ET ukázal aspoň ducha. Počkám ešte chvíľu, ak nepríde mrcha tak si skočím ku gynekologovi ale naozaj veľmi pochybujem. Nezvyknem predčasne hádzať flintu do žita ale toto vyzera na repete 😖

rienok
30. máj 2011

@lenka_21 dievčatá odporúčali mamatest 10

lenka_21
30. máj 2011

@rienok Poznam kocku z babetka ... ta mala tusim 8x klasicke IVF a to posledne bolo uspesne a ma nadherne dvojicky 🙂 😉 🙂 Chodila do CAR v MT (tam kde povodne ja) a preto o nej viem. Inac na to posledne IVF sa dlhooo rozhodovala .... a riesili uz aj adopciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre