Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
31. máj 2011

@cecil36 veru 😉 doprava zarucena
@tinna13 ja neviem,nechcem sa zbytocne tesit,ale chlapcom rozpravame akoby tam boli.a je jedno,ci su to chalani 😉 ja uz ani neviem,co mi moje telo hovori,som z toho zmatena a mam aj pocit,ci si nieco nedomyslam,alebo je to ako pred ms,ze to ani nic neznamena.tak som sa dala piect svokrovi tortu na 60tku,tak mam zabavu na cely tyzden.uz druhy den modelujem svojpomocne kvety a take veci

callex
31. máj 2011

@ninockaskv no je sezona vsetkeho mozneho rozplesteneho na ceste 🙂 chodime autom kazdy den tak to sledujem.
@tinna13 ako dopredu si sa objednavala?

rienok
31. máj 2011

@jada1 veľmi sa teším s tebou 😵 😵 😵 a ticho závidím 😅 . Držím palčeky nech je všetko ako má byť a o 9 mesiacov 1 alebo 2 drobci doma v postieľke .

tinna13
31. máj 2011

@miminkad jeej ty si taka cukrarka. mna pecenie nebavi, minule sa mi ani bublanina nepodarila 🙂
ale ja zase velmi rada varim a stale skusam nove veci. prave varim svieckovu. tak je dobre ze mas zabavku.
potom tortu odfot

callex
31. máj 2011

@tinna13 a tusim mi citas myslienky..vdaka za odpoved v prestihu.
@miminkad byt strykom fedorom ma svoje vyhody...aspon mozes dvojcata vozit.. 😀

cecil36
31. máj 2011

@rienok verim, ze aj u teba bude v brusku coskoro mimi 😉 Mozno po letnej dovolenke, mozno na jesen, ale bude 😉 A suhlasim s babami, asi treba vysetrit aj mm riadne 😉

tinna13
31. máj 2011

@callex objednavala som sa ked som dostala tehu knizku, tusim v 9 tt.dolezite je aby si si spravne vyratala tyzdne musis byt 12+nieco. ja som si nebola ista v tej rychlosti tak som jej povedala, ze teraz som ja neviem 8+3 a ona mi vyratala termin kedy mam prist.

leamax
31. máj 2011

ahojte babulky 😵
uz som konecne doma. nechce sa mi ani vsetko citat, len som vas rychlo prebehla a pozeram - naaaaadherne testy, silnejsie kolajnice uz ani nemozu byt @jada1 zo srdiecka gratulujeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmm a zelam hlavne aby bolo vsetko v poriadku. po 14 rokoch - klobuk dole, ze si to nevzdala. ale stalo to za to 😵

no a ku mne - bola som u toho noveho dokyho, sa pekne povrtal vo mne, ze krcok mam dobity (este aj vaginalne sono chcel dat dom mna bez gelu - reku co mu sibe, ved to u mna nepojde ani keby sa tam pos...l. aj zbadal, ze ee, co som rada, lebo inak by som asi ani na zachod nesla...aaauuuuu. a dostala som svoju vlastnu kacicu - ze to si budem nosit zo sebou 😀 jaky srandista) no ale teda k veci - pozrel ma a hovori, ze vobec to nevyzera na tehu a ze asi ani mimomaternicove nie. ze zrejme sa embryjko uchytilo na chvilu, mozno sa aj dalej delilo chvilku, telo hned zacalo produkovat hcg, ale tym krvacanim asi odislo. takze utros vysadit, piatok na kontrolny odber hcg. no a ceresnicka na torte - mame si dat s muzikom pol roka od snazilkovania pauzu, normalne si mame davat pozor. ze aj maternica, krcok si oddychnu, cyklus sa da do normalu a hlavne aj my si psychicky oddychneme. co je inak fakt - 4,5roka zijeme len snazilkovanim, sledovanim plodnych dni...ved to poznate a po tomto asi fakt potrebujeme pauzu. a mi slubil, ze ma nejakeho znameho v MT v CARe (ked ma zabijete, neviem v ktorom ani ako sa vola ten doktor 😀 ) a ze ak to bude po tom pol roku treba, tak nam ho vybavi 😵 muzikovi som uz oznamila aj tu pauzu a on mi na to, ze: to akoze uplne bez sexu? ja vydrzim, horsie s tebou 😀 😀 😀 ako fajn to zobral, ze 😀

rienok
31. máj 2011

@cecil36 keď tomu sa teraz len veľmi ťažko verí 😒 no uvidíme čo navrhne Štelcl ja som už taká osprostená, prečo to nikoho doteraz nezaujímalo že to nejde....ja viem že mircalla sa bude hnevať, ale prečo mi nejaké vyšetrenia nenavrhli po tom 1 neúspechu v RF...alebo už naozaj nevedia, alebo čo? vieš, ja som mala zlý pocit z toho že ma kontroluje zakaždým niekto iný, posledné hormóny som si skoro naordinovala sama, neviem, zaujíma ich to vôbec? Ach jaj takto rozbitá som nebola ani po prvom neúspechu 😖

cecil36
31. máj 2011

@leamax fuuu moja, to mi je luto 😒 Ale zas aspon, ze to nie je mimomaternicove. Za ten cas sa mozes dat doporiadku a dovysetrovat co nemate (protilatky na trofoblast, DNA spermosiek, hematologiu.... neviem co vam chyba). Ale muzik to so sexikom zobral fakt s humorom 😀

gabinkaa
31. máj 2011

@jada1 blahoželám ku krásnym dvom //, sú naozaj pekné silné, potichúčky závidím, ale držím moc moc palce 😵 😵 😵

callex
31. máj 2011

@rienok viem si predstavit co ti teraz beha vsetko hlavou,..vsetky tie otazky.moja asi si rozbita aj z tychto poslednych hormonov..ved celu stimulku si bola ko..a toto su dozvuky. ☹
nechces vyskusat Machaca?

gabinkaa
31. máj 2011

@callex blahoželám k srdiečku, dobrá správička,
jáááááj keby si mala pravdu s tým tehu, vôbec by ma nelákali žiadne termálne vody, aj keď je to dobrá akcia 😀

callex
31. máj 2011

@leamax tak dobre ze si isla k tomuto lekarovi..aspon vies na com si respektive nie si ☹ ale je dobre ze to odislo samo..a netreba ziadne ine zakroky...

leamax
31. máj 2011

@cecil36 dakujem, aj ja sa snazim takto na to pozerat. sice mi tam oci slzili a hlavne ked vyrukoval s tou pauzou. chyba nam asi uz len ta imunologia, ostatne mame vsetko uz. a slubil, ze sa pokusi aj s mm nieco urobit aby sa mu aspon trosku zlepsil spg. skusit to mozme 😵 a mozno bude stacit 4-5 mesiacov, aj tak - do augusta, ked sme chceli ist na dalsie IVF, su vlastne 3mesiace (vratane augusta). zaciatok bude tazky, ale myslim, ze sa to suchne 😉

miminkad
31. máj 2011

@tinna13 no ja uz mam od muza zakazane varit a piect,ze len pribera.on bol vzdy steakovy a reznovy,tak ho teraz ucim aj na ine veci.od nedele mi ostali cestoviny,co sme mali k masu,tak k nim len dorobim nejaku omacku.no torty a marcipan,to sa este len ucim.zatial som robila tri,tak sa pomaly zdokonalujem.ved ak to bude publikovatelne,tak to sem hodim 😀 aj ja mam dni,ked sa mi nedari,ale tak co uz.aj zeleny marcipan sa mi nepodaril,ale to je chyba cukru
@callex na dvojcatam kupim nasmu psovi opraty a ten ich bude chodit vozit a ocinko sa hlasi,tak mamicka bude len vegetit 😀 a uz len tie dvojcata treba 🤐
@leamax ma znameho v heliose.ale presne neviem koho,preto o takychto veciach aj dost vie.kacicu krm,nech neskape a myslim,ze skor myslel od snazenia pokoj,nie od sexu,nie?

cecil36
31. máj 2011

@rienok verit treba stale, inak by sme sa zblaznili 😉 Ale viem, ze po tolkych pokusoch uz je clovek riadne na dne. I tak obdivujem tvoj pristup, ty si take slniecko 🙂 No a moja osobna skusenost je taka (bohuzial aj v RF i ked sa to kvalitou a pristupom neda porovnat s ostatnymi centrami), ze som si sama nenastudovala a nevymyslela, to som nemala. Nikto ma nikdy na ziadne vysetrenia neposielal, vzdy som prisla za gyndosom, ze co chcem teraz vysetrit. Rovnako aj v RF, som trvala na PICSI (i ked viem, ze nie vzdy je to uspesne). Pre kazdeho je urcite nejaka metoda, vdaka ktorej sa to podari. Povystetrujte mm od urologa az po DNA spermosov a podla toho sa rozhodnes co dalej. Mozno treba skusit, co ste este nemali.... IMSI, IVM, PICSI, PIGD....ak ste nemavali PK, tak mozno PK, AH, chemicky AH atd. A viem, ze u teba sa to raz podari 😵

leamax
31. máj 2011

@callex no to je zatial len predpoklad, mala by som do konca tyzdna zacat este krvacat, to mi potvrdil.

tonytony
31. máj 2011

@jada1 No, teda, ty jsou nádherný! Já Ti to říkala, že tam budou🙂 Super🙂

leamax
31. máj 2011

@miminkad jasne, ze od snazenia, to len moj muzik si z toho urobil srandu na odlahcenie 😀 tak neviem - prejst potom do heliosu? a mi hovori, ze: vy dvaja ste sa teda hladali. manzel zly spermiogram, vy tiez nemate zrovna vsetko idealne. no tak co narobis - laske nerozkazes 😀 aj tak ho lubim, aj ked ma morfologiu 0-1 😀 ale po dietatku tuzit neprestaneme a po pol roku - pozor porodnice!!!

miminkad
31. máj 2011

@leamax no vidis,tak ked sa to tak vezme,vsetko zle bolo na nieco dobre a dufam,ze si s nim bola spokojna.a o pol roka to pojde vsetko jednoduchsie.zatial si to rozmyslite s heliosom a uvidis.len nechodte tomu debilnemu silvestrovi

rienok
31. máj 2011

@callex neviem, asi mas pravdu asi to bolo na mna aj veľa hormonov a aj asi prirýchlo som sa do toho pustila po predchádzajúcom neúspechu. Určite si dám pauzu cez leto a uvidím, už som písala tej endokrinologičke do českých budějovíc ale vraj je na dovolenke tak uvidím kedy odpíše. No ak sa odhodlám na ďalší pokus tak poviem Štelclovi že na kontrolu som ochotná akceptovať akéhokoľvek chlapa doktora inak do toho nejdem, jednoducho ženám nedôverujem 😝 ale toto je vo hviezdach...mm už vyšiel z pracovne, tak aspoň niečo, je pravda že bol v spálni ale len chvíľočku. Upodozrievam ho že pracoval celú noc 😕
@leamax konečne nejaký rozumný postup Ti niekto navrhol....je mi ľúto že to teraz nevyšlo 😒 ale verím že nabudúce to už bude na 9 mesiacov 😉
@gabinkaa držím palčeky veľmi preveľmi 😵 😵 😵 nech to prelomíš, lebo to vyzerá že Štelclovi sa prestalo dariť 😠 ☹

leamax
31. máj 2011

@miminkad kto je silvester? no ved vravim - pojdeme na dovolenku - mm bude mesiac doma, tak si ju mozme kludne natiahnut na kolko budeme chciet, mm chodi na dva tyzdne do roboty, tak ten mesiac potom ide inak. este dobre, ze ide to leto, v zime by sa to asi tazsie preckavalo

leamax
31. máj 2011

@rienok dakujem. ale slub mi aj ty jedno - ze to nevzdate, ze aj vy pojdete trebars po lete do dalsieho a uz uspesneho pokusu 😵
ja som mu tam sice zacala hned slzit, ked vysiel s tou pauzou, ale hovori mi, ze tu treba okrem penazi hlavne vela trpezlivosti, ze ved rokov nemam este az tak moc, tak sa nemusime tak strasne ponahlat
inak - neviem si predstavit zase si davat pozor pri sexiku. ved to uz ani nebudeme vediet 😀 ziadne nohy hore, lezat po sexiku tak aby vsetko nevytieklo...ved to bude aj divne 😀 😀 😀 ale nadruhej strane - viete si predstavit tu ulavu, ze milujete sa fakt vtedy, ked mate chut a nie hlavne vtedy, ked mate plodne dni?

rienok
31. máj 2011

@cecil36 no veď , ale mali by sa snažiť odhaliť možné príčiny a skúsiť to napraviť, nie? Veď naozaj ešte si k tomu čo som sa za ten čas naučila doštudujem medicínu a môžem to robiť aj ja.... veď oni sú odborníci, oni by mali premýšľať čo by to ešte mohlo byť a ako zvýšiť šance... veď aj štýl pokus omyl je lepší ako totok... narveme Ťa hormónmi vydolujeme z teba vajíčka a uvidíme a furt dokola. Som sa rozčuľovala že v GF mi nič nenavrhli a tu to tiež nikto nenavrhol. A pri kontrolach nevedia o Tebe tiež nič, naposledy Vitoušková sa ma pýtala skoro na všetko opätovne aj keď to má v karte, tak aké konzíliá, aké vzájomné informovanie o pacientoch. Ani nevedela že to je už 6-ty pokus tak čo si o tom mám myslieť.... nechcem byť nespravodlivá, sú milí všetci ale tam niekde to končí 😒 asi sa od tých čias čo tam bola mircalla veľa zmenilo

rienok
31. máj 2011

@leamax ďakujem, zatiaľ to musím dať "k ledu" ako by povedali v čechách. Teraz to nechcem riešiť, ešte stále slzím, ale verím že sa aj mne vráti optimizmus 😉

leamax
31. máj 2011

@rienok tak toto si mi hovorila uplne z duse. presne takyto nazor som aj ja nadobudla a som z toho sklamana. kazdy ich tu ako vychvaloval. ved aby si pacient pytal lieky? ja som si musela aj ten blby orgalutran, aj fragmin vypytat. a presne toto iste mi povedal aj dnes ten gyndo - ze nehladia, jednoducho odoberu vajicka, spoja so spermiou a tym to pre nich hasne.

miminkad
31. máj 2011

@leamax veru,zima by bola horsia.to je doktor galo silvester,u neho sme boli na konzultaciu a odchadzali sme zhrozeny a znechuteny.
@rienok podla mna je jedno,ci to mas napisane v karte,kazdy normalny doktor sa ta bude to iste vypytovat aj tisic krat.aspon nasi doktori to tak robia.nepozeraju len na to,co je v karte,ale este sa spytaju.casto ludi napadne aj to,naco zabudli alebo si mysleli,ze nie je dolezite.chcu si urobit vlastny obraz

leamax
31. máj 2011

@rienok mooooja, len sa kludne vyplac, viem ako ti je. ja mam tiez hrcu v krku, ale akosi asi hormony este robia to, ze nerumazgam cely den. vcera som sa vyplakala. a ja som zase v trosku inej situacii, ja budem stastna, ked dojde mrcha, ty budes pri nej asi plakat. nevravim, ze ja nie, ale bude to u mna dobre znamenie

callex
31. máj 2011

@rienok fuuuu si im to nandala...ale je to asi tak ako pises..maju aj oni toho vela a uz sa to neda tak ako by sme si predstavovali.myslim vsak ze tvoju poziadavku na muzskeho lekara by mali vzdy akceptovat.mas na to pravo.
mna takisto poslednu dobu iritovali ze vsade pchali Kurecovu,.aj ked som objednala priamo k machacovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre