Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
31. máj 2011

@miminkad nie, take meno nespominal. nastastie.
inak - zeny, tie hormony su ake svine. minule, ked som bola tehtona, sme mali doma mys. ja sama doma, z mysi fobia a ked prisiel ocino a zabil ju velkou metlou, tak som revala 😀 teraz zas - som tu zbadala takeho extra velkeho mravca, tak som ho samozrejme zabila, nie. viete ako mi to potom prislo luto 😀 😀 😀

lenka_21
31. máj 2011

@cecil36 Nemas za co ... rado sa stalo. Dr.Cunderliko robi vsetky testy, tak sa nemusis obavat 🙂 😉 🙂

@callex No nejaky keksik tam bol 😝 😝 - ak som bola tesne po ovu ako tvrdil Koudelka, tak sme ho aj trafili do ovu 😀

rienok
31. máj 2011

@miminkad ano rozumiem, ale mohol by si to aspoň pozrieť, zhrnúť a potom sa pýtať ak má nejasnosti. Inak mám šťastie že môj gynekológ je taký aký je, on mi dal spraviť všetky vyšetrenia čo boli potrebné, väčšinu ešte pred 1. IVF. Mňa strašne deptá že som akože zdravá a nikto nevie prečo to nejde. A ani Štelcl neodpisuje 😠

rienok
31. máj 2011

@callex no ja na obranu Kurecovej musim povedat ze z tych 3 doktoriek co ma kontrolovali ona bola najviac informovana 🙂

cecil36
31. máj 2011

@rienok presne ako hovoris, pri tomto aj medicinu vystudujeme 😉 Ja som raz muza poslala k urologovi a napisala mu na papierik vysetrenia v latine, ktore chcem, aby mu spravil. Sestricka kukla, vyplestila oci, dr. kukol, vyplestil oci a dodal, kto vam to dal. Moj mm ze zena ma s tym poslala. dr. Zena je doktorka, ked sa vyzna? 😀 😀 😀 Takze takto som vystudovala medicinu za pomoci uja gugla 😀 Inak mas pravdu a uplne suhlasim, oni by mali navrhovat riesenia a nie len nabuchat hormony a vyjde-nevyjde. Asi naozaj treba chvilu oddychu, nacerpat silu a potom rozhodnut co dalej. Mozno zmenit dr. mozno centrum....
@leamax orgalutran som aj ja musela pytat od kurecovej, aj picsi som si vydupala u machaca 😠

naduska
31. máj 2011

@rienok uz dlho s tebou suhlasim ,ten pocit mam ten isty ☹ uz som to tu davno pisala a povedala si presne tak ako to aj ja vnimam ,,,zatial nic mi neponukli ....a nemam pocit ,ze su nieco extra ,,,bohu zial... ak tam zena na 1-2x otehotnie ,tak to neni az taka makacka, skor normalka ,,,nech pomozu zenam ktore nemozu po viacerych neuspechoch ..potom poviem ze su borci 😀

ninockaskv
31. máj 2011

no baby.. podla mna tam maju viac pacientok.. nestihaju, dnes tam tiez bola kurecova a ze stelcl bol na sale.. uz to proste nestihaju, mne sa zda, ze tam maju aj novych lekarov .. ja som frflala este som ani nebola v budove, dufam,z e tam nebude kurecova a chlap ma zdrbal, ze ved ani nevies aka je.. a ja reku, ze baby frflali.. a just bola

@rienok pre mna to v porovnani s GF v BA je stale lepsie 😉 mne vravel, ze sa zaskakuje s vitouskovou,a le uz ked som sa ho na to pytala, tak vravel, ze nestihaju a ze podla toho, kto ma sluzbu 😠 ☹

@leamax pauza je super napad, mudro doktor vravel, az mi to je divne 😀 telo sa zregeneruje, hlavne psychika.. a chlap je zlaty 😵

naduska
31. máj 2011

@rienok ja som teraz po neuspachu pisla Koud.....ze co on nato ? a napisal ze to rozanalyzuje a pak zaver ,osobne ...no som strasne zvedava ... 😉

cecil36
31. máj 2011

@rienok a este nieco, zaraza ma , ze nikde sa neriesi muzska neplodnost (zhorseny spg, zlamrofa, zla DNA atd). Kazdy sa odvolava na to, ze ved naixujeme a bude. Ale ICSI nevyriesi vsetko. Aj zla spermia (na pohlad vyzera fajn) sa moze pekne oplodnit, aj sa chvilu delit a potom stopka. Lebo niekde v jej DNA spirale je chyba. A toto ma dost s.re 😠

ninockaskv
31. máj 2011

@cecil36 akoze si si pytala orgalutran? ti ho zabudli dat, ci co? nerozumiem 😅

cecil36
31. máj 2011

@ninockaskv nie ona mi ho vobec neponukla. tak som sa jej spytala, ze ci tie oocyty nemozu popraskat. Ona, ze teoreticky mozu, ale nestava sa to. Tak som ju poprosila o ten orgalutran (to som uz z kona vedela, ze na co sa pouziva 😉 ). A ona, ze tak jo 😀

leamax
31. máj 2011

@cecil36 no ved prave to, ze nic nenavrhnu sami. a keby mi moj gyndo nepovedal, ze on by dal aj fraxik, tak by som ani netusila. doeklu - ved clovek do nich vklada tolke nadeje, tolku doveru, tak nech si to uvedomia. ja viem, ze zazraky ani oni nevedia, ale ved by mali skusit vsetko a nie aby si to pacientka musela pytat 😠 to sa mi teda ale absolutne nepaci. ten doky, co som u neho bola vcera, mi povedal, ze je to vsetko o prachoch, mm ma tiez ten dojem, ze z nas prachy tahali. odporucil mi v unice ale iba dr. maleho, ze ten jediny v tom care chce fakt pomoct, ze netaha peniaze. nechcem nikomu krivdit, je to len moj pocit
@ninockaskv no hej - je to dobry napad, len ako tazko sa to prijima. ked mas pocit, ze uz-uz si mozno v cieli a zrazu ti niekto povie, ze ee, pauza

ninockaskv
31. máj 2011

@cecil36 to je divne, ja som ho mala rovno napisany v tom papieri od zaciatku, ako mi dali stimulku, teda nedali mi konrketne orgal. ale cetrotide ci co to..
@leamax ja viem, ja som takto pauzu absolvovala uz 3x 😅 😅 😅 😅

miminkad
31. máj 2011

@leamax neviem,ci sa s krajnakom nepozna.s nim aj stimulky preberali a take veci a preto mi on nechcel davat clostill.
@rienok co ti poviem,su to doktori.aj nam vsade povedali,ze sme zdravy,ale preco to celu dobu neslo,tak to nam nepovedali.v martine som mala pocit,akoby sa nam vysmieval,ze co tam vlastne chceme.telo je jedna velka zahada,ktoru nikto nepochopi.ja si to vzdy tak prirovnavam k chemii a k vareniu,nieco varis,staci pridat alebo ubrat jednu vec a uz to nie je take,ako to mabyt.keby clovek vedel,co je spravne.skusala si pit aloe?

leamax
31. máj 2011

@cecil36 presne! a tento doky mi dnes povedal, ze sa mu uz parkrat poadrilo u muza zlepsit spg, tak to za ten polrok skusi aj u nas. za pokus to stoji, v najhorsom pojdeme zas na IVF. ale nikoho to doteraz nes...lo, kazdy pchal len do mna hormony, ale muzika nikto neposlal na ziadne vysetrenie 😠

miminkad
31. máj 2011

@leamax on ti da take vitaminy,aj moj ich bral.on je zas typ,ze prveho chlapa dobre poobracat

lenka_21
31. máj 2011

@leamax Leamax, ak pozna dobre Dr. v MT, tak to moze byt len Doc.Tomas (Iscare) alebo Dr.Krajkovic (Helios). Ja poznam obidvoch ... mne osobne viac sedel Doc.Tomas (k nemu som povodne chodila do Heliosu, ale on odtial odisiel a zalozil pobocku Iscare v MT).
Mne sa ten Helios zo zaciatku pacil, lebo tam bol velmi individualny pristup, ale potom im nabehli pacientky a uz som mala pocit, ze to ide ako na beziacom pase. U mna Dr.Krajkovic podcenil psychicke problemy pri IVF (napriek tomu, ze som mu o tom hovorila), ale to je moj pripad a u teba to moze byt ine. Kedze ja viem, ze klasicke IVF s plnou stimulkou nemozem, ja som si overovala v MT Heliose ci mi urobia slabsiu, ale povedali mi, ze oni to nerobia a tak som isla do R.

leamax
31. máj 2011

@miminkad no ale aspon sa chlapovi venuje. ja by som inak aj mojho poslala na stitnu zlazu 😀 inak - vravel, ze nejakymi pripravkami na prirodnej baze skusi. ale chapes - ide o to, ze aspon skusi, ze nechce len do mna pchat hormony a ved ostatne vyriesi ICSI

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 tak snad, ked budem odporucana osobne nejakym gyndom, co sa s nim pozna, tak hadam sa mi bude aj poriadne venovat. ale - pauza, potom budem nad tym rozmyslat. dovtedy asi fakt dam vysetrit mm. chuda moje, este to netusi 😀 no inak neviem - urologovi ho uz asi nedostanem. raz ho tam poslala moja gyndoska kvoli mojej mykoze a oni mu robili vyter z konecnika, aj z pipika - chuda vysiel odtial, ze toto uz nikdy v zivote

lenka_21
31. máj 2011

@cecil36 Jaaaaj, Cecil ... pod do mna, ale pomaly s tymi terminologiami a skratlkami ... co je to IMSI, IVM, AH, chemicky AH 😀 😀

rienok
31. máj 2011

@ninockaskv no ja som v GF nemala nejaký vážny problém, len ma hnevalo, že mi nič nenavrhli, žiadne vyšetrenia len ďalšiu a ďalšiu stimulku...tak tu som čakala že sa na to všetko poriadne pozrú, zvážia a navrhnú niečo, ale nie. Sama som si (s pomocou báb z tejto témy) vybavila diabetológa aj hematologičku, spravila si test na celiakiu... teraz si sama riešim endokrinológa.
@cecil36 kde sa robi to DNA vyšetrenie spermií?
@jada1 to AMH mi normálne spravia v ISCARE aj ked nie som ich pacientka?
@lenka_21 súhlasím to IMSI a IVM mi vôbec nič nehovorí 😝
@ofinka kam si sa nám stratila, už sem nechodíš?

lenka_21
31. máj 2011

@leamax nechcem ta sklamat Leamax, Helios a aj Krajko maju velmi dobre vysledky, takze v tomto smere ich mozem odporucit! No na druhej strane ti mozem potvrdit, ze je to velmi podobne ako v inych CAR, nic ti nenavrhnu (okrem klasickeho IVF), na specialne vysetrenia sa musis pytat a ja ked sa opytas tka ti povedia, ze ak chces tak si ich mozes dat urobit. Ja som si sama dala vysetrit imuno, urea,myko,chlamydie, genetiku, hematosku a este chcem tu toxoplazmu .... Na mm zlu morfologiu povedali, ze nic sa neda robit, urobime ISCI a bolo vybavene.... Ja som bola u Krajka tiez "protekcne" 🙂 😉

Baby, ked citam co ste tu o R.popisali, tak Vam musim povedat, ze mne ako neznalu toho centra pripadali presne tak ako ste napisali ... ja som tam isla s velkymi ocakavaniami (aj po Vasich odporuceniach), ale nas s mm to velmi neohurilo ... proste sme cakali viac a Koudelka okrem toho, ze sme prebrali ako by mohla vyzerat stimulka na Soft nedal ziadne navrhy a to som mu doniesla kompletnu dokumentaciu ... Neviem, ja som si povodne myslela, ze sa tak s nami bavili, lebo sme mu prisli ako "skuseni" a ked sme s R.odisli mm prva otazka bola v com to bolo ine ako predtym???? 😨 😕 😨 😕

martini
31. máj 2011

@rebeka33 všetky ženy v manželovej firme rodili u Boszermenyho, tak aj ja idem...jasne, že to nie je tajné. My s mm nie sme originál z KE, tak sme si dali takto poradiť. Sami sme sa nevedeli rozhodnúť a moj gynekolog nie je porodnik.
@ninockaskv nabudúce si ceste daj taku ulohu, že napr. ak stretneme tri červene autá, bude všetko super...a nie bociany....
@miminkad takže ôsmy deň? no a kedy sa chystáš testovať? podľa mňa by si kľudne mohla vo štvrtok, to budeš 10ty deň, mala si HB...tak určite na 10tkovom mamateste už nájdeš dve čiarky...vidíš aké pekné ich má jada a to je tiež len 10ty deň...ja som tiež testovala na 10ty deň a moje čiarky síce neboli také ukážkové ako má jada, ale boli jasné. mám ich v mojom fotoblogu, či ako sa to volá.
@callex @cecil36 + ostatné baby, ktoré to potencionálne zaujíma: určite odporúčam aj ja kombinované testy. Ja som bola v KE. Ak máš vymenný lístok, tak to stojí 29 € (pri niektorých poisťovniach aj menej)...a je to super test, tak ako píše @tinna13. Meria sa na sone nuchálne presvietenie, zisťuje sa prítomnosť nosovej kosti, prípadne ešte merania nejakých uhlov na hlave sa robia a plus sa meria prietok krvi vo ductus venosis (či ako to presne je), to je nejaká tepna, ktorá v prenatálnom vývoji okysličuje srdce babatka. Potom sa berie krv na fee beta HCG, PAPP-A a z toho sa robia počítačovo výpočty ohľadne rizika vývojových vád. Je to super test, v celej západnej europe sa odporúča a je podstatne lepší ako triple testy, ktoré sú často falošne pozitívne. Fakt presne pre taký prípad ako je napr. @tina13 sa neskutočne pre pokoj duše a obídenie amniocentézy oplatí do toho investovať. Ak náhodou triple test vyjde horšie, tak je neskutočne smerodajné, že ste si dali urobiť kombinované testy. Takže tehulky smer KE, BA alebo Brno 🙂 A je treba sa objednať s predstihom, aspoň v 10 tt...moja skúsenosť.

gabinkaa
31. máj 2011

@rienok ďakujem moja, veru to tak vyzerá, tak uvidím ako dopadnem ja, bola som si úplne istá, že Tebe to víde, tak mám strach, že Ťa budem nasledovať, tiež s tými ženami v RF nemám dobré skúsenosti, teraz mi aj OPU aj ET robil Štelcl, len na kontrole bola žena Kurecová, mne však vždy pripomenie vek ☹
Tebe držím palce aby si sa rýchle spamätala a možno aj vymenila lekára, ved na to máme vždy právo

rienok
31. máj 2011

@lenka_21 no moj mm sa po 1. kontrole keď som šla odtiaľ s plačom že mám len 4 foliky a že tam nebol Štelcl opýtal: A netvrdila si náhodou že tu sa Ti bude venovať celý čas 1 doktor? a bolo .... včera povedal aj on
všetky centra su rovnake, tahaju z teba prachy 😠 Nechcem a nemôžem tomu uveriť, lebo to by znamenalo že si musíme poradiť sami, už som začala aj cez známych zháňať rôznych odborníkov aby sme eliminovali všetky možné problémy. A potom prídem do CARu a poviem im, takže som si zistila že máme taký a taký problém a dá sa riešiť takto a takto a toto mi spravte. Ja si spravím anamnézu, vyšetrenia, nasadím liečbu a vám zaplatím že mi vyberiete vajcia a spojíte so spermiou a pojdem v kľude domov. Súhlasím že tie prístroje niečo stoja a aj ľudí treba zaplatiť, ale ja tam postrádam ten záujem o mňa , o ten môj konkrétny prípad... prečo by mňa malo zaujímať že im tam príde 20 izraelčaniek aj s doprovodom, platím inak? alebo menej? Aj CARy tu v BA boli zo začiatku veľmi vychvaľované, kým sa im to nevymklo z rúk a nestali sa fabrikou, obávam sa že totok hrozí aj RF. Neviem asi nebudem meniť CAR, už som zistila, že nie je lepšie a horšie je len také kde sa na vás usmievajú alebo neusmievajú a všade si to zaplatím rovnako a obávam sa že viac menej s rovnakým výsledkom 😝
@naduska súhlasím, s názorom že 3 IVF-ka sú štandard, ale keď sa niekto vymyká tak sa zmôžu na "štatistická smola"???

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 tak ja mam okrem imuna vsetky tie vasetrenia uz urobene - tiez som si ich dala vsetky sama, hned po MA. akoze take ze ureaplazmy, mykoplazmy, chlamydie - to by som davala normalne do preventivky, to sa moze zmenit. tak ale hemato sa nezmeni. vysetrenia mi nevadi, ze by som si musela sama dat robit. hlavne aby som si nemusela trebars pytat orgalutran a pod.

inak - mm vysiel prvy raz z rf presne tak isto ako tvoj. a doteraz stale tvrdi, ze len prachy z nas tahali

gabinkaa
31. máj 2011

@lenka_21 Tvoje hodnote RF je dosť pravdivé, my sme boli na I. konzultácii u Štelcla a tiež ho nezaujímali moje výsledky, ktoré som priniesla, môžem však porovnať GF BA a RF Brno a je to neporovnateľné, my sme boli samoplátca aj v BA a o nič iné im v prvom rade neišlo iba o peniaze a ešte raz peniaze, v RF je aspoň privítanie s úsmevom a to vysvetlenie je tiež lepšie, teda aspoň u mňa, bola som prekvapená keď nás pred ET informovali aké sú embryjká a videla som ich aj na obrazovke, aj ET je vo svetlej miestnosti, kde oddych spríjemňuje hudba a aj sestrička bola veľmi milá a to je neporovnateľné.......ale majú toho čím ďalej tým viac, chodia tam ľudia zo zahraničia a to nie len od nás, keď som bola na OPU a aj ET, boli tam z Izraela, chlapy aj s tými čapičkami, Štelcl mi hovoril, že ich bolo 20 a to je tiež dosť veľa, pozerala som ich správu na nete a neviem či to čítam zle alebo dobre, ale štatistiky nie sú príliš optimistické, tak ako asi v každom centre

rienok
31. máj 2011

no nechám to tak, teraz zo mňa veľa hovorí sklamanie a naozaj to veľmi bolí. možno nie som objektívna 😎
idem pracovať 😉
čakateľkám prajem // a vysoké HCG
tehuľkám pohodové krásne tehuľkovanie bez starostí
mamičkám veľa radosti
@ninockaskv držím palčeky veľmi nech je toto ten posledný správny pokus so šťastným koncom 😵 😵 😵

leamax
31. máj 2011

@gabinkaa mne tiez kurecova vzdy pripomenula vek. ale zas v tej suvislosti, ze: vo vasom veku by som cakala, ze budete lepsie reagovat...vo vasom veku by som myslela, ze...bla,bla,bla. ved vieme, kolko mame rokov, tak co mudruje 😠 roky nezmenime, tak nech vymysla ako nam pomoct a nie sa stale odvolavat len na vek. ved preto sme tam isli, nie?

lenka_21
31. máj 2011

@leamax A co je orgalutran - ak je to proti praskaniu vajok, tak to mi napr.v Heliose nikdy nepredpisali a to som mala problem, lebo hned ako sme isli stimulkovat sme museli prestat s keksikovanim, lebo mi praskali vajicka ....

@gabinkaa @rienok Ano, sklamanie vedie k negativnym pocitom, ale v mojom pripade zo mna nehovori zla skusenost s R., len pocit, kt.som mala pri prvej navsteve... napr.mna prekvapil aj UTZ, kt.mi robil Koudelka, lebo mal obrazovku iba pre seba a sucho skonstatoval, ze ovu uz prebehla a vidi rozliatu tekutinu a zlte teliesko - nic mi neukazal. Mna prekvapilo, ze nemali monitor pre mna ... toto napr.v Heliose bolo a ked mi Dr.robil UTZ tak mi pekne vysvetlil co je kde, kolko vajok ...atd. UTZ s 2 obrazovkami ma uz aj moja gynekologicka 🙂 😉 🙂 A este ma zarazil s vetou, ze urcite nemam problem s ovu ... ja som sa ho pytala, ze to ako moze vediet, kedze po MA som nebola ani na HP a ani folikumetrii a tak neviem ci mi ovu nabehla... no a on mi na to povedal, ze ked mam mrsku 5 dni, tak mam urcite aj ovu 😨 😕 😨 😕 a tak som na neho pozerala ako PUK, lem mam kooopec kamosiek, kt.maju mrsku dlhsiu ako ja a anovulacne cykly ako vysite ....

Jednoducho podla mna je to o stasti ... bohuzial, ale je to tak... Ja som naozaj rada, ze mame tu adopciu, lebo teraz idem do R. na Nativ a Soft uplne v pohodke (v podstate si tym kratim cas cakanim na babetko) a tak ma ani netrapi ako to dopane 🙂 🙂 🙂 Mne ta adopcia pomohla vybehnut z toho bludneho kruhu kde som bola niekolko rokov ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre