Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
31. máj 2011

@leamax no uvidime,ci su to dobre znamenia alebo mam radsej skusit psychiatriu 😅

lulu10
31. máj 2011

@miminkad ano to je taky nizsi, tmavy , to bol on, no galo je asi iny pripad 😒

gerdusha
31. máj 2011

@leamax ,

no ved ti piseme: nizsia davka hormonov - soft

http://www.reprofit.cz/page.php?id=22&rodic=7&l...

leamax
31. máj 2011

@gerdusha ano. ale co je este povazovane za nizku davku? 225IU je nizka davka alebo uz vysoka a je to teda normalne IVF?

miminkad
31. máj 2011

@lulu10 galo mi pripadal ako neandrtalec a hulvat,ved co chceme,ved som mlada,liecba,budte trpezlivy

gerdusha
31. máj 2011

@leamax ,

skus sa opytat bab v nejakej diskusii o ivf, ake davky hormonov mali ony...reprofitacky maju asi skusenosti len so softom, kedze si to musime cele platit...

leamax
31. máj 2011

@gerdusha no ono - vies, teraz ma to az tak netrapi, aj tak mi daju aky uznaju za vhodne, ked k nim prideme. ale skusim sa asi popytat 😉

rienok
31. máj 2011

@leamax no ono aj pri klasickej stimulácii sú rôzne dlžky a rôzne dávky .... aha tu máš popísaný, dlhý a krátky protokol http://www.doktori.sk/index.php?go=medicinsky-o...
ak som správne pochopila tak soft je o tom že sa snažia podľa možnosti čo najviac podporovať vlastnú hormonálnu produkciu 😀 a nie vyradiť a nahradiť .... ale tak ďaleko som ešte nedoštudovala 😀

mircalla
31. máj 2011

@leamax standard davaju pri IVf 150 jednotiek, po prvej kontrole upravuju. soft by som povedala, ze su ine hormony a trva aj kratsie

leamax
31. máj 2011

@mircalla to hovoris o heliose? ci o rf? ci vseobecne?
@rienok idem to okukat 😉 😀

naduska
31. máj 2011

@mircalla pytala som sa v RP na rozdiel medzi soft a klasika IVF---a neni ziadny povedali a usmiali sa...mozno to volaju len ked davaju minimum hormonov asi len clostil...ale ak normalne stimulujes 150 j tak to je ako klasika ,len kratke protokoly ...ja som mala 1IVF 125j,,1IVF 116j a bolo to klasicke IVF ,,,a soft som mala 150 j 😀

leamax
31. máj 2011

@naduska no a sme doma 😀 tak potom co robia v heliose, ked nerobia softy? len dlhe protokoly?

miminkad
31. máj 2011

@leamax tam robia moja planovane styky a iui 😀 a trpezlivost 😠

miminkad
31. máj 2011

@leamax pocuj,v nitre sa narodili stvoricky,co na to povies,nedaju nam jedno? 😝

jada1
31. máj 2011

@miminkad vyzerá to veľmi sľubne, povedala by som, že až isto. Ja by som na tvojom mieste vo štvrtok ráno spravila testík 😵 . veľa šťastia. 😉

naduska
31. máj 2011

@leamax robia sa vsade softy ,len my to chapeme ako plus v RP -ze robia softy a neviem co pomaly za facku 😉 ale tak isto mozes stimulovat aj v Heliku ........len sa treba dohodnut ...eto vsjo 🤐

miminkad
31. máj 2011

@jada1 dakujem za stasticko 🙂 ale muz ho nechce spravit a ja sa bojim.tak uvidim,kolko vydrzim.tie tvoje testiky su tak krasne,stale ich mam pred ocami.len pekne hladkaj male bambulky 😵

leamax
31. máj 2011

@naduska no tak konecne som sa dopatrala - diky. tak ale v MT by to asi preplatila poistovna, nie?
@miminkad hej, to su zas dalsie, ci spominas tie, co sa narodili tusim minuly tyzden?

naduska
31. máj 2011

@leamax ano, ak mas este narok tak ano ,preco tam neist ?? 😉

miminkad
31. máj 2011

@leamax tie,co sa narodili minuly tyzden.
na sk si davas ziadost na ivf,po schvaleni,ti prve tri preplaca poistovna

jada1
31. máj 2011

@miminkad ja som už ráno musela testnúť, lebo som sa stresovala, či to vyšlo a to embryjkám veľmi nepomáha 🙂 . Ale včera som sa bála, keď tu boli samé zlé správy ☹ , tak som si povedala, že to nechám na ráno. A som rada, že som testla, teraz som aspoń trošku kľudnejšia, aj keď sa stále trošku bojím a musím vydržať do pondelka do odberu krvi. Včera som už večer mala takého tušáka, lebo mi bolo nejako divne, tak ako teraz tebe 🙂 .

leamax
31. máj 2011

@naduska ano, mam. na SK sme nemali ziadne IVF, vekom som pod hranicou.
@miminkad to treba davat ziadost? ako dlho dopredu? a ako dlho trva to schvalenie a ako dlho to plati?

miminkad
31. máj 2011

@jada1 ved to,ze vcera same zle spravy,tak by som test nerobila ani za nic.ale dnes si to krasne vyvazila a aj navyse 😵 teraz aspon budes kludnejsia a mozes sa venovat len bambulkam.mala si aj pocit prichadzajucej mrchy,ale len take chvilkove a slabe?
@leamax tak to uz presne neviem,ale tusim ale mesiac trva schvalenie a musis splnat nejake body,ale uz neviem presne co

miminkad
31. máj 2011

@leamax opytaj sa heliosaciek,makovicky alebo koho,oni ti povedia

leamax
31. máj 2011

@miminkad no pred prvym IVF som volala do poistovne a ta mi povedala, ze do ciech by mi to schvalili jedine keby mi tu na sk niekto potvrdil, ze u nas sa IVF nerobi. taka kravina. a potom sa ma pytala, kolko som vydata - asi dedukovala, kolko sa snazime. ale ked povedala o tom potvrdzovani, tak sme sa uz viac ani o tom nebavili. skusim sa tam popytat znova

rienok
31. máj 2011

@leamax schválenie žiadosti by MALO trvať max mesiac a platí 1 rok 😉 je dobré ísť na konzultáciu, dohodnúť postup... oni potom vypíšu papiere a pošlú to do poisťovne, potom sa rozhodneš kedy do toho ideš... ja som tak mala 1 žiadosť asi 5 mesiacov schválenú kým som sa odhodlala na ďalší pokus

miminkad
31. máj 2011

@leamax to je smiesne,akoby vydaj zodpovedal dlzke snazenia,my sa snazime dlhsie ako som vydata 😅

leamax
31. máj 2011

@rienok dakujem, takto som to potrebovala pocut 😵
tak uz mam v hlave aj plan 😀 pocas tych 6 mesiacov urobime tie imuno testy - ved tam to objednanie tiez trva, pojdem na dovosku, oddychneme si, pojdeme na konzultaciu do MT a dame ziadost na poistovnu 😵

leamax
31. máj 2011

@miminkad no ved presne. my sme zacali rok pred svadbou...

miminkad
31. máj 2011

@leamax my sme svadbu riesili prave kvoli tomu,ze sa nedarilo,ze sa psychicky odputam,teda aj toto bol jeden z dovodov.niezeby sme sa nechceli zobrat a zacali sme 1 a tristrte pred svadbou az nie aj viac a nikdy som nebrala ziadnu antikoncepciu ani nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre