Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
29. jún 2009

Ahojte babulky 🙂 Ja som bola cely vikend bez netu, boli sme u svokrovcov a svagrina mala pokazeny net, tak az dnes som sa sem dostala...idem si precitat co vsetko ste napisali cez vikendik..
Ja som bola dnes u dokiho, predpisat si HAK....koncom tyzdna by mi mala dojst mrcha, dufam, ze teraz ked neberiem ten utros, nebudu mi nejako extra meskat...uz by som chcela mat za sebou aj ten mesiac s HAK 😀

Pozdravujem vas vsetky....dve tehulky julietku aj avaku...a samozrejme vas vsetky 🙂

julietka
29. jún 2009

babulky tak ja som sa prave vratila od doki, bolo mi blbe ju ziadat o PN aspon a tie kriticke tyzdne a ona ze najneskor vcera som mala prist a vypisala mi PN s tym ze ma nechce pustit do prace uz dokonca tehu, no bola velmi zlata...no ale to si neviem predstavit ...ked sa budem citit dobre tak sa dam asi vypisat.. 😨

ahojki lahhelik, tak nech konecne mrcha dorazi 🙂

lahhel
autor
29. jún 2009

Julietka, a dobre robis...robota nestoji za to,aby sa ti nieco stalo...tak dlho cakas na tuto chvilu, tak len pekne oddychuj doma a opatruj mimiska-ov...

julietka
29. jún 2009

ja viem lahhelik, ale ja nie som PNkovy typ, som ju niekolko rokov nemala..preto som mala vycitky, ale muzik ma stale nahanal nech sa idem dat vypisat ked uz mame toto vsetko za sebou..ale vycitky opadli ked mi lekarka uplne samozrejme povedala ze som mala prist uz davno..

inak babenky ja asi tak skoro nebudem pocut srdiecko 😨 doki mi dala termin do poradne az o mesiac...a teraz v piatok na UTZ v Brne budem rada ked budeme vidiet narastenu dutinku...

lahhel
autor
29. jún 2009

Nevadi Juli, hlavne ze je dutinka/y...aj srdiecko alebo srdiecka budu urcite krasne bit....

avaka
29. jún 2009

Ahojte dievcatka 🙂
Juli,dobre si urobila,ze si sa dala vypisat.. 😉 Ved aj Ty musis PN-ku raz vyuzit.. 🙂 ,teraz je ta vhodna chvila..
No tie injekcie Ti nezavidim...Inak,ja som tiez rozmyslala,ako budem vysadzat lieky,lebo mi Stelcl napisal to iste...Utrogestan sa da na tretiny,ale prednison a anopyrin...asi dam po polkach..postupne..

Tannitka,Ty si brala anopyrin tiez len do 10tt?Mne sa zda,neviem preco,ze si ho brala dlhsie..

Lahhel,uz len mesiac.. 😉

Zuzlik,si sa pytala,kedy idem zase k dr. Dnes som bola sa nahlasit k mojmu dr. Ani som necakala,ze mi zase spravi UTZ 😅 tak si predstavte,ze minuly tyzden som bola podla UTZ 6+5 a dnes som zrazu 8+2 ,nerastie drobec nejako rychlo..? 😅 TP mi dal podla UTZ na 6.2.09,zobrali krv a na moje prekvapenie som dostala aj knizku.. 😵

julietka
29. jún 2009

ahojki avuska 🙂 a ty beries anopyrin? vraj sa to v tehu nema uzivat..ak moja kolegyna to uzivala pred otehotnenim a lekarka jej povedala ze hned ak ostane nehu musi prist a dostane fraxik
avka mna objednala az na 27.jula to bude tusim uz 10tt takze ja az tak neskoro budem pocut srdiecko... 😨 😨 adovtedy budem zit v neistote...
avka a teda skutocne si ktory tt, ked ti to tak divno ukazalo na UTZ?

tanitta
29. jún 2009

avakla... gratulujem ku knizocke 😉 ...dobre sa ti zda s anopyrinom...ja som ho brala az do 27tt.. a brala by som ho este dlhsie keby nejdem rodit 😅 .. koli krvacaniu...
julie....no skoda ze nemas skor ten utz..musime to vydrzat... 🤐
lahel.. aspon si si oddychla od netu 😉 ...uvidis ako rycho ten mesiac ubehne.. 😉

julietka
29. jún 2009

jej avka fakt ty uz mas tehu knizku 😅 to je krasne, tak rychlo to bezi...

avaka
29. jún 2009

aaa Tani,dobre si pamatam 🙂 ja radsej este napisem dr. ci myslel od 10tt aj anopyrin...

Juli,ja nemam robene hemato..
Ja by som mala byt podla ms myslim v 8tt.Ale vies opu bolo skor ako byva normalne ovulka,tak asi aj preto..
A teba objednala dobre,mne najprv ani nechcel brat krv,ze nech ma nemusia pichat 2x,lebo ze este v 10 tt sa bude brat krv na geneticke...ale nakoniec zobral..
A neurobila by Ti dr.UTZ aj skor?,ked povies,kvoli srdiecku..Ja viem,je to dlhe cakanie...
A ktovie,ci neuvidite srdiecka uz v piatok,to budes 6tt?

avaka
29. jún 2009

Tani a preco si ho brala tak dlho?Ja sa ho budem aj bat vysadit...

tanitta
29. jún 2009

avaka... v R mi kazali anopyrin len do 10tt... ale po dohode s mojim gyn som ho uzivala dalej... zhodnotil moj zdravotny stav.. co mam za ebou a co pred sebou ..tehu prosperovalo a "ocividne mi vraj sadol" 😕 ..tak preto tak dlho...aj urogestan som az do 18-19tt...

avaka
29. jún 2009

hej ? 😕
tak mozno aj ja potom necham anopyrin,aspon ten 30mg dlhsie,pre pokoj duse 😅 ,ved to hadam neuskodi..

lenka20
30. jún 2009

dobre ranko babulky 😵 v poslednej dobe nejak nestiham, ale prisla som zazelat miranduske uspesnu OPU 😵 😵 😵 vela vajok 😵 😵
julie - neboj, srdiecko bude...mozno uz aj v R. a ked este nie tak potom.. to cakanie je nekonecne, ale dockas sa...ako avus...
lahhelik - nech ti ten mesiac ubehne ako voda..
zuzlik, tani, ahojte..

mircalla
30. jún 2009

ahojte babenky, chcela by som sa opytat, kolke z vas, co ste tehu ste ostali pn? dajme tomu, ci vam dali doktori pnku, aj ked ste nemali ziadne problemy - len vzhladom na to, ze to bolo IVF

mirinda10
30. jún 2009

dobre ranko babulky, pozeram ze tu bola nocna zmena 🙂 citam vsetko tak
avaka moc gratulujem ku krasnej knizocke ticho zavidim ale aj ja sa raz dockam

lenik moja ja mam OPU az zajtra vcera sme dorazili vsetky zasoby injekcii a ked som si pichla gonal 187jed tak tam este zostalo a doki povedal, ze mam pichnut vsetko tak som opat natiahla pero a mozno tam bolo este 100jed, tak vcera som sa dorazila totalne a teraz iba cakat na den D zajtra 8,00 na ma myslite ideme pocitat vajka 😉
ja si hned od stredy po OPU dam ten anopyrin ale poviem to doktorovi, ze som si ho uz kupila tak ho budem brat

juli relaxuj ak mozes a ak pichas denne tie injekcie tak asi je lepsie ak budes domka ved aspon do 3ho mesiaca vydrz a potom pojdes do prace na 2-3 mesiace a potom sup na PN alebo rovno matersku 🙂

lahhel neboj to pojde rychlo ja uz idem na druhe kolo OPU teraz to je ako blesk ale o cakanie po ET ide ako slimak ta cast je najhorsia ale aj to musi byt 😉

mircalla nejdes testovat ja by sm uz asi skusala prve 3 ET som netestovala ale teraz som sa zvrhla pojdem si nakupit mamatest aspon 2 balenia

tanitka no ako citam tak tych liekov si si uzila az az ale stale to za to, veduci je iny fesak, takze juli a avaka len vydrzat vzor je nas veduci, co by sme pre tie nase dietka nespravili 🙂

bei dufam, ze praca odovzdana a pripravujes sa na stimulku

zuzli kde ta mame zlaticko 🙂 uz sa ti to blizi ,za chvilu bude mrcha a sup uz su zmrzlinky v brusku

tanitta
30. jún 2009

ahojky...
drime Miri palce na opuuuu 😉 ...
mircalla.. hej bola som pn... uz pocas stimulky..az do konca tehu....problem sa vzdy nejaky najde...aj ked len nejake pobolievanie podbruska.. dr nebude riskovat dla mna nejake komplikacie a ked si vyziadas ze by si chcela byt pn mal byt to respektovat... a hlavne by mal dobre poznat tvoj zdravotny stav pred tehu a mal by ako tak"predvidat" predsa ivf tehu je vzdy o nieco komplikovanejsie...dla mna...

zuzla80
30. jún 2009

Ahooojte reprofiťácky klan 🙂
Tiež ako Lenik nejako nestíham, potrebovala som niečo dokonči v práci, lebo od zajtra ideme do tatier, až do soboty, tak vás idem aspoň pozdraviť, lebo sa tu pár dni neukážem.

Inak pýtali ste sa na Anopyrin - podľa mňa sa môže brať v tehu, možno iné je ak žena nemá problémy - hematologického typu, ale mne napr. aj na imune aj hematologička potvrdila, že Anopyrin kľudne do 35tt, potom už nie. A to beriem 100mg - podľa mňa čo lekár to názor, ale uškodiť isto nemôže.

Juli je to o držku pichať injekcie celé tehu, ale poteším ťa, že v tom nebudeš sama - u mňa to bude to isté, ak sa mi raz podarí otehuľkovať, tak injekcie, až do konca tehu, dokonca sa zvyknú pichať ešte aj do konca šestonedelia - podľa výsledkov. Ale zvládli to iné, zvládneme aj my, no nie 😉 A tu PNku ti schvaľujem, ja urobím to isté, ak raz... 😉

Avuška - no tak tebe to rýýýýchlo ubieha - lepšie, nech je drobec väčší, aspoň vidíš, že ho dobre vykŕmuješ 😀 A gratulujem k tehu knižke, musí to byť krááásna knižka - isto si ju celý večer obkukávala 😀

Lehlik nech ti to čakanie ubehne ako voda - a ono ubehne, ani sa nenazdáš a stimulka je tu 😉

Miriček, keďže ja tu už zajtra nebudem, tak ti želám, nech tentokrát úrodička bude najbohtšia z tých všetkých, čo si doteraz mala. Prajem veľa, veľa kvalitných vajok 😉

Lenik - ani nepochybujem, že vedúci je v skutočnosti ešte krajší ako na fotkách.
Táni pozdravujem a aj vedúceho samozrejme. Sranda ako mu prischla prezývka "vedúci" 🙂

Bei, Mircalla pozdravujem vás baby 🙂

mirinda10
30. jún 2009

zuzli tak si len pekne uzite tie Tatry, zasluzite si obaja trosku oddychu

a dakujem zuzlik urcite sa poznazime aby sme zniesli aspon 5 vajok nech ideme na PK ak sa oplodnia vsetky, muzik dnes vystrelil, ze budeme mat 7 vajok tak som zvedava na ten pocet

ja mam kupenu 100ku anopyrin ale asi si dam iba polovicku 50ka bude stacit ale zajtra sa radsej spytam

zuzla80
30. jún 2009

Miriček bodaj by boli viac ako 5, nech sa už konečne dočkáš kráááásnych blastocýst aj ty - veľmi ti to prajem, nech ma doki šťastnú ruku, a šťastný výber 😉 Anopyrin si kľudne daj, ono tiež trošku prekrví telo, potlačí protilátky - určite neuškodí, skôr naopak. Ja som ti písala, že mne ho K. nasadil už od 1DC a aj som sa ho pýtala, či sa môže pred OPU, tak vravel, že áno, že taká dávka neuškodí.

avaka
30. jún 2009

Dobre ranko 🙂

Mirinda,myslim,ze muzik dobre tipuje pocet vajok.. 😉

Zuzlik,Lenka,no aspon ze Ste nas prisli pozriet 🙂
Zuzlinka,peknu dovolenku,poriadne si oddychnite,nech prides dobre pripravena pre mrnusov 😵

Mircall,ja nemam PN,ale dal by mi dr,ak by som chcela,ale aj tak som teraz domka.. 😵

Baby,ja som vcera vobec necakala,ze dostanem uz knizku...este v nej nic nemam popisane,ved este len robily odbery,ale hlavne ze uz mam doklad 😵 uz som tehu aj na papieri a je to super pocit.
Inak Zuzli,mas pravdu,drobec je dobre ziveny.. 😀 ved za tyzden viac ako zdvojnasobil svoju velkost.A ja ani nevraciam a tusim mam este o kilo menej ako som mala.. 😅

zuzla80
30. jún 2009

Avka no vidno, že sa o neho pekne staráš 🙂 A neboj tvoja váha ešte porastie 😉
A ďakujem za prianie peknej dovolenky - potrebujeme to ako soľ 😉 Už sa hrooozne teším, máme aj 1xvstup do Aqua relaxu - i keď pre môjho mužíka nič nezaujímavé, lebo on a voda - no nem dobrý kamárati 😅

julietka
30. jún 2009

babulky pekne ranko vsektym 😉

avuska mne povedala ze ked pridem toho 27 jula tak dostanem tiez tehu knizku..uz aby to bolo..hm
v piatok budem len 6+1 tt takze to este srdiecko neuvidime, resp.nebudeme pocut to je velmi skoro 😅

zuzlik prajem ti krasnu dovolenku, hlavne sa dobre vyoddychuj 😉

mirindik velmi ti to zelam aby si mala aj 10 vajok, len nech su kvalitne..toto je len moj nazor, ale nedavala by som si PK, je pravda ze embrijka su potom rozmaznane a tazsie sa uhniezduju, resp. sa prestanu skor vyvijat..ale samozrejme nie je to pravidlom...minule som vam skopirovala jednu linku co pisala embriologicka z repraku ze uz sa viac priklanaju ET co najskor po OPU..

lenik, tanitka, lahhelik, ahojte 🙂

zuzla80
30. jún 2009

Juli ďakujem 😉
Už si od dnes domka? Či ešte si šla do práce?

julietka
30. jún 2009

zuzlik dnes som este v praci, dala som si od 1.jula, nech si nekazim uz dochadzku ten jeden den PNkou..je to divny pocit, ze som tu dnes poslednykrat...vobec sa netesim ze budem doma...sa bojim aby mi z toho nezahrablo..

avaka
30. jún 2009

Zuzli,ja sa nebojim o svoju vahu 😀 len sa cudujem pri tych kvantach co pojem.. 😅
Zuzli a co bude Tvoj muzik robit pri mori?Okrem spolocnosti Tebe?Ja by som si to hned s nim vymenila,ja by som sa pri vode a vo vode valala a valala.. 😝

Ahoj Juli 😵 A ja myslim,ze uz budu aj srdiecka 🙂 a keby aj nie,dockas sa...A preco hovoris v jednotnom cisle?Ja si aj tak myslim,ze budu dvojky 🙂 Myslim,ze nasa Teodorka to tentokrat neodhadla.. 🤐 Ale nevadi,mala toho vela,ked mali s Tanitkou zraz carodejnic.. 😀

julietka
30. jún 2009

avuska 😉 vidim ze by si mi dopriala 😵 uvidime, uz sa neviem dockam piatku...
avuska viem ze som sa ta uz pytala, ale ako ukazuje konik tie tt, to ukazuje vlastne ten prebiehajuci 8tt cize si teraz 7+ /0az6 dni/, alebo to ukazuje uz ukonceny tyzden takze si uz 8tt+ /0az6 dni/? to len aby som bola v obraze, ja som to neskusala este si dat do pasu, neviem kedy si to tam dam..nechcem nic zakriknut

zuzla80
30. jún 2009

Juli neboj nezahrabne ti 😀 Je lepšie, že si sa dala na PNku, uvidíš, možno teraz to tak vyzerá, že sa budeš nudiť, ale uvidíš neskôr....

Avuška môj mužík si sadne na breh a čvachta sa ako malé dieťa 😀 On je totiž neplavec a hrooozne sa bojí vody, ktorá je vyššia ako jeho pas - takže on buď na nejako kameni, alebo tak na okraji alebo ešte po kolena do vody. Ešte vojde do bazéna, ale len do tej výšky, kde má istotu - on sa chúďa moje topil keď mali zo školy plavecký a od vtedy má strach 😒 .

avaka
30. jún 2009

vies co,divne to ukazuje,tam si nastavis dlzku cyklu a vyhodi ti datum...
Ano tak,prave mi prebieha 8tt,podla ms mi to aj vyhadza...podla utz uz 8+2
Ale napr.som videla,ze jedna kocka tam ma datum porodu asi 3 dni predo mnou a uz jej ukazuje 10 ci 11tt,tak nechapem..
Ved si to skus dat do pasu,nemusis to tam nechavat..aj ked si myslim ze uz by si mohla 😵 ,ale viem, aj ja som cakala do srdiecka..napriek tomu,ze si ma uhanala... 😀

avaka
30. jún 2009

Zuzli,tak dufam,ze ma aspon snorchel a pozera do vody rybicky a krabov.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre