Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 jeeej, ty si zlata, ze chcela si mna potesit 😵
no veru, rano baby nebudu chapat. dufam, ze sa budu uchechtavat ako leamax nemohla otvorit flasu 😀 som si fakt pripadala ako taky alkoholik s abstakom - som sa spotila pri tom 😀 😀 😀
no my este nemame cislo domu, tak mrcha to este asi trosku hlada. ale hadam najde do konca tyzdna. lebo inak mi asi odide pecen 😀

rienok
31. máj 2011

@leamax neboj príde 😉 zajtra si kúpim víno, tak si odlož 2 deci nech mám s kým piť 😀
@lenka_21 no keby si nebola tak ďaleko tak aj dobehnem 😉
@jada1 choď do hajan a pozdravuj drobcov 😵 😵 😵 prajem Ti krásne sny

leamax
31. máj 2011

@jada1 dobru nocku aj tebe a hladkaj pekne drobcekov 😵

leamax
31. máj 2011

@rienok a ty si odkial? neboj - mam odlozene pol flase. ved vravim, ze som zas ten stupel nemohla dat do flase 😀

rienok
31. máj 2011

@leamax som z BA 😉 Inak prepáč, ale musím ísť spať lebo ráno o pol 6 vstávam....idem cvičiť 😝
tak prajem dobrú noc a rýchly príchod mrchy 😎

lenka_21
31. máj 2011

@leamax @rienok Baby, asi musim ist spat aj ja lebo mm isiel demostrativne spat ... vraj len tukam do pocitaca ... No a vazne, treba mne dieta??? Ved ako tu uz niekto mudry napisal, ja mam tiez jedno doma 😀 😀 😀 ... chuda, ani spat nemoze sam a to teraz na mna vykrikuje zo spalne 😉 🙂 😉

leamax
31. máj 2011

@rienok dakujem. jaj, jasne, teraz pozeram, kolko je uz hodin. v pohodke, utekaj buvat, sa divim, ze ste to so mnou tu tak dlho vydrzali.
tak dobru nocku a sladke sny o babatkach

lenka_21
31. máj 2011

Dobru nocku @rienok @leamax a zajtra pijem s Vami ... 😝 😀 😝

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 joooj, to jasne, to ho nesmies nechat sameho, ved sa moze bat buba 😀
tak dobru nocku a aj tebe sladke snicky o babatkach
pojdem aj ja asi
tak zitra devenky, pa-pa

bayley
31. máj 2011

No baby, vy ste toho dnes popísali 😉 Tak idem trošku ja...

@jada1 to je krásna správa, že to vyšlo 😵 😵 😵 😵 😵
@leamax je to smutné, ale v podstate sú to asi dobré správy.... mohlo to dopadnúť ďaleko horšie.. Na každého tie hormóny asi vplývajú inak.... ty si plakala, nad zabitou myškou, ja by som myslím niekedy pri tých hormónoch bola sama schopná tú myš v dome utĺcť papučou 😀 a niekedy by som utĺkla aj niečo iné / niekoho iného 😀
@lenka_21 prečo si ešte netestla? Nás tu napínaš....
@mia_15 teším sa s tebou, že embryjká podrástli. Kedy máš testovať? Daj sa k nám do tabuľky, nech máme prehľad 😉
@ninockaskv držím palce, dnešnú debatu tu si nemala ani čítať 😀 neboj, Kuřecová je OK, aj keď v ostatnom čase sa tu nenapísalo o nej moc pozitívneho 😒

teda baby, dnešná diskusia o RF mi ako čakateľke teda neprišla moc vhod 😀 Ešteže ten môj zatiaľ obľúbený RF zachraňovali naša mamina @mircalla a tehulka @rebeka33 😀
a mám obrovskú radosť, že @leamax otvorila na záver dňa to víno a dala domu dnešku správny salámistický záver - dobre si ma pobavila a tiež som si pohár pri čítaní toho dnešného dňa šupla - bolo mi treba 😉
Je dosť pravdepodobné, že RF je teraz iný ako v čase, keď tam začínala napríklad @mircalla. Ale to sa dá pochopiť pri tom náraste klientov. Neviem, ako je to s tým, že si lieky musíme pýtať..... @leamax, možno ti Kuřecová ten orgalutran dala len pre kľud tvojej duše, možno si ho nepotrebovala. Mne dala zase 3 kusy, bola som zhrozená, ale po OPU som si povedala, že asi to bolo dobré rozhodnutie . K tomu, že pri kontrole v RF nevidíme na monitor - mne to vôbec nevadí, aj tak tam nikdy nič rorozoznávam a asi nie som jediná. Až raz budem tehotná a budem chodiť na utz, určite si ten monitor aj sama otočím , aby som niečo videla 😎 A nečudujme sa, že nám na naše polstranové maily odpovedajú jednou vetou - takých mailov dostávajú denne stovky a určite nie je v ich silách, aby si ku každému mailu otvorili kartu konkrétnej klientky a odpvoedali na pol strany 😕 Vážme si to, že máme možnosť v prípade problému obrátiť sa kedykoľvek na niekoho.

Ale keď tu teda píšete, že oni z RF nás tu čítajú....... aké máte skúsenosti s ich účtovníčkou? Ja som bola nemilo prekvapená, že keď sú tam všetci takí usmievaví, prečo nemajú aj pokladníčku trošku prívetivejšiu. Možno by bolo fajn po ET a po skásnutí prachov sa trošku usmiať a zaželať trebárs pozitívny tehu test 😕 Mne tento týždeň prišla faktúra za mrazenie. Bola vystavená v €. Slušne som požiadala, či by mi ju mohla pani vystaviť v CZK, že je to pre mňa výhodnejšie - budem platiť z českého účtu. Odpoveď - Bohužel faktura je vystavená na eurovou měnu. Fakturu už nelze předělat na českou měnu. Tak to ma dostalo. Oni tam robia zázraky života a nejaká pos.atá fa nejde prerobiť. Ale na druhé požiadanie už to išlo - asi to musela prekonzultovať s auditorkou 🙄

@rienok som si istá, že tento tvoj ďaľší neúspech veľmi, veľmi bolí.... ale z tvojich predchádzajúcich príspevkov viem, že si veľké slniečko a bojovník a to sú veľké predpoklady na to, aby si to dotiahla do úspešného konca. Choďte niekam na dovolenku, užite si pekné leto a som si istá, že sa na to budeš zase pozerať optimistickejšie 😉 Z celého srca ti to želám 🙂 Až pôjdeš do ďaľšej stimulky, určite bude pre tvoj pokoj dobré, aby ťa mal vždy pod dohľadom muž lekár - ja by som to tiež chcela. A tiež by som asi porozmýšľala nad slovami @mircalla - teda o darcovských vajíčkach - aj keď sa to na prvý pohľad zdá zbytočné, lebo vajká máš....

bayley
31. máj 2011

@bayley no pekne... sorry za dlhý príspevok, ale keď ja som tu celý deň nebola 😀 😀 😀 😀

mircalla
1. jún 2011

@bayley suhlasim. ja som v tehto diskusii s prestavkami uz dlho, napisala si presne co, si myslim. boli tu maminy, co absolvovali x pokusov a nikdy nestratili optimizmus, bohuzial, co ma velmi mrzi, uplne stara partia sem uz nechodi. niektore prispevky zo vcera, akoze nova politika, ze sa staci usmievat a odpovedat jednou vetou mi prisli dost mimo. pochopila by som kritiku, ak je kontruktivna, ale nemam rada ironicke a jedovate poznamky tohto typu na adresu RF. Myslim, ze toto si nezasluzia. tot vsjo. kazdy ma pravo na nazor, ale zvrhlo sa to uz na to, ze si tu z nich niekto robi trhaci kalendar a v kazdom detaile najde dovod na navazanie sa do nich.

lulu10
1. jún 2011

júúúúúj dievcata ale sa tu toho moc popíslalo vcera, a vecer vam bolo tusim aj veselo 😀

miminkad
1. jún 2011

@lenka_21 bojim bojim 😀
@leamax ako si prezila? 😀

lulu10
1. jún 2011

@miminkad ahoj ides testnut dnes? 😉

miminkad
1. jún 2011

@lulu10 ahojky,ale kdeze,muz uz je v robote a ja vycurana 😀 ale asi uz vieme,ako to dopadlo,teda tusime.alebo si prajeme?ja ti neviem.ale vcera som tu mala poobede decka,ani som si poobede neoddychla a vecer ma dost bolel podbrusok a trosku stuhol.ked som si potom polezala,tak to zacalo pomaly prechadzat...

leamax
1. jún 2011

dobre ranicko 🙂
@bayley k tomu orgalutranu - nie som si ista, ze by mi ho teraz dala len pre pokoj duse. pri prvej stimulke na sone bolo 5velkych a 3male foliky, orgalutran som nemala, tesne pred OPU som mala bolesti v okoli vajecnikov ako pri ovu a na OPU uz boli len 2foliky. tak asi popraskali.
@miminkad prezila som, som tu a si pripadam ako by sa na mna valil PMS - mam chut upratovat 😀
a ved nemusis testovat z prveho ranneho moca, tak sup cikat do nadobky a @lenka_21 takisto

jada1
1. jún 2011

@mircalla
@bayley tak ja tiež nemôžem na RF ani krivého slovka povedať. Maximálne vyšli v ústrety. Ja som mala to šťastie, že všetko mi robil Štelcl, až na posledný transfér, ke´dže vyšiel na sobotu a on službu nemal, robila mi ho Kuřecová. Na ňu tiež nemôžem povedať nič zlé. Navrhol nám, že ak chceme môžeme ET spraviť skôr, ale my sme chceli vkladať blastulky, tak sme to nechali na sobotu. Vôbec som nemala z toho hrôzu, že to bude robiť Kuřecová, pretože callex tiež robila ET a je tehula. Podľa mňa nezáleží, kto to tam vloží. Majú skúsenosti všetci, však tých transférov robia xy.
Čo sa týka prístupu, max. spokojnosť. Dokonca som veľmi poprosila Štelcla, či by sa nedala tá čakacia doba na darkyńu skrátiť vzhľadom k môjmu veku. Viem, že majú poradovník a nerada sa predbieham, keby som mala o pár rokov menej, kľudne počkám aj pol roka, ale my sme mali naplánované, že do konca roka vyskúšame 2 pokusy. Za dva mesiace som mala darkyňu.

@bayley keď sme platili prvý krát, bola v učtárni milá dievčinka, ktorá nám popriala príjemné tehulkovanie a nič z toho nebolo 🙂 . Teraz tam bola taká bez úsmevu, ani nám nezapriala, tak som sa v aute smiala, že to je asi dobré znamenie 😀 . A je to tak 😀 . Zajtra nejdeš dať testík ?😉 . Ja som ráno jeden spravila, čiarka je taká silná ako včera, tak hádam je zatiaľ všetko ok. 🙂

lenka_21
1. jún 2011

@bayley Zatial som netestla, neviem preco, ale myslim si, ze mrska asi este pride a tak sa nechcem zbytocne hecovat 🙂 😉 🙂 Mozno koncom tyzdna ak sa neobjavi 😎 🙂

Bayley, mozno si moj prispevok zle pochopila, ale podla toho co som tu citala som naozaj vkladala obrovske nadeje do R. hlavne koli tomu, ze ja mozem jedine soft stimulku s cim oni maju obrovske skusenosti. Na druhej strane ja som chodila do velmi dobreho CAR Helios v MT (tam bol personal velmi mily a aj uctovnicka) 😉 😉 a preto toto na nas nezabralo ☹ . Tiez som bola zvyknuta, ze moj Dr. som mnou vsetko konzultoval, odpisoval mi na maily ....atd., proste nas jediny problem je, ze so softom nemaju vela skusenosti a sam mi odporucil, aby som to skusila v Cechach.
Koudelka bol z mojho pohladu fajn, ale mna prekvapilo, ze som mala robene vsetky testy uz dost davno (HP, folikumetriu, imuno...atd) a ked som sa ho pytala tak nic nechcel zopakovat a to som po MA a ako sa vsade pise po MA sa veci zvyknu menit. Povedal mi, ze medzi 1-3 dnom cyklu si mam dat skontrolovat ake hormony a podla toho nastavi stimulku ... to bolo vsetko. Ten UTZ sklamal hlavne mojho mm, lebo bol zvyknuty z MT, ze ho Dr.do vsetkeho zatahoval a podrobne mu ukazoval co vidi na UTZ a pod - musim sa ti priznat, ze po tolkych UTZ som vajka vedela spocitat aj ja 😉 🙂
V MT su radi ak toto cele postupuju pary a ak tam mas mm, tak ho tahaju do vsetkeho ... napr.ako pisala Lulu, po hysterosk. som sa prebrala a hned pustili ku mne mm, aby ma na chvilku videl 🙂 😉, pri IUI nam Dr.presne opisoval co robi a mm stal pri mne a drzal ma za ruku i ked som mu tvrdila, ze to zvladnem.....cely cas s Dr.zartovali, ze nabuduce urobi zakrok on ....atd. Proste pre nas toto bolo v R. chladnejsie, ale dolezity je vysledok a ja verim, ze budeme mat prevazne Koudelku, lebo mne osobne vadi ak sa do mna pozera kazdu chvilku niekto iny ... proste som stara konzerva 🙂 😉 🙂 😀

miminkad
1. jún 2011

@leamax ale test nema kto spravit cicus,ja ho nespravim 😀 a myslim,ze to,co som ti vcera hovorila,by ti malo stacit 😉
@jada1 bola tam taka chladna blondyna?ani nam nic nezapriala

lenka_21
1. jún 2011

Baby, utekam k zubarke a potom napismenkujem viac 😉 🙂

lulu10
1. jún 2011

@lenka_21 ahoj presne toto sa aj mojmu mm velmi paci, vzdy bol so mnou ked sa nieco dialo, a Krajko aj jemu podrobne vysvetlil co a ako a ukazal na sone, potom som mu nemusela ja dlhosiahlo vysvetlovat co mi doktor povedal a co navrhol a atd. a ja som to nie vzdy vedela presne tak povedat a podat ako lekar, presne ako pises do vsetkeho zasvacovali aj jeho, ja som s pristupom v Heliose veeeeelmi spokojna ale zase opakujem na IVF len do RF kvoli softu a PICSI, a tiez je pre mna dolezitejsi vysledok ako pristup 😉 a testni uz 😀

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 tak nech ti zubarka nemusi nic robit, ze stara konzerva 😀 😀 😀
@miminkad ty ma nestvi, dievca, lebo sadnem do auta a hned som u teba 😀 rano testni, pjosim, pjosim, kvoli mne. nebud na mna teraz zla 😢

bayley
1. jún 2011

@miminkad to je veľmi pozitívna správa, že konečne veríš, že to vyšlo 😉

@jada1 ďakujem za pekné slová na RF 😉 dúfam, že účtovníčka bez úsmevu bude aj pre nás dobré znamenie. Dnes ráno som mala veľké pokušenie testovať, ale pre istotu som sa rýchlo vycikala 😀

@lenka_21 chápem, že keď prídeš do RF z MT, vnímaš to tak, ako to vnímaš. My sme prieli do RF z GF a pre mňa je to 100 a jedno. Mne äúlne stačilo, že mm mohol byť so mnou pri ET. Ide mi o ten zážitok a pri kontrole folikulov necítim vôbec žiadnu potrebu, aby tam bol mm. Nech sa radšej môj MUDr sústredí na meranie a počítanie folíkov, nepovažujem to za nič zaujímavé na ukazovanie a vysvetlovanie. Beriem to tak, že keby to každému vysvetľovali a ukazovali, trvalo by to celé podstatne dlhšie a asi by sa to postupne prejavilo aj na cene IVF.... Neviem, či tu niekto absolvoval IUI v RF, ale verím, že aj tam môže byť manžel pri tebe 🙂 Ale je jasné, že na RF si vytvoríš názor podľa toho, odkiaľ si prišla a či odtiaľ odídeš ako tehu, alebo sa to nepodarí ani na 4. pokus. Verím, že potom sa už názory menia, aj keď si myslím, že nie vždy je to objektívne ....

miminkad
1. jún 2011

@leamax neni som zla.ved prid ruze robit.ma nejak marcipan stve 😠

miminkad
1. jún 2011

@bayley verit sa snazim,len ci to pomoze🙂

leamax
1. jún 2011

@bayley ja som mala IUI v RF - moze tam byt mm s tebou
@miminkad no s tymi ruzami by si pri mne asi moc dobre nedopadla - este som to nerobila a po druhe - neviem, ci by bolo z coho ich robit, by som ti marcipan ujedala 😀

miminkad
1. jún 2011

@leamax prid pojest,mam ho kopu.inak ja ho tiez zboznujem,ale teraz ho nemozem ani citit,vobec mi nechuti

rienok
1. jún 2011

@mircalla, @bayley nerobíme si z RF trhací kalendár, len mi príde naozaj divné keď môj lekár nevie že som už absolvovala hysteroskopiu a ešte sa mi k nej aj vyjadroval... posielala som mu vo februári komplet správu. Tak neviem zdá sa vám to v poriadku, ako môžem mať istotu že neprehliadli niečo naozaj dôležité?
ako som písala, nemám proti nim nič, ublížiť mi neublížili, viem že nie sú všemocní a sú veci medzi nebom a zemou ale keď Ti vezmú už aj nádej tak je to vážne. Všetky postupy ktoré ste mi tu vy navrhli tak mi to dr. nejakým spôsobom vyhovoril, takže vlastne sa nedá v mojom prípade nič robiť len to skúšať či náhodou motyka vystrelí? Toto vám príde v pohode, že nevieme čo vam je ale ani nič iné neskúsime 😕 ?
Dnes mi je už lepšie, už sa na to viem pozrieť realisticky... nevzdám to, ale všetky vyšetrenia si naštudujem na internete a potom si dám spraviť a až potom sa rozhodnem ako budem postupovať.
Nechcela som sa nikoho dotknúť a chápem, že ak ste mali zlé skúsenosti v iných CARoch tak toto je výborné, ja som len po tom vychvaľovaní asi očakávala viac, možno len osobnejší prístup. To je všetko.
Prajem pekný deň

leamax
1. jún 2011

@miminkad mne teraz tiez moc sladke nechuti, ale ako nahle prestane ucinok hcg a utros, tak na mna pride urcite cokoabstak 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre