Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
1. jún 2011

@pikha ahoj. no dufam aj ja, ze sa mrchana dovali. septembrove? akoze sa narodi buduci september? lebo pauza vychadza az do konca novembra...to bude straaaasne dlho

callex
1. jún 2011

ahojte babule..boze ved vy ste si tu vcera davali dobru noc na tri strany 😀
co sa tyka RF suhlasim s @mircalla a aj s @bayley. ano boli veci ktore sa ani mne nepacili ale povedala som si prisla som sem otehotniet a hotovo.a zase bolo kopec dobrych veci.mne vzdy ukazali na monitore co kde je..aj mm mohol byt pri tom.na otazky odpovedali..to v GF nezazijete.a aj ta nonstop linka je uzasna vec.zakroky v nedelu cez sviatok nie je problem.v GF nastavovali stimulky tak aby to nevychadzalo na sviatky.a cenove prorovnanie je neporovnatelne. 😉
na druhej strane chapem @rienok ked sa rozculuje nad tou hysteroskopiou...to bolo velmi neprofesionalne.
je proste vidno ze toho maju uz vela..a dokonca je vidno na nich aj unava.a myslim ze nemozme uz od nich cakat ze sa nam bude venovat jeden a ten isty lekar.to by tam musel spavat.
co sa tyka postupov a vysetreni tiez som bola jedna z tych ktore nic nenechaju na nahodu a vybehala som si asi vsetko co bolo treba..sama.jediny lekar ktory mi povedal ze si mam este nieco dat urobit bol dr. Vodicka..ale ten uz nefunguje na Sk. ☹ atym ze bol sam tak sa Vam aj venoval a bol ako tak v obraze.

dalej ste tu spominali jedneho dobreho dr.z Unici...ano na prvy dojem velmi mily a slusny pan doktor.aj brozurky nam dal,aj cennik, hned aj recepty...potom som sa od jednej kocky dozvedela ze on je taky len ked laka novych klientov..ked uz vas ma v hrsti tak je to ina pesnicka.ale musim podotknut ze statistiku maju najlepsiu.dokonca 4pokus davaju gratis ale to sa vraj nikdy nestane lebo u nich pacientky otehotneju.myslim ze nasadia vsetky mozne chemicke zbrane len aby dosiahli pozitivny vysledok.a ako bonus maju rozne katetre na zavadzanie embryjok..zvolia ten ktory kopiruje vasu maternicu.ale tie ceny su uff niekde inde.

@miminkad crta sa nam tu jasna tehula.
@tonytony krce sem tam este budu..neboj sa..vzdy si staci si lahnut a hladkat brusko

lenka_21
1. jún 2011

@bayley No a chcela som este dopisat, ze ja CAR naozaj neposudzujem podla vysledkov ... uz som to tu spominala, ze co sa tyka Helious v MT tam u mna Dr.podcenil psychicke problemy, kt.som mala pocas stimulky napriet tomu, ze boli uplne jasne ☹ ☹ ☹ a mal mi stimulku okamzite stopnut. Ja som stimulovala prvy krat na IVF a tak som nevedela, ze je nieco zle .... a fakt to dopadlo katastrofalne, 6 mesiacov som bola v nemocnici na psychiatrii (nebudem Vam pisat ako som sa citila), oslepla som, ochrnula ....atd. Skoro rok mi trvalo kym som sa pozviechala na nohy a zacala ako tak fungovat a teraz som 2 roky stabilizovana 😉 Napriek tomu sa na CAR V MT nehnevam, Dr.sa mi ospravedlnil, ze ho to mrzi a netusil, ze to takto dopadne ... a nakoniec aj on je len clovek. A aj ked ja som mala tuto zlu skusenost nemozem na nich napisat nic zle a ked sme tam pred tusim 6 rokmi prisli tak sa velmi snazili aj hladat pricinu preco sa nam nedari a az po 3 rokoch navrhli IVF .... Teraz sam Dr.priznal, ze toho maju vela a nestihaju sa pacientkam tak venovat ako predtym. Podobny pocit som mala s R. a kedze aj ja s mm sme mali akekolvek vysetrenia robene pred cca 3 rokmi, tak ma prekvapilo, ze urobili len mm SPG a mne kazali ten odber a to bolo vsetko ... Ja sama vidim, ze po MA sa moje telo sprava inac ... mavam dlhu a velmi intenzivnu mrsku, silne bolesti, bolia ma casto prsia a to som predtym nemala ... preto som si myslela, ze nejake vysetrenia navrhnu .... Ja by som nerada zazila dalsie MA a tusim niekto ich tu mal 6 a neskutocne obdivujem tu osobu, ze to zvladla 🙂 😉 🙂
Co sa tyka mojho mm, tak takyto pristup k tomuto zvolil on ... mame rovnako narocnu pracu (ja este o nieco viac ako on) a sam mi povedal, ze ak ja si najdem cas a musim tam ist, tak si ho musi najst aj on (ked som stimulovala na IVF tak mi robili V CAR folikumetriu kazdy druhy den a mm tam poctivo kazdy druhy den so mnou cestoval 😕 😕 😕 ... a to, ze je zvedavy s tym nic nespravim a ako pisala Lulu, mne je lepsie ked mu nam to naraz vysvetli Dr. ako ja sa mu to mam snazit vysvetlit a odpovedat na jeho milion otazok .... 🙂 😉 🙂 Ja som bola s R. Ok, ale moj mm bol viac sklamany .... a ja ich nechcem posudzovat podla jednej navstevy a uz vobec spochybnovat ich pracu, lebo toto forum hovori samo za seba a vysledoky maju (aspon co sa tyka softu) vynikajuce 🙂 😉 🙂 😉

pikha
1. jún 2011

@jada1 presne tak.. neviem, kazdy podla toho ako to citi, ale ja nemam pocit, ze by na tych vlastnych genoch az tak zalezalo.. ved aj z vlastneho dietata moze slusnym rodicom vyrast pekny spratek 😝 😀 A dopadne vam to dobre 🙂 🙂 uvidis.
@leamax neeeeeee 😀 myslela som 2011septembrovo pocate! este to tak 😉 A preco musite mat taku pauzu?

rienok
1. jún 2011

@pikha, @jada1, @mircalla, @bayley ahoj, no ja som sa ešte rozhodla spraviť 3 veci - poriadnu endorkinologiu ( budem musieť až do Č. Budejovic ale ta doktorka sa špecializuje hlavne na baby po a počas IVF) , AMH no a genetiku spermií.... potom sa rozhodnem. Nevylučujem ani darcovstvo čohokoľvek, len ma zarazilo že všetko čo som chcela tak mi viac menej vyhovoril, tak si to necham spraviť pre svoj kľud 😉
@rebeka33 hej dievča, prečo by si sem nemala chodiť, no bolo to tu trochu depresívne súhlasím, ale už to zase prechádza.... bol to taký blbý deň no a včera to boli také dozvuky. Naozaj sa veľmi ospravedlňujem a už sa nehnevajte, veď "v dobrom aj zlom" 😉 skôr to bolo o veľkom sklamaní, ja nepochybujem že sú odborníci a snažia sa.

pikha
1. jún 2011

@callex ahoj tehula 🙂 sme sa nejak minuli s tymi telefonatmi v pondelok.. no, kedy dame miting? 😉

mircalla
1. jún 2011

@rienok suhlasim s tymto s pikha. niekto je proti darcovskym, mne to nevadilo. neviem, ako si mala pri pokusoch kolkobunkove embrya. ale z vlastnej skusenosti, pri 8-bunkacovi na 3. den neni vobec zaruka, ze todotiahne do blastocysty a bude sa dalej vyvijat....Ja som mala pri darkyni na 3. den az 4 desatbukove embrya a dotiahli to daleko. cize kombinacia zdrava maternica a kvalitne embryjko....ja som nastastie nikdy nemala problem s uchytenim embrya, dufam, ze to nebude problem u teba....cize podla mna u teba moze ist o 2 veci: bud je problem s kvalitou vajok alebo skratka uhniezdovanim. zial toto nik a ziadne centrum neovplyvni, vysvetlovali mi to viaceri, u niekoho maternica prijme tie embrya lahsie ako u ineho, ten potrebuje viac pokusov. ak je problem to prve, fakt stoji za to zvazit darcovske. ak to druhe, tak zial treba skusat....

neviem, ci si pamatate, tak chvilocku sem pisala jedna kamoska z konika. 5 krat potratila, z toho az dvojicky, potom sa jej konecne narodil chlapcek, ale po 6. dnoch zomrel. myslim, ze ani jedna z nas nema ani sajnu, co ta baba preziva. chcem tym len povedat, ze nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie. a ak si tu pospominam na stare ci aj novsie reprofitacky ako lenka20, takyna, mirinda, shandy, ninockasvk cim vsetkym museli prejst....skratka zivot je fakt casto svina, najma k tym, co si to nezasluzia. mne sa moje problemy zdaju oproti tomu, cim presli oni ako nic.....

lenka_21
1. jún 2011

@leamax @lulu10 @miminkad @rienok @bayley a vsetky ostatne co ma tu podporujete ... slubujem, ze ak do piatku nepride mrska tak testnem a rovno pojdem na odber krvy 🙂 😉 🙂 😉 Len musim zajtra kupit niekde testy ... ak ma neprekvapi ta mrska 😀 😀

@leamax Prosim ta daj na dom to Vase cislo, lebo ked ta sa ta mrska vrati ku mne, lebo nemas cislo domu tak bude bitka usko 😀 😀

@rienok @jada1 @leamax Dnes tu cakam na tu party, uz chladim napoje 😀 😀 😀 Baby, kto sa este prida do nocnej zurky 🙂 😉

callex
1. jún 2011

@rienok suhlasim s rebekou33...pozriet sa blizsie na mm spermijky.co sa tyka geneticky ja som bola na konzultacii u pani doktorky v IScare...zobrala ma aj ked som nie ich pacientkou..vysvetlila mi vsetko..dala mi odpovede na moje otazky a povedala ze sa kedykolvek mozem na nu obratit.dokonca sme komunikovali cez email mam pocit.mozem pohladat kontakt..a mozno sa bude dat snou dohodnut na nejako SPG a konzultacii.
myslim ze ty si vysetrena od hlavy po pety..uz niet co po medicinskej stranke.jedine tak mobilizacia chrbtice,odstranenie blokov,mojziska a este by som skusila akupunkturu,pripadne homeopatia.skus pozriet na tie femigrad kvapky.homeopat je dobry tuna v NR...osobne ta tam dotiahnem..a dame rande aj s @pikhou. 😉

lenka_21
1. jún 2011

@rienok toto mi dopisal Doc.Tomas na moju spravu ... ak chces poslem ti cez IP, co som mu pisala ja ... este s muzom rozmyslame ci on alebo R.

Dobrý deň ,
Ďakujem za Váš email. V prvom rade by bolo potrebné Vás oboch aktuálne vyšetriť u nás – manžel kontrolný SPG a u Vás vaječníkovú rezervu – dnes už vyšetrujeme funkciu vaječníkov na základe nového tzv. anti-mulerovho hormónu.
Po stanovení jeho hladiny sa rozhodneme, aký typ prípravy pred IVF zvolíme. Natívny cyklus pre jeho minimálnu úspešnosť nevykonávame, pokiaľ sa jedná o jemnú stimuláciu, možno Vás stimulovať v krátkom protokole s použitím minimálneho množstva hormónov. Všetko bude závisieť od hormonálnych vyšetrení.
Objednajte sa prosím na konzultáciu ku mne spolu s manželom na t.č. 043 4012 116.

S pozdravom
Dr. Tomáš

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 tak to si mala fakt vazne komplikacie stimulky. ale som rada, ze uz si v poriadku, muselo to byt hrozne.
tebe sa po MA takto zmenila mrcha? ja ju mam odvtedy zas slabsiu sa mi zda a bolesti ziadne. predtym som mala bolesti vzdy v 1.den a teraz nic. aj vcera som to hovorila doktorovi, ked sa pytal na mrchu - reku keby som slepa, tak ani neviem, ze ju mam.

rienok
1. jún 2011

@lenka_21 áno pošli mi IP prosím

rienok
1. jún 2011

@callex áno prosím, a zajtra idem na na diagnostiku TCM - tradičná čínska medicína 😉

callex
1. jún 2011

@lenka_21 tak vy ste si tu pekne zurovali a ja som nevedela kde je sever vcera vecer..hlavu mi islo rozpucit, vracala som,zvysena teplota,zapcha,...proste zur jak hovado.len ja a wc a studeny obklad.

jada1
1. jún 2011

@rienok ja sa napr. vôbec nehnevám, ja ťa úúúúúplne chápem. možno aj preto, že sme tak cca vekovo rovnako. viem, že nás už tlačí vek.......................áááále správne rozhodnutie z tvojej strany. Ideš do boja a to je dobre. Ako som ti už napísala, možnosti sú v zálohe ešte rôzne a pokiaľ máš maternicu a si zdravá, tak bábo bude, neboj. Chce to čas. Niektoré si hold musíme počkať dlhšie 😖

callex
1. jún 2011

@rienok doma pohladam...TCM schvalujem..a este doporucujem http://www.energyquantum.sk/
bola som u nich 2x...maju taky program fertility..stimuluje vsetky reprodukcne organy.a pani je strasne milaaa osobka.

mircalla
1. jún 2011

@rienok mne tiez vraveli, ze vysetrenia ani moc nemaju zmysel, v tomto som si urobila po svojom a daco sa predsa len naslo. vysetrenia zmysel urcite maju, i ked je to otrava. inak brala si prednison?

leamax
1. jún 2011

@pikha vcera mi to povedal doky, ze pol roka pauzu. pozeral a ze mam krcok dobiti - ze ved po tych zakrokoch ani neni divu - ale ze aby sa dala aj maternica aj krcok a aj cyklus do poriadku a my si psychicky oddychneme a nadobudneme nove sily. ja by som bola za, keby sa nam v septembri podarilo urobit babo. podla mna by aj stacilo do toho septembra. ved uvidime.
@mircalla presne to si aj ja hovorim - ze su baby, ktore prezivaju nieco este horsie ako ja a musia to zvladnut. ano pre kazdeho su tie jeho problemy tie najhorsie. ale ked som tak vcera klikla tu na hlavnu stranku a pozerala, ci ste medzitym uz nieco nenapisali, bola tam aj tema "zemrelo mi dite" a to je podla mna ta najhorsia vec aku moze clovek zazit. MA, aj opakovane neuspechy v IVF su tazke, dost tazke, ale so smrtou dietata sa to podla mna neda porovnat...
@lenka_21 ked mi ho nemame este ani pridelene😀 takze pozajtra testujes...huraaaaaa 😵 jasne, vecer je zurka, vinko sa chladi od vcera 😀

rienok
1. jún 2011

@mircalla áno aj prednison aj anopyrin 😒

rebeka33
1. jún 2011

@rienok to nebolo na teba, ti si zlatá osôbka a máš právo na pár dní depky a zlosti. Každá sme ju prekonali po neúspechu. To ja vidím na sebe,že som tu ráno aj večer a už vás chcem liečiť a niekam posielať. Je to choré z mojej strany. Chýba mi asi robota, aj keď tam denne zbehnem, lebo stále mám pocit ,že bezomňa to tam spadne 😀 . Myslím,že keď sa malá narodí tak ma o prejde, ale teraz to ležanie a nič nerobenie ma zabýja. No zajtra idem k Dr na kontrolu a njejaké prietoky , tak aspoň malý výlet z domu Prajem pekný deň všetkým.

callex
1. jún 2011

@rebeka33 myslim ze kockz sa len potesia ked ich chces liecit..aspon niekto. 😀 nikam nechod bolo by tu smutno.

inak babule tehule aj vam pisala nejaka pani z RF ze robi evidenciu ci statistiku a chce vediet ako pokracuje vase tehu,pocet plodov ,akciu srdiecka a podobne?

leamax
1. jún 2011

@rebeka33 presne ako pise @callex ostan s nami, chybala by si nam. kludne nas liec, posielaj na vysetrenia, ja som napr.neznala, tak budem len rada, ked mi niekto od fachu poradi 😉

tonytony
1. jún 2011

@jada1 Až 16.6.:-( Do té doby ale asi nevydržím a zajdu si aspoň někam na HCG☹

ninockaskv
1. jún 2011

boze baby.. normalne mam stres sem chodit ☹ ☹ ☹ ☹

@bayley @pikha @callex aspon troska pozitivneho .. v poslednej dobe nam to tu upada a to som bola fakt taka nastartovana, ze v RF otehotniem ☹

to vsetko co tu kedysi baby popisali.. mircalla, mirinda, julietka, shandy, dior a ostatne.. tak mna to proste drzalo nad vodou, ze kaslem na cely blby GF a ich ofucanych lekarov a debilne sestricky (tam ked mi prvykrat ukazovali ako sa pouziva to ich pero na pichanie.. tak sa ku mne spravali ako ku totalne krave a tu mi to vzdy pekne ukazu, vysvetlia chlapovi)
pravda, ze nie su moc zhovorcivi a ja som sa zabudla opytat.. ale ja proste musim verit,ze vedia, co robia a ze tam otehotniem a porodim zdrave mimco.. ina moznost nie je a hotovo

a neviem, ci im ide len o penaize, brala som si od nich bravelle a dostala som celu krabicku a na kontrole mi sestricka vravela, ze nech jednu ampulku vratim, lebo ju nepotrbujem, ze oni to rataju na ampulkuy,a by som zbytocne neplatila. .. a pritom mi to mohli dat ako cele balenie 😎

@rienok treba sa opit, dat cokoladu, poplakat, vynadat predavacke... ja verim, ze ty najdes cestu k dietatu 😉

mircalla
1. jún 2011

@leamax presne tak. @rienok este s tym vajkam....mna tiez dako netlacili do darcovskych, ale som si uvedomila, dievca, mas 37, dost vysoke FSH, ufiknute z vajecnikov, vzdy malo vajok, 2 myomy, chces to opat skusat s mensou sancou alebo ako dalej? tak som sa rozhodla. poviem ti, bolo to ovela menej narocne na psychiku, lebo som vedela, ze tam daco garantuju, coz pri mojej stiumulke nebola garancia nicoho. ked som potratila s darcovskymi 5 dni po srdiecku,tak mi tiez nebolo vsetko jedno. zle, ale fakt to nebolo nic proti tomu, co zazili baby, co som spominala, zabudla som na rikusku, pikhu, zufalku.....
takze na tvojom mieste by som daco vsetko dovysetrovat a potom sa rozhodla. chodila som k jednej internistke, ta mi inak vravela, viete, mozno je dobre sa s tym zmierit, pokazi vam to aj vztah....ja som jej povedala, ze sa s tym nezmierim a budem skusat. vztah mam inak pokazeny, ale nie kvoli tomuto. manzel urcite nebude proti, ked budes aj ty v pohode, len ta nerad vidi sa trapit.
no som sa rozpisala, tak radsej sa uz dekujem...🙂

mircalla
1. jún 2011

@ninockaskv a tebe to ako vychadza? budes mat este kontrolu pred OPU? a co sliznica, poslucha?

callex
1. jún 2011

@ninockaskv aj som pred chvilou na teba myslela ze ked ty si toto precitas bude zle.ale polepsila si sa v tvojom zmyslani...chvalim ta..presne tak inak moznost ze budes teraz tehu nie je..

a ano im o peniaze nejde..keby islo tak by sa nam oci pretacali nad cenami.

jada1
1. jún 2011

@tonytony to sú ešte dva týždne. Som zvedavá, čo mne povie v pondelok môj dr., kedy mám prísť, lebo Dr. RF mi včera písal, že za 10 dní na sono.

leamax
1. jún 2011

@mircalla ano, ved ja chcem ist pocas tej nasej naordinovanej pauzy este na vysetrenia ayb sme uz potom vedeli co potrebujeme. mm mi napisal, ze pojde so mnou aj na kraj sveta a aspon si urobime vylet do Prahy (myslim tym to imuno vysetrenie) ved to neni nic take hrozne, ze by do neho rezali alebo chceli kusok jeho tela. ked my mozme podstupit horsie vysetrenia, tak chlapi tie ich jednoduche a bezbolestne su priam povinni podstupit tiez 😀
@ninockaskv nemaj z toho stres. ja nevravim, ze v RF nevedia, co robia. vedia, maju skvele vysledky, tak len ver, urcite sa to tentoraz podari

rienok
1. jún 2011

@ninockaskv ty máš zakázané pochybnosti, Ty si tam ideš pre 1 krásne zdravé miminko 😉 musíš veriť baba jedna 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre