Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
1. jún 2011

@leamax a to ci mas, alebo nemas priradene cislo my nevadi ... tak si vymysli a daj mi vediet 😀 😀 😀

@miminkad kludne si daj detske sampanske ... bude zabava .... 😀 😀 😀 Nejaky test kupim zajtra, ak bude treba, ale ja tym testom aj tak neverim 😝 😝

vrabcek24
1. jún 2011

Aktualizujem
PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.
TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF

miminkad
1. jún 2011

@lenka_21 ty pekne kup test a ja poslem mm nech mi kupi sampanske,lebo taketo cosi doma urcite nemame.my len ovocie zeleninu 😀

lenka_21
1. jún 2011

@leamax aha a zabudla som ... no hovorim, ze stara konzerva 😀 😀 😀 ... ano mne sa po MA skratil cyklus na 28-30, predtym som mala rozpatie od 26-36 ... a to vsetko co som napisala, podstatne dlhsia mrska, silnejsie krvacanie a bolesti na co som ja predtym nebola zvyknuta 😕 😨

bayley
1. jún 2011

@jada1 tak to sa u teba určite pomýlili, že na 16. deň testovať 😀 ja asi budem musieť povedať mm, nech niekam schová tie testy, lebo zajra neodolám 😎

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 uz necakaj mrchu, uz oblieha okolo mna 😵
a za psychiatricke problemy sa fakt hanbit nemusis, to moze postihnut hocikoho z nas, to nikto nikdy nevie, co sa v nom skryva v tomto ohlade.
@rienok tak som prave napisala maila do tej prahy, aj s vypisanymi terminmi, kedy je mm doma. som zvedava, kedy nas objednaju 😵

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 nieee, co myslis, ze som stiahla celu flasu sama? ako citila som tie 3deci riadne, ale som hodila extra rychlu sprchu a sup ho do hajan 😀
@jada1 no ved prave ze mne tiez ta horka chut strasne vadi. ja preto ani tonic nevypijem, mne to je hnusne. take pivo som sa naucila pit len minule leto, tiez som s tym mala problem. za to mi chuti aj teraz, tak si asi idem dat 😀

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 mne sa praveze mrcha skratila a vyzera inak. krvacam vseho-vsudy prve 3 (zriedka prve 4)dni a potom 2-3dni spinim. dlska cyklu sa nezmenila, to som vzdy mala tak 30-35dni, ale krvacala som viac, niekedy aj celych 7dni a nespinila som. teraz ten cca den pred mrchou spinim, nemam bolesti. ale ta prva mrcha po kyrete bola teda asi za vsetky tieto odvtedy - som myslela, ze mi maternica chce vyskocit z brucha, neznesitelne krce som mala.

jada1
1. jún 2011

@bayley Kľudne zajtra ten test sprav. Neboj, nasratá účtovníčka to istí 😀 😀 😀 😀 😀

leamax
1. jún 2011

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.
TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
leamax - 1 (2?)x MA, 2x IUI, 2x IVF RF,

lenka_21
1. jún 2011

@leamax @jada1 Baby, ja viem, ze robim reklamu, ale skuste ten R.E.D.D.S - je to sladovy napoj pre zeny ... supris 🙂 😉 🙂 Neviem ci sa ho da vsade kupit, ale v Hy....nove ho maju urcite 🙂 I ked Jada, ty si mozes akurat kupit to detske sampanske ako @miminkad

@leamax No nehraj to tu...jasne, ze celu flasu ... 😝

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 😀 ja taky zaryty abstinent, co si vypijem len z donutenia mrchy a s bolavou pecienkou by som urcite celu flasu stiahla 😀 😀 😀 kto by sa dnes trapil s dalsim stuplom, nevies? uz len kvoli tomu som usetrila aj na dnes 😀 😀 😀
to pivo, co spominas - je alkoholicke? lebo ja pijem len nealko, alko mi nechuti

cecil36
1. jún 2011

Ahojte, tak az teraz som sa dostala za PC 🙂
@lenka_21 takze len tak laicky 😉 IMSI- prezretie spermie specialnym mikroskopom, aby sa zistila struktura DNA, IVM- maturacia oocytov- teda dozrievanie vajok mimo tela zeny, AH- bezny asistovany hatching- cize narusenie obalu vajka, AH chemicky- narusenie obalu a "prilepenie" k sliznici maternice.
@rienok vysetrenie fragmentacie DNA spermii robia aj v RF a stoji cca 2000czk (presne neviem), na SK to robi ICSARE za 150 euracov a Tkanivova banka v KE- zadara 🙂
@martini ja na ten test idem 21.6. k cunderlikovi, tak snad bude vsetko ok 😉
@leamax musim ta sklamat, ten kto sa snazil z nas vytiahnut najviac penazi bol dr. maly v unice. NBavyse, zle zvoleny soft, vkladanie embryjka do 5mm slizbice a zaver, ze mam rezervu vajecnikov, lebo som mala s cistym clostilom tri vajka. Fakt neviem kde to zobral, lebo ja mam HP ukazkovy. Machac len krutil hlavou nad tou spravou.Osobna skusenost- nikdy viac.

rienok
1. jún 2011

no teraz mi volali z Iscare, zajtra môžem prísť na to AMH vyšetrenie 😉 super nie? výsledky tak za 3 týždne 😎

pikha
1. jún 2011

no vidim ze sa bavite 😀 😀 o tom REDDS zrovna dneska pisali..ze pivko a jemna prichut zelenych jablk, skusim to pohladat.
@lenka_21 a nejak som nepostrehla, ty si mala nejake vaznejsie problemos psychicke? Z tychto veci ak sa smiem spytat? Myslim, ze baby s nasou genezou na to maju plne pravo.. a ked si to tak vezmete, aj tomu najzdravsiemu cloveku trochu presukava 😀

dyba
1. jún 2011

@callex ahooooj
veľmi ti gratulujem k tehu. dúfam že si ma ešte pamätáš. chodili sme spolu do PN 😵 . moja láska má už pol roka. nemôžem sa jej nabažiť. stále ju bozkávam, je to krásne. jaj, veď uvidíš 😵
no a pomaličky začínam uvažovať o druhom bábätku. škoda že nám zrušili Piešťany. mali sme to za rohom. a podľa referencií asi pôjdeme do Brna. ale ešte si počkáme, lebo my ešte stále plne cickáme 😀 .
držím palce,aj gerduške. @gerdusha

rienok
1. jún 2011

@cecil36 no tak to by som možno skúsila aj v RF potom nejak dohodnúť, ale najprv si počkám na to AMH aby som vedela na čom som 😎 ale určite ak nebude problém u mňa tak to spravíme a to všetko čo si popísala.... pôjdeš so mnou ? kto si to má všetko zapamätať? 😀 😀 😀

pikha
1. jún 2011

@rienok co je AMH?

cecil36
1. jún 2011

@rienok 😀 😀 😀 😀 kludne pojdem 😀

leamax
1. jún 2011

@cecil36 no ved ja sa do unici nechystam. uz som sa rozhodla pre ten iscare. mm aj bude rad, ze sa nemusime trebat do ciech 😀 ale vsetko je to zatial ze "asi" uplne sa rozhodneme az po lete 😉

pikha
1. jún 2011

@ninockaskv a ty nemaj nijaky stres 😉 vajka mas, tehu uz si bola takze vies ze u vas to ide, a Kurecovej sa neboj 😀 nie je taka strasna, a ono to fakt nezalezi kto ti tam embryjka vlozi. A fakt, ked budes psychicky v pohode a bez stresov, oprostena od nepodstatnych zatazujucich myslienok, tak ti moze ET robit aj Dr. Lecter a zostanes tehula.

jada1
1. jún 2011

baby , ktoré to zaujíma, kúpte si nové Zdravie. Je tam článok, že v GYN-FIVe v BA majú nový prísroj (zatiaľ jediný na Slovensku), sťaby inkubátor na embryá. Na základe neho nemusia embryjká vyberať a zbytočne s nimi manipulovať a dokáže vytriediť tie najživotaschopnejšie a geneticky najlepšie embryá. Práve to čítam.

jada1
1. jún 2011

@pikha Antimulerov hormón. Nna základe neho sa dá zistiť cca pár mesiacov hore-dole kedy žene hrozí prechod, teda kedy prestane tvoriť vajíčka. Čo do kvality je presnejší ako FSH vyšetrenie hormónu.

leamax
1. jún 2011

@jada1 uz ho mam, to bol prvy clanok, co som precitala. skoda, ze ho maju iba tam

cecil36
1. jún 2011

@leamax ja som ti chcela vcera napisat kde tu o tom bola debata, ale uz som nestihla. Popisali ste toho dnes dost a tak nemam sancu docitat, tak preto reagujem mozno od veci 😀 Tak snad iscare bude uspesna volba 😉

lenka_21
1. jún 2011

@leamax Ja pracujem v pivovarnictve a psssst som tiez skoro abstinet a pivo vobec nepijem, ale neprezrad ma 🙂 😉 🙂 Ten napoj co odporucam je sice alko, ale velmi malo ... podla mna vyskusaj a uvidis... nie je to klasicke pivko, lebo tam chyba chmel a preto nie je horke ... Mne to zachutilo 😝

@pikha Ten Redds maju urcite v Hypernove a postupne bude vsade ... je to napoj pre zeny a ako som uz pisala, nie je to klasicke pivo (ak poznate piva tipu Radler - to je s prichutami) tak toto je uplne nieco ine 🙂 😉 🙂 Ano po IVF to so mnou slahlo a riadne - vraj to bol nasledok vysokej davky hormonov (decapeptyl hlavne)... obcas som si myslela, ze sa uz nikdy neposkladam ... hroza a tak teraz pojdem opatrne so stimulkou....

@cecil36 Jooj cecil, so mnou pod tiez 🙂 😉 🙂 ... neboj u Dr.Cunderlika bude vsetko OK 😉

@rienok suepeer spravicky z Iscare 😉

jada1
1. jún 2011

@rienok aj zradíš koľko stojí to vyšetrenie?
My inak keď sme chodili do ISCARE do MT v novembri, decembri som sa doc. Tomáša pýtala, či by sa mi nedalo spraviť AMH vyšetrenie, keď mi to FSH vyskočilo. Povedal mi, že na Slovensku sa tekéto vyšetrenie nerobí a FSH je dosť smerodatné na posúdenie kvality vajíčok. A od januára začali Mulera vyšetrovať. 😀 .
Aso som ich ja na to navnadila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rienok
1. jún 2011

@jada1 no áno čítala som, len ma hnevá, že jedno CAR má ono a drúhé CAR hento keď ja by som potrebovala skombinovať 😀
@pikha vysetrenie funkcie vaječníkov na základe nového tzv. anti-mulerovho hormónu na kvalitu vajicok ak som spravne pochopila 😉
@lenka_21 ale začala tak opatrne že to robia len svojim klientkam, ale že vrchna povedala že ma môžu objednať .... no jaká finta 😀 nevadí hlavne že ma zoberú... zatiaľ nie som ani rozhodnutá či a ako 😉

rienok
1. jún 2011

@jada1 no vraveli že možno budem doplácať, nepovedali koľko ale najprv bola prekvapená prečo sa pýtam na cenu, že či nemám zdrav. poistenie na SVK. tak uvidíme, zajtra budem múdrejšia dám vedieť 😉
@cecil36 no super tak im to tam nadiktuješ čo mi majú spraviť a bude 😎

leamax
1. jún 2011

@cecil36 v pohode, ved my sme vcera pisali ako cesky zandari 😀 😀 😀
@lenka_21 mne pivo praveze chuti a aj ta horka chut. nemam rada ani tie sladke malinovky, colu uz vobec nie. som skusala to citronove a to mi uz nejak nezasmakovalo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre